Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 264 от 348 ПърваПърва ... 214254262263264265266274314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,946 до 3,960 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #3946

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    миналата година купих CANDY , 5 г. гаранция , 8 кг , инвертор. Кака и взима душата - много е добра и безшумна.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #3947

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И аз съм с CANDY, на 12/13 години. Тази година и смених помпата за мръсна вода, друго по нея не съм пипал. За мен е добра машина, казвам го като ползвател. Ако се стигне до някои трудоемки и скъпи ремонти, направо ще се подменя с нова.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #3948

    Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. Търся пералня до около 500 лв. Има ли нещо по добро от това Беко https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...3-B0/p/680666?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #3949

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Според мен не, за тези пари това е оптималното.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #3950

    Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Според мен не, за тези пари това е оптималното.
    Благодаря за бързия отговор. Заслужава ли си да дам малко отгоре (20%) и да взема по пълноразмерна пералня (дълбочина 45 см срещу 55 см) https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...33-XB/p/680675
    Килограми и обороти не са ми приоритетни. Трябва ли да се “притеснявам” от тия 45 см?

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #3951

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Щом не са ти приоритет не виждам от какво се притесняваш? Навремето Зероват имаха модел 33см дълбок.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #3952

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Щом не са ти приоритет не виждам от какво се притесняваш? Навремето Зероват имаха модел 33см дълбок.
    Имам 10 годишен Електролукс, който се разтрака. Извиках майстор за да дефектова. Диагнозата беше счупена кръстачка. Ремонта струвал 170 лв материали (кръстачка + два лагера) и цена за ремонта 80 лв. Сега отварям сайтовете за резервни части и гледам материалите 99 лв. Ще се пробвам да я оправя сам, ако не стане ще се взема нова.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    3
    #3953

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, току ще регистриран потребител съм и моля за спешна помощ. Ще съм благодарна за бързи и адекватни мнения, поради липса на време.
    Имам Беко wtv 8633 xs0 на около 3.5 години.
    В къща сме, която е със спалня на мокет, хол на мокет, детска на мокет, баня и тоалетна метър на метър и половина, коридор и тераса на плочки. Въпросната перална е в детската стая (тогава беше празна стая с нищо в нея, а вече е детска такава). Първоначално пералнята беше в ъгъла на стаята, а след това купих и сушилня. От момента на инсталацията на пералнята, същата се нивелира до преди около 3 седмици над 40-50 пъти от около 6 човека и резултат никакъв. Трака, тича, скърца, бие, подскача, играе и май само на челна стойка като се замисля не е заставала до сега.
    1. Пералнята беше в ъгъла на стаята - не ставаше. Подложихме с изрязани дъски 2 по 2 крачетатата ѝ, не ставаше. Купих подложка за камина с плочки, дебела около 4 см, не ставаше.
    2. Размених ѝ мястото със сушилнята и всичко на ново. На мокета - не ставаше. На дъсчените подложки - не ставаше. На подложката за камина - не ставаше.
    Свързах се онзи ден с един добър майстор (хвалят го) да дойде да я погледне, но отказа човека, че не му се пътува и да не си губи деня по пътищата, а тук в нашето "село" не мога да се доверя на самоуки майстори (от опит с друга пералня говоря). Човека ми каза, че миналата година с едно Беко 9 кг (моето е 8 кг) имал същия проблем. Сменил какви ли не части, но няма и няма оправия, самия модел не бил изчислен с луфтовете както трябва, или там както се нарича и хората се принудили да си купят друга пералня.
    Е аз съм на път да го направя същото, понеже не искам да виждам втори път това животно на сантиметри от детското легло.
    Та от това цялото обяснение искам да попитам какво да търся да закупя читаво в предвид, че всичко се прави гаранционно да е ок и след това започват или главоболия, или нова пералня. Тази ще я смъкна на първия етаж на твърда основа плоча със залепен балатум и надявам се там да се поукроти в работата си, но тук горе на етажа нямам къде да я преместя на друго място, освен където е в момента.
    Съжалявам пропуснах да кажа, че къщата е гредоред и под мокетите е дюшеме, криво като мене по време на колики на малкия .
    Въпросния майстор ми каза да огледам отново вътрешностите ѝ дали няма скъсано нещо от вътре (септември все още вътре всичко ѝ беше здраво) и ако е отново здраво, значи съм имала прекрасния късмет да попадна на дефектна пералня като другото семейство.
    Същия ми каза да търся AEG или Bosh. Те били най читави в момента, но около 1000 лв, а чак толкова не мога да си позволя, в предвид, че малкия гълта всичко като финанси. Ако се наложи ще ги дам и тези 1000, но да е нещо, което ще работи качествено, а не да подлудявам и да се чудя как да я засиля през терасата.
    В предвид и анкетата тук за пералните, гледам Gorenie най много се купува, но чакам да ме посъветвате какво да взема като марка и модел.
    Не съм и на ясно с тези инверворни моторни предимства и недостатъци, моля ограмотете ме.
    На времето бях само и единствено на Whirpool, но странно изчезна от технополис, а и същия майстор ми каза, че Индезит го е купил, а от тази марка ми настръхват кокалите.
    Мисля това е всичко, моля ви отново за адекватна и навременна помощ, защото сили и нерви нямам вече.
    Благодаря ви предварително на всички, които ще намерите време да ми помогнете.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #3954

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не се хвърляйте веднага да взимате нова. Свалете още сега тази долу на твърда плоча и вижте как работи там. Да не се окаже проблема че горния етаж е гредоред и мокет и ако вземете друга и тя да прави така. Ако на долния етаж всичко е наред ще стане ясно.
    Иначе Уърпул купиха Индезит а не обратното.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #3955

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Принципно, пералнята трябва да е монтирана върху твърда основа, като най-добре за това служи бетонът. Бетонът, за разлика от дървореда, не изпада във вибрации при центрофугиране и машината седи стабилно. Дървото има ниска коравина, поддава и това е причина за още по-големи вибрации. Машината трябва да седи на крачетата си и всякви подплънки под нея влошават положението. Единственото решение да се постави върху дървения под здраво закрепена дървена плоскост от шперплат (многослоен, залепен, от твърда дървесина, с дебелина поне 25 мм, повече е за предпочитане). Тази плоскост трябва да бъде здраво захваната към дървения под (с много на брой дълги винтове например), така че да се постигне твърда и гладка повърхност, имаща необходимата коравина.
    Лошото е, че майсторите не виждат къде е проблемът.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    3
    #3956

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да ок благодаря за съветите. Лошото е, че къщата е с външни стъпала и ако трябва да разхождам на горе на долу легените с дрехите, ще е тегаво положението.
    Веднъж слизане да сложа прането и пусна пералнята. Втори път слизане да сложа омекотител, че гадината си взема омекотитела и праха на едно и нищо не изпира като хората не знам защо и трети път да ида да взема прането и да се кача да простра или пусна в сушилнята.
    Добре всичко хубаво, ще го направя това, ще я смъкнем долу и ще видя как ще се държи дали ще е добре, или пак ще подскача като ощипана булка. Но защо тук горе като я сложа на тази подложка за камина, която е с плочки и тази гадинка се плъзга по плочките и тръгва да излиза от тази подложка, а подложката е може би едни около 12 кг. Пералнята е с гумени крачета 4 бр, което би трябвало да запира върху плочките в подложката, а тя си танцува и на тях.
    А нещо да ме светнете защо взема и прах и омекотител заедно и прането хем е лигаво, хем миришещо на маза? Така навъртях и 29 кубика вода за 2 седмици. че върти програмата и после наново пускам плакнене, че да сложа омекотител и това по 3-4 пъти всеки ден. За 3 месеца ударих 130 кубика вода, то колкото да си купя нова пералня

    - - - - - - - - - -

    Вярвам се вижда колко напред от сушилнята излиза пералнята. Зад пералнята има около 15на см от стената. Кабелите се принудих да се виждат, защото сушилнята отзад изпъква много и не мога да си ползвам контакта, тъй като трябва да остане празно място отзад доста. Пералнята като беше на мястото на сушилнята, това разстояние го нямаше тъй като горния ѝ капак излиза от нея и нищо не можеше да изпадне зад нея.
    Грозна работа цялата картинка, не се търпи това кабели, криво, разместено
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #3957

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Малко развитие пр мен. Старата пералня не става. За новата се оказа че трябва да е минимум 8 кг. Тази става ли https://www.technomarket.bg/peralni/...w-eu-09155012? Майстора каза че не ми трябвало инверторен мотор, защото имал още една платка която може да изгори. Давайте предложения за пералня с минимум 8 кг пране и ниска цена.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3958

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Nulina, дали са махнати транспортните планки/болтове на пералнята.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    29
    #3959

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Предстой ми покупката на пералня и съм се спрял на https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...iGpA0RHE66wPIs
    Моля за мнение за модела. Благодаря!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    62
    #3960

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За 7-800 лв има ли нещо по добро от това GORENJE WS846LN


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе