Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 236 от 348 ПърваПърва ... 186226234235236237238246286 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,526 до 3,540 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #3526

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Явно не са четките... имат доста живот още. Колектора също не е изяден или с канали, поне половин милиметър са каналите.
    Да не би да е от блокировката, която преди 6 месеца даде фира една пластина и правеше подобни бъзикни, но по-лоши (не беше същото) и след като замених пластинката с доста по-стабилна и здрава се оправи за няколко месеца.

    Утре мисля да я отворя, но не ми се вярва да е това.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3527

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Spulen е проблем свързан с мотора,най-често износени четки.При теб са оригинални/RK 473/ и са с минимално износване.Огледай за хлабава кабелна връзка в буксата и проследяване до силовата електроника.Всички жици около мотор.
    Тахото на Miele не създава проблеми,чупи се при претоварване на пералнята,а и там са други симптоми.
    Дефект на предпазители и захранващи диоди,също не вярвам,но огледайте спойките.
    Това,че не позиционира барабана трябва да провериш микро превключвателите.
    Не знам дали са три или четири!
    Един трябва за горния капак,един за барабана / може и да са два незнам/,един за мотора .
    Като отвориш капака,барабана,ако не е на „паркинг” трябва мотора на много ниска скорост да го позиционира.
    На тези с предната врата 99% spulen са износени четки.
    Точно тази пластина провери.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 29-10-18 в 12:21.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #3528

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Стана още по-зле, мотора няма никакви признаци на живот. Програмата почва да пълни, след минута започва да мига Spulen и спира да налива, след минута изтака и продължава да мига и минутите в ляво - стават на три: - - -
    Дори капака не може да се отвори. Отварям го ръчно с лоста за механично отваряне.
    Ще се вика техник - не мога да се разправям повече.
    https://youtu.be/pHsI8dxx3Xo
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3529

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На мотора нищо му няма,спокойно.

    Това,че spulen е грешка,която е свързана с мотора,не значи че е умрял !
    Четките отпаднаха като проблем.
    Прекъсване на кабелна връзка м/у мотор и силова електроника.
    Дефект на предпазители,диоди,реле реверс.
    Релето за реверс и предпазител са най-вероятните виновници.
    Това важи ако кабелаците са наред,надявам се,че си ги проверил?!
    Ще викаш техник няма накъде.
    FI4152.jpg
    8A 12v DC 360 ohm-с осем крачета
    Предпазителя е 6.3amp
    Задължително да се проверят има ги Конрад.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 29-10-18 в 13:31.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #3530

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колега, един съвет. Ходи купи една пералня за 500-600 лв с 5г. гаранция и не се занимавай с глупости да кърпиш нещо старо. Рано ли късно пак ще се обади.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3531

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте какво мислите за тези две перални
    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...E70S3/p/682693
    или
    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...C-2-S/p/688833
    Тъй като трябва да купя нова пералня слим съм се спрял на тези 2 модела реално клоня към Горението обаче ме притеснява че няма защита от преливане единствено само това ме спира както и никъде не пише дали има преразпределение на бельото преди центрофуга както и дали са с автоматично разпознаване на теглото просто никъде не ги пише тези неща а Канди никога не съм имал особенно слим версия някои ако може да сподели кака се държат мърдат ли при центрофуга дали имат тази програма за разпределение на бельото и тн. До колкото видях Кандито има пара лесно гладене и защита от преливане доста повече екстри от Горението ако някои ползва слим версия на марката да сподели как са и ако може някой да ми обясни какво точно е защита от преливане. Старата ми има маркуч с аквастоп който може да се прехвърли на новата за по голяма сигурност. Благодаря
    Този пост е редактиран от ZeroColdX; 03-11-18 в 00:22.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3532

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нито едната от двете!
    Ако имаш възможност - не взимай slim версия на който и да е производител.
    Ето ти едно добро решение, но е 55см дълбока: https://techmart.bg/Перална%20машина...lux%20EW6F328W
    Цената е 90лв. по-ниска, отколкото в Технополис! https://www.technopolis.bg/bg/Washin...F328W/p/688332
    Spitfaqr12 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3533

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нямам място за голяма пералня цената не е проблем принципно просто трябва да е слим в момента съм се спрял на едно LG един познат я има слим версия от около 6 месеца и е доста доволен от нея. Мисля да рискувам с такава.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3534

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    10 см разлика в дълбочина не е кой-знае колко. Поне тези двете от линковете, които си дал са дъбоки 45/46см.
    "Доста доволен" е субективно понятие или поне за мен. 6 месеца от страна на надежността е нищожен срок за оценка.
    Но щом си решил вече, не знам какво очакваш от форума. Да потвърдим, че си направил правилния избор?
    Успех!
    chany одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3535

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Пералнята стои под кухня максималното разстояние е 46 см немога по голяма иначе трябва да променя целия дизаин на кухнята която е с плъзгащи врати и на едни цели релси няма как да сложа по голяма защото трябва да викна хора да преправят всичко наново а кухня за която съм дал 7000 малко не ми се разваля за това търся вариант със слим. Моята старата дефектира и ми я подменят гаранционно а беше на година и половина. За това се ориентирам към нещо друго старата беше пак горение. Проблема е че на тези новите консултантите твърдят че нямат защита от преливане предпочитам да има плочките са ми свързани с ламинат. Като вземаха старата пералня ми оставиха маркуча които е с аквастоп и мисля да си го ползвам за новата пак. Но както казах кухнята ми е страхотна вратите се движат по едни релси на 3 реда ако реша да махам това значи че трябва една плъзгаща врата да се махне да се сложат по тесни водачи а ако сложа по тесни водачи ще се покажат дупки на пода така че по добре някакъв слим за 2 3 години колкото изкара и после може да са измислили нещо ново знам ли ще го мисля тогава. От канди ме отказаха в магазина под предтекст че били руски и не се знае колко трезви са били като са го правили. За горението няма защита от преливане и нямало незнам дали е истина разпределение на прането преди центрофуга което ми е странно би трябвало всяка една да го има. Единствено за това LG и в технополис и в зора дори и в БГ сервиз бяха единодушни че е най добрия избор за слим. Ходих да го видя в моя познат ами доста тихо работи на центрофугата почти не се чува. Истината е че съм малко притиснат от ситуацията и нямам голям избор. За беко не ща да чуя майка ми имаше едно за 3 месеца 7 пъти се развали. То май всичко е на късмет. Идеята беше някой да сподели впечатления с подобни или същите перални. Понеже в нета е пълно с хора които казват да не се купува Беко Горение Самсунг Лг Индезит Електролукс Бош и тн. От всички марки има недоволни хора по тази логика трябвя да перем на ръка. С всички марки си има ядове истината е че всичко ново е боклук това е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3536

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Като писах да не купуваш slim, имах предвид точно недостатъците им, породени от малката дълбочина. В съответствие с физичните закони.
    Не убеждавам никого в предимствата на марки и модели. Просто смятам, че AEG/Electrolux също заслужават внимание.
    Относно LG - direct drive е силно рекламирана, но те съветвам да погледнеш няколко клипа с обяснения по въпроса. Защо, как, предимства и недостатъци. Марката се сглобява в Полша, също както и AEG/Electrolux.
    За да работи аквастопа трябва да има датчик за ниво на водата на дъното на пералнята.

    Друг е въпросът относно решението за размерите на кухнята, при положение, че стандартните уреди изискват обикновено дълбочина минимум 650мм. В нея се включват и минималните технологични отстояния за захранване, охлаждане, водопровод и т.н. Всяко отклонение от стандартните размери води или до компромиси (в твоя случай) или до висока цена на закупуваните уреди.

    Още веднъж - успех!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3537

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За директ драйва,няма нужда да гледа клипове.Недостатъците са повече и в повечето случаи са за боклука.ЛГ превъзхожда Аег-Електролукс само по надежност на електроника.
    От БГ-сервиз информацията е непълна.
    Ремонтират/заменят/ ел модули и казани само на гарнционна техника.Работят само с оригинални части,за чакане и цени на труд без коментар.
    А и нямат поглед върху всички марки,независимо,че за повечето са монополист за оригинал части.
    При това положение остава само пет години гаранция и да не е с много висока цена уреда.

    С Горение-то си изтеглил късата клечка.
    Вече си мисля,че дефектът с тресенето е самия барабан/дефектен нит на носач или калпава отливка /.След смяната на амортисьори без резултати и аз да съм търговеца,и аз ще я сменя.
    То няма смисъл да се поръчва окомплектован барабан с казан , да се плаща доставка и труда на техник.

    Като толкова те е страх от наводнения слагай прах в барабана,изпразвай джобове на дрехи,закопчавай циповете.Поръчай си оригинален маркуч/обикновен/ на Miele и ти гарантирам,че ще го ползваш доживот.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 04-11-18 в 21:39.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3538

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Написах за клиповете, понеже тука има едни многознайковци (нямам предвид колегата с проблема), които за всичко искат линкове за доказателство.
    Просто защото не им утърва написанато от мен. Затова и вече не участвам в "дискусиите" по другите теми. Но се оказа, че многознайковците са компетентни и по други технически въпроси, Та смятам вече само да чета бисерите в темите.

    Относно частите - опитаха се преди 2 години да ми доставят нагревател за Electrolux на цена от 80лв., без температурния датчик??? Аз си го купих за 18 от вносител на резервни части, който ги имаше налични в магазина си. Не помня марка, производител и т.н., но да чукна на дърво пералнята продължава да работи при тежки условия. За всеки случай съм си купил още един нагревател, за да си го сменя при нужда. Ако нещо ми потрябва пак от този магазин ще го купя или поръчам, ако го нямат на склад в БГ.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3539

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не ме е толкова страх от наводнение просто се чудя защо пералня като Горение няма защита от преливане. А колкото до кухнята ами панелна кухня знаете ги колко са големи нямаше как да се направи съобразно за голяма пералня. А колкото до слима то няма и много варианти на които да се спре човек. В моментя избора ми е между горението и лгто това е. Едно от двете ще е. Не съм решил кое точно надявах се тук някои да сподели впечатления от двата модела. И двата имат предимства и недостатъци то е ясно.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3540

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всяка пералня има защита срещу преливане-пресостат.
    Повечето перални са оборудвани със стандартни маркучи,които не издържат на налягане.Обикновено в инструкциите е написано да се затваря крана на водата след пране или на колко бара издържа маркуча.
    Защитните маркучи са три вида.
    1 -такъв,който издържа на налягане 8-10 бара/на най-простото Miele е такъв/.
    2-с механична защита,състоят се от няколко слоя /черупки/ и мех. клапан.Ако вътрешния се спука,налягането се задържа от външния и задейства клапана.
    3-електромеханични-аквастоп.Системата може да се активира по два начина.На дъното пералните имат микрек и поплавък плюс клапан на маркуча.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе