Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 178 от 348 ПърваПърва ... 128168176177178179180188228 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,656 до 2,670 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    67
    #2656

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да не сте гаджета с някой куриер Без да се прима като заяждане, но ти как би постъпил в една такава ситуация?
    Този пост е редактиран от Swon; 30-12-17 в 01:29.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2657

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не бърка куриерите с хамалите и много правилно се интересува колегата!
    Всяка куриерска фирма си има политика за съответните клиенти.
    Познат куриер ми се оплакваше, че се налагало да носят дивани по етажите на кооперации. Такива били усложията на доставката за online поръчките.
    Swon и brave харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    67
    #2658

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз затова го попитах след като пусне така харесвания и ухажван от него куриер да си тръгне, какво смята да прави после с пералнята. Сигурно жена му е хамалина и ще извика нея, тя да я занесе
    Нищо лично, въпроса е сериозен и очаквам отговор ( не заяждане )
    Този пост е редактиран от Swon; 30-12-17 в 02:26.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2659

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Малко оффтопик, но всъщност по темата. Новите сгради строени след като влязохме в ЕС (2007) са строени по европейските правила тоест няма стъпала между тротоара, входната врата на сградата и асансьора. За съжаление повечето българи живеят в сгради, където "гениалния" български архитект е поставил няколко стъпала пред входната врата и няколко след нея до асансьора, така да има стъпала за спорта и да няма достъп за инвалиди и хора с големи преносими обекти като перални. Аз ако живея в такава сграда или в сграда без асансьор бих се свързал с продавача да се изясни дали ще я качат до апартамента. Като личен пример бих дал покупка на хладилник, където уж не искаха да го качат до петия етаж. Обаче е нова сграда с асансьор без екстра стъпала до него, така че продавача ми обеща че няма да има проблем да ми го качат. Проверете с продавача.
    Swon одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2660

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Swon Виж публикацията
    Аз затова го попитах след като пусне така харесвания и ухажван от него куриер да си тръгне, какво смята да прави после с пералнята. Сигурно жена му е хамалина и ще извика нея, тя да я занесе
    Нищо лично, въпроса е сериозен и очаквам отговор ( не заяждане )
    Честно казано оставам изумен от очакванията ви. Поръчвал съм толкова много мебели и техника с куриери но никога не ми е и минало през ума да ги карам да ми я вдигат. Слава богу имам приятели и колеги на които мога да разчитам в такива ситуации. Оценявяам сарказма ти, но и те съжалявам. Да няма кой да ти удари едно рамо и да разчиташ куриер да ти помогне с пералня, хладилник или диван до третия етаж например.
    Swon одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2661

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Swon Виж публикацията
    Благодаря аvenger, но въпроса ми е куриера какво прави след като я донесе. Оставя я и си тръгва или помага да се занесе до апартамента. Защото ако е първото, то спокойно може да откажете пратката.
    Пиша това след като прочетох темата ,Рапидо - странно име на куриер.
    Оставя я пред вратата на адреса и си отива. Добре е при поръчката да се конкретизира точен час на доставка, за да могат да се уговорят хамали. Някои перални не са като мебелите. Моята WDA-111WCS тежеше бруто 120 килограма и не беше възможно да бъде пренасяна от повече от двама души. Пренасянето предполага определени умения, които малко хора имат и приятели не винаги вършат работата правилно. Аз си свалих самичък стария индезит, след като предварително му бях снел двете бетонни тежести. Мийлето изобщо не можах да го повдигна!
    espace и Swon харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    67
    #2662

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    еspace, радвам се че си изумен. Повярвай ми аз също се изумих на мисленето и отговорите ти. Най вече първия отговор. С такъв ентусиазъм и патос се нахвърли, че ме усъмни дори ориентацията ти. Бях wtf

    Това на шега- ако някога те срещна, и разбера че си ти, ще ти ударя един задвратник, за да ти променя мисленето и да спреш да се изумяваш. Но и това няма да ти помогне. Много поздрави на жена ти и не я претоварвай много с мебелите, че и тя си има лимит. Няма нищо вечно
    Този пост е редактиран от Swon; 30-12-17 в 15:54.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2663

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Моето мислене е отдавна закостеняло, така че един зад врата няма да постигне нищо. Виж, първосигнална ответна реакция със сигурност. А досега жена ми не съм я споменавал, защото е много съмнително да вдигне нещо по тежко от дамска чанта или лаптоп. Интересно ми е да дадеш линк към стока по тежка от 50кг. и там да пише, че в цената е включено и вдигане до апартамента.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2664

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Единият от дистрибуторите на мийле изпраща стока с включено качване до определеното място, но трябва да се уговори предварително. Аз не можах да се възползвам от неговите услуги и купих от другия им дистрибутор, който не предлагаше такава услуга. Така че питайте предварително търговеца.
    Swon и chany харесват това.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2665

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако доставката е до адреса трябва да я качат до адреса. Ако живееш на осмия етаж твоя адрес не е на партера.
    chany и tront харесват това.

  13. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #2666

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ако доставката е до адреса трябва да я качат до адреса. Ако живееш на осмия етаж твоя адрес не е на партера.
    Абсолютно! Преди няколко години при покупка на хладилника от една, от техно веригите стоката ми бе доставена до входната врата на етажа.

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    tront одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2667

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Доставяли са ми доста неща (най-тежкото беше един котел на твърдо гориво 200кг.) и абсолютно всички са ми ги оставяли на тротоара пред външната порта на двора на къщата. Никой дори и за миг не се замисли да помогне да ги внесем през двора и вътре в самата къща. Да кажем, че адреса ми е един и същ и на външната порта и вътре в къщата, докато с апартаментите малко е нееднозначно.
    ЧНГ на всички и без подобни пожелания за "задвратници" и т.н., защото не се знае какво ще получиш в отговор.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-01-18 в 12:18.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2668

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Някой селянин може да си мисли, че като е дошъл в града и е получил дълъг нов адрес, сигурно не живее в голямата сграда Разбира се, винаги има и такива, като него, които също не го знаят
    Честита Нова Година на всички селяни и да си опичат акъла! Четете добре общите условия и успехи с пазаруването в Големия град
    ivan74 одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2669

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами то, всички са селяни в големия град. Къде, мислиш, отидоха селяните от селата?
    А иначе, при толкова много доставки до момента, винаги са ми помагали куриерите да кача обемиста пратка до 3-я етаж. За което, естествено, съм им се отблагодарявал под формата на десетачка.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2670

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Някой селянин може да си мисли, че като е дошъл в града и е получил дълъг нов адрес, сигурно не живее в голямата сграда Разбира се, винаги има и такива, като него, които също не го знаят
    Честита Нова Година на всички селяни и да си опичат акъла! Четете добре общите условия и успехи с пазаруването в Големия град
    Додо как успя да напишеш толкова глупости за толкова кратък пост? Очевидно нямаш много опит с пазаруването по Интернет. Ако на сайта на търговеца пише доставка до адреса, това значи до точния адрес и няма връзка с това откъде е клиента. Проблемите идват от различните политика на доставяне на търговците и куриерските фирми. Това е селско, но такива са ни бизнесмените, търговците и куриерите.
    Да ти дам един пример от тази седмица. На началната страница на Емаг пише с големи букви - проверка на пратката преди заплащане. Има цяла страница обяснение, какво означава. Идва куриера от рапидо тази седмица да носи пратката на баща ми и му казва, че клиента няма право да отваря пакета преди да го плати и ако имало проблем да се обадил на Емаг. Еми има проблем и сега трябва да връщаме пратката наобратно и да си губим времето. Клиента ли е виновен за цялата тази ситуация?
    Подобно е положението и с доставката. Много бизнеси включително Емаг пишат доставка до адреса, но фирмите, които наемат за доставка предлагат само доставка до входната врата на сградата, което не е точно адреса. Клиента ли е виновен, че някой го лъже? И ако заведеш иск в съда ще осъдиш търговеца отма за неизпълнение на договора за покупка. Емаг ползват 3-4 фирми за доставка и не знаеш, коя ще ти достави пакета, пералнята или каквото и да било преди да го поръчаш. Всяка фирма има различни политики и условия. Това не трябва да е проблем за клиентите. Пише до адреса, значи до адреса, а не около него.
    Вярно е пълно е с селяни, но не са клиентите с дълги адреси на високи етажи.
    tront одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе