Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 175
Like Tree1Одобрявам

Съдомиялна машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #61

    Re:Съдомиялна придобивка

    Някои модели могат, някои - не. Прочетете листовката, както се казва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #63

    Re:Съдомиялна придобивка

    Ето какво написах преди няколко месеца може да е от полза:
    " След дълго умуване и поглед върху няколко марки месец март купихме съдомиялна машина за 12 комплекта. Първоначално мислихме да купим за 9 комплекта, но не съжелявам за покупката на тази ИНДЕЗИТ.ндикатор за солта
    индикатор за гланц, няма отложен старт, но наистина е запредпочитане тази опция. Освен че трабва да има висок клас на миене изплакване и сушене / ААА/, НЕ ПО-МАЛКО важно е да я използваш с качесвени препарати-таблетки, гланц и сол. На пазара има много видове таблетки от 6лв за 40 броя до 25лв за 40 броя, желателно е да купиваш колкото се може по скъпи таблетки /съобразени с възможностите си разбира се/, у дома ползваме КАЛГОНИТ и сме супер доволни, макар, че съдомиялна няма фулл екстри но е ААА-клас и таблетките са добри. В началото си правихме експерименти да видим какво и как мие - мие всичко. Ето няколко примера: тиган от яйца /умишлено оставен да седи 3 дни перфектно измит!!!; тава от баница, престояла 1 ден-перфектно измита!!!, оливерник с тясно гърло и дъбок 15см - резултата - перфектно измит!!! и т.н... Ако имате въпроси питйте."

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #64

    Re:Съдомиялна придобивка

    Скоро купих Зануси, някакво евтино на промоция, за 9 комплекта. Няма екстри, освен че е 45см широка, което за мен беше важно. Мие перфектно с препарати калгонит и другите скъпи ги забравих - едни червени(рекламират ги по ТВ).
    Засега никакви проблеми, и страхотно удовлетворение - не знам как сме карали преди това без миялна.
    Извода ми е че екстрите и марката не са от фрапиращо значение (поне на мен така ми се струва). Май препаратите са по-важни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #65

    Re:Съдомиялна придобивка

    Наистина, след двегодишно ползване на съдомиялна машина установих, че най важното нещо са качествените препарати. За мен това са Калгонит и Сомат. Почти всичко, което е на пазара съм изпробвала. Според мен съветите в подобни форуми по отношение на препаратите ще са по - коректни ако се уточнява какво се мие в машината, дали само чинии и чаши или като мен - всичко що имам като съдове- и тенджери и тави. Даже и фритюрника(разглобява се). Казвам го не напразно. Когато се мият само прибори чинии и
    чаши е възможно добри резултати да се постигат с по - евтин препарат като Аро, Кларо, Медикс, Bravix и други. На за тави, тенджери и други силно замърсени съдове - абсурд. Затова има доволни и недоволни от евтините препарати.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #66

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от mxkolev
    Ето какво написах преди няколко месеца може да е от полза:
    " След дълго умуване и поглед върху няколко марки месец март купихме съдомиялна машина за 12 комплекта. Първоначално мислихме да купим за 9 комплекта, но не съжелявам за покупката на тази ИНДЕЗИТ.ндикатор за солта
    индикатор за гланц, няма отложен старт, но наистина е запредпочитане тази опция. Освен че трабва да има висок клас на миене изплакване и сушене / ААА/, НЕ ПО-МАЛКО важно е да я използваш с качесвени препарати-таблетки, гланц и сол. На пазара има много видове таблетки от 6лв за 40 броя до 25лв за 40 броя, желателно е да купиваш колкото се може по скъпи таблетки /съобразени с възможностите си разбира се/, у дома ползваме КАЛГОНИТ и сме супер доволни, макар, че съдомиялна няма фулл екстри но е ААА-клас и таблетките са добри. В началото си правихме експерименти да видим какво и как мие - мие всичко. Ето няколко примера: тиган от яйца /умишлено оставен да седи 3 дни перфектно измит!!!; тава от баница, престояла 1 ден-перфектно измита!!!, оливерник с тясно гърло и дъбок 15см - резултата - перфектно измит!!! и т.н... Ако имате въпроси питйте."
    Ама тая тава с баницата не казваш, че предварително си я изтъргал от "люспите", които се оставят от корите!
    Един вид само да се изплакне на чешмата с малко веро и я готова!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #67

    Re:Съдомиялна придобивка

    Ами то и чашата с бира преди да я вкараш в миялната, трябва да й излееш остганалата на дъното бира(грехота), ама в това не виждам нищо странно...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #68

    Re:Съдомиялна придобивка

    Вече сме горди собственици на съдомиялна вашина - BEKO DFN 6837 S! http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...32%29/.do?rf=y
    Купихме е от един хипермаркет в Пловдив!
    Бяхме с жената и доста се двоумяхме с нея между Беко-то и Електролукс.
    Електролукса беше с 60 лв. по-скъпа, но добрите думи, които чух за Беко и повечето екстри наклониха везните за Бекото!
    Пък и купих на жената и един кухненски робот на Филипс, който щеше да утежни малко повечко бюджета, не че това ще ме уплаши, но все пак...
    Дали сме направили правилния избор ще видим занапред!
    Сега умуваме какви препарати да купуваме за нея.
    Утре ще я монтираме, и ако има някой майстор, който да е от Пловдив може да се обади!
    Трябва да разбира от тоци и ВиК!
    Някой ако има същата машина може да сподели опита си с нея!

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #69

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Сега умуваме какви препарати да купуваме за нея.
    Ха честито! Със здраве да си я ползвате!
    Мога да ти кажа само едно - забрави за таблетките! Всякакви простотии Х в 1, водят само до писане по форумите.

    Вземи си сол /каква да е/, гланц /никакво значение - АРО, примерно/ и детергент/прах AvaMat или гел Medix/.

    П.С. За какво ти е майстор да я инсталира? Ако ръцете ти растат на правилното място, за 10 минути си готов!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #70

    Re:Съдомиялна придобивка

    Благодарско за съветите, Касап!
    Не се наемам да я инсталирам сам.При мен трябва да се кърти, да се извеждат тръби, връзки и т.н., пък и с токове ми е противопоказано да работя, тъй като съм много разсеян!

    Мисля да я поставя на мястото на тоалетното казанче!
    Имаме две тоалетни и смятам да изкарам пералнята от кухнята и на нейно място да сложа съдомиялната, а пералнята ще я поставя, там където е втората тоалетна.
    То и без това още в началото си беше предивено за перално помещение, ама бабата втора тоалетна, та втора тоалетна ...сякаш сме една рота войници вкъщи, а си живеем трима човека - аз, жената и малкия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #71

    Re:Съдомиялна придобивка

    Привет!

    Искам да попитам някой по-вещ в нещата дали знае къде се намира фабричния номер на тази съдомиялна машина - BEKO DFN 6837 S ?
    Обърнах я отвсякъде тази машина, но никъде не успях да видя фабричния номер! Има някакви залепени стикери отстрани на капака, но то и аз мога да си направя стикер и да го лепна? Не би ли трябвало този фабричен номер още в завода производител да го щамповат някъде по машината?

    И ми е много интересно защо в гаранционната карта, не фигурира фабричния номер или код на съдомиялната машина?
    Има някакъв номер на гаранционната карта и един печат - 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ и тва е, майна!

    Онзи ден като отворих съдомиялната да я поразгледам отвътре се загледах в нещо като сифон от пластмаса.
    Завъртях го, изкарах го и тръбата, по която се оттича водата пръдалжаваше с един филтър, като тези за чай!
    Е този филтър беше мокър? Защо е мокър? Кой и защо е пробвал съдомиялната?
    Възможно ли е в завода производител да ги тестват, преди да ги опаковат? И копчето за вкл/изкл. беше натиснато, като я разопаковах го видях!

    И да питам на мен сега, как ще ми докажат, че съдомиялната ми е нова, а не някоя ремонтирана машина в сервиза?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #72

    Re:Съдомиялна придобивка

    InternetZombie, че то и на пет пъти по-скъпи стоки от твоята, фабричните номера са на стикери - това е евтин и достатъчно траен вариант за вещи, които ще се използват няколко години. А уважаващия себе си производител прилага и стикер с изписан модел и фабричен номер, който се залепва на гаранционната карта, както и тества продукта си преди експедиция (в случая с вода за проверка на течове).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #73

    Re:Съдомиялна придобивка

    Дойде време и аз да купя съдомиялна на жената и понеже няма място , пък и няма да се вижда съм се спрял на следните 2 модела Мидея
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...d=1701&hotels=
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...=10609&hotels=
    Първия ми въпрос е - какво ще рече клас на измиване "А" ?( това не е разхода на вода /ток , щото го пише от делно) Да не би тази , която не е "А" да ги вади по-мръсни ?
    Второ :Тия пущени с помпа ли са за мръсната вода или на самотек , че не можаха да ми обяснят в никой от техно магазините.
    Тая първата няма отделение за солта , но не мисля че е голям проблем - ще и спретна една пвц кошничка . Самата и изработка също е малко по-кофти - като правена по трудово убочение , но затова има и разлика в цената .
    Горе-долу това е някой нещо ако има да да каже повече ще ми бъде в полза .

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #74

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от rumo
    Дойде време и аз да купя съдомиялна на жената и понеже няма място , пък и няма да се вижда съм се спрял на следните 2 модела Мидея
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...d=1701&hotels=
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...=10609&hotels=
    Първия ми въпрос е - какво ще рече клас на измиване "А" ?( това не е разхода на вода /ток , щото го пише от делно) Да не би тази , която не е "А" да ги вади по-мръсни ?
    Второ :Тия пущени с помпа ли са за мръсната вода или на самотек , че не можаха да ми обяснят в никой от техно магазините.
    Тая първата няма отделение за солта , но не мисля че е голям проблем - ще и спретна една пвц кошничка .
    Не препоръчвам никоя от тези машини. Нямат помпа за мръсната вода - изтичат се гравитационно.
    Кажи, какви са ти изискванията и бюджета, и ще измислим нещо.
    Ето това е в пъти по-добро от Мидеите: http://intertrai.hit.bg/Blank_gallery2.htm
    С две перки е и по спомени е на същата цена. А най-добрата малка миялка, която можеш да купиш в БГ е тази: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012403
    И двата модела са с помпа за мръсната вода.



  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #75

    Re:Съдомиялна придобивка

    Мерси за линка , но нещо не и виждам цената на тая първата , обаче така като я чета не ми се струва да е по-малко от 500лв.
    Бюджета е ограничен : то първо харесахме една от тез дето са уж нови вкарани от "вън" с транспортни дефекти за по 160лв. са масово , но аз като я поогледах те хубаво я бяха измили, ама от долу останл един бигор от 2мм та ме осъмниха колко са нови , пък и дизайна им един стар.
    Та реших да отпусна кесията двойно - до 320 макс 350лв.
    още повече , че кухнята е вече готова и както писах по-горе ще я крия в един шкаф и не държа много на външния вид - дето се вика само работа да върши

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялна - сол ?
    От penchev79 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-17, 13:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-11-14, 16:32
  3. Отговори: 2
    Последно: 27-03-11, 23:36
  4. Отговори: 6
    Последно: 02-10-07, 23:06
  5. Отговори: 9
    Последно: 14-12-06, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе