Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 124

Искам да си взема AV Reciever

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #61

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    SongBird, ето в You Tube какво можеш да видиш: http://youtube.com/watch?v=hn6FtUr9aEQ
    Само че това приятелче май е пообъркало местата на кабелите + и - при свързването на колоната. Вижда се, че когато има бас, говорителят вместо да изскача напред - потъва навътре. И това е гаранция за лошокачествен звук.
    Няма много клипове на Е-715, но ето например какви други веги направо вдъхват респект
    http://youtube.com/watch?v=JENLD28_fuk&feature=related

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #62

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    1600 - 2-те предни
    400 - центъра
    600 - 2-та сателита

    Харесаха ми като звук. Имам да гледам още 2-3 модела, но засега тези са ми фаворит.
    A Infinity Beta 50? Te са май същите пари,а и са доста хвалени. http://www.infinitysystems.com/home/...USA&Country=US

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #63

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Само да уточня нещо: Cerwin Vega VE15 и E715 са едни и същи колони, нали?

    [edit]И още нещо. Накой знае ли, защо за Onkyo TX-SR605 (black) в нета излизат цени 450USD(или към 650лв), а в Технополиса е към >1200лв?????

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #64

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Само да уточня нещо: Cerwin Vega VE15 и E715 са едни и същи колони, нали?

    [edit]И още нещо. Накой знае ли, защо за Onkyo TX-SR605 (black) в нета излизат цени 450USD(или към 650лв), а в Технополиса е към >1200лв?????
    Защото "в нета" явно гледаш цени в друга държава ...

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #65

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird

    [edit]И още нещо. Накой знае ли, защо за Onkyo TX-SR605 (black) в нета излизат цени 450USD(или към 650лв), а в Технополиса е към >1200лв?????
    Цените в Щатите не ги гледай .Иначе ресийвъра не е лош,ще ти върши чудесна работа.И сигурен ли си все пак за Вегите-доста обемисти колони са?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #66

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Не знам как тези Веги станаха най-доброто предложение.
    За парите им могат да се вземат поне 10 модела от по-реномирани марки и с по-подходящо звучене.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #67

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не знам как тези Веги станаха най-доброто предложение.
    За парите им могат да се вземат поне 10 модела от по-реномирани марки и с по-подходящо звучене.
    Ами "мойто гарче е най-хубавото" и има кой да вярва

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #68

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Прави сте разбира се. Моето мнение, в което се споменаваха вегите беше чисто теоретична задявка по отношение възпроизвеждането на ниски честоти.
    Аз лично не бих си взел такъв ретро-модел.

    Като обобщение за тях да уточня, че предимството им е в децибелите или в силата на звука.
    Недостатък е значителната маса на 15" говорител, което води до лоши преходни характеристики или до слаба атака в ниския диапазон. Не случайно новата концепция колони отхвърля големия диаметър на басовия говорител и го заменя с 2-3 по-малки. (това си има и своите недостатъци като по-малко разклащане на въздуха, но пълно щастие няма)
    За малко заведение или учрежденски купони са много добри, защото правят това, което само някои професионални фирми като JBL, Altec и др. предлагат, всъщност и те самите са в тази категория, нищо че някои ги водят като "битови колони", но за съвременно Hi-Fi по-добре нещо друго.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #69

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Ами човека пита,казаха му че това са сташни "думкалки" и той се нави.Трябва му малко обработка ,за да обърне внимание на други предложения.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #70

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Само да уточня нещо: Cerwin Vega VE15 и E715 са едни и същи колони, нали?
    VE-15F са новите колони на CerwinVega, които доста приличат на вече свалените от производство Е-715. Без да съм се задълбочавал в сравнението, виждам че на новите чувствителността е по ниска - 95 dB. И те са най-големите от VE серията, както Е-715 бяха най-големите от Е серията.

    Тези, които оплюват вегите - някой слушал ли ги е наживо? Или си представя как свирят, гледайки снимката им в нета? Аз не съм ги сравнявал с JBL, с Infinity и с други известни марки, но спрямо наличностите в Технополис - бяха определено най-добрият избор, преди 3 години. И тогава изтормозих продавача поне няколко часа с демонстрациите на звука от различните колони. Вкуса към звука се знае, че е нещо индивидуално. На мен ми харесва ярък, динамичен звук с добре подчертани баси и високи честоти, а средните - леко занижени, най-вече в областта 250 Hz - 1 KHz. Е-715 с бутване на EQ насторйките на ресивъра ми дават точно това, което ме кефи в слушането на музика. И противно на представите, че такава голяма колона непременно трябва да свири силно за да се чува добре - Е-715 свирят чудесно даже и съвсем тихо.
    Слушал съм какви ли не колони в разни заведения и то от "новото" разбиране за нещата - с по 2 малки бас говорителя - тесни и високи колони. Примерно на JAMO басите пукат като детско балонче. Никаква енергия, никаква динамика, неубедителен бас. Просто няма живец. Музиката не е само бас, говоря и за другите съставки от спектъра. Също са неубедителни.
    От чисто физична точка - басите на вегите почти се доближават до размера на бас-барабаните на музикантите. Хайде сега си представете, че някоя рок група изнася концерт и барабаниста се поти над 8" барабани. Нещо май не се връзва...

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #71

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Идеята,Румене,без да се обиждаш е ,че прекалено ги натрапваш и изкарваш своето "гардже" най-хубаво.Моите струваха преди 3 години,колкото твоите - 1300 лв,но не ги натрапвам,най-малкото,че едва ли могат да се намерят(вече са стара серия).А са само с 2 малки 6.5 " говорителя.Защо ли са на същата цена?Убеден съм ,че са доста детайлни и с чист звук,а и са си мои и си ги обичам.Но не ги натрапвам.
    И кое имаш предвид бас-барабани - тимпани или касата на барабанист?На запис басите звучат доста по мощно отколкото на живо-един тимпан може да ти счупи главата-по-скоро кухо отколкото тресящ земята,но звучащ от Вегата сигурно ще ти изкара червата.Това не е реалистичен звук.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #72

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Идеята,Румене,без да се обиждаш е ,че прекалено ги натрапваш и изкарваш своето "гардже" най-хубаво.Моите струваха преди 3 години,колкото твоите - 1300 лв,но не ги натрапвам,най-малкото,че едва ли могат да се намерят(вече са стара серия).А са само с 2 малки 6.5 " говорителя.Защо ли са на същата цена?Убеден съм ,че са доста детайлни и с чист звук,а и са си мои и си ги обичам.Но не ги натрапвам.
    И кое имаш предвид бас-барабани - тимпани или касата на барабанист?На запис басите звучат доста по мощно отколкото на живо-един тимпан може да ти счупи главата-по-скоро кухо отколкото тресящ земята,но звучащ от Вегата сигурно ще ти изкара червата.Това не е реалистичен звук.
    Разбира се - не се обиждам, тук сме да обменяме мнения, ако трябва и да спорим
    Всъщност Е-715 преди 3 години бяха по 765 лв бройката. То тогава май и нямаше 6-канални ресивъри с мощност над 90W на канал под 1000 лв.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #73

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Няма значение ,колко точно са стрували.Едните гонят брутална мощ-другите натурален и чист звук .А и човека не претендираше за музикален слух.Няма нужда де се изхвърля над 1000 лв за фронтални колони.Ето тези http://www.dali.dk/uk/page214.aspx?sub=213&prod=484 струват 770лв(двете) и ще е повече от доволен.Центъра от серията е 260 лв,а задните с 1х6.5" са 466(двете).Плюс горепосоченото Онкио или някоя Ямаха.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #74

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Румене ти го каза сам ... в областта 250 Hz - 1 KHz. Слушал съм 2 веги, точно моделите не си спомням, но изглеждаха като твоите. Та това, което ми направи впечатление са точно тези честоти (около 500Hz) които са леко повдигнати. Виждам че имаш ухо и си го усетил и съответно правиш корекции, но при новото поколение колони това не се налага и затова вече масово се слуша "pure". Всеки уважаван усилвател вече има копче за прескачане на корекциите, а при хайенда е светотатство да се слага нещо друго освен потенциометър (и това биха го махнали ако можеха)

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #75

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Значи сигурно говорим за различни неща с теб.
    Ти говориш за изчистен звук, така да се каже "не украсен". И за не особено голяма мощ на звука. Което клони към аудиофилските разбирания за нещата. Прав ли съм?
    А аз говоря за ефектен звук, който може и да не е 100,00% верен с идейният замисъл на звукорежисьора на записа, но се харесва и вдига адреналина. Има моменти (възможни само в определени часове от денонощието), когато на дадена песен искаш просто да изкуфееш, да дадеш максимално мощен звук от уредбата, да я почувстваш вътре в себе си. Не че го правя често, щадя съседите, но когато го направя - благодарен съм точно за този избор на тонколони. Които могат да ти вдигнат адреналина, да разтърсят и под и стени и мебели и стъкла, буквално да вкарат звука в теб.

    P.S. Varieca, да вероятно си прав за повечето средни честоти, но аз перманентно ги подтискам и така си получавам изчистен по моят вкус звук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам reciever Yamaha
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-11, 08:44
  2. Проблем с DVD Reciever LG HT 303
    От apeiron във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 19-12-10, 01:59
  3. Продавам GPS Reciever
    От Colonelo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-10-09, 12:29
  4. Съвет за AV Reciever
    От get във форум Аудиотехника
    Отговори: 88
    Последно: 25-02-09, 23:02
  5. INFRARED RECIEVER/TRANSMITTER
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-02, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе