Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 350 от 353 ПърваПърва ... 300340348349350351352 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,236 до 5,250 от общо 5281
Like Tree1082Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,439
    #5236

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Конкретно за Bosch-а имах предвид. Miele ги разучих наскоро покрай избора на сушилнята и знам, че тази не е от високите им серии. Нашия Bosch е с 1600 оборота. Този от линка тук е 1400.
    Високата серия на Бош е входното ниво на Мийле

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #5237

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Без да претеднирам да съм разбирач или специалист, не съм съгласен. Не бих си взел входното ниво на който и да е бранд, за каквато и да било техника. Навремето това може и да е било така. Сега със сигурност не е. Home Professional (8-ма серия) все още се прави в Германия. Входното ниво на Miele къде се произвежда Знам, че за някои хора това не е фактор.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,388
    #5238

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Словакия

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #5239

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Въпроса беше риторичен. Входното ниво на Miele даже не знам дали е с казан от стомана. Преди 20 години може и да е било валидно сравнението с 8-ма серия на Bosch (или какъвто там е бил еквивалента на 8-ма серия за онези времена). Сега със сигурност не е.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,439
    #5240

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    рано или късно всеки си купува Мийле, по-добре рано ....

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #5241

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    От Miele до Miele разлика като от Лом до Лондон. Ако е евтиното Miele, мерси. По-добре високтие серии на AEG и Bosch. Да не говорим, че за сервиза на Miele преобладават негативните мнения от цял свят, вкл. от България. Демек, купуваш си и се надаш на мита за 20 годишната експлоатация А ако се скапе, почва ходене по мъките.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 27-05-24 в 11:18.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,811
    #5242

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    От няколко години евтините Милета не са с неръждаем казан.Даже не знам дали баланса вече не е бетон вместо чугун.Аз взех една от последните евтини перални, правени както си бяха едно време, ама това беше преди 4-5 години.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,439
    #5243

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    телевизор, печка ,пералня и тн дребна техника - да искам да ги ползвам 20 + години ???!!! Трябва да съм много голям скъперник или просто да се мразя сам себе си .....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,811
    #5244

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    телевизор, печка ,пералня и тн дребна техника - да искам да ги ползвам 20 + години ???!!! Трябва да съм много голям скъперник или просто да се мразя сам себе си .....
    Деветдесе и някоя година, още нямаше вериги за бяла техника, влизам в един магазин до НДК да си търся пералня и си харесах един Електролукс.Продавача вика: Ти баш шведската нацели.Струваше бая пари, а и имаше екстри, каквито се появиха години по-късно.Цялата карантия вътре беше на AEG Служи ми вярно 24-5 години като е отваряна само веднъж за някаква дребна повреда.Та англичаните дето имат една приказка : Не съм богат, за да купувам евтино.Лошото сега е, че можеш да изтърсиш една торба пари и пак да изкара едвам до края на гаранцията.
    mitakabus, Gena_bs, CubanLinx и 3 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #5245

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    телевизор, печка ,пералня и тн дребна техника - да искам да ги ползвам 20 + години ???!!! Трябва да съм много голям скъперник или просто да се мразя сам себе си .....
    Без да ми се обиждаш, това изказване ми напомня на един познат, който ми изтърси, че един имот трябвало да се ремонтира и пребоядисва всяка година. Човека естествено е пишман баровец. Друга позната пък смени Х7 от миналата година с най-новия (М мотор и всички възможни екстри), понеже едногодишен модел за нея вече е стар (това и бяха точните думи)
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 27-05-24 в 23:13.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,388
    #5246

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Тъй-тъй!
    Тези двамата от предния пост да не са <<В русском языке слово альфонс часто используется в нарицательном смысле — для обозначения мужчины, живущего на деньги женщин. В комедии Александра Дюма (сына) «Мосье Альфонс» так звали героя-любовника, находящегося на содержании женщины.>> и държанка, съответно?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #5247

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нищо общо нямат. От две различни вселени са

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,439
    #5248

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Без да ми се обиждаш, това изказване ми напомня на един познат, който ми изтърси, че един имот трябвало да се ремонтира и пребоядисва всяка година. Човека естествено е пишман баровец. Друга позната пък смени Х7 от миналата година с най-новия (М мотор и всички възможни екстри), понеже едногодишен модел за нея вече е стар (това и бяха точните думи)
    Без да ми се обиждаш напиши , ама честно на колко време си сменяш телефона. Всяка техника остарява и се налага да я смениш, така си сменям сд плеърите , ресивърите, телевизорите, а пералнята и сушилнята като станат от бели жълти също. Не искам вкъщи да има допотопни, остарели и зле изглеждащи неща. И колите си сменям, защото не искам да ги чакам да ръждясат. Има хора не им пука за естетиката в дома или за новите технологии , това не ги прави бедни, просто са друг тип хора. Не съм богаташ, но 10+ годишна бяла техника и дърт тв не понасям. Тв+пералня+сушилня + още нещо не са сума за умиране.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #5249

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Конкретно за 20-те години на Miele, визирах обещавания от тях експлоатационен срок, а не, че някой е длъжен да си ползва уреда 20 години. iPhone-a си го сменям на всеки две години (при преподписване с обирджиите от тройния картел). Баща ми например ги сменя по 3-4 на година (което аз не намирам за нормално). И то все от тия дето са от по 2,5+ Живота стана такъв, че телефона го ползваме нон стоп и поне според мен, това е съвсем различно от плеър, ресивър, телевизор, пералня, сушилня и всякаква друга едра техника. И аз искам да правя ремонт всяка година за да ми е чистно ново непрекъснато (+ ново обзавеждане и нови уреди), но не съм толкова богат Уверявам те, че истински богатите и умни хора в развитите цивилизовани държави не правят така. Това е парвенющина и комплексарщина, типична за българските новобогаташи (червени куфарчета и безмозъчни мутри), които изникнаха след 89-та и продължават да се множат с пълна сила и до ден днешен. Горе дадох пример с позната, която е милионерка и казва "мога да си правя каквото си искам, понеже мога да си го позволя" Понеже говорим за перални все пак, назад в темата съм давал и пример с модел на Candy (друг потребител качи снимка на същия модел), който майка ми купи преди почти 30 години и продължава да ползва и до днес. Е верно, пластмасата е пожълтяла, но уреда работи безотказно и не е сервизиран никога. Иначе те разбирам, като гледам на запад телевизорите започват да ги сменят като телефони - всяка година. Това вече идва и тук (за добро или лошо). Да подчертая, че говорим за един малък процент от хора (особено в територята). Модерните гийкове, които се надъхват от клипове в тубата и обясняват колко много обичали технологиите, мерейки си...... тАлАвизорите
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 29-05-24 в 10:41.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,896
    #5250

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения


    Абе богатите дето аз съм виждал и чувал си имат домакиня дето оправя къщата, прането и т.н. Градинар за двора и басейна, е може и готвач…
    Па ние тука си мерим пи*.., пардон - пералните .


    п.с.
    Поздрави от Тасос, в студиото няма пералня и милото препира банските в мивката, ужаст .
    Та и това е вариант…
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 28-05-24 в 18:08.
    kokovox, CubanLinx и Palev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 930
    Последно: 13-06-24, 19:11
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе