Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 11 от 65 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    42
    #151

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте , предстопи ми закупуване на готварска печка ,ама и идея си нямам какво да купя. По Принцип трябва да има газ и да е с голяма фурна. Не съм се насочил към никоя марка , само съм чул че ВЕКО били доста сполучливи за цената си ,ама ....... Понеже аз няма да готвя смятам да взема майка с мен когато ще я купувам ,ама хич не ми се иска тя да избира. Предложете нещо около 500лв. Благодаря

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #152

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Как ви се струва офертата в прикачения файл? - Като качество, цена, адекватност на комбинацията от плот и фурна, и т.н. По принцип не са ни нужни 4 котлона, но...

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #153

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Интересно.Би ли дал малко повече информация.
    Лично на мен ми се струва малко погрешно . Ремонтирал съм много нещо битова техника.И електролукс да не стават за нищо? -- Извинявай!
    Имам Горение и е уникална, да не говорим от към енергоспестяване, гласувам за Горение с две ръце.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #154

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    ади да спомена лични впечатления. Първо - Честита Коледа фор евриуан!
    Тези които избират печки с тъч-управление да внимават, ако имат хлебарки в къщи. Малките гадинки се натрупват върху платката с управлението поради поддържанатапо- висока температура и с отпадните си материали прецакват пистите и електрониката. За смяна на последната сервизите искат почти цената на печката или плота. Няма шанс за изолация на платката.
    Друг момент - зарадвайте готвача Ви с фурна с телескопични водачи. Достъпна екстра, която при някои модели си върви стандартно, а благодарността на жена ви ще консумирате с удоволствие.
    BEKO - да, основният им пазар е в Англия, качеството им покрива тамошните изисквания на ниското и средното съсловие. Гаранционното обслужване там им е безупречно, но и тук не очаквам некоректно отношение от Технополис. Дизайнът им обаче бележи напредък, като в крайна сметка се получават приятни модели на достъпна цена. Не очаквайте иноксовите модели да имат покритие против отпечатъци или копчетата да остават непроменени след почистване с TESS например, но при внимателно поддържане моделите ще се отблагодарят с прилична работа. Не са много икономични, доколкото може да се трси икономия на ток от уред кото работи основно с превръщането на тока в температура. Въпрос на прецизиране на режимите на готвене. Моето мнение е положително за BEKO, макар да имам само два продукта от тази марка в къщи.
    Бош - внимавайте с иноксовите модели. Лично съм виждал ръжда върху неръждаемото покритие. Говоря за мострен модел, а не след време в процес на експлоатация. Ударът е жесток към марката и мога да го докажа със снимков материал. Стъклото май се оказва по-добрият избор за вратичките, пък и лесно се почиства. Лошото е че за екстрите като плъзгащи се релси трябва да се поръчват отделна като аксесоар. Допълнителен разход за и без това по-скъпите им уреди.
    AEG / Electrolux са идентични като качество. AEG разчитат на името и затова имат по-богато оборудвани откъм екстри модели. Е и +200/300 лева горница.
    Моят избор - премерено отношение функции/цена, като бих заложил на механично управление,стъклени врати, минимално количество инокс, вентилатор на фурната и ... поне две нива на релсите на фурната. Другото е - опитен готвач.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #155

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Взехме ВЕКО за дядо ми и впечатленията ми са следните: фурната пече добре, но има един съществен конструктивен недостатък - твърде изолирана е. Когато се пече нещо влажно, влагата няма откъде да се изпари и си остава във фурната, всичките стени и вратичката са покрити с капчици вода, която се налага да се бърше с парцал
    Добре, че за вкъщи си взехме Горение, при него проблемът е решен с един малък отвор до капака на печката, откъдето влагата излиза. Определено е помислено добре за готвенето. Така че и аз гласувам твърдо за Горение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #156

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Така както описваш BEKO, на мен ми харесва повече. Стига да има режим на фурната нагряване само с долен нагревател.
    Капчиците влага по стените биха помогнали за по-лесното почистване на фурната.
    Колкото до Gorenje - купих на нашите една преди 5 години. Работи без забележки, но точно този отвор за парата е малко проблемен. Особено, ако над печката няма аспиратор!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #157

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знаех, че има пекчи безт коминче. Явно турците от Беко са много зле. Иначе фурната трябва да е добре изолирана. Те Мидеа вече слагат тройно стъкло на вратичката на фурната. С коминчето на Горене няма проблем. На правилното място си е. Вградените фурни изкарват парата с вентилатора за охлаждане и съответно отива в стаята. Няма как да се засмуче от ширма.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #158

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Проблемът на ВЕКО-то е, че част от водата остава и в яденето. Примерно дядо ми беше пекъл тиква и беше станала хем опечена, хем с водата вътре. Да не говорим, че така фурната ще ръждяса по-бързо.
    В иснструкциите на Горение изрично съветват да не се оставя топло ядене във фурната, за да не се образува влага.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #159

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте и за много години! При мен нова година - нова печка :D Днес ми попадна брошурката на Технополис и там гледам една симпатична еко промоцийка на печка Candy CDM 5620 SHW - http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...823F&scenario=

    Ще се радвам ако някой сподели впечатления от марката и специално от този модел. Благодаря!

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #160

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Добре, никой не се отзова на предното запитване, да видим сега за тази конфигурация какво мислите: AEG E4101-7-M -> http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=


    +


    AEG HM 604030MB -> http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...2303&scenario=


    В момента двете общо са 1 100 лева. Уж са Made in Germany.

    Вие сте!

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #161

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Според мен AEG е с класи над Candy-то.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #162

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Shmi,
    Избора на марка е добър, според мен.
    Но, нужен ли ти е плот с 4 нагревателни зони?
    Дали е удачно да нямаш отделно управление на печката и плота?
    Има ли телескопични водачи фурната?
    Брой функции? - Отделно управление на горен и дален нагревател, както и други такива полезни ..?
    По-назад в темата са засегнати повечето такива въпроси.
    Успех в избора!

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #163

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    prince, благодаря за отговора!
    Наистина, 4 котлона не са ми нужни, но разглеждайки какво се предлага стигам до извода, че цените на моделите с 2 и 4 зони са доста близки. В момента комплектът е в промоция и затова го заглеждам.
    За отделното управление - тук не съм сигурен, че те разбирам. Би следвало да могат да се управляват самостоятелно или бъркам?!
    Телескопични водачи - не.
    Функциите са 9.
    Тези неща си ги пише в линковете, които съм дал - само трябва да се цъкне на "Повече за продукта", но явно не си видял.
    Фурните не са ми стихия, както е видно. Стигам до извода, че въпросната комбинация е малко скъпа за това, което предлага, но пък би следвало да е качествена и надеждна?!

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #164

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Привет Shmi!
    Линковете ги разгледах, но на въпросите, които написах е нужно ти да си отговориш или който ще ползва фурната.
    Относно самостоятелното управление, точно така, идеята ми е фурната и плота да са с автаномно управление. Така не е нужно да са от една марка.
    Ако искаш, прочети: https://forum.setcombg.com/index.php...tml#msg456450, https://forum.setcombg.com/index.php/topic,46857.0.html
    А за плот, примерно: http://electron.bg/product_info.php?...sort=2a&page=6
    http://electron.bg/product_info.php?...sort=2a&page=6

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #165

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Привет!
    На първо време трябва да избера фурната, а в последствие вероятно ще ме нагърбят и да си я ползвам. Просто си познавам момичето... :rolleyes: Предвид, че никога в живота си не съм ползвал фурна, на практика няма кой да каже какво ще ни е нужно и какво не и оттук са всички проблеми покрай избора.
    За автономното управление - доколкото виждам бутоните на плота са изнесени на фурната, а не са на него, но това не мисля, че е недостатък... или бъркам? Иначе, ясно, но все пак бих предпочел да са от 1 марка.
    По отношение на линковете, които си дал - четох ги преди 2 -3 седмици още. Тогава ме поблазниха доста индукционните котлони, после видях какво предлагат BOSCH като модели и цени, и се отказах. За GORENJE не знам, но нямам много добри впечатления, от четеното в този форум. Като че ли през последните години качеството им е паднало и именно затова се насочвам към една идея по-високо ниво. Иначе ECT330AC е на доста сносна цена и се позамислям...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 65 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе