Страница 49 от 63 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #721

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Демото е безплатно , иначе е платен - 1.99 $ за Панасоник и Алпин .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,427
    #722

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А някаква насока как да слушам музика през ресивъра, която е в компа ? Безжично имам предвид , че не ми се опъва кабел от компа до ресивъра /доста са отдалечени/ ? И в какъв формат - само МП3 , или стават лоузлес формати, че нещо МП3 ми е недолюбван формат.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #723

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И сигурно трябва да гадаем кой модел ти е ресивъра ( обикновен , мрежов ) и какви възможности има или няма за такава безжична връзка ? И на компа има ли блутут примерно или само чрез уай-фай ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,427
    #724

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресивъра е мрежов с wifi, имам рутер, има и блутуут , но нещо не ме влече към нея връзка. Основно искам да слушам флак, апе ит.н. За аудио си имам сд и усилвател.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #725

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз флак си слушам директно от ресивъра , бучвам си флашката и волумето на макс

    През медиен сървър в домашната мрежа , но само ако има сертификат DLNA този ресивър .

    - - - - - - - - - -

    Но не е ли по-добре да си прочетеш упътването за употреба на ресивъра, трябва да пише все пак нещо по въпроса .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,427
    #726

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Изпълних всичко в упътването , но не мога да го подкарам. В общи линии иска да вкарам музиката в уинампа и да дам стрийм. Виждам ресивъра като устройство , разрешил съм локал стрийм , но нямам резултат. Затова питам , може някой да даде насока. Не съм IT спец и явно греша някъде, от опит знам , че накрая само една "чавка" е трябвало да отметна ама ...
    Какво значи тоя сертификат DLNA ? Как да разбера има ли ?
    Бих слушал и аз през флашка , ама имам 500 гб музика на харда..Затова искам да "бучна" харда.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #727

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    .........................................
    Какво значи тоя сертификат DLNA ? Как да разбера има ли ?
    .......................................................
    DLNA - Digital Living Network Alliance , протокол/технология за споделяне на съдържание ( видео , музика , снимки ) . Има тема за това в форума . Ако има лого , значи има сертификат.


    - - - - - - - - - -

    Компютъра го ползвай като такъв сървър , но трябва да имаш Windows Media Player 11 , поне , или по-нова .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,427
    #728

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #729

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това и да го гледам , няма да разбера какво искаш да ми кажеш . Ако беше споделили модела на ресивъра и с каква операционна система е компютъра , можеше и други да помагат . Явно нещо пропускаш от това , което е описано в ръководството на ресивъра .

    - - - - - - - - - -

    Не съм фен на безжичния стрийм , особено на 1080р филми , иска се стабилна връзка и подходящ хардуер .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,427
    #730

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    То се вижда горе , но да напиша:
    Yamaha RX-V 481, WIN 7 64

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #731

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В скрийншота ясно се вижда модела на ресивера, кратка справка показва поддръжка на DLNA.
    Колега Slusatel, аз лично ползвам Serviio като сървър и си споделям през него. Тествай го и си прецени дали ти върши работа.
    competition одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,427
    #732

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря на колегата dnedkov, който с две изречения ми обясни какво и как да направя! Харда ми стана сървър и всичко си тръгна.

    Колеги, предвид сложните настройки на ресивъра, би ли споделил някой суба на каква честота да е поставен, по дефолт стои на 80 хц. Тонколоните са ми Yamaha ns 777, суба Jamo и двата компонента са достатъчно мощни, но имам чувството , че ми се губи ниската част на баса. Еквалайзера на ОТ е на позиция изключен, тъй като имам чувството , че съвсем ще се омаже звука. Някой ако си е играл повече със звуковите настройки да помогне малко , моля.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 20-02-17 в 14:19.
    dnedkov одобрява това.

  16. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #733

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Калибрирай звука с микрофончето към ресийвъра, седни там където обикновено слушаш, пусни си любима песен с приличен бас и започни да променяш честотата на субуфера от настройките на ямахата.При мен съм задал суба на 100 мхц, но съм с ямаха, а не джамо.Отделно самия бас ако има отзад настройки за честотата и там го синхронизирай с тези, които си задал в ресийвъра.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #734

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Зависи какъв модел точно ти е субуфера и какво може да просвири. Ако той е ограничен колкото и да се напъваш не можеш да изкараш липсващите ниски честоти. След това зависи и как е настроен и свързан самия той и след това ресийвера. Мощността не е всичко. Обикновено 80hz е добра настройка, но може да експериментираш и с 100/60.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #735

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Благодаря на колегата dnedkov, който с две изречения ми обясни какво и как да направя! Харда ми стана сървър и всичко си тръгна.

    Колеги, предвид сложните настройки на ресивъра, би ли споделил някой суба на каква честота да е поставен, по дефолт стои на 80 хц. Тонколоните са ми Yamaha ns 777, суба Jamo и двата компонента са достатъчно мощни, но имам чувството , че ми се губи ниската част на баса. Еквалайзера на ОТ е на позиция изключен, тъй като имам чувството , че съвсем ще се омаже звука. Някой ако си е играл повече със звуковите настройки да помогне малко , моля.
    Какви си задал да са ти колоните ( в настройките можеш да ги настроиш SMALL или LARGE). На мен ми хареса повече на LARGE, задал съм си предни и център да са големи, задните на малки. Така чувам по-плътен и приятен бас.
    competition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 63 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе