Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 40 от 65 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #586

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Щом ще слагаш щепсел няма да правиш връзка на N и земно в клемореда на печката-пускаш два отделни проводника за тях.
    L1,L2,L3 на късо фаза
    N -нула/4/
    И отделно зануляване/5/.
    Това е пределно ясно - късното м/у N и PE е от страната на контакта, а земята в печката идва по 3-та жица и винаги се пада към нулата на контакта. Въпросът беше, ако щепселът се завърти и L1/L2/L3 от страната на печката се окажат свързани към N на контакта (съответно N на печката към фаза L) - ще бърка ли нещо?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #587

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Щом си с три проводника няма проблем,печката е винаги занулена.
    Фурни,които имат кабел и щепсел,има ли значение как ще завъртиш щепсел?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #588

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Фурните са еднофазни и под 4kW, затова им слагат щепсел. Не че 3-те фази са някакво чудо, но като не видя пълна схема съм в леко некомфортно състояние. Евентуално връзката е Фаза-(Копче)-Котлон/фурна-Нула. Ако се обърне щепсела, фазата ще отива до котлона без да е прекъсната с копчето. Виждал съм контакт, който уж е замасен, но реално не е - пластинката за масата беше изкривена и пластината в щепсела не се допира.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #589

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Ти я връзваш на една фаза.
    Вържия на твърда връзка или ползвай ъгов щепсел-фазата винаги ще е на L1 L2 L3.ъглов щепсел.jpeg
    щепсел.jpg
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-03-18 в 14:08.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #590

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Имам и двата ъглови. Тоя плоския го бях взел да изкарам един контакт попадащ зад гардероб, но така остана. Надявам се тънкостта му не намаля издържливостта му на токове и евентуално нагряване.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #591

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте!
    След съвети тук и повече и доста инфо от различни места, се отказах от уредите на Евролукс. Сега дилемата е Електролукс или Горение! И двете марки са с по 5г гаранция, това ме блазни най-много. Интересува ме като цяло марките, а не като отделни екстри. Ще подменям вички уреди в кухнята - фурна, плот, аспиратор, съдомиялна. Обещаха ми добра отстъпка и за двете марки. Виждам, че за различните видове уреди, се коментират различни марки. Например фурна Електролукс, съдомиялна БЕко ит.н Добре ли е да се вземе всичко от една марка или да ги комбинирам.
    Пропуснах аспиратор, за него ме насочват към Фабер, може ли да направя компромис със същата марка, която са другите уреди - Електролукс или Горение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #592

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Не мисля, че може да се говори за една и съща марка за всичко, по-специално Горение. Едно е печка Горение, друго е съдомиялна или пералня. Аз взех печка Горение, защото алтернативата беше Индезит, който видях, че е широко оплют. Като начало леко се разочаровах от тънките ламарини и освен това има 2 вдлъбнатини отстрани - не разбрах така ли са я произвели или при транспорта някак са се изкривили. Беше в найлон запечатана със сторопори, но подозирам, че както пътува легнала се е получила деформация. Чекмеджето отдолу също влиза не много прецизно, но поне фурната се отваря човешки, а не като на повечето други марки (с риск да обърнеш печката). Става дума за печка с ел. котлони, а не само фурна. Аспиратор също имаме Горение, но той ми изглежда като брандиран - прекалено подобни ги правят всички. Една тъпотия има, че не може да нагласиш лампите да светват автоматично при отваряне (трябва да светваш с копче), но може да е за икономия на ток - ако са автоматични ще светят винаги, а така понякога не ги палим. Така че не се мъчи да си правил комплексно обзавеждане - всеки уред може да има по-добър производител. Аз съм на принципа: колкото по-сложен, толкова по-марков. Печка и аспиратор може и Горение, но съдомиялна, пералня и други - AEG.
    Този пост е редактиран от i486; 27-03-18 в 16:30.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #593

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Не мисля, че може да се говори за една и съща марка за всичко, по-специално Горение. Едно е печка Горение, друго е съдомиялна или пералня. Аз взех печка Горение, защото алтернативата беше Индезит, който видях, че е широко оплют. Като начало леко се разочаровах от тънките ламарини и освен това има 2 вдлъбнатини отстрани - не разбрах така ли са я произвели или при транспорта някак са се изкривили. Беше в найлон запечатана със сторопори, но подозирам, че както пътува легнала се е получила деформация. Чекмеджето отдолу също влиза не много прецизно, но поне фурната се отваря човешки, а не като на повечето други марки (с риск да обърнеш печката). Става дума за печка с ел. котлони, а не само фурна. Аспиратор също имаме Горение, но той ми изглежда като брандиран - прекалено подобни ги правят всички. Една тъпотия има, че не може да нагласиш лампите да светват автоматично при отваряне (трябва да светваш с копче), но може да е за икономия на ток - ако са автоматични ще светят винаги, а така понякога не ги палим. Така че не се мъчи да си правил комплексно обзавеждане - всеки уред може да има по-добър производител. Аз съм на принципа: колкото по-сложен, толкова по-марков. Печка и аспиратор може и Горение, но съдомиялна, пералня и други - AEG.
    И аз точно това мисля, че различните производители са добри в различни марки ел. уреди. За фурната и плота с котлоните се двоумя, между Електролукс и Горение, за аспиратор може би Фабер, а за съдомиялната нямам представа. Ако някой може да помогне с мнения за избраните, или има други предложения, ще съм благодарен.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #594

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    За фурната по-добре Електролукс. Котлоните предполагам и Горение могат да ги направят, но пак потърси коментари за конкретния модел. Аспиратора и да не го уцелиш може да вземеш друг след 2-3г. Може да провериш само с какви електромотори е - то освен да му изгори електромотора няма какво друго да се повреди. Съдомиялна AEG или Електролукс.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #595

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    За съдомиялна може да разгледаш и предложенията на БОШ - Съдомиялни – Домакински уреди Bosch,
    за готварски плот виж и предложенията на "ТЕКА" те са специализирани в производството на уреди за вграждане - http://www.tekaindustrial.com/bg

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #596

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    аз имам една печка NEFF, купувана е от Германия, преди няколко години и преди известно време единия котлон почна да не изключва, по скоро самите степени на работят, винаги е на макс.
    Супер разочарован останах, защото от две фирми идваха УЖ да ремонтират, но казаха че няма как да го оправят, защото частта която трябва да се смени не може да се намери никъде...
    Прикачвам снимка на тази част, може пък някой от вас колеги да има решение, ще почерпя

    п.п За момента разменихме буксите на 2 котлона, за да работи проблемния ( най- големия ) но е супер неудобно така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #597

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Няма такива филми.
    Виж официалния сервиз за Неф,поръчваш през него по номера на печката.
    Немската техника,която се внася и има представители в БГ-няма проблем с резервни части.Лошо е,че се чака около месец.

    От края на миналата година има официално представителство на Неф в София.
    Наскоро в БГ-сервиз питах за едно дърто германско Аег,никакъв проблем за доставка!
    За Бош-Сименс и Миле,също.
    Проблем има с корейска техника за оригиналните части и някои италиански фирми.
    Този пост е редактиран от Viking72; 16-04-18 в 09:39.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #598

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Няма такива филми.
    Виж официалния сервиз за Неф,поръчваш през него по номера на печката.
    Немската техника,която се внася и има представители в БГ-няма проблем с резервни части.Лошо е,че се чака около месец.

    От края на миналата година има официално представителство на Неф в София.
    Наскоро в БГ-сервиз питах за едно дърто германско Аег,никакъв проблем за доставка!
    За Бош-Сименс и Миле,също.
    Проблем има с корейска техника за оригиналните части и някои италиански фирми.
    Благодаря колега ще пробвам, защото съм много доволен от печката по всички показатели.

    Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #599

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Имам въпрос за печка Горение купувана наскоро (с обикновени котлони, ако има значение). Въпросът е копчетата за котлоните могат ли да се въртят в двете посоки или е по-добре 1->6->0? Навремето не знам какви пластинки се слагаха, но трябваше да се въртят само в едната посока за да не се повреждат копчетата. Надявам се са го изгладили тоя проблем производителите, но все пак да проверя. Защо са 6 степените, а не 4 е друга загадка - предполагам за да не правят отделни копчета за различни видове котлони.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #600

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    И каква е тази фурна? Не е нормално да отделя миризми когато е затворена вратата. Охлаждането би трябвало да е отвън и няма нищо общо с атмосферата вътре. Това го казвам от опит с фурна самсунг.
    Кой модел е това, аз досега фурна, която да се затваря херметически и да не отделя миризми докато е затворена не съм срещал... само помисли какво би станало при запичане на грил и отделяне на пушека само вътре - при отваряне на вратата ще е нещо страшно. Плюс това парата също трябва да бяга, иначе вътре ще стане езеро - например готвиш ориз на фурна - тази вода, която извира трябва да отиде някъде...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 65 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе