Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 17 от 65 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #241

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    В PDF файла от ръководството намерих размерите на котлоните:

    [img width=800 height=394]http://i44.tinypic.com/2irmgg.png[/img]

    А пък защо е AEG-Electrolux рабрах, че Електролукс са купили AEG преди няколко години!
    Та май се очертава, че ще е Електролукс-а!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #242

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз щях да гласувам за Еллукса,ама няма голям 21-22 сантов котлон (както и предположих) и моментално ми изчезва от съзнанието тоя модел.Другото за което трябва да се интересуваш е могат ли самостоятелно и заедно да работят реотаните,има ли долен реотан,има ли реотан на вентилатора.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    5
    #243

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    За АЕГто незнам,но Горенето няма дерт с гювеча.Окачването е същото,но дебелината на матриала...
    Опитах с гювеча - няма проблем - издържаха носачите на AEG-то . Сега имам друг проблем - там от където ми излиза парата, когато е пуснат вентилатора - - от задната страна на плота -се получава конденз, а зад печката нямам плочки / то, ако бяха плочки, жероятно щеше да се стича по плочките/, а е ПДЧ....., е - изду се...../имам абсорбатор/. Някакви идеи?

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #244

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Електролукса има във фурната следните нагреватели-долен, горен, горен външен (грил)с 2 секции, нагревател на вентилатора. В зависимост от програмата работят по отделно или заедно. Като недостатък мога да посоча 2-та еднакви котлона, но и разлика в радиуса на котлона от 1.5 см надали би повлияла на избора ми ако избирах в момента. Амиката ми трябваха точно 2 сек. колкото да и погледна фурната и я отсвирих на момента. На картинка изглеждат добре но на място веднага си проличава дървената им сглобка и тънките тенекии.
    Според мен всички печки изкарват парата от фурната отзад независимо от модела им. veselaiks, сложи някаква плосткост отзад - пластмаса, тенекия.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    5
    #245

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Електролукса има във фурната следните нагреватели-долен, горен, горен външен (грил)с 2 секции, нагревател на вентилатора. В зависимост от програмата работят по отделно или заедно. Като недостатък мога да посоча 2-та еднакви котлона, но и разлика в радиуса на котлона от 1.5 см надали би повлияла на избора ми ако избирах в момента. Амиката ми трябваха точно 2 сек. колкото да и погледна фурната и я отсвирих на момента. На картинка изглеждат добре но на място веднага си проличава дървената им сглобка и тънките тенекии.
    Според мен всички печки изкарват парата от фурната отзад независимо от модела им. veselaiks, сложи някаква плосткост отзад - пластмаса, тенекия.
    Благодаря за съвета КТТ, но досега не срещнах нито едно такова оплакване, а проблема не е за пренебрегване...така ще стане - ще сложа нещо,но това не е решение, ще бъде грозно.........

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #246

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Че тва АЕГ няма ли си коминче?
    Тънка е ламарината на Амиката-потвърждавам(преди имах Горение-много по-добра изработка и материали),но най-големия котлон да ти е 18 санта-1,7 квт си е умряла работа-малки тенджери,малки тигани,та те котлоните се ползват повече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #247

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    @johny01 няма такъв котлон 21-22 защото е с размери 50/60, а не 60/60! А на мен просто мястото не ми позволява да е с размери 60/60! Пък и Електролукс е по-eвтин от AEG въпреки, че AEG са собственост на Електролукс! Така, че се очертава тази печка да е, но все пак ще изчакам до великден - може да има промоции или да излезе до тогава някой по-нов модел?!

    Edit: Намерих с гугъл инфо за Ханса-та и снимка на котлоните:



    А размерите на котлоните са следните:
    Предна лява: 12х21 см / 0.75/2.2 kW
    Предна дясна: 14.5 см / 1.1 kW
    Задна лява: 14.5 см / 1.4 kW
    Задна дясна: 14х25 см / 1.1/2.0 kW
    Та като гледам данните за котлоните на Ханса-та се оказва, че има 21см., а и са по-силни от на Електролукс-а!
    Обаче Ханса и Амика са си едно, та може и на нея да са и тънички ламаринките?!

    п.с.@KTT не разбрах какво имаше в предвид като каза, че не би ти повлияло на избора ако избираше в момента?
    За Електролукс-а ли става на въпрос?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #248

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Плота на Ханса/Амика е супер-немските АЕГта са с такъв плот.Пропуснал си 18 сантовия
    "плоча 1 - 21 см / 2200W
    - плоча 2 - 14,5 см / 1200W
    - плоча 3 - 14,5 см / 1200W
    - плоча 4 - 18 см / 1800W".
    Плотът на Еллукса ряпа да яде,но пък изглежда с по-добра направия като цяло печката.Преди време и аз се чудих за такъв Еллукс (50 см,телескопи,каталитични панели),ама ме спечели плота,обема на фурната(имам място и за 50,и за 60 см) и шиша на Амиката.Колкото до нови модели-не се лъжи да се набутваш,щото освен фейстлифт друго нямат,а може и да са поспестили туй-онуй.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #249

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Направо се ошашавих вече! Последно ще се избере на място май, че така все едното изпъква с нещо пред другото и все не успявам да разбера коя от двете е за предпочитане (до колкото разбрах @KTT спомена, че ако трябва сега да избира няма да се поколебае за Електролукс-а (ако правилно съм го разбрал))!
    Братовчед ми който се занимава с ремонт, на печки, перални, климатици, хладилници/фризери... казва, че в последно време само формата и името са различни, а под капака били така да се каже едни и същи?!
    Зависи сега коя от двете по ще се хареса на жената, но лично аз си мисля, че немското качество не е за пренебрегване, но пък от друга страна и Шведското качество не е за изхвърляне! Като марка предпочитах AEG но щом Електролукс са купили AEG-то преди години и са едно се позамислих, но пък тоя плот като казвате, че е с по-малки и по-слаби котллони и вече не знам коя от двете печки да избера?!
    Комшията има Snaige TE56 с два 18см.-ви и два 14,5см.ви котлони без разширяеми зони и е много доволен, а и фурната е с шиш грил, но пък Италианско не искам да взимам!

    п.с.Преди малко премерих котлоните на старата Терма24 и са един 18см. заден, 14см. преден ляв, и 15см преден десен (поне така са по рулетката)?!

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    1
    #250

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Моля да ми помогнете с избора на печка. Бюджетът ми е 500, макс 600лв. Искаме нещо здраво и сигурно -печка с обикновени котлони, ширина 50 сантиметра, функционална фурна. Бяхме се спрели на GORENJE E-56120 AW http://www.technomarket.bg/products/...nje-e-56120-aw или GORENJE E-775W http://www.technomarket.bg/products/...gorenje-e-775w , но в магазина консултантите ни разочароваха, казват че сегашните модели на Горение не са като тези от едно време - били развалили качеството и клиентите се оплакват. Препоръчаха ни Amica... или Elektrolux. С удоволствие бихме си взели Bosh или AEG но тези фирми май не предлага модели с обикновени котлони, пък и са ни скъпички. Благодарим предварително!

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #251

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Е775 е по добрия модел. С по голяма фурна, с повече режими на работа, с по добра окомплектовка. По стар модел е, но за мен е по добрият избор. Успех!

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #252

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Имах в предвид, че размера на най-големия котлон не би бил определящ за мен. Ако ползваш съдове с дебело дъно не би трябвало да е толкова фатално и да не се нагрява равномерно дъното. Обикновено ползваме основно 2-та малки котлона независимо от размера на тенджерата. А и при мен 60 см. вариант беше неприложим.
    Както беше писано по-напред в темата - печките са ниско технологичен продукт. Плотовете са от 2 фирми, 5 нагревателя в фурната и тенекии. Няма гаранция, че и най-скъпата и най-ефтината няма да се скапят след изтичането на гаранцията и, да ръждясат и т.н.
    Както писах вече за година и половина ползване все още си я харесваме и не съжаляваме, че сме я купили. Случайно я открихме разглеждайки ги на място. Тогава в Техномаркет не бяха и споменали за каталитичните панели и за телескопични носачи. Особено носачите за мен са добра екстра т.к. издърпваш тавите до носа си и 2-те ти ръце са свободни. Каталитичните панели още не сме им проверявали самопочистването. Въртящият грил не ми е трябвал, т.к. имам в микровълновата а и никога не сме го ползвали. Само оскъпява излишно техниката.
    Важно е този който ще работи с нея да я харесва.
    Успех.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #253

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Е772 е по добрия модел. С по голяма фурна, с повече режими на работа, с по добра окомплектовка. По стар модел е, но за мен е по добрият избор. Успех!
    Имах такава-супер е;само термостата даваше разлика от 30* надолу,ама се светнахме.Иначе котлони и реотани нагряваха бързо.Дебела ламарина,няма пластмаса като новите,добра направия.Няма ръждясване и падане на емайл(но надписите на копчалъците се изтриха),а е на 7,8 години.Интересно,че не й пада цената,че и по-скъпа е станала.Само не помня има ли реотан на вентилатора.Големия майтап беше,че на жената и трябваха 2 години,за да разбере как се включва само долният реотан.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #254

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Преди малко направих поръчката на Електролукс-а! Сега чакам да се обадят за да я потвърдя

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #255

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plamen74.72
    Преди малко направих поръчката на Електролукс-а! Сега чакам да се обадят за да я потвърдя
    Те тва го знаехме (и ти също).Да почерпиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 65 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе