Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 76

Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #61

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Аз съм разположил моите три чифта ОТ, на дългата страна. Единият чифт ми е навързан към Pioneer VSA-AX10, а другите два чифта към Pioneer SA-9500. Към VSA-AX10 съм вързал и един Velodyne 12 за "wow" ефект въпреки, че рядко го пускам. Но като дойде някой външен човек го пускам и гледам сеир....

    Този пост е редактиран от vdsvicky; 08-03-20 в 21:09.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #62

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Тук аз нещо не разбрах!

    - - - - - - - - - -


    Бас, че този го нямаш: "A soucerful of secrets"! По-смотан от него няма!
    А то пък умагума много хубав - славейчета на клонка пеят песни. Имам всичко от маниащина. Ти да видиш на Дийп пърпъл какви албуми имам .....Посочения от теб май беше на някаква арена / Помпей или нещо такова /, то че го имам не значи , че го слушам ....

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #63

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Тук аз нещо не разбрах!
    Знам, че звучи объркващо.
    Тонколоните и слушателското място са ПО късата стена, което означава, че и двете са на перпендикулярно на едната къса стена. Тонколоните са на едната 4 метрова стена, а слушателското място на другата 4 метрова стена.

    В идеалния вариант за тази стая, нещата трябва да са завъртяни на 90 градуса в стаята и слушателското място трябва да е "по средата" на стаята на към 3 метра от късата стена с тонколоните и далеч от задната стена. Няма как да стане обаче.

    Ето "скица"
    -----------------------------------
    ххххххххххххххххххххххх
    ххххххххххххххххххххххх
    ххххххххххххххххххххххх
    -----------------------------------

    Червените х-чета са линията на колоните
    Сините х-чета са мястото за слушане.
    Черните са останалата част от стаята.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    объркал се е човека, на по-дългата стена се слагат , заради стерео ефекта /разделяне на каналите/ , иначе една до друга или ако няма място една върху друга Ако ги сложи на късата стена , значи канапето е на дългата и левия канал е срещу него , а десния до него . Няма как да е така .
    Това, което си описал, изобщо не мога да си го визуализирам.
    Този пост е редактиран от w00x; 08-03-20 в 21:35.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #64

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Аз съм разположил моите три чифта ОТ, на дългата страна. Единият чифт ми е навързан към Pioneer VSA-AX10, а другите два чифта към Pioneer SA-9500. Към VSA-AX10 съм вързал и един Velodyne 12 за "wow" ефект въпреки, че рядко го пускам. Но като дойде някой външен човек го пускам и гледам сеир....

    С тоя саунд за чий чеп ти е еквалайзера ? Евалла и ти като мен си наринал един камион пари за кефа. Аз еквалайзери нямам и не съм имал. Жена ти каккво казва по въпроса !!!! Мойта от вратата на бутона power директно ...

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #65

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Аз съм разположил моите три чифта ОТ, на дългата страна. Единият чифт ми е навързан към Pioneer VSA-AX10, а другите два чифта към Pioneer SA-9500.
    Хе, още един аудио(геронто)фил!
    Някога имаше стандарти, а не като днешния Хай-Супер-Дупер-Енд, дето не покрива DIN 45500...

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #66

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    С тоя саунд за чий чеп ти е еквалайзера ? Евалла и ти като мен си наринал един камион пари за кефа. Аз еквалайзери нямам и не съм имал. Жена ти каккво казва по въпроса !!!! Мойта от вратата на бутона power директно ...
    Сърди се и ми опява, че няма въздух... Добре, че ме обича, иначе да ми е затръшнала вратата от външната страна.
    Иначе EQ-то го пускам на съвсем тихи нива.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #67

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Важното е аз като пусна музиката , комшийте да не чуват телевизора !!!!

  10. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #68

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Хе, още един аудио(геронто)фил!
    Някога имаше стандарти, а не като днешния Хай-Супер-Дупер-Енд, дето не покрива DIN 45500...
    Благодаря. Музиката ми е огромна страст.

    - - - - - - - - - -

    Все пак искам да попитам w00x, кое налага търсенето и интегрирането на един стерео усилвател към ресивъра? Липсата на бас? Не дотам добри високи? Или вокала е "хремав"?

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #69

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Благодаря. Музиката ми е огромна страст.

    Сърди се и ми опява, че няма въздух... Добре, че ме обича, иначе да ми е затръшнала вратата от външната страна.
    Мен вече са ме номинирали за изгонване от къщата...
    Коя версия на Pioneer SA-9500 е това? Аз имам немско-корейската имитация на Pioneer SA-8500.
    Но пък за сметка на това няколко броя...

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #70

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Оооо, аз съм маниак на тема Pioneer и моят е SA-9500II. Имам още два SA-8500 първата версия, един SA-9100, един SA-900, един SA-710, един SX-636, VSX-2, VSX-3, VSX-5, VSA-10, и със сигурност още пропускам... Всичките са японци, без някои модели от VSX серията. Уникати са и не само са красиви, но и се обаждат подобаващо добре. За ОТ-тата има какво да мисля, но дано да имам време, да си спретна едни мои. Говорителите са закупени и ми остава само да им направя "къщичка".

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #71

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Все пак искам да попитам w00x, кое налага търсенето и интегрирането на един стерео усилвател към ресивъра? Липсата на бас? Не дотам добри високи? Или вокала е "хремав"?
    Ами, аз написах по-горе причината. Нямам проблем с баса или високите. Както споменах на няколко пъти, дори не знам дали стерео усилвател би помогнал или просто колоните и стаята толкова си могат. Няма как да направя тест обаче, затова ми остава само да потърся мнение на хора, които са правили процедурата.

    Просто имам чувството, че ресиверът не може да контролира добре колоните в стерео режим и са малко.... отпуснати.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #72

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Просто имам чувството, че ресиверът не може да контролира добре колоните в стерео режим и са малко.... отпуснати.
    Това е нормално. Като споменах по-горе, аудио системите са или за гледане, или за слушане...
    С риск да размиря, форума... изврънкай vdsvicky, да ти шитне някой от дъртите пионерчета.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #73

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Точно затова искам да добавя усилвателя и да я направя и за двете, въпреки че ми е по-приятно да слушам музика на слушалки.
    Стари усилватели не ми вършат работа главно заради трудната интеграция в системата ми. Трябва ми AV Bypass/Passthrough. Все пак през 70% от времето гледам филми и играя игри на нея. Едва 30% остават на музика.
    Този пост е редактиран от w00x; 08-03-20 в 23:46.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #74

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Това не го разбрах - кое налага интеграция изобщо...? На твое място бих заложил на две независими системи.
    Но най-добре, слушай си на слушки, че ще се вкараш в беля. Особено ако барнеш винтидж-техника...

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #75

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това не го разбрах - кое налага интеграция изобщо...? На твое място бих заложил на две независими системи.
    Но най-добре, слушай си на слушки, че ще се вкараш в беля. Особено ако барнеш винтидж-техника...
    Интеграцията искам да я направя, за да си улесня ползването когато гледам филм. Кутийки за прехвърляне на сигнал от ресивер към усилвателнямам намерение да слагам, а дори и да сложа, стерео усилвателя няма да може да се ползва докато гледам филм, което е малко безсмислено...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на домашно кино и стара стерео уредба
    От Сергей Димитров във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 23-04-16, 15:50
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 15:50
  3. Съвет за домашно кино и стерео
    От philips_fan във форум Аудиотехника
    Отговори: 50
    Последно: 11-01-10, 19:08
  4. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 01:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе