Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 257 от 348 ПърваПърва ... 207247255256257258259267307 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,841 до 3,855 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    957
    #3841

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Моля те, дай линк към обяснението, че ми стана интересно и на мен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3842

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    ами тази пералня в ръководството на немски език пише, че има сензор за теглото на прането, и винаги след като стартирам ,преди да започне да пълни вода и да върти казана, има едно нарочно поклащане на казана в ляво и дясно, нещо прави в тоя момент, и не го свързвам с друго освен да мери дали прането не е в повече.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3843

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Bobi, не съм специалист и не съм отварял много перални, но тези, с които съм си имал работа- нямат такъв празен ход на амортисьорите. Прочети какво пишат руснаците. Пък и какво ти пречи да отвориш амортисьора и да сложиш нещо да застопори движението на уплътнението за проба.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3844

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Bobi, не съм специалист и не съм отварял много перални, но тези, с които съм си имал работа- нямат такъв празен ход на амортисьорите. Прочети какво пишат руснаците. Пък и какво ти пречи да отвориш амортисьора и да сложиш нещо да застопори движението на уплътнението за проба.
    Майна, стига си писал глупости!
    Амортисьори не можеш да ги ремонтираш, ако ще гъза да си седереш!
    Явно си лаладжия?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3845

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Майна, стига си писал глупости!
    Амортисьори не можеш да ги ремонтираш, ако ще гъза да си седереш!
    Явно си лаладжия?
    Почваш пак с глупостите и си просиш майните! Да, лаладжия съм и няколко пъти споменавам, че занятието е далеч от професионалните ми насоки. Отделно- никъде не е споменато за "ремонт" на неговите амортисьори. Сега, понеже не си виждал амортисьор, ще ти кача снимки. Ограденото в червено е това, което може да се замени и да се получи някакво временно решение на проблема. И се поспри- не си проси майните.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3846

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да уместно предложение за проба и временен вариант, то е ясно, ще пробвам да ги застопоря за проба как ще е

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3847

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    https://youtu.be/vBdrslsHWIc това е центрофуга на пералнята. Намерих оригинални амортисьори,но искат 45 лв на бройка. Сега съм в процес на търсене на техни заместители по параметри. С поправянето им просто нямам време , а и мисля ,че няма да се справя ,защото не мога да ги разглобя. Неудобни са за разглобяване. Имам клип и от началото на прането, самото замерване на теглото, но нищо необичайно няма. А относно един от последните ми постове ,за луфта и че това може да е фабрично с цел измерването на теглото не е така. Теглото се измерва от двигателя и някакви сензори, отчитайки силата за завъртане веднага при старт с леки амплитуди в ляво и дясно . А самия луфт и амортисьори държат цялата "конструкция" ведно с казан барабан и двигател. Там няма нищо освен механика. Това са оригиналните амортисьори и параметрите им, ако някой можещ да ми посочи сходни такива на българския пазар ще е чудесно.

    Product Description

    Original part

    Original spare parts - OEM quality

    Shock absorbers for washing machine Bosch Siemens 742719

    With 8 mm / 14 mm bore

    Replaced BSH No. 00673541 (3 shock absorbers per unit of sales)

    ♦*Product Features

    Original part

    Length hole Center to hole Center:

    retracted 195 mm, extended 255 mm

    Hole inside Ø: 8 mm / 14 mm

    Power: 80 N (80 Newton)

    ♦*Article print

    Suspa 9000726540 80N 4014 06230106 PP 06130219sw 06130211gr
    Този пост е редактиран от bobiraio; 31-05-19 в 22:12.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3848

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Какъв съвет очакваш?
    Суспа и Стабилус са най-добрите амортисьори за перални!
    Двете фирми са немски.
    Много сте ми интересни, искате да карате Мерцедес, а да плащате за поддръжка на Жигули!?!
    Няма такова животно.
    dodo_pv одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3849

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Aaaa, има, има. В БГ всички животни са точно такива.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3850

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Почваш пак с глупостите и си просиш майните! Да, лаладжия съм и няколко пъти споменавам, че занятието е далеч от професионалните ми насоки. Отделно- никъде не е споменато за "ремонт" на неговите амортисьори. Сега, понеже не си виждал амортисьор, ще ти кача снимки. Ограденото в червено е това, което може да се замени и да се получи някакво временно решение на проблема. И се поспри- не си проси майните.
    IMG_20190601_235027.jpg
    Нали се сещаш, че пак дрънкаш глупости?!
    Нали виждаш аз какви амортисьори виждам!
    Разни абсорбери и пластмасови боклуци са за такива
    Аматьори като теб, дето се вживят на майстори.
    Нищо лично.
    Сещаш ли се за какво става въпрос???
    Аз понеже съм "тъп" поръчвам на сина да ми праща маслени от Германия за 60 евро, а ти специалиста ремонтираш въздушни абсорбери??
    Как не съм знаел, сигурно щях да "спестя" много мангизи????!
    Не пълни на хората главите с..
    Първо смазката за въздушни абсорбери е около 30 лв, второ киче/специална гума/няма откъде да се намери, трето
    пластмасата старее и не се знае кога е произведена!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 02-06-19 в 00:19.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3851

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Е 150 лв за амортисьори някак ми се струва нерелано, живеем в България, не в Швейцария, нормално е да опитам със заместители. Още повече че не мога да съм на 100 процента сигурен дали са си изпели песента. И всъщност ако питаш мен ,не искам да карам Мерцедес, а Майбах,но не мога да си го позволя. За това в България всичко се "побългарява" това в така наречената неволя. А не щоото всеки му е хоби да си блъска главата с неясни крайни резултати...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3852

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ми щом знаете как се побългарява, що питате?
    Има амортисьори по десет лева!
    Никой не те кара да купуваш оригинални!
    Много си далеч от Мерцедес, а гледаш към Майбах?!!
    Ко'викаш.. - Купих си немски евтин Бош за без пари, балъците да купуват нови евтини пералки.
    Да, ама не!
    Не става!
    Щом нямаш пари да поддържаш немска пералка, купуваш си Беко или китайчета и всичко е ок.
    Много обичам тарикати, дето са си купили старо амортизирано Миеле за 300лв и се счупи!
    В техниката няма хобита, тарикатлъци. , когато се ремонтира.
    Всичко се прави по правилата с оригиналните части или се хвърля.

    Сигурно съм най-големият глупак, че си поръчах четири О-пръстена за масло охладителя на колата и платих 40 евро с доставката!
    Както съм любител на високите скорости, какво ще стане с двигателя ако хвърли маслото на магистралата заради некачествени уплатнения??
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 02-06-19 в 01:19.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3853

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Държанието е супер селско. И за такова отношение плачеш. Първо не викам нищо, не разсъждавай според твойте си разбирания, и не слагай твойте мисли в чужди постове. Ако искаш и можеш помагай. И аз не харесвам евтини тарикати, които от 300 кладенци вода ще донесат ама няма да помогнат. Дали мога и дали искам да влагам пари са съвсем различни неща, така съм преценил и е моя работа
    А такива селянЕ дали ще ми определят кое как защо и кой обичат и не обичат и е лично техен селски въпрос на манталитет и мислене. И пак казвам или помагаш или мълчиш със селския си език след 2 3 ракии СЕЛИО. Нито си важен нито си вещ, за да се иЗживваш във всяко гърне меродия ,нито пък си на място с подиграватвлно-идиотските си постове. Направих си труда да погледна какво пишеш по принцип. Не случайно останалите имат такова отношение . Смотаняк... Не чакам да пиша в някой форум, за да ми отговаря някой на 2 ракии и да обяснява синът му в Германия.. шушомигар..
    Що за идиот и що за изрази ползва като реплика на мойте постове гледам и не вярвам на ушите си. Незнам от кой баир си,но супер противно се изразяваш , размишляваш кой до какво е близо далече ,кои обичаш , тарикати и нз си какви, и не на последно място какво си бил поръчал от СИНА...
    Просто си представи ,че някои нямат такова или никакви възможности, и спри да разъждаваш селски, кой какво що... Не си полезен, още по малко ,че ставаш противен. Може би от такива постове са те блокирали..
    Този пост е редактиран от bobiraio; 02-06-19 в 01:50.
    espace и svetlio1 харесват това.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3854

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Като си праралия и отворен, викаш си майстор, плащаш за диагностика и посещение.
    Що пишеш във форума за съдействие?
    Нали се сещаш, че никой чрез клавиатурата няма да ти махне капапака и провери състоянието на амортисьорите, нито нивелацията!
    Нали затова пиша, че е по-добре да се купува евтин Електролукс или Беко с пет години, а не немска машина втора употреба на изгодна цена.
    Не се знае при какви условия е работила, колко часа..., скъпа поддръжка и резервни части. За да е дошла в България е имала проблем, швабите са стиснати и не си изхвърлят техниката гьотаре.
    Карай я по - спокойно.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 02-06-19 в 20:59.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3855

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За състоянието на амортисьорите дори и клип качих, ходих и на майстор, той каза ,че не знае дали са така фабрично с този луфт. Нивелацията е направена. Имам пералня слим модел ,но исках по голяма , за да сложа сушилнята от горе, щях да взема нова нова с 2 години гаранция, после реших да рискувам с 2 ръка с една година гаранция. В един момент ми попадна тази в интернет, без гаранция и реших за 360 лв ,че си струва риска, в крайна сметка пак ще работи. Не става дума дали съм паралия ,отворен и т.н. ,пиша във форума за съдействие,помощ, съвет , комуникация, нещо ново да науча и т..н. Не пиша във форума ,за да получавам евтини квалификациии, помощ от рода купи си от Германия, щото си тарикат... Нелепо е просто такова отношение. И с това отношение доста като мен решили да се регистрират тук, в този раздел се отказват да комуникират точно от такива като теб. Аз без този форум си мога, но ти ще си пишеш сам... И да наясно съм,че не съм открил топлата вода със скъпа пералня хвърлена просто така,още преди да ми я доставят и естествено търся решение тук. Ако чаках съвет купи си от Германия амортисьори за 150 лв ,точно щях да си вЗема нова и точка. Не мислиш,ли че не е нужно нито да си евтин тарикат нито каквото и да е от твойте определения, за да си направи човек кеф да купи нещо евтино да си го поправи сам, без да хвърля маса пари и ей така да получи удоволствието от цялото нещо. Това е идеята а не кой колко пари има, жигула кара Мерцедес и тем подобни дивотии. Ти си оправи тона, не е ок, не си в помощ и мн добре го знаеш, не само от мен. В случая търсих евтини амортисьори със сходните параметри зА да проверя как е с тях, а не да взема нови и оригинални и да се окаже ,че фабрично са така.
    Този пост е редактиран от bobiraio; 02-06-19 в 22:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе