Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 237 от 348 ПърваПърва ... 187227235236237238239247287 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,541 до 3,555 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3541

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз имам като втория механичен и ще си го ползвам но както казах в магазина много настояваха че тая пералня няма да си източи водата в нея като стигне определено ниво. И аз викам няма как то трябва да е стандарт за всички нооооо тез бисери където ги ръсят консултантите ужас. Както и да е мисля да рискувам с това ЛГ в крайна сметка има гаранция да се надявам че ще случа на пералня.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3542

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Майкоооо,майкооо откъде ги намират такива??
    Даже и заплати получават за приказки от хиляда и една нощ.
    Интересно ми е,като имаш минимум място и врата,люка и чекмеджето за прах на пералнята дали ги оставяш достатъчно отворени?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3543

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да има място то е малко по голямо към 54см е шкафа обаче на страните има едни държачи за плъзгащите врати и понрже са малко високи пералнята не влиза между тях а няма как да се махнат и реално максимума е 47 см и от там тръгват държачите за капака има достатъчно място да стои отворен. Когато ми правиха кухнята трябваше дс оставят малко по широко обаче като я монтираха и вече беше късно ррално шкафа е 65 широк и пералня 60 нищо не остава трябваше още 1 см за да може да влезне примерно пералня 50 или 52. Нищи де те заряди тоя гаф 1000 лева ми отбиха от цената така пе все еедно 2 перални ми подариха

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3544

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Повечето перални се постявят в ограничени пространства,затова дебелите маркучи с клапан не са подходящи за определени места.
    Преди години бях поръчал във фирма,която се занимава с хидравлични системи
    маркуч с метална оплетка и запресовани накрайници,който издържа на десет бара налягане и температура 150° С.Цената беше малко над 70лв.На практика е вечен и по-евтин отколкото на Miele.Не съжалявам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3545

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Моя маркуч си дойде със старото горение и е сложен в момента зад кухнята мисля да си го оставя механичен аквастоп имам го. Незнам мене с тая пералня не ми провървя майка ми и брат ми имат същите едно към едно слим на брат ми даже не е нивелирана а моята така и не откриха проблема. За мене имаше нещо нередно с разпределението на бельото защото центрофугата тръгваше без да го повърти преди това и от там местеше яко. 1000 клипа им показах ама то некадърни майстори той си знае неговата била слим всички били така. Е добре де ама ние имаме купени 3 що другите 2 не правят така. Накрая ме ядосаха докарах на брат ми неговата сложихме я под кухнята мушнахме яко чаршафи и хавлии никакъв проблем и майстора написа протокол за подмяна директно. А за другото горение ме отказаха първо от технополис после от зора " нямала автоматичен кантар , нямала защита от преливане , нямала преразпределение на бельото ако не е добре балансирано преди центрофуга, " и още бисери имаше ама не ги помня. И после как човек да си купи. Е така с едно Сони ХЕ9005 дето е уж висок клас това нямало онова нямало парите само му били много добре че бях проучил нещата взех го и съм супер доволен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #3546

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Относно маркучите - днес на един 9 годишен Electrolux EWF10040W видях, че на входящата вода пише 10bar. Това си е фабричния маркуч и не е сменян.
    Стария ми истински Zerowatt не знам какъв му е маркуча, но работи почти 22 годни без проблеми. Шибърния спирателен кран се повреди.
    Сега не знам с какво качство са заводските макучи.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3547

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Слагай сферичен месингов.
    Джиакомини са номер едно,до 150° С и налягане над 10 бара,не са скъпи.
    Ползвам от тях или на Бугати за газ/издържат на всичко и във всякакви инсталации/.
    На шибърните/български,месингови/ ми беше омръзнало да натягам салниците,накрая всички ги изхвърлих.
    Цам-а,ако не го спукаш при монтаж,след време водата го износва и се пръска.
    При положение,че няма човек вкъщи,става мазало.
    Няма го старото качество,никой няма за цел да ти слага „як” маркуч да издържа на десет бара и температура 60° С.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 05-11-18 в 22:03.
    Gena_bs одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3548

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Е то ако правят всичко да издържа по 20 години кой ще им купува новите боклуци и с колите е така старите изкарваха по 1 000 000 км сега на 100 000 и се побъркваш от ремонти.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3549

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    924565w.jpg

    Тази информация е от миналата година,надявам се хубаво да си помислиш какво ще си купиш.
    Успех!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #3550

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Тази снимка за заявките за ремонт би била някакъв ориентир за качеството на машините само ако ставаше дума за еднаква бройка продадени и поддържани от всяка марка. Иначе е съвсем нормална статистика, когато си продал 10 пъти повече Индезит да има и 10 пъти повече заявки за ремонт.
    grischa и chany харесват това.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3551

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Информацията е на московски сервиз,колко и какви марки се продават в Москва,няма информация.
    Нито пък да ли е за самата столица или включва и московската агломерация,която е колко четири Българи по население..
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 06-11-18 в 06:25.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #3552

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте
    чудех се дали има други хора с gorenej WaveActive перални . няма значение конкретно от модела. Моя е WA824 .. искам да знам при вас touch управлението дали е толкова неработещо колкото при мен или проблема е при мен.
    Трябва многократно да се опитвам да го "натисна" .. да нацеля точната позиция и даже в повечето случаи това не е достатъчно. Вместо да се наглася програмата за 15 секунди .. мъката продължава с 1-2-3-4-5 минути зависи какво точно искам да променя и да видя как се променя времето а пък недай си божда да прескоча настройката и трябва да продължавам да цъкам докато се завъртят което отнема още една камара време.
    та тъч управлението боклук ли еи ли пръстите ми са дефектни :D :D

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3553

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    То по тази снимка бегло може да прецениш . По пътя на логиката нормално Miele да е на първо място не всеки има да даде толкова пари за пералня и ако са продали 1000 бройки само пък са счупени 200. Няма как да се схване. И тука не виждам Gorenje което по пътя на логиката значи е най-здравото.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3554

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Статистиките от този тип са не адекватни и според мен. Сега ако са отнесени с точно определени количества продажби за точни модели, а след това и за ремонтите по същия начин вече картинката ще е доста показателна. Или в % например.
    Аз Miele в масовия диапазон 500лв.-1000лв. не знам да има в продажба. Но другите марки имат. Та ми се вижда логично евтиниите продаващи се в пъти повече+по ниското качество евентуално с оглед цената да допринесе за по високите цифри на ремонтите. А и не се вижда Beko?? Да не се внасят заради политическите им дразги ли?

    За мен AEG/Electrolux/Siemens изглеждат най впечатляващо, защото имат и модели под 1000лв., а бройките за ремонт са им доста ниски.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3555

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Статистиката като не ви харесва,намерете по адекватна.
    Никой оторизиран сервиз в БГ непубликува такава,отделно могат да дадат информация само за гаранционна техника.
    С народите си цени за труд едва ли имат много заявки за след гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе