Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 12 от 65 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #166

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rozichka
    цитат от друг форум :



    Хубавото е, че и ние Българите сме фактор на пазара. От начало в завод Ворошилов, в последствие в заводите във В. Търново и Стара Загора и сега и в няколко малки манифактури се сглобяват телевизори. Всичко пристига на части от три от най-големите производители на телевизори в Китай - PANDA, KONKA и третия не го помня. Всички тези телевизори излизат на Българския и Балканския пазари със следните марки: NEO, Hyundai, Crown, Elite, Voltel, Teletech (някои модели), SVA, KIA, BESS и т.н. Познават се по това, че са с много над 100 програми (най често са 200, 250 или 255). От тях има доста добри попадения, но има и ужасяващо качество. Основно добрите попадения са производство или на "Битова Електроника" - В. Търново или на завода в Стара Загора (в Ст. Загора се сглобяват и някои DVD-та и 3-4 модела сешоари Philips)

    край на цитата
    Не е лошо да се уточни за какви телевизори става въпрос. Иначе Вестелските(CRT) с марка Crown са по-успешни за разлика от китайските, които си идват с китайските етикетчета. Аз не съм в час с печките, но пък сме се ориентирали към фурна за вграждане+плот на Crown. Водещото е цената разбира се.
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...roduct_id=6734

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #167

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    При решения за комбиниране на керамичен плот с фурна има някои особености които трябва да се познават.
    Мощността на котлоните се регулира по два начина.При единия вид плочите на керамичният плот са направени от два или повече нагревателя за съответната плоча.
    Това позволява с обикновени ключове да се превключва котлона на желаната степен като се включват в различни комбинации реотаните.

    При втория случай плочата се състои от един нагревател, а мощността се управляван от симисторен регулатор оформен като ключ.
    Логично от това произтича и възможността симисторният регулатор да управлява и двата вида плотове, като при котлоните от първия вид всички нагреватели се свържат в паралел и се регулира подаваната мощност.
    Като пример, за да се добие представа за симисторният регулатор, могат да се посочат регулаторите за осветление.Това е същият регулатор, но разбира се за друга мощност.
    Така че за печка с механични ключове, не е подходящ плот от втория тип, освен ако плота не е с автономно регулиране на мощността.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #168

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Да питам и аз, някой има ли впечатления от българска комбинирана печка VICOM AF21 на газ и ток. Произвеждат се някъде в околностите на Хасково.

    http://catalog.bg/product.php?company=13401&id=33046
    http://www.vicom.bg/12ovens.html


  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #169

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Наскоро си купихме мини готварска печка Дипломат. При първото ползване на фурната отзат започна да пуши (бая се шашнахме). Оказа се че е пара. Като я огледах видях че на гърба има дупка около 20мм. Старата ни печка нямаше такава екстра. Някой да знае идеята да направят такъв отвор отзад?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #170

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Ако няма дупка, баницата ще стане къпана

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #171

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Момчета, имам нужда от помощ при закупуване на печка.Искам нещо читаво, като цената не е супер определяща.Като гледахме модели, избирахме между 200-1100лв.Нещото, което ме интересува е бързо загряващи котлони и наличие на горен и долен реотан на фурната.В последно време май не зависи толкова марката, колкото късметът.С баща ми имаме спор между керамика и електрически котлони.Аз не искам керамика, защото иска доста пазене.Нямам намерение да я гледам издраскана след 2 дни.Другото, което е, че не ми се дават допълнителни средства за нова посуда.И не на последно място по важност-печката ще е на тераса с дограма и има адски конденз.Като имате предвид тези обстоятелства, каква печка бихте ме посъветвали да си взема.Ползвала съм "Горение" няколко месеца и съм ужасно доволна от електрическите им котлони.Фурната им обаче не ме грабна.За да съм по-ясна, май искам котлони "Горение" с фурна "Раховец".


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #172

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    аз имам печка techniker с газови и ел. котлони и съм доволен няма никакви проблеми . Ето картинка http://technika.bg/product/5131/elek...kg-60-f-2.html

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #173

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    harizanova1985,щом ще е на терасата печката подложена на адски конденз избери най-евтината която ти допада като функции.Имай в предвид ,че скъпите печки също гният и няма смисъл.Преди няколко години видях скъпо АЕГ подложено на същите условия и клиентката бе недоволна ,че изгнило за по малко от година.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #174

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Тези двете си харесах.

    http://www.technomarket.bg/products/...ux-ekc-513517w - Електролукс

    http://electron.bg/product_info.php?...ducts_id=18471 -Фагор

    По-скоро втората, защото се знае, че е испанска, докато Електролукс няма уточнена държава на производство.

    Благодаря за съветите!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #175

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    харесал съм си една фурна за вграждане Сименс:

    http://siemens.expo2000.bg/do.php?el...odel=HB3AS560R

    Въпросът ми е дали това сензорно управление е предимство?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #176

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Горение е печката- сравнително евтина,стабилна и новите модели са с мн екстри .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #177

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Преди две години и половина си взех Indezit K 3C76 и замина платката за фурната-поне така казаха от сервиза.Като гаранцията и беше 2 години и не е ползвана много,но поне ремонта беше 40лв.Та тогава си търсех втора ръка немска със стъклокерамично покритие,но нямаше подходящ размер и си взех нова.Та приказката '' новото си е ново'' със сигурност не става за България.И пералнята ми е немска втора ръка над 10години и няма ядове с нея.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #178

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от harizanova1985
    Момчета, имам нужда от помощ при закупуване на печка.Искам нещо читаво, като цената не е супер определяща.Като гледахме модели, избирахме между 200-1100лв.Нещото, което ме интересува е бързо загряващи котлони и наличие на горен и долен реотан на фурната.В последно време май не зависи толкова марката, колкото късметът.С баща ми имаме спор между керамика и електрически котлони.Аз не искам керамика, защото иска доста пазене.Нямам намерение да я гледам издраскана след 2 дни.Другото, което е, че не ми се дават допълнителни средства за нова посуда.И не на последно място по важност-печката ще е на тераса с дограма и има адски конденз.Като имате предвид тези обстоятелства, каква печка бихте ме посъветвали да си взема.Ползвала съм "Горение" няколко месеца и съм ужасно доволна от електрическите им котлони.Фурната им обаче не ме грабна.За да съм по-ясна, май искам котлони "Горение" с фурна "Раховец".

    Обикновените електическите котлони са отживелица. Задължително трябва да е с керамични котлони. Не са капризни и не се надраскват и се поддъжрат много лесно. Е най-лесно се поддържат индукционните защото на тях нищо незагаря, но досега не съм виждал готварска печка с такива котлони. Само плотове правят.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    1
    #179

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, предстои ни закупуване на нова готварска печка. Последно се спряхме на тези два модела.
    GORENJE EC-772W, който в момента е на промоция в техномаркет (719 лв) и ELECTROLUX EKC-513517W (709 лв). Горението като че ли е по- надеждно. Плюсовете на Електролукса са, че има телескопични водачи и електронен таймер. Моля за мнение и съвет. Ако някой ползва някоя от печките, нека сподели впечатленията си (предимства/ недостатъци). Благодаря. Може да препоръча и някой по- евтин модел, че тези са си доста скъпички. Също и каква е ползата от вентилаторната фурна- използва ли се и т. н.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #180

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Момчета,какво е това чудо на техниката и намира ли се в Пловдив? http://technohit.bg/?p=982
    Изглежда супер за тая пара(на картичка).
    Или ще търсим втора употреба,макар че не ми се ще,ама няма нищо дет' да му хване окото на човек до 7-800 лева по технотата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 65 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе