Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 60 от 62 ПърваПърва ... 10505859606162 ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #886

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    ......Отразеният звук никога не е по-ефективен от директния, излъчван от физически озвучителни тела, монтирани високо по вертикала и насочени директно към слушателите. В кината е така!
    Принципните неща ги знам.Най-добре е отгоре.
    Колоните които са в/у основните са специални и иалъчват звука нагоре,а някои имат превключвател да работят като нормални колони.За това са и доста скъпи,но няма как да направят звука на монтирани от горе.Напр.
    https://avelectronics.bg/index.php?_...atmos-speakers

    Всъщност тъй като си имам едни съраунд колонки,а пък и си е по-добре отгоре няма кво да го мисля.Друготе са пък и скъпички за такава цел(поне на мен не ми е основното Атмоса).
    Това което се вижда на втората снимка която съм дал е близо до моя случай.Помещението е по-малко и не толкова лъскаво,ако не го направим...но има възможност както се вижда там да се сложат колони в прехода м/у 2-те стаи,което даже прави окачения таван излишен....ако 20см зад главата и само 2,30 височина не е разваляне на сделката.Но тъй като основните ми са доста по-големи може би близкото разположение да не е проблем.
    И доколкото разбрах от различни източници ресивера има добра настройка с Audyssey®.

    https://manuals.denon.com/AVRX2700H/...SYhguxmdhl.php

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    И двете колони е добре да са изместени и леко напред на около 50 см. .....
    Ако пък са отгоре и зад главата - звучат смесено заедно със задните.

    Горещо препоръчвам да избереш колонки с минимум 89 децибела чувствителност. По-високата чувствителност ще ти даде повече усещане за атмосферност и пространственост по вертикала. По-ниската - ще чуваш атмос-ефекти само на пикови нива, което, ако не бъде заглушено от другите канали, просто няма да е така осезаемо.
    В моя случай ако са 50 см напред ще ми трябва окачен таван,а над главата съм готов.
    Сър.-те не са задни ,а странично разположени.
    Горните ще ми е по-лесно да са малко отзад,защото няма да се виждат много от по-озползваната стая,т.е. по-лесно поносимо за някои хора разположение.

    Чуствителноста не я помня,но най-напред ще пробвам с тях и тогава ще мисля за тнкостите.Щом има хора дето харесват разположение към тавана или дори виртуализацията....Напр. тук е описано
    https://hometheaterreview.com/marant...iver-reviewed/
    Този пост е редактиран от inches9; 27-07-21 в 23:10.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #887

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Атмос колоните се водят 3д кино , демек звук отгоре , монтират се на тавана , компромисен / ташак/ вариант са върху предните колони, нататък си чешете езиците колкото искате

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #888

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте. От няколко години ползвам ресивър
    Onkyo nr414 . Хрумна ми да го сменям с някой по добър и по мощен, като ме вълнува на стерео да е по добър. Гледам и доста филми и за това предпочитам да е ресивър а не стерео усилвател. Четох доста тук и се колебая между следните модели които са налични втора ръка в момента:
    Onkyo nr838 950лв
    Yamaha v685 970лв
    Yamaha a830 790лв
    Marantz sr6008 900лв
    Дали си заслужава някой от тези? За нови не ми се дават 2-3000

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #889

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Маранцът е класа от посочените, пък и наблягат и на качественото стерео, така че си заслужава, несъмнено ще е значително по-мощен от текущия ти.
    npb одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #890

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря! А цената добра ли е? Колко е струвал като нов?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #891

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цената се определя от състоянието.
    Като нов вероятно е струвал към 3к.
    900лв. ако е в отлично визуално и техническо състояние е добра цена към днешна дата.
    Хубаво е да го чуеш на място при продавача и да го тестваш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #892

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Мерси.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #893

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo Виж публикацията
    Благодаря! А цената добра ли е? Колко е струвал като нов?
    https://www.marantz.com/en-us/produc...ceivers/sr6008

    Не знам колко струва като нов....обаче.
    Това не е модел който да си купиш 2022...според мен(последното може да прибавиш за всичко казано).
    Ако линка е точен не виждам DOLBY ATMOS....а интернет платформите за музика поне за мен са в пъти по-важни.Ето колко струва ако си ги купиш като добавка,music cast
    https://www.avitel-bg.com/denon-dnp-800ne
    https://www.marantz.com/en-us/produc...players/na6006
    Така,че един съвременен ресивер под 1800 за DENON и малко повече за MARANTZ мисля е в пъти по-добре от стари джаджи.
    Може би за усилвател да има разлика,ама за да я чуеш ще ти трябва много висок клас тонколони....И при условие,че този р-р е в оригиналното си състояние(не знам кой може да ти го гарантира!).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #894

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз от долби атмос нямам нужда. 5+1 колони ми стигат. Музика от интернет през Spotify слушам, а той има. На мен ми е да си слушам дисковете с по високо-качество.
    Този пост е редактиран от giorgo; 06-08-22 в 13:46.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #895

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo Виж публикацията
    Музика от интернет през Sporty слушам, а той има. На мен ми е да си слушам дисковете с по високо-качество.
    Sporty слушам, а той има?
    За дисковете мисля нямаш проблеми ,а по-високо качество можеш да чуеш само на много висок клас колони.
    Но,ти си знаеш.Успех.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #896

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Значи да си карам с моя докато бачка.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #897

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не намерух 6008,вероятно е доста стар модел,та сравнение с 6009...(2014 година!,сам помисли за другия)

    https://www.zkelectronics.com/compare/marantz-sr6009/uk/onkyo-tx-nr414/usa/


    Както казах,предимства единствено в усилвателната част(ако приемем ,че 6008 е близо).Разликата ще я чуеш само с много висок клас колони,,,,но..
    ако имаш такива едва ли ще мислиш за втора употреба квото и да е.
    И ако послушаш месец интернет радиата +DEEZER или някоя друга платформа едва ли често ще мислиш за слушане на дискове.
    Така,че аз не бих се занимавал на този етап с даване на пари за такава смяна,по-добре събери още малко и скачай на нова техника(тъй като старата много бързо остарява морално,да не говорим за рисковете от неуспешни ''майсторски'' намеси,като ремонти с неоригинални части и до какво ще доведе това.

    Ето и един съвременен ресивер с почти равни (с 6009!) х-ки като усилвател на 1600лв.,сега цените са високи,моя D2700 беше 1500лв. преди помалко от година,много по-напред като връзки,стандарти,не е бачкал 10 години и няма риск от ''бг майсторене'' ,гаранцията дори не я смятам.
    https://alexaudiovideo.eu/e-catalogu...yamaha-rx-v6a/
    https://www.zkelectronics.com/compar...ha-rx-v6a/usa/
    Този пост е редактиран от inches9; 06-08-22 в 15:19.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #898

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Yamaha 685 има всичко: интернет по wi-fi, интернет радио , атмос и т.н. , но този модел рядко се продава, защото е топ модел по отношение на надежност, звук и цена. Аналогичен е вътре с модела A- 880. Ако намериш читава бройка - купувай.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #899

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Един продава в Търново 685 за 970, а от сф мога да взема нов v6a за 1400, което май по -добрия вариант.
    Gena_bs одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #900

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    https://www.zkelectronics.com/compar...a-rx-v685/usa/

    На практика няма решаваща разлика.Може би по-доброто на V6A е тук:
    Video Signal Passthrough up to 8K 50/60Hz and 4K 100/120Hz 4:4:4 vs up to 4K 60p 4:4:4
    More HDMI Inputs 7 vs 5
    Higher Power Output (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 2 channel driven, FTC) 100 W (0.06% THD) vs 90 W (0.06% THD)
    Higher Power Output (6 Ω, 1 kHz, 1 channel driven, JEITA) 160 W (10% THD) vs 130 W (10% THD)
    Lower THD 0.04% (AUDIO 3 etc. to Front, Pure Direct, 20 Hz - 20 kHz, 50 W, 8 Ω) vs 0.06% (AV 2 etc. to Front, Pure Direct, 20 Hz - 20 kHz, 50 W, 8 Ω)

    Не знам до колко ти са важни 400 лв. при техника която ще се ползва над 10 години,но си мисля,че да купиш 2 уп. при тези цени е възможно само ако имаш голямо доверие в продавача.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 05-04-24, 07:10
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе