Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 317 от 348 ПърваПърва ... 267307315316317318319327 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,741 до 4,755 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    33
    #4741

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Двегодишните тук ги продават за нови, мострени или върнати. Значи остават 4-5 годишни минимум за втора употреба. Обичайното предложение на магазините за подобни артикули е 8-10... дори повече годишен модел. Оправданието е "тя не е ползвана" или "Те там не ги правят като за българския пазар" Стояла е в склад за електроуреди"." като не искаш- не взимай...Това е мерцедеса.като за колите: Тя е само на 70 000км...... В повечето случаи става дума за боклуци(поне при пералните), но ние нямаме пари и съответно никакъв друг избор.
    Този пост е редактиран от cameraman; 11-12-22 в 20:09.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #4742

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Колко втора употреба? На 2, 5, 10 години? Дали се уточняват тия неща.

    Като се отвори люка на пералнята има един стикер от там може да се види кога е произведена пералнята. Обикновенно са използвани около 2 години. Други са сменени след износване на четките на ел. двигателя - в момента се слагат четки които се износват за около 5 години. Или просто се налага подмяна на нагревателя. Най-важното е че лагера за това време няма никакъв луфт и шум. Имам една БОШ и една Електрабрегентц. Електрабрегентц е железен. Не бих го заменил за нищо. БОШ идва малко по-шумен, но за последните три години има над 2000 цикъла пране, като всяко пране минава втора цетрофуга.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #4743

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Колко втора употреба? На 2, 5, 10 години? Дали се уточняват тия неща.
    Те нямат нищо общо Канди и Индезит с Бош и Мийле. От различни планети са. Имам 18 годишен немски Бош и баща ми се набута с евтино ново Канди. Пълен боклук от първото пускане. Баща ми не можеше да повярва как се набута така жестоко. Няма база за сравнение, ако нямаш пари за нов Бош (най-добре 8ма серия, която още я правят в Германия) или Мийле, взимай втора ръка пак от тези марки.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #4744

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Те Candy и Zerowatt поне от 10 години им се носи лоша слава.
    А през 70, 80, 90-те години бяха най-качествените италиански перални. Даже нашите Перли през югославския лиценз си бяха Candy.
    Candy (company) - Wikipedia
    А от 2018 са 100% купени от Haier:
    Haier - Wikipedia

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4745

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Зероват-а дето го дадох на бабата вече гони 30-така - преди месец му смених лагера и си бачка... ма това ще му е за последно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #4746

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Моята два пъти изтървах пяната да излезе през чекмеджето за перилния препарат и ръждяса под него. Но Zerowatt няма вина за това, естествено
    Иначе само един гофриран маркуч от казана към помпата съм сменил и започнаха да се чупят калпави пластмасови дреболийки. Като тези на куките на пружините на барабана. Амортисьорите са фрикционни черупки, а не като сегашните - тръбни.
    Казан и барабан - INOX, както е по устав!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #4747

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В германия има многообществени перални, масово с машини Мийле, за 2-3 тодини правят яко моточасове и оттам идват "нов внос" при нас , абе като с колите е .....

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4748

    Lightbulb Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Втора употреба има смисъл, ако обзавеждаш апартамент за даване под наем. За лично ползване трябва да е някой безкрайно успешен модел, който познавам и искам да имам точно същия.
    Апартамент за даване под наем се обзавежда с работещи уреди, в гаранция. С това се занимавам и знам. Другото носи само проблеми и пасиви.

    Цитат Първоначално публикувано от cameraman Виж публикацията
    Пералнята нова изкарва 7-8 години с нашите варовити води. Втора употреба на мен ми се скапа за година... Явно е имало за какво да и намажат ските оттатък.
    Не варовитите води са виновни за краткия живот на една перална машина. Перилните препарати решават този проблем от десетилетия. Химически.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #4749

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    От доста време ме гложди една тема.
    Пералните, които имат индикация за необходимост от почистване на казана как "определят" кога да се прави това?
    По брой цикли на пране (стартирани или завършени), обща продължителност на работа, период от време от последната процедура или по друг критерий?
    Има ли разлика м/у алгоритмите на различните производители?
    По-специално ме интересуват марките на Electrolux, ако марките имат някакво значение.
    Струва ми се, че нещо зачестиха "исканията" за почистване на машината. А всяко пускане на висока температура влияе негативно и на без това "висококачествените" гумени и пластмасови компоненти. И не само на тях, разбира се.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #4750

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нашата брои брой цикли които са под 60 градуса. Ако се пере постоянно под 60 и си иска да се пусне почистваща програма и тогава вдига до 85 градуса....да избие ако се е завъдило нещо. Ако се пере чат-пат на 60 или повече градуса не иска почистване. За 3 години 2 пъти е поискала нашата явно жената е въртяла много перални една след друга с дрехи на 40 градуса. Ама чаршафи и хавлии си ги пере на 60 така че като цяло не ѝ иска почистване. За Миле става въпрос.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #4751

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Брой на цикли е обикновено или поне веднъж месечно. Тези препарати освен от мухъл чистят и от котлен камък.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #4752

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Пере се на 40, рядко на 60 градуса.
    Не иска специален препарат, а програма на 90 градуса. С 60-те не минава номерът, пробвал съм.
    Не го прави автоматично, а излиза символ на дисплея, че трябва да се почисти. Примерно на 2 месеца или около 20 цикъла последно, което според мен е прекалено често.
    Миризми, мухъл и котлен камък не съм забелязал. Иначе си имам "фирмени" прахчета за почистване, но и те са за 60 градуса, според указанията за ползването им. При всеки цикъл на почистване отварям и филтъра - практически е като нов.
    Или се презастраховат, или ни правят на балъци!

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #4753

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    След 9г служба пералня Bosch започна да трака силно при центрофугиране, появиха се и стружки при последните няколко пранета, а при завъртане на ръка, барабанът сякаш стърже и отново се чува силен шум. Възможно ли е от системно претоварване с повече дрехи да се е получило това? На старата WAB24261BY се ползваше 99% програма Памук с отложен старт, заради най-големия обем пране.
    По коментари от форума разбирам, че ремонтът е малко безсмислен. Та..., гледаме ги пак Bosch- имат 2+3г. Относно моделите е голяма бъркотия.
    Май отиваме към т.нар. 4та серия, 6та прехвърлят психологическата граница от 1000лв. Цените са доста изравнени по сайтовете [emoji848]?
    Първата, която ми изскочи е тази от тв рекламата.
    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...065BY/p/684041
    Същата, но WAJ я има в друга верига пак за толкова, общо взето голяма чуденка с тия кодове.
    В тия граници около 800лв дали няма нещо, което да си заслужава повече пък било и за някой лев отгоре?

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
    Този пост е редактиран от jJoj; 02-01-23 в 10:31.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #4754

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Моята whirlpool по същия начин. Отзад пластмасата която държи барабана се беше спукала

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #4755

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Добре де, искаш Бош, 8кг и говориш за психологическа граница от 1000лв. За мен границата от 1000лв означава да не слизам под нея, защото не знам какви неприятни изненади ме чакат, а ти хем искаш марка и то не компактна, хем и да е евтина. За техника, която ще се ползва постоянно следващите 8-10+ години някакви 200лв горница са напълно незабележими.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе