Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 116

Избор на рисийвър за стерео и кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #76

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Vanquished, за пореден път говориш преди да мислиш, имам много приятели, надградили рисивъра си със стерео усилвател или стъпало ... липсата ти на опит не е мерило за света!
    Много обичам хора с "много приятели"...това,което имат приятелите не е личен опит.И недей да ми даваш личностни характеристики.
    CROSSBLADE -телефонът ми е 089863..... ,не можах до август '09 да видя подобно мое твърдение.Я дайте един линк...


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #77

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от ermenkov
    5) Тонколоните? Те просто са страхотни! Мощни, ясни, чисти и тежки! Произведени в Дания. Мисля, че има огромно значение.
    Друго няма, освен да ги поръчвам!
    От къде в България ще ги купуваш? Аз си търся център и затова се оглеждам.

  4. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #78

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от raiders
    .... Аз си търся център и затова се оглеждам.
    Има ги тук.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #79

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Точно така от Авител.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #80

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от ermenkov
    Друго няма, освен да ги поръчвам!
    Поръчвай, щото задълбаеш ли......., Да ти свирят дълги години безпроблемно. Дано имаш място и тия далита да ги дръпнеш поне на 50-60см от стените, че те чакат неприятни усещания.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #81

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Благодаря, Tommorow! При мен проблем с мястото нямам. Имам леко съмнение дали не се изхвърлям със 7-та серия? Дали не е по-добре с 6-та? От друга страна помещението не е малко - 25кв.м. Някакъв съвет?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #82

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    От мен съвет за home cinema не чакай. Личното ми мнение е, че това са безмислено потрошени пари. Когато излезе филм, който си заслужава да бъде видян със всичките ми сензори ( слухови, зрителни, телесни ) - 5-15 лв за билет и на голямото кино. Но все пак, дали се изхвърляш или не със седмиците вместо шестиците - послушай себе си - все пак ще си ги слушаш ти и ще стоят в твоя дом, а не в моя. Аз не успях добре да разбера замисъла на аудио инжинерите да сложат три (>35Хц) 115см-ви купи долните два от който свирят в нискочестотния диапазон, горния в ниско-средно честотния а най-отдолу порт тюнед на 25хц . Не на последно място лабораторни тестови изследвания показват, че макар и Мейд-ин-Денмарк, има сериозни разминавания между декларирани и отчетени параметри http://igs.avhub.com.au/IgnitionSuit...l07_150dpi.pdf
    Оказват се 89db@1m, 55-20,000 Hz +/-3db и т.н. Според мен нищо особенно което да си заслужава 1800 лв за чифт.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #83

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от ermenkov
    Благодаря, Tommorow! При мен проблем с мястото нямам. Имам леко съмнение дали не се изхвърлям със 7-та серия? Дали не е по-добре с 6-та? От друга страна помещението не е малко - 25кв.м. Някакъв съвет?
    Икон 6 няма да са слаби за 25 квадрата,но трябва на място да чуеш 6 и 7 ,за да видиш дали има някаква значителна,оправдаваща парите разлика.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #84

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Такаааааааа! От Събота съм горд собственик на Pioneer VSX-1019 и Dali Icon 7 :-)! Ще карам подред. Първите ми впечатления от ОТ са:
    - Сериозни! Още с отварянето на кашоните разбираш, че става въпрос за сериозна техника. Вниманието, с което са опаковани и ако щете качеството на картона прави впечатление;
    - Респектиращи! След като ги извадих и сложих на пода в хола видях колко са високи и масивни (22,9кг, 114х20х34см);
    - Красиви! Поне според моя вкус - прави изчистени линии без излишни детайли и лъскави елементи;
    - Прекрасен звук! Плътно и мощно звучене! Идеални за музиката, която слушам.
    С две думи съм СУПЕР ДОВОЛЕН! Имам еди въпрос обаче: Как е правилно да се разсвирват тонколоните? Чух противоречива информация и за това питам.
    Ресийвъра! Ах този ресийвър, който се явява препъни камък за всички, които са решили да си изграждат система компонент по компонент.
    - Pioneer са си Pioneer! Винаги имаш усещането за премиум продукт. Черен, лъскав, с изчистени линии. Много си пасна с телевизора;
    - Мощен! Каквото и да се пише относно мощноста (аз много се притеснявах за нея) тя е достатъчна за озвучаването на който и да е панелен хол. В този ред на мисли бих препоръчал на всеки да се съобразява с дизайна, кодеците, входовете/изходите, екстрите, звученето, а не толкова с мощноста. Явно в този ценови диапазон тя е достатъчна. Дори срещу Pioneer има много критики относно звучене и мощност, но въпреки това си го купих, защото знаех, че ако не ми хареса винаги мога да добавя стерео усилвател за 500лв и пак няма да прехвърля границата от 2000лв след, която вече ресийвърите свирят добре в стерео режим. Няма значение дали ще се спрете на Pioneer, Denon, Yamaha, Onkio и др. до 1600лв.
    - Удобен! Едно дистанционно за телевизора и ресийвъра;
    - Едно нещо не ми харесва. Не мога да го вкарам в шкафа. Малко място остава отстрани около него 7-10см, а отзад има около 20см и грее. Сложих го в/у шкафа за да работи нормално (в спецификацията пише по 30см отстрани, 60см отгоре и 10см отзад). Можеха да сложат някой и друг вентилатор отзад.
    Към него съм свързал Пуканката и един стар DVD плеър Pioneer 656, който го ползвам за CD плеър и вече концертите и битките могат да започнат. Е вярно без център, суб и съраунд, но здраве да е - другата година ще ги извоювам като животоспасяваща покупка пред семейния съвет. С две думи съм СУПЕР ДОВОЛЕН! Сега остава да го настроя по възможно най-добрия начин, но ще стане по-натам, иска много четене и ръчкане.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #85

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    браво и честито и чакаме за още отзиви

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    37
    #86

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    привер на всички, някои може ли да ми каже какво мисли за тази комбинация ONKYO tx-sr607 и SONY SS FCR6000

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #87

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Колоните, които си избрал не струват и не отговарят на нивото на ресийвъра.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #88

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от Bien85
    привер на всички, някои може ли да ми каже какво мисли за тази комбинация ONKYO tx-sr607 и SONY SS FCR6000
    Моето скромно мнение е , че или искаш евтино озвучаване или не знаеш точно какво искаш ! За тези колони се полага евтин 5+1 ресивър , не че Onkyo не става , но в случая няма смисъл от него , освен ако цената на която ще го вземеш не е супер изгодна ! Но все пак сподели какво искаш да постигнеш , размери на стаята и т.н !

    Примерно тези колони - http://www.teufel.eu/Homecinema/Thea...ow=technik#tab , по си пасват с Onkyo ресивъра !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    37
    #89

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    здравейте отново за колоните sony ги имам от известно време и наистина се набутах за тях ,до колкото за onkyo-то сега съм в германия на гости и видях 4е са го пуснали на промоция и за това го купих за 279 евро поне така ни казаха 4е е на промоция

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #90

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цената е много добра за Onkyo TX-SR 607 , само да не е бил мостра , но това няма значение ! Щом си в Германия се огледай и за тонколони , има много немски производители на качествени тонколони като Heco , Teufel , Canton , Magnat !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 06-01-14, 19:56
  2. Отговори: 19
    Последно: 26-09-13, 10:28
  3. Помощ при избор на рисийвър за домашно кино ? - Sony или Onkyo
    От diskos във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 02-09-13, 23:29
  4. Как да извадя стерео звук от 6.1 канален рисийвър
    От coojoe_213 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-11, 15:18
  5. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе