Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 258 от 348 ПърваПърва ... 208248256257258259260268308 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,856 до 3,870 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3856

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Слушай бе човек!
    Дърпаш пералката, махаш горния капак, пускаш е да пере с дрехи.
    Като почне да тропа, вибрира при центрофуга, натискаш здраво казана надолу, успокои ли се, Значи са амортисьори.
    Нищо сложно няма.
    Всяко ребро на барабана го поставяш на 12 часа и натискаш нагоре не трябва да има чукане или луфт. Щото може да е спукан лъч на носач или тръгнали лагери.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 02-06-19 в 22:14.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3857

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ок и това ще пробвам.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3858

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ама до сега трябваше да го пробваш десет пъти и да пишеш как е положението!
    Назад в темата много съм писал как се проверява за разбити амортисьори, шум на лагери..
    И друг път не ме обиждай, щото не ме познаваш!
    Лично аз съм помогнал на много хора с пералките в този форум.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3859

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Изчетох доста,но не намерих нищо за амортисьорите. Никой никого не познава, а дори и да познава , пак не е основание за някакви квалификации. В случая просто отвърнах огъня.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3860

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, леко и положително развитие по темата. Намерих амортисьори запералнята, същите, които дава производителя по кодове в ръководството (Дават два вида модели, амортисьори , едните са тези ,които ги смених, с специфичен фабричен мъртъв ход 0,5 см "мъртъв ход", другите са тези ,които днес монтирах) Пералнята с новите амортисьори,които нямат такъв мъртъв ход е доста по стабилна, дори не усетих ,че направи 1400 макс оборота и нямаше такива вибрации. Другото ,е че амортисьорите ги намерих по 9 лв бройката в български сайт. Доволен съм от смяната. Сега е супер машинатА, по малко вибрации, на 1400 оборота значително се усеща,че го няма този мъртъв ход на амортисьорите, постепенно и по бързо гасят трептенията новите. Хубаво е сам да си направиш нещо, при все че за мен пералнята знаех как се отваря люка и чекмеджето, до там
    dimjek одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #3861

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това е нож с две остриета, защото при малък или никакъв ход на амортисьорите усилията отиват на други места и току виж са ти заминали лагерите на барабана.
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3862
    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Това е нож с две остриета, защото при малък или никакъв ход на амортисьорите усилията отиват на други места и току виж са ти заминали лагерите на барабана.
    Тези новите на дължина , усилие и всички параметри са същите като старите който смених. Със същата амплитуда на свиване и разтягане, просто нямат един луфт, леко по хлабаво или така нарепен мъртъв ход след достигане на 0.5 см на тази амплитуда усилието е както трябва, включително и в раЗтягане и свиване. Дано обясних кво имам предвид. И най -вече ,че новите са по номер от ръководството за ремонт точно този модел.
    Този пост е редактиран от bobiraio; 06-06-19 в 13:02.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3863

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нищо им няма на амортисьорите!
    Всичко е в норма.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3864
    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Нищо им няма на амортисьорите!
    Всичко е в норма.
    Ако говориш за старите с мъртвия ход е точно така, същите ,но нови имат този ход, това е така фабрично. Факт е обаче,че с другите които са дадения за моя модел, които нямат такъв ход, е по добре пералнята. Сега изниква въпроса щом не е са амортисьори, кво ли е прецаканото в нея,че да я махнат. Видях че е произведена 20.03.2017 ,по щампа на ламарината от вътре . Или са тръгнали лагери или носача е спукан. Но каквото и да в все си мисля,че до 300 лв ще се вместя ако все пак се наложи. Така за около 650лв да стъпи такъв клас си заслужава,и лично съм доволен и към момента. То това ми беше идеята ,вземам висок клас, евтино и да я поправя , до към 650 лв съм ок. От колкото за същата сума нова бошка серия 4 например, понеже съм фен на Бош въобще. Мое виждане

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3865

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не пиша за старите!
    Новите са ОК, иначе щеше да има тряскане и блъскане в страниците!
    Това, че си фен на Бош е хубаво, но са скъпи за поддръжка.
    Понякога всеки може да се подведе за състоянието и после да съжалява, особено в България.
    Аз също съм гърмял със Сименс втора употреба, но беше в Германия и цена 50 евро,след два месеца е изхвърлих, щото частите бяха 150 евро.
    Яд ме е, че разни тарикати Ви клатят с втората употреба - произведена в Германия!
    Сименс, Бош са около 50 евро работещи в добро състояние. Миеле около десет години изправна е 100 евро. Намират се и по - нови Миеле, но цената скача на 300-400 евро за едно или двугодишна пералка.
    За фурни и котлони на Аег ги бях събрал в целия двор, от старите модели, които бяха с отделни управления и букси за свързване.
    Нямам представа колко раздадох на приятели и роднини? Апапа, който ми ги даваше ги събираха по улиците на Кьолн в определени дни.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 06-06-19 в 22:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3866

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всичко ,които внасят и продават слаагат едно " сврвизирана и проверена" ,реално нищо не и правят освен да я пуснат , да се уверят, че работи и толкова. Аз лично не съм фен на втора ръка, тук реших да рискувам, или ще се вкарам или ще съм доволен от цената и пералнята.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна/Шумен
    Мнения
    30
    #3867

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Търси се пералня...бюджета почна от 500 и май май отиди до 900лв.Искам задължително с 5 години гаранция и колкото се може по-качествени.Бях насочен основно към Беко и АЕГ.Като цяло до 700лв не видях струващо си Беко и затова се насочих към АЕГ.Хвърлих око на AEG L-7FEE48S а цената е точно колкото е макс. бюджета ми.Някой да сподели впечатления ? Ако може и няколко думи за това ще си изкара ли гаранцията безпроблемно и някой с отзиви за ProSteam ?

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    2
    #3868

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Моля за мнение за този модел пералня: https://www.technopolis.bg/bg/Washin...ilver/p/680634

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #3869

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Привет,

    По назад в темата видях няколко препоръки да се избират модели с по-дълга гаранция. Гледам, че в момента има промоции на Whirlpool с 6г. Това добър вариант ли е за ценовия клас 500-600 лв?

    https://zora.bg/product/fwf71483w-eu

    Поздрави!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3870

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    тия дни отнесох една AEG L6FEG48S много добри първи впечатления доста тиха ,при центрофугиране дори не потрепва

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе