Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 254 от 348 ПърваПърва ... 204244252253254255256264304 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,796 до 3,810 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3796

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Spitfaqr, при здрава кръстачка, даваш 20- 30 лв за лагери и семеринг; дори да е заминала кръстачката, пак минаваш със 100 лв най- много. Малко съм скептичен, че комплектът го има за всяка пералня, че е 200 лв и че няма да го чакаш месец да дойде. Дори и да го има и да е 200 лв, пак си е по- евтино и интересно сам да си я ремонтираш, вместо да пърдиш на дивана пред телевизора или да угаждаш на жената с ходене по разни глупости.
    Горене все още слагат СКФ, но семерингите май са им смотани. Отделно на 45-50 сантовите машини (колкото там им се водят S моделите) се излагат с лагери 203 и 204.
    Колкото до лагерите- само да пипне казана и ще разбере, пък и ще го е чул да го вика . Амортисьорите- най- добре с откачане и пробване как свиват и разтягат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3797

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Значи проверих за радиален луфт, най вероятно се касае за проблем в лагера. Има лек луфт , който на усет е около 1 мм...
    https://youtu.be/JR7RFK0fWyk
    Този пост е редактиран от bobiraio; 19-05-19 в 00:33.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3798

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Така както си дал файла не мога да го отворя!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Spitfaqr, при здрава кръстачка, даваш 20- 30 лв за лагери и семеринг; дори да е заминала кръстачката, пак минаваш със 100 лв най- много. Малко съм скептичен, че комплектът го има за всяка пералня, че е 200 лв и че няма да го чакаш месец да дойде. Дори и да го има и да е 200 лв, пак си е по- евтино и интересно сам да си я ремонтираш, вместо да пърдиш на дивана пред телевизора или да угаждаш на жената с ходене по разни глупости.
    Горене все още слагат СКФ, но семерингите май са им смотани. Отделно на 45-50 сантовите машини (колкото там им се водят S моделите) се излагат с лагери 203 и 204.
    Колкото до лагерите- само да пипне казана и ще разбере, пък и ще го е чул да го вика . Амортисьорите- най- добре с откачане и пробване как свиват и разтягат.
    Приятел двата лагера на СКФ дето ги слагам на Миеле са 70 лв 305 и 306.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3799

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobiraio Виж публикацията
    Значи проверих за радиален луфт, най вероятно се касае за проблем в лагера. Има лек луфт , който на усет е около 1 мм...
    https://youtu.be/JR7RFK0fWyk
    Това почукване при клатене- мирише на лагер, но така, по клипа не мога да кажа със сигурност. Пералнята изглежда нова, а и ако наистина е немски Бош- ега си! Иначе- не се плаши. Купуваш хубави лагери, семеринг, грес за семеринги, силикон и си ти. Без да имам кой- знае какъв опит и инструменти, на мен ми отнема един следобед, заедно с миенето на гюма.

    Spitfaqr12, не знам цените на лагерите- имам си всякакви, а отделно- ставаше въпрос за перална до 500 лв, а не за Миле/ Миеле.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3800

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    По номерацията, която дававаш way е немска сглобка!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3801

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    https://youtu.be/JR7RFK0fWyk
    От цитата на Димитров илзиза опитах се от него да копирам. Иначе пералнята е втора употреба. И се питам дали в това състояние може да работи,или да се ориентирам към ремонт. Иначе е буквално безшумна, само пеането6се чува и в сравнение с останалите перални няма нищо общо.
    Да, това е модела: WAY28543/44 открих и кодовете за всяка една част.
    Понеже е наистина като нова и след като я разглобявах се питах защо е продаде или подарена... И най вероятно има започнал проблем с лагера и са я махнали.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3802

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    IMG_20190518_234411.jpg
    IMG_20190518_234258.jpg
    Това е 305 дето го слагам на Миеле и струва 35 лв в представителството на скф.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobiraio Виж публикацията
    https://youtu.be/JR7RFK0fWyk
    От цитата на Димитров илзиза опитах се от него да копирам. Иначе пералнята е втора употреба. И се питам дали в това състояние може да работи,или да се ориентирам към ремонт. Иначе е буквално безшумна, само пеането6се чува и в сравнение с останалите перални няма нищо общо.
    Да, това е модела: WAY28543/44 открих и кодовете за всяка една част.
    Понеже е наистина като нова и след като я разглобявах се питах защо е продаде или подарена... И най вероятно има започнал проблем с лагера и са я махнали.
    Най-вероятно са лагери и семеринг!
    Някъде назад в темата съм писал за номерацията на лагери и семеринг.
    Трябва да се разглоби цялата, нова втулка от месинг при стругар, ако е здрав носача.
    Гледах клипа и чувам чукане при натиск нагоре. Надявам се да не греша?!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 19-05-19 в 01:10.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3803

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията


    Това е 305 дето го слагам на Миеле и струва 35 лв в представителството на скф.
    Колкото и да ми буташ снимки на лагери, знай, че имам такива, каквито и в някакво представителство няма да намериш. Отделно- какъв е смисъла от тези твои снимки и цена от 35 лв на парче, като ми разправяш, че целият комплект е 200 лв?! Дай да уточним нещата- за евтини перални с евтини части, тип- каквито има в кварталния магазин или за топ немци ще се говори.

    За момчето с Боша- тропането при клатене прилича на заминал лагер, но не може да е безшумна при разбит лагер. Уточни си, прецени си сам, по клипа е малко ала- бала. Иначе доколкото знам WAY са немски Бош и си заслужава да си купиш хубави лагери, семеринг, грес и сам да си го оправиш; аз не бих дал немска машина на някой касапин.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3804

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не не ти бутам нищо!
    Не съм продавач!
    Двата лагера с тази номерация ги плащам толкова/70лв/, даже съм снимал и касова бележка!
    Семеринг е 50 евро,така, че се успокой.
    Не ги продавам аз!
    Последната доставка, дето ми дойде за Миеле ремонтен комплект е колкото Горение, дето си го купил.
    Резервни части за немски пералки са скъпи!
    Щом имаш оригинал лагери, няма проблем.
    Кажи си цената ще купя определени размери!
    Приятел и сега имам Тимкен и Фаг, дето ги ползвам за пералки.
    Не ме карай да ти снимам оригинал семеринг на скф, щото ще изтръпниш.
    Хривас отдавна съм ги зачеркнал, щото почти нищо не мога да намеря оригинал при тях.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 19-05-19 в 01:37.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3805

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Spitfaqr, лагерите ми са от времето, преди да се изнесе производството при турците и дръпнатите, та и в представителството нямат такива.

    Момчето с боша, лагерите ти са 207 и 305, семерингът- 42.4х72х10/12. От ширпотребата ще ти излязат на 40-50 лв трите, но питай Spitfaqr от къде се снабдява и вземи добри лагери и семеринг. Не се плаши- не са милиони, а и не е сложна работа. Пък- дано да бъркаш и не е за ремонт.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3806

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Никога не крия нищо, много добре знаеш, че съм майна, значи пазарувам от представителствата в Пловдив!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3807
    За момчето с Боша- тропането при клатене прилича на заминал лагер, но не може да е безшумна при разбит лагер. Уточни си, прецени си сам, по клипа е малко ала- бала. Иначе доколкото знам WAY са немски Бош и си заслужава да си купиш хубави лагери, семеринг, грес и сам да си го оправиш; аз не бих дал немска машина на някой касапин.[/QUOTE]
    Ами докато пере е безшумна, просто където и да стана около пералнята не се чува абсолютно нищо, а барабана се върти и пере, но до там с шумовете. Сякаш няма двигател. В началото на клипа дърпам в долната част барабана,но в посока на горе и се чува как има лека хлабина , по малко е от милиметър ,но се усеща и чува. Толкова е и в горната част когато повдигам кръстачка. Аз съм от Монтана,ще търся някой с добри отзиви и познания... Но първо ще опитам да намеря читави части, а не да ми сложат каквото и да е..
    Благодаря ви , наистина много помагате.
    Този пост е редактиран от bobiraio; 19-05-19 в 10:03.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3808

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    IMG_20190519_004305.jpg
    Откъде ще си купи хубава грес?
    От Германия или БГ сервиз и това е на Миеле.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3809

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам, приятелю, с боша. Просто не може да е разбила лагер и да не ручи, хърка, тропа- слушай я при центрофуга. Иначе зарежи донори- монори. Лагери на ФАГ с тоя размер са по 13- 14 лв в нета, семеринг не ми се търси, но и той ще е толкова. Има китове по немските сайтове, но излизат скъпо. За мен работата е да си вземеш добър семеринг (даже ще е със смазка и няма да купуваш отделно), но за него питай Spitfaqr. Работата не е сложна и не я поверявай на някой, а си я свърши сам, за да знаеш какво си сложил и как си го направил.
    Spitfaqr, стига ми бута разни снимки- разговорът беше за евтини перални! Кажи на момчето откъде да си купи лагерите, семеринга и греста, мен ме остави, аз съм с пералки за по 500 лв.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3810

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Пичове, купувам лагери само от представителства, фаг, маг.., няма значение Семиринг оригинал той е дебел като пари и много важен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе