Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 244 от 348 ПърваПърва ... 194234242243244245246254294 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,646 до 3,660 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3646

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    От всичките изброени взех товаПрикачен файл 30550 нищо не им разбирам
    Скрита лимонка си.
    Добър избор ,пета серия е добро попадение.
    Като ми остане време ще проверя в бумагите как се влиза в сервиз,за да видим колко часа е работила машината.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Spit, без ирония, тук ти си лайв съпортът.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Не съм,не е възможно всичко да знам!
    Отдавна работя друго,а тези уреди ги ремонтирам вече само на приятели, за удоволствие.
    сервиз в Кьолн.jpg
    Тук бачках четири години,ама се ремонтираше сериозна техника,без Беко-меко, нови италиански и китайски боклуци.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 08-02-19 в 19:38.
    oska, Leo Rojas, Rado Smilkov и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #3647

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодарности,останах с впечатлението че миеле са по добрички,и понеже никой нищо не писа за другите,реших да не рискувам.а и на късмет,крайна сметка 350 не са кой знае колко много.
    SPSt и Rado Smilkov харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3648

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Те са Убави,ама много им скъпи оригиналните части и ремонта.Иначе старите седма серия тежаха по 120кг,и нямат чупене.
    Лошото е,че вече не са толкова здрави.
    Не,че до седем килограма са проблем,но за осем вече е по-зор,но и за тях има лечение.
    Донори много,грешка направих,че не купих една от Асеновград за 120лв,а имам чарколяци да я възстановява.
    --------
    Машината ти е с четири амортисьора,много е стабилна и мърка на центрофуга,когато всичко е наред.
    Това е за най-скъпите модели,иначе имат кит за поставяне на допълнителни амортисьори.
    Имат и продажба на маслени,но цената е сериозна.
    Няма как да не ги харесвам тези машини,много части са взаимозаменяеми от години,а лагери и семеринг повече от 30 години са едни и същи.
    Докато между немски модели на Bosch wae и was сериите има доста разлика
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 08-02-19 в 20:34.
    oska одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #3649

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За първи път чувам за амортисьор в пералня,интересно ми стана,гугълнах ги,евтинички май.че като чух 4 броя...

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3650

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Сега сигурно ги водят абсорбери или нещо от този род,знам ли?
    Дори въздушните на тази машина,която си купил нямат мърдане.
    Но за мен си остават амортисьори.
    Не се стряскай,никой не си поръчва оригинални на Miele маслени за 276лв-два броя,има заместители.
    И аз поръчвам немски маслени за 35€.
    Щото боклук,дето сложих на пералня Дженерал-Електрик за 50лв купен в Пловдив се разбиха за по-малко от две години.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 08-02-19 в 20:55.
    oska одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3651

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте колеги. От прочетеното от предните мнения, доколкото разбирам, всеобщото обобщено от мненията за сега е, че AEG и Miele е най - качественият избор за момента, или греша. Трябва ми вашата помощ. Наближава времето да сменя моята пералня Ignis 50 с нещо модерно, ново, щадящо дрехите ми И здраво. По Игниса до момента съм сменял лагер, саморъчно ремонтирах и врътката миналата година, а сега се чува и помпата. Идеята е да я ремонтирам за последно и да я запазя за след време, тъй като планувам да пускам апартамент под наем в бъдеще. Моля за мнения относно качеството на горепосочените марки. Трябва да мога да си пера и якетата, които сега нося на химическо и олекотените завивки. Горен праг на бюджета 2000лв. Какво мислите за тази https://www.technomarket.bg/peralni/miele-wce-670-wcs-09165588
    Този пост е редактиран от adrian_dimitrov; 10-02-19 в 11:32.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3652

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Естествено,че ще смениш помпата на Игнис-а.
    Вярно е,че не плакне добре,но след основна програма с допълнително плакнене и центрофуга,нещата се получават.
    За квартиранти става.
    В ценовият клас над
    1300лв е въпрос на финансови възможности.
    Иначе всичко се разваля и може да се ремонтира,но не всички перат както трябва и си стоят на мястото.
    Една жена,която смени Игнис с Миеле,веднага вижда разликата в изпирането,не е необходимо да разбира от лагери,помпи....

  10. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3653

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колега, редактирах си мнението, като добавих линк към една пералня преди да видя коментара ти. Може ли мнение за нея. Какви са дефектите при тази марка?

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3654

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Няма как да познавам всички нови перални!
    При тази има вероятност да се запуши системата за течен препарат,което се получава и при други марки.
    Носачът е съвсем нов модел,вече всички мотори се управляват с честотно.Предполагам,че е с четири амортисьора/не съм сигурен/.Иначе механично са същите/ скф уплътнения,нск лагери,амортисьори на суспа,чугун,поцинкован скелет,емайл отпред..,разлика ще има в софтуер,повече програми и глезотии.
    Едва ли има много ползватели на този модел,а бъди сигурен,че ѝ в сервиз не се знае за нея.
    А ѝ Миеле остана от малкото производители,дето ползват качествени/доказани/ доставчици.
    Много малко хора знаят,че ползват процесори на Мицубиши,независимо,че на всяка една част има лого Miele и номер.
    IMG_20190210_123218.jpg
    Ето ти примерно оригинал смазка за семеринг,и тя се произвежда от Скф,ама никой не знае ко' има в нея та семеринг издържа толкова години,има и други причини затова,писал съм назад из темите.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 10-02-19 в 12:39.
    oska одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3655

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря. Продължавам с четенето и ще има още да чета и гледам, тъй като сега съм във фазата - колкото повече четене, толкова повече въпроси ... поне докато поизчистя някои неща. Притеснява ме леко факта, че производителя в момента дава само 25м гаранция, докато преди година май е била доста повече. Не че на чисто нови коли от утвърдени марки не дават по толкова. От друга страна сега има някаква промоция, абе въпросите стават повече от отговорите за сега. В Сливен водата е твърда. Мисля, че това допринесе моят Игнис да се скапе толкова бързо, при положение, че на майка ми в Кипър пералнята е същата и пере много повече

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #3656

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте....старата пералня Indesit след около 8 год вярна служба издаде днес багажа......и утре трябва да се купува нова.....какво е вашето мнение за
    BOSCH WAN24161BY с 5 години гаранция..Благодаря


  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3657

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    Благодаря. Продължавам с четенето и ще има още да чета и гледам, тъй като сега съм във фазата - колкото повече четене, толкова повече въпроси ... поне докато поизчистя някои неща. Притеснява ме леко факта, че производителя в момента дава само 25м гаранция, докато преди година май е била доста повече. Не че на чисто нови коли от утвърдени марки не дават по толкова. От друга страна сега има някаква промоция, абе въпросите стават повече от отговорите за сега. В Сливен водата е твърда. Мисля, че това допринесе моят Игнис да се скапе толкова бързо, при положение, че на майка ми в Кипър пералнята е същата и пере много повече
    Значи не си чел достатъчно от темата.
    Назад съм писал как се слага филтър с йонообемнна смола за 30лв и се сменя на шест месеца,само патрон/7-10лв/.При новите модели на Аег е има тази екстра /омекотяване/фабрично,само,че искат 700лв за нея.Нещо са мръднали ми се струва.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от decodeco Виж публикацията
    Здравейте....старата пералня Indesit след около 8 год вярна служба издаде днес багажа......и утре трябва да се купува нова.....какво е вашето мнение за
    BOSCH WAN24161BY с 5 години гаранция..Благодаря
    Купи си пак евтин Индезит с пет години гаранция,този модел на Бош ще издържи колкото него,може и по-малко.Бош си заслужава само немска сглобка.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 10-02-19 в 17:23.
    oska одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3658
    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Значи не си чел достатъчно от темата.
    Назад съм писал как се слага филтър с йонообемнна смола за 30лв и се сменя на шест месеца,само патрон/7-10лв/.При новите модели на Аег е има тази екстра /омекотяване/фабрично,само,че искат 700лв за нея.Нещо са мръднали ми се струва.
    Надявам се да успея да прочета всичко тази вечер. Вече поръчах пералнята, ще направя този патрон както си написал колега, ще взема и защита на Соно. Нещо друго като съвет, ако се сетиш, или някой друг колега все благодарско и добре дошло за мен

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3659

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не е проблем,отново да покажа снимка на филтър и ”патрона”,но някои стари потребители се дразнят,щото се повтарям.
    Нещо повече,ако се интересуваш,пусни си една тема.Който му е интересно да чете,който не да я подминава.
    Едни малки нещица,които спестяват доста левчета и нерви,са филтър и защита.
    Поне кажи какво поръча?

  18. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3660

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Поръчах MIELE WCE 670 WCS. Отговаря на всичките ми критерии, в горната граница на бюджета ми е, но "произведено в германия" наклони окончателно везните към нея. Имам познати тук - там, в Сряда се очаква да е в бг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе