Вижте резултатите от анкетата: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Гласували
31. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Иизравняване на пенсионната възраст при мъжете и жените на 65 години

    9 29.03%
  • Вдигане на пенсионната възраст и стаж

    7 22.58%
  • Вдигане на пенсионните вноски

    8 25.81%
  • Съкращаване на отпуската по майчинство

    2 6.45%
  • Въздържане от допълнителни увеличения на пенсиите

    5 16.13%
  • Съкращаване/намаляване броят раздавани социални пенсии

    9 29.03%
  • Стриктен контрол освидетелстването за инвалидност

    17 54.84%
  • Откриване на лични партиди

    21 67.74%
  • Изравняване на стажа за всички професии

    9 29.03%
  • Отнемане привилегиите за военните и полицаите при пенсиониране

    19 61.29%
Отговори на анкетата
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 295
Like Tree110Одобрявам

Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #136

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Господ на бодлива крава рога не дава.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #137

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ицето... можеш ли да ми отговориш - що е то дето отличава човека (и теб в частност) от животинското царство.
    Жокери - социум, етика, емпатия
    И ако позволиш един личен въпрос - кой се е занимавал с възпитанието ти, ако въобще?
    Първите две се срещат при някои животни(да не забравяме че човекът е вид животно) третото...не. Но и трите неща, не пречат на хората да вършат глупости, които и животните не правят. Та както казваш тези неща отличавали човека от животните...Хубаво, но явно с течение на развитието на нашата цивилизация ние изглупяваме все повече..
    Навремето в древна Спарта(и в някои други райони) децата с недъзи или неизличимо болни са били хвърляни от една скала.
    Навремето, ескимосите, индианците... са изоставяли най-възрастните в пустошта сами с дрехи на гърба им и храна за 2-3 дни. Тоест изоставяли са всеки, който е в тежест на племето. Имали са повече разум от някои тук.

    На въпроса - макар, че е лично. По спомени - детската ми градина беше от Понеделник сутринта до Събота, късният след обед(денонощно 6 дни), когато родителите ми ме вземаха за Неделята. Нямам хубави спомени от тогава...единствено лятото, което прекарвах с баба си и дядо си на село. Така че по-скоро те са ме възпитали.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Преди, до осъдим майките, пенсионерите, инвалидите не би ли трябвало да осъдим тези :
    България е загубила 25 милиарда долара в последните 10 години от незаконно изтичане на капитали и заема 33-то място в света от 145 държави в класацията на Global Financial Integrity за най-големите незаконни финансови потоци в периода между 2003 и 2012 г., предаде БГНЕС.
    За последните 10 години 25 милиарда долара са изтекли незаконно от България - 24chasa.bg
    Ооо да ..пропуснах нашите политици в последните 25 години. Ако знаеш какво им мисля - ще ги докарам до просешка тояга и отнемане на гражданството.
    Billa, Kaufland, Carrefour, Lidl, Metro… Те ни ограбват! -...

    Доста от вас ме критикуват, но не си дават сметка накъде върви държавата...За справка в последните 3 години, държавата е взела 17 милиарда лева заеми....а 24 милиарда лева са отишли в НОИ. Докога??? Докато държавата фалира, заради това, че е раздавала пари на хора които не са ги заработили!
    За да се предотврати катастрофата са нужни радикални промени - 1,5 милиона души трябва да си платят за масрафа.
    Джъсти - не съм пропуснал "борците". Погледни по-горният ми пост. Когато ходите на ресторант всеки си плаща сметката - време е и в държавата да стане така. След като през 1944 година под 50% са се осигурявали за пенсия , то в периода 1944 - 2001 година 100% от населението е получавало пенсии...и тези хора или техните наследници трябва да върнат парите с лихвите!!!! Грубо казано няколко десетки милиарда лева - таман да платим външният дълг. Така и така онова поколение го е направило, нека и те да си го платят.

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    Чисто и просто hristoslav постъпва като политиците - предлага да се наложат всичките тези тежки "реформи" на беззащитните (пенсионери, инвалиди и др.), а господата, които крадат милиардите от всички нас пак ще се радват на комфорт и богатство. Така че съм съгласен, че е напълно готов за министър в нашата държава.
    Явно не си следил темите в последната една година..където ясно съм го написал.
    Държавните служители , да носят материална отговорност за своите действия и решения, довели до ущърб на държавата!!!
    Никакъв имунитет за никого!
    Това грубо означава, че на около 12 000 от (от общо 550 000) ще им се наложи да платят няколко-стотин милиона лева.



    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Има и зрънца истина в писанията му, но над 80% е за
    Много повече от зрънца са.....лошото е, че не осъзнавате, какво става с държавата и поради съпротивата на хора като вас няма как да се приложат....и да се предотврати краха...при който ще пострадат всички!
    Знаете какво правят футуролозите Сега се опитайте да бъдете такива и да направите анализ, какво ще стане с България ако продължава по сегашната система и с козметичните промени на политиците.


    Доста се отклонихме от темата, така че нека да се върнем към промените в пенсионната система.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-12-14 в 19:24.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #138

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Навремето в древна Спарта(и в някои други райони) децата с недъзи или неизличимо болни са били хвърляни от една скала.
    И аз си мислех за Спарта, но отбягвах темата за да не го приемеш като обида... Но да, възгледите които тогава(и там) биха се сметнали за нормални, днес са по-скоро признак на морално уродство. т.е. ако се приложи реципрочна мярка - теб трябва да те наритат (изхвърлят) от обществото.

    П.С. Макар че не всичко се е променило толкова - и в Спарта са управлявали педер@сти
    blue1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #139

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И аз си мислех за Спарта, но отбягвах темата за да не го приемеш като обида... Но да, възгледите които тогава(и там) биха се сметнали за нормални, днес са по-скоро признак на морално уродство.
    Задай си въпроса - какво е морал и кой определя, дали едно нещо е морално? Само не ми отговаряй, че това е обществото...,това ще означава че не познаваш историята. В повечето случаи, решенията за морала....са в полза на дадена група хора гонещи популизъм и власт.

    Така че:
    Морално ли е, да накараме хората, които са живели на гърба на другите, да си платят сметката?
    (само не намесвайте хуманизма, социото....и т.н. глупости, които нямат място в това решение) Не коментираме последствията.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-12-14 в 17:57.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #140

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    На въпроса - макар, че е лично. По спомени - детската ми градина беше от Понеделник сутринта до Събота, късният след обед(денонощно 6 дни), когато родителите ми ме вземаха за Неделята. Нямам хубави спомени от тогава...единствено лятото, което прекарвах с баба си и дядо си на село. Така че по-скоро те са ме възпитали.
    Така нещата си идват на мястото....едва ли ще го приемеш, но един наистина приятелски съвет - потърси си свестен психолог.
    blue1 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #141

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    мен пък голяма част от идеите на hristoslav ми допадат ,без някои крайности .. примерно за инвалидите - чак хвърляне от скала не ,но те са голям бич за съвременното общество .. здравите ги хранят и им плащат лекарствата ,а същите тия инвалиди се размножават и болестите им се предават на поколенията .. това е против естествения подбор който ни е направил хора .. 20% от населението е инвалиди и наследствено болни .. при животните колко са процентите? -0 .. щото при тях ако се родиш инвалид не преживяваш и 1 седмица ,камо ли да имаш поколение .. на инвалидите особено такива с генетични изменения трябва да е забранено да имат поколение най малкото което е задължително .. така всички наследствени обременености ще изчезнат за няколко поколения .. но това е превърнато в огромна индустрия от корпорациите и няма как да стане ..

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #142

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Не сте първите с Ицката, нито последните. А тези, чиито последователи се явявате още през 1933г. издават "Закон за предохраняване от наследствени заболявания". Само през 1940-41 изтребват 100000 инвалиди и психично болни от собствения си народ.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Задай си въпроса - какво е морал и кой определя, дали едно нещо е морално? Само не ми отговаряй, че това е обществото...,това ще означава че не познаваш историята.
    А ти се замисли, че ако всички са ти наопъки, вероятно караш в насрещното.
    Този пост е редактиран от Kasap; 25-12-14 в 00:37.
    blue1 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #143

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Alexi - нямам чак такива крайни виждания. Просто спираме към тях, финансовата поддръжката от страна на обществото.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Не сте първите с Ицката, нито последните. А тези, чиито последователи се явявате още през 1933г. издават "Закон за предохраняване от наследствени заболявания". Само през 1940-41 изтребват 100000 инвалиди и психично болни от собствения си народ.

    А ти се замисли, че ако всички са ти наопъки, вероятно караш в насрещното.
    А от моя гледна точка, вие сте спрели на едно място, а аз движейки се напред...минавам покрай вас.

    Поддръжка на идеи, отхвърлени от целия цивилизован свят и обявени за антихуманни - не и в този форум
    kod



    Какво е хуманно и какво нехуманно, си преценява всеки сам за себе си!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-12-14 в 17:39.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #144

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    @alexi , едва ли ще говориш така ако си от другата страна - ти или някой твой близък или семейство.

    Относно останалите ИнвалидоФоби
    Не сме животни, но ако някой се причислява към техния вид - ще го помоля да си потърси друга сцена за изява.
    Омразата не е решение на собствените Ви проблеми. Този форум не е място да си избивате комплексите, нито пък да си натяквате мнението. Не можете да промените хората с вашите крайни изказвания.
    Засрамете се. Най-абсурдното е че най-често, това са неуспяли в живота хора , които мислят че инвалидите и недъгавите са им виновни. Погледнете първо себе си. Доста често се оказва, че хората мразещи инвалидите - са всъщност инвалиди вътре в себе си. Такива хора са вечно сами и обречени на забрава. Това ги озверява към обществото и нападат ( физически или психически )по-слабите от тях.
    Крайно време е ръководството да се намеси - влизаме в полемика и нещата отиват в грешна посока.

    Коледа е - помислете за близките си и хората които обичате. Дайте им това без което те не могат. Весели Празници.
    koranto, badr и blue1 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #145

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    ИнвалидоФоби...
    Къде ги видя?
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Омразата не е решение на собствените Ви проблеми....
    Ти си единственият говорещ за омраза.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Не сме животни....
    ?? На някои им липсва образованието или нещо в главата....
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Засрамете се....
    От какво? От това, че ти казвам истината в очите?

    Вместо да критикуваш за измислени от теб неща, по-добре ми отговори на следният въпрос.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Морално ли е, да накараме хората, които са живели и живеят на гърба на другите(чрез нашите данъци), да си платят сметката?
    (само не намесвайте хуманизма, социото....и т.н. глупости, които нямат място в това решение) Не коментираме последствията.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-12-14 в 18:54.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #146

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    добре да оставим "инвалидите" на мира ,нищо че са близо 1 млн в малка България ( както каза някой все едно е имало война .. много гнила работа но предпочитате да си затваряте очите ) .. кво правим с циганите ? пак ще дам за пример Щатите ,най демократичната държава .. там индианците ( техните цигани ) са затворени в резервати а тука колят пребиват , изнасилват и взимат по 1000 лв помощи за 5те си деца ,работейки на черно ..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #147

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Хора , бъдете по-добри. Това за което говорите , няма да можете да го спрете. Каквото и да направите. Нещата са по-надълбоко.
    Смятам тази тема за крайно изчерпана и мисля че е време да се затвори.

    Христослав - празнувай си именния ден, не се занимавай с глупости.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #148

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Знам колко са надълбоко и докъде ще доведат.....
    Ей, темата е за пенсионна реформа!


    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Христослав - празнувай си именния ден, не се занимавай с глупости.
    Нямам имен ден. Ще се опитам да ти обясня, но съм почти сигурен че няма да го възприемеш.

    Въпрос: Какво празнуваш днес? Знам ще ми наприказваш куп глупости за раждането на някакъв евреин. Само че, пропускаш един абзац от библията, а именно там е ключът. Там се говори за присъствието на овчари които будували, защото чакали овцете да се оагнят или както там се казва. Ако се поразмърдаш, поровиш и поразпиташ овчари, ще научиш че това става в краят на Март и в Началото на Април.
    А защо го празнуваш сега(а не както са го правили ранните християни на 6 април)? Отговорът е, че на 25 декември, митраистите(една от религиите в римската империя и една от съперниците на християнството имали свой празник(поинтересувай се какъв), а през 301 година на тази дата, римският папа решил да даде поредният си годишен прием, на който поканил своите съперници, представители на други религии.....и за да вбеси митраистите обявил, че на тази дата се родил Йешуа бар Йосеф(чиято погрешна гръцка транскрипция ползваме днес - Исус Христос). Тоест папата е присвоил чужд празник с една цел, да присламчи друговерците към християнството.
    Да, "Исус" е бил евреин и е говорил на арамейски..и не се казвал Исус, а Йешуа. Така, ако спазваме християнската традиция...днес имат празник хората чиито имена започват с Й.
    Е аз съм атеист и моето име не започва с тази буква, от което следва, че нямам имен ден Приемете го

    Моля без коментари..Нека спазваме заглавието на темата.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-12-14 в 17:41.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #149

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Хора , бъдете по-добри. Това за което говорите , няма да можете да го спрете. Каквото и да направите. Нещата са по-надълбоко.
    с данъците си които плащаме най съвестно моето семейство храни 2-3 инвалида и 1 циганско семейство колко по добър да бъда .. всичко това се прави не от състрадателност ,това е индустрия за стотици милиарди по света .. постоянно се измислят нови болести за да печелят корпорациите .. на никого не му пука за инвалидите разберете го ,от тях се печели и то много

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #150

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    @Alexi - не си единствения който плаща данъци, не си и единствения който се оплаква. Отпусни се и се наслаждавайте на почивните дни.

    H2 , не ме интересува какъв си, не ми казвай в какво да вярвам.

    Весели празници на всички и до скоро.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 25-12-14 в 22:15.
    VeleV.Klima одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. С какви захранвания са климатиците?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 16-11-17, 11:44
  2. Отговори: 122
    Последно: 09-11-15, 18:01
  3. Какви 5.1 колони?
    От LexHammer във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-11, 10:14
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  5. за какви съфорумци си говорим......
    От MetalMilitia във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 17-08-05, 11:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе