Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 111

Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #61

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    От субуферите, които съм чувал, най добре се представят и като кино и като стерео РЕЛ .. конкретно модела Т1 ми е едноличен фаворит в ценовия си клас. За твоя хол ще е подходящ и Т2, че дори и Т3 - те са по- малки. Рел са популярни с това, че са от малкото басове, които се интегрират добре в стерео системи. Velodyne не съм слушал, но пък съм чел за тях добри неща също.

    Относно Баса като цяло - ако го връзваш като LFE - импеданса не трябва да те вълнува .... това са Активни басове и така вързани взимат само сигнал от предусилвателния изход на рисивъра.
    Ако решиш да връзваш по високо ниво, тогава може да почнеш да разсъждаваш за омове ... но в твоя случай мисля няма смисъл от гимнастиката.


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #62

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    1. Този надпис /4-8 ома/ ибикновено значи, че колоните могат да работят с ресийвъри с такъв омаж. Обикновено няма проблеми ако не прекаляваш с копчето за усилване. Следи дали грее повече като слушаш на по-високи нива. Честно казано не знам как ще се отрази слагането на още 3 колони с друг омаж.
    2. Субуфера не играе в схемата с омовете.
    3. Според мен нямаш нужда от подпиране със субуфер за тези колони, но ако си фен на тупса-тупса ще ти свърши добра работа. Важно е да му намериш добро място и да го настроиш така, че да се сработи с колоните.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #63

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Според мен да се дадат повече от 1000 лв. за суб. в моя случай е направо неразумно.
    Не знам колко струва REL T1 или Т2 http://www.rel.net/index2.htm ...Velodyne 10Q e 950 лв, ако може и някой лева да им се смъкне...дето се вика за кабеляка...
    То и тази цена не е малка, предвид факта че за 500-600 лв. може да се вземе цяла мини система за озвучаване, барабар сателитите и суб., т.е. за 1000 лв може да вземеш дори втора употреба нещо читаво. Така обаче ще стана с 1000 колони...а да ви кажа вече ми е проблем с тия кабели.
    Ама нали сме естети тук, всички до един...казвам го с най-хубави чувства. Четох една смешна статия от типа що е то аудиофил...в общи линии това било и се определя като аудиоманиак
    Аз нямам такива претенции. По-скоро бих се определил като обикновен меломан

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #64

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Според мен да се дадат повече от 1000 лв. за суб. в моя случай е направо неразумно.
    Не знам колко струва REL T1 или Т2 http://www.rel.net/index2.htm... Velodyne 10Q e 950 лв, ако може и някой лева да им се смъкне...дето се вика за кабеляка...
    То и тази цена не е малка, предвид факта че за 500-600 лв. може да се вземе цяла мини система за озвучаване, барабар сателитите и суб., т.е. за 1000 лв може да вземеш дори втора употреба нещо читаво. Така обаче ще стана с 1000 колони...а да ви кажа вече ми е проблем с тия кабели.
    Ама нали сме естети тук, всички до един...казвам го с най-хубави чувства. Четох една смешна статия от типа що е то аудиофил...в общи линии това било и се определя като аудиоманиак
    Аз нямам такива претенции. По-скоро бих се определил като обикновен меломан

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #65

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    1. Този надпис /4-8 ома/ ибикновено значи, че колоните могат да работят с ресийвъри с такъв омаж. Обикновено няма проблеми ако не прекаляваш с копчето за усилване. Следи дали грее повече като слушаш на по-високи нива. Честно казано не знам как ще се отрази слагането на още 3 колони с друг омаж.
    2. Субуфера не играе в схемата с омовете.
    3. Според мен нямаш нужда от подпиране със субуфер за тези колони, но ако си фен на тупса-тупса ще ти свърши добра работа. Важно е да му намериш добро място и да го настроиш така, че да се сработи с колоните.
    Изцяло споделям това становище.
    Само да допълня,тъй като системата ми е с подобна концепция,слагането на център и сърраунд с импеданс от 8 Ома,не е никакъв проблем.
    Може би ,ако слушаш с часове с максимално усилване,ще се включи някаква защита.Но в нормални условия,тази хипотеза е почти невъзможна и клони към + безкрайност.Аз съм с такива колони и досега не съм имал подобни опасения.Друг е въпросът,че обичам да слушам много тихо и рядко усилвам.Точно там им е силата на МВ-то - в детайла.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #66

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Ти си тръгнал да изграждаш система от определен клас. Вече е късно да бягаш от определението аудиоманияк. Аудиофил е още по-горна категория.
    RELT3 може да ти дойде около 1000 лева ако го викнеш от Англия, но си е риск и сложна операция. Не знам тук колко е. Бюджета от 1000 лв. ти го определи така че е нормално да ти даваме предложения за тези пари. Субуфер можеда си вземеш и за 500 лева, но само ще ти се пречка на колоните.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #67

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Нищо не е ясно до последния момент...
    Ето какво стана с Quard - оказаха се удар в десетката.
    Ако случайно намеря и някакви сапунерки за малко пари, колкото да тръгне системата и да се ползва по предназначение...няма и да го мисля толкова високия клас.
    Високия клас ще го гоня години...

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #69

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Честита Нова Година на всички с пожелание за много здраве и късмет през 2010г.!
    Някъде във форума четох (всъщност бях похвален), че аз съм от малкото които споделят впечатления от придобивките си...та:
    1. Сложих си галваничен филтър на входящия сигнал на кабелната. Междудругото, докато го пипах...леко ме тресна точец , т.е. дори на пипане се установи, че шума в картината на ТВ при скалиране се дължи на слабия ток по кабела. Сега всичко е ОК, някои програми са направо идеални...при това "качество" на входния сигнал от мрежите на операторите, мисля че постигнах отличен резултат. Новия чип на Денон е добър. Е, не може да пуска HD канали де, някой да не ме разбере погрешно...това си е от източника.
    2. Дълго мислех по въпроса за озвучаването...ясно е, че ще направя добро качество някой ден, мераклия съм...но завършения вид на всичко това дори по план ще ми отнеме поне година и половина. А през това време (в което ще излязат 1-2 нови модела на ресийвърите с кой знае какви възможности)...без озвучаване няма да мога да си ползвам 2310 баш по предназначение - все пак това е стерео ресийвър, който прави сърраунд. По тази причина, реших че към момента ще е по-разумно (и практично) ако намеря нещо по-евтино, което да свърши работа за начало и което все пак ще направи поносим пространствен звук. И така с тези мисли в главата...сякаш предложението си дойде само. Купих от един пич ето това http://www.harmankardon.com/resource...8lo-res%29.pdf HKTS 11 - човека ми го даде за 300 лв (с гаранционна карта за още 1 г., документи, касова бележка - стрували са 1000лв), идеално запазени, без драскотинка дори, черен пиано лак, който чудесно се върза с черния Денон 2310 и черния ТВ. Така направих в комбинация: двете МВ (централни колони) + 5.1 Харман Кардон = 7.1 За съжаление, хола ми не "предлага" възможност за оптимално разположение на колоните. Както съм споменал, дори пробвах да ги вържа с новата предлагана опция Front Height - т.е. високо разположени колони над централната двойка, но така при музика не ми хареса ( а и сателитите не могат да се накланят напред - да речем ако са по-високо, за да се насочат)...затова направих класическото 7.1 ( с две колонки отзад). Резултата е приличен...някои биха го нарекли става...други казаха че е супер...истината е, че има още какво да се желае, но все още не съм направил всички настройки, така че очаквам още по-добър резултат...претенциозен съм. Засега хола(а и близките етажи) се разтърсва, куршумите валят отвсякъде Не съм правил калибровка с микрофон, трябва да се изчистят разстоянията, нивото на звука във всяка колона, баса поне съм го сложи мисля че правилно - LFE, 80 kHz. Двете МВ наистина нямат никаква нужда от поддръжка на суб и това беше основната причина да не бързам с качествения субуфер. Смятам, че за 2000 лв се оправих съвсем прилично (макар и с компромис) с изграждане на система 7.1 базирана на Денон 2310. Дори при пускането на филни от кабелната - да речем ТВ 1000 (както беше снощи), в режим DTS: Neo 6 или Prologic IIz - прави си усещане за киносалон. при филмите с високо качество на видео и звук си е много добре - свалих новия релийз на Матрицата нарочно, за да пробвам.
    3. По отношение на декодерите - тук приемам всякакви мнения, даже мисля че модераторите могат да открият цяла тема за това - бая новобранци има, които се объркват. Tака и не ми "светна" чисто dts или HD audio и да не ги изброявам останалите формати в 2310. Явно нещо ми убягва сериозно...затова и очаквам още по-добър резултат от описания приличен горе
    4. При това положение - на "мястото" на качесвения субуфер - мисля да дойде HD плеар и точно новия Попкорн, оборудван с блу-рей четец и най-големия диск. Както преди съм споменавал преди около месец имах колебания между Денон 2310 и 3310 (с мрежови възможности). Просто разсъждавах ето така: Денон 2310 + новия Попкорн (с неговите възможности) е по-удачани вариант от 3310. Още смятам така
    5. При работата на така изградената система 7.1 - никакъв проблем с "омажа". 2 х МВ (работят с ресийвър 4-8 ома) + 5.1 ХК (8 ома). Беше пуснат поне 4 часа някъде около средата...никакъв проблем. Е, имаше лека топлинка, съвсем нормална смятам

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #70

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Божидаре, поздрави за новата система и един въпрос - откъде купи ресивъра и на каква цена?

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #71

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Колега , честито !Тези колонки , на тази цена си е удар в десятката !При мен си светва dts и dd , но има значение от къде го гледаш / чуваш .При гледане от лаптоп , ресивъра ми изписва pcm multicanel , но съшия филм , качен на твърдия диск на моя мултимедиен плеър и имащ многоканален звук , светва dts или dd ! Е има разлика в звука , определено !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #72

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Божидаре, а ти пусна ли в настройките на КМ плеъра, да не подава вече само стерео сигнал към рисивъра

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #73

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Божидаре, а ти пусна ли в настройките на КМ плеъра, да не подава вече само стерео сигнал към рисивъра
    Уж гледах затова, пуснах нещата на 3+2...но де да знам, може и да съм пропуснал нещо. Ще разчитам на съвети...
    Другия "проблем", хем знаех че ще стане така - като купувах едно време PC мислех, че вграденото аудио в дъното ще ми е достатъчно. Изобщо не прецених че ще имам ресийвър...чудех се нещо да не е забранено там, в смисъл че е настроено на стерео по подразбиране...или че "там" се прави кодиране на сигнала, вместо да го пусне чист към ресийвъра, който да си го обработи

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #74

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Няма проблем със звука на пцто - просто трябва да го пуснеш по spdif и в настройките на плеъра да се пипнат, защото декодерите на КМ плейра са вградени

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #75

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Явно има нещо, което пропускам, но ще го изчистим в близките дни...
    Звука и видеото от РС отива по ХДМИ в 2310, не знам защо е необходим оптичен кабел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ресийвър Denon 2310
    От pnikolov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-12, 11:52
  2. Продавам CDX YAMAHA-496 -100лв NOkia-2310 20лв
    От rudidimitrov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-11, 10:51
  3. Продавам AV Receiver DENON AVR 2310
    От MMDDMM във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-11, 23:15
  4. Тонколони за ресивър DENON 2310
    От Plamen1321 във форум Тонколони
    Отговори: 36
    Последно: 30-03-10, 11:41
  5. MARANTZ SR 3001 vs DENON AVR-1906
    От swan_ във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 17-04-08, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе