Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 116

Избор на рисийвър за стерео и кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #61

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Ето това е предимството да си от София !Ходиш , слушаш и накрая избираш и плащаш , разбира се !Аз ако дойда до София трябва ден-два да релаксирам от приятния път и тогава да избирам , но икономически ми става неизгодно , дано някой от тези магазини отвори врати и в Варна , и тука има хора за такава техника !
    Civica,ето във Варна тази фирма :Демонстрационнa залa и магазин-гр.Варна, ул. Панагюрище 6, КАРМЕЛ ООД-тел: 052/ 601 364 са партньори/така пише в сайта на http://www.audiovideo-bg.com/article...icleGroupID=89 /,които продават Маранц и Кембридж аудио,колони на MORDAUNT SHORT,WHARFEDALE и др.Та когато имаш време и не те мързи,прескочи до магазина и драсни два реда как е хавата!




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #62

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Мисля, че магазина не работи от доста време. Ходил съм до там поне 5 пъти в различни часове на деня и винаги е било затворено. Факт е, че табелите стоят, но ролетната щора винаги е спусната и не мога да видя дали има нещо вътре.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #63

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от harvi5


    Civica,ето във Варна тази фирма :Демонстрационнa залa и магазин-гр.Варна, ул. Панагюрище 6, КАРМЕЛ ООД-тел: 052/ 601 364 са партньори/така пише в сайта на http://www.audiovideo-bg.com/article...icleGroupID=89 /,които продават Маранц и Кембридж аудио,колони на MORDAUNT SHORT,WHARFEDALE и др.Та когато имаш време и не те мързи,прескочи до магазина и драсни два реда как е хавата!





    Така , този магазин го знам много отдавна ! Има интересни работи , но всичко ново е на поръчка т.е. те наистина са партньори - могат да доставят всичко , но повечето неща ги нямат в наличност ! Хич не ме мързи да ги посетя , но няма смисъл - не ми се гледат каталози или снимки от нета !


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #64

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от civica


    Така , този магазин го знам много отдавна ! Има интересни работи , но всичко ново е на поръчка т.е. те наистина са партньори - могат да доставят всичко , но повечето неща ги нямат в наличност ! Хич не ме мързи да ги посетя , но няма смисъл - не ми се гледат каталози или снимки от нета !


    Магазинът си работи,просто за по-сигурно го посети след 12ч.Не обичат да стават рано момчетата .
    На мен ми се наложи да го посетя вчера.Имат няколко модела на Mordaunt Short -Performance серията (сериозна цифра са) и няколко останали бройки на Avant.Моще още да видиш няколко модела на Klipsh,Wharfedale-Diamond 10 бяха ако не се лъжа, субуфери на Velodyne ,CHT-10Q го имаше със сигурност.Имат почти пълната гама на Marantz и няколко модела на Cambridge Audio.Имайки предвид ,че повечето неща няма къде да ги видиш на друго място във Варна,може да се разходиш ако се интересуваш.

    Хубавото е,че каквото и да си харесаш,ако го имат в София,до 2 дена е при теб.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #65

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Здравейте, отново!
    Някой може ли да ми каже дали има някаква съществена разлика между Pioneer VSX-1019 и VSX-919, освен в бройката на някои входове? Не ми стана ясно дали и двата имат възможност за свързване на стеро усилвател?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #66

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Еее,кой я пусна тази муха с тези предусилвателни изходи?Като почнете да ги надграждате ресийвърите си с моно-блокове или стерео-усилватели елате да ми се обадите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #67

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Еее,кой я пусна тази муха с тези предусилвателни изходи?Като почнете да ги надграждате ресийвърите си с моно-блокове или стерео-усилватели елате да ми се обадите.
    Дай си номера

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #68

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Еее,кой я пусна тази муха с тези предусилвателни изходи?Като почнете да ги надграждате ресийвърите си с моно-блокове или стерео-усилватели елате да ми се обадите.
    Точно ти им я пусна тази муха -в един твой пост отпреди месец сега дето се казва - ще си сърбаш супата-има да им обясняваш.....

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #69

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Еее,кой я пусна тази муха с тези предусилвателни изходи?Като почнете да ги надграждате ресийвърите си с моно-блокове или стерео-усилватели елате да ми се обадите.
    Аз пък мисля да надградя някой ден стерео усилвателя си с рисийвър. Да ти се обаждам ли и аз?

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #70

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Vanquished, за пореден път говориш преди да мислиш, имам много приятели, надградили рисивъра си със стерео усилвател или стъпало ... липсата ти на опит не е мерило за света!

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #71

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Принципно може да се реши въпросът и по-друг начин.Мой познат прави на приятел превключвател,в който влиза сигнал от ресивър и от стереото,а излизат кабели към чифт колони.За да е по-засукано и по-удобно/мързеливо/,устройството се изпълнява с елементарна аларма за кола.Целта е да се обучи дистанционното на ресивърът и като щракнеш да си смениш входа,който ти трябва.Това е сравнително евтин и практичен вариант за претрупан музикален-видео шкаф.Тези дни ще го видим завършен и ще кажа дали е удобно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #72

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Принципно може да се реши въпросът и по-друг начин.Мой познат прави на приятел превключвател,в който влиза сигнал от ресивър и от стереото,а излизат кабели към чифт колони.За да е по-засукано и по-удобно/мързеливо/,устройството се изпълнява с елементарна аларма за кола.Целта е да се обучи дистанционното на ресивърът и като щракнеш да си смениш входа,който ти трябва.Това е сравнително евтин и практичен вариант за претрупан музикален-видео шкаф.Тези дни ще го видим завършен и ще кажа дали е удобно.
    И аз съм чувал за подобно нещо. Все пак не ми стана ясен отговора на моя въпрос. Мисля, че в случая на използването на превключвател няма значение какъв ти е рисийвъра. n8852 ще чакам резулат.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #73

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    При изграждане на сериозна система, варианта с превключвателя е неприемлив - колко пъти сме говорили за важността на кабелите при сериозна система ... ако ги накъсаме с превключватели нещата отиват на кино ... дайте тогава да ползваме направо розетки в стените на щипки ... и поне да знаеме, че всичко е съсипано. Преди някой да почне да обяснява, че в случая не говорим за сериозни системи - Варианта с превключвател се обмисля като алтернатива на рисивър с предусилвателни изходи - 1500лв+ ... и стерео усилвател свързан с него в кино режим и работещ самостоятелно в стерео - стерео усилвателите които поддържат този вариант на свързване .. и с които да си струва да се прави .. грубо казано гравитират от около 2000лв нагоре - да се слага превключвател на кабелите на такова устройство за мен е кощунство!
    А ако човек ще слуша рисивър за 500 лв и стерео усилвател за 500 лв с превключвател, то по-добре да инвестира цялата сума в рисивър и да не се занимава с глупости!

    Конкретно на въпроса на Ерменков - рисивърите на Pioneer не блестят със звук ...в темата има други обсъждани марки и модели, които са далеч по-добро решение.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #74

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    В случаят става въпрос за много сериозна система,а превключвателя се изпълнява с качествени специално подбрани елементи и окабеляване,без да се жалят средства.
    При това говорим за две ,практически отделни системи с общи фронтални тонколони.
    Дължината на кабелите от стъпалата и от ресивъра до превключвателят,е пренебрежимо малка/под 1 метър/.И да има загуба,тя теоритично е поносима,спрямо крайният резултат-удобството.
    Въпреки това,моето мнение е,че ако човек избира ресийвър за стерео и кино,то трябва да обърне повече внимание на на качествата му в стерео режим.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #75

    Re:Избор на рисийвър за стерео и кино

    Здравейте! Мисля, че вече взех решение. Ще бъде Pioneer VSX-1019 и Dali Icon 7! Защо се спрях сега ще обясня:
    1) Цената и на двете е много добра, тоест съответства на качеството и не е различна от белите държави (при тонколоните май качеството взима превес);
    2) Имам гаранция и за двете;
    3) Рисийвъра е със всички възможни кодеци към момента (не, че ми трябват) и в близките поне 5 - 7г. няма да се наложи смяна;
    4) Рисийвъра се връзва перфектно с телевизора (моля не ме съдете за това);
    5) Тонколоните? Те просто са страхотни! Мощни, ясни, чисти и тежки! Произведени в Дания. Мисля, че има огромно значение.
    6) След време ако преценя, че е необходимо мога да добавя един скромен стерео усилвател за 300 - 500лв. Пак няма да премина границата от 2000лв за рисийвър и ще имам система, която ще свири много добре в стерео.Така няма да натоваря бюджета излишно.;
    Друго няма, освен да ги поръчвам!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 06-01-14, 20:56
  2. Отговори: 19
    Последно: 26-09-13, 11:28
  3. Помощ при избор на рисийвър за домашно кино ? - Sony или Onkyo
    От diskos във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 03-09-13, 00:29
  4. Как да извадя стерео звук от 6.1 канален рисийвър
    От coojoe_213 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-11, 16:18
  5. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 01:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе