Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 6 от 348 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #76

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    От тази марка има и по евтини модели , а тези 8кг са само плюс ,защото пералнята тегли прането предварително и дозира водата според сложените килограми, така че не е проблем да си слагаш колкото искаш.Ето аз имам тази:
    http://www.technomarket.bg/products/...-wm-dwd-f1013, но е сива и инокс ,което я оскъпява, но функциите са еднакви с тази бялата:
    http://www.technomarket.bg/products/...o-wm-dwd-f1011
    Разбира се това са модели с ремък , но с огромен люк и вратичка отваряща се на 180 градуса, лесна за работа,пере с малко вода и много добре изпира.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #77

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,и аз да попитам за пералня Siemens siwamat xl 1470 (втора употреба).
    Някакви мнения относно модела и заслужава ли си парите 280лв.

  4. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #78

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Втората като цена е супер, но е налична само във Варна и Пловдив. Някой скоро закупил по-евтина пералня няма ли да сподели впечатление

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #79

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от abv
    Втората като цена е супер, но е налична само във Варна и Пловдив. Някой скоро закупил по-евтина пералня няма ли да сподели впечатление
    Това че е налична в друг град не е проблем, като я поръчаш ще я докарат до където ти е удобно за няколко дни.
    Виж тази разликата е в иноксовия люк и 50лв., които могат да се намалят с поръчка он-лайн ,има я в София :
    http://www.technomarket.bg/products/...o-wm-dwd-f1012

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #80

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Имам въпрос относно почистването на пералня. Пералнята ми е доста стара. Купувана е втора ръка. Аз я ползвам от 5 години. Винаги я държа с отворена врата. От известно време започна да мирише неприятно. Купих специален препарат за почистване, но ефект почти не се усеща. Когато се опитах да издърпам гуменото уплътнение на врата и успях да бръкна мужду него и барабана изкарах миризлива тиня. Видях, че целият барабан е покрит със слой тиня, който не мога по никакъв начин да изчистя, явно не може да бъде премахнат и от препарат. Въпросът ми е - някой друг сблъсквал ли се е с такъв проблем и как го е решил. Има ли възможност да бъде разглобена пералнята и почистена. Пералнята си работи перфектно, но с тази миризма не може да се ползва и ще се наложи да я сменям, ако няма начин да бъде почистена.

  7. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #81

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Днес след ходене по магазините хептен се обърках между многото марки и модели. След разговор с консултанти за сега съм се спрял на следните модели, които са налични в моя град. Оказа се, че ако наистина си заслужава можем да намерим до 600 лева, но не знам в тази криза дали си струва
    1. ELECTROLUX EWP-106300W - http://www.technomarket.bg/products/...ux-ewp-106300w
    2. ARISTON ECO6L-85 - http://www.technomarket.bg/products/...iston-eco6l-85
    3. DAEWOO DWD-F1021S - http://www.technomarket.bg/products/...woo-dwd-f1021s

    Много ми хареса и DAEWOO WM DWD-FD1473D - http://www.technomarket.bg/products/...wm-dwd-fd1473d
    Не знам обаче този цвят как ще се върже с белия хладилник.
    Моля помагайте

    Гледах и няколко евтини модела на Бош, но консултанта каза, че са турски и не струва. Като ще е турско по-добре Беко.
    Явно ще затварям очи и ще вземам наслуки. Сякаш няма никъде такова разнообразие като при пералните.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #82

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от korab
    Имам въпрос относно почистването на пералня. Пералнята ми е доста стара. Купувана е втора ръка. Аз я ползвам от 5 години. Винаги я държа с отворена врата. От известно време започна да мирише неприятно. Купих специален препарат за почистване, но ефект почти не се усеща. Когато се опитах да издърпам гуменото уплътнение на врата и успях да бръкна мужду него и барабана изкарах миризлива тиня. Видях, че целият барабан е покрит със слой тиня, който не мога по никакъв начин да изчистя, явно не може да бъде премахнат и от препарат. Въпросът ми е - някой друг сблъсквал ли се е с такъв проблем и как го е решил. Има ли възможност да бъде разглобена пералнята и почистена. Пералнята си работи перфектно, но с тази миризма не може да се ползва и ще се наложи да я сменям, ако няма начин да бъде почистена.
    Това означава че водата не се източва докрай. Прегледай си маркучите отзад/от барабана до помпата/ - да не би да има някакъв заседнал предмет. Вероятно нещо ,което си забравил по джобовете в прането е заседнало. Що се отнася до почистването на барабана....не знам какво да те посъветвам. Или я разглобяваш и изчистваш или трябва да напълниш барабана с някакъв силен препарат- например тези за чистене на канали и сифони/в пакетчетата/. Разтваряш пакетчето в топла вода и изливаш в барабана. Изчакваш няколко часа да подейства и после изплакваш.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #83

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    И аз се оглеждам около този модел:
    http://www.technomarket.bg/products/...wm-dwd-fd1473d
    Според консултанта, на който попаднах, технологията е нова и недоказана.
    Аз най-вероятно ще рискувам

    Ще се радвам да споделите и вашите за или против

    Благодаря предваритело

  11. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #84

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Смятате ли, че поставянето на филтъра в барабана на ELECTROLUX EWP-106300W е недостатък. Иначе има доста неща, само за 519 лв и 55 месеца гаранция.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #85

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,някой може ли да помогне с ръководство на български език за пералня DWD-M1031

  13. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #86

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Някой има ли лични впечатления от:
    http://fagor.bg/index.php?itemID=15&group=6#h1
    Също така ме интересува какви недостатъци могат да се изтъкнат за тази пералня.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #87

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от abv
    Смятате ли, че поставянето на филтъра в барабана на ELECTROLUX EWP-106300W е недостатък. Иначе има доста неща, само за 519 лв и 55 месеца гаранция.
    По-скоро е плюс. Защото така филтъра ще задържа падналите от прането предмети/забравени стотинки,скъсани копчета/ още преди да са преминали по маркуча до помпата.

  16. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #88

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    С ваша помощ си закупих телевизор и мултимедиен плеер от които съм напълно доволен. Явно закупуването на пералня е по- сложна и може би "женска" работа. Сякаш и избора на перални е доста по-голям и от там по-труден. Много ми се искаше някой да ме насочи, тъй като от 20 години не бях се занимавал с тоя проблем, но явно ще скачаме в тъмното пък каквото излезе.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #89

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    abv,
    Закупуването на пералня машина (и не само) в днешни времена е наистина "сложна работа" ! Всеки иска да получи качество на определена цена, сравнявайки с това от преди 10-20 г. Естествено няма да се получи... Въпросната марка, която си посочил в предния си пост, е коментирана в този форум... Ако те устройва цената - добър избор. Конкретният модел също предлага всичко необходимо и удобно за съвременната домакиня/домакин. Ако имаш колебание между марки и модели - все някой ще те насочи. Явно за конкретния модел няма лични впечатления към момента. (...все пак само няколко часа са минали от предишния ти пост, а вече губиш търпение...)
    Успех !

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #90

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Едни от добрите перални на българския пазар са Fagor. Марката макар и не толкова позната на масовите потребители е доста добра. Уредите идват от Испания и се предлагат в магазините на Интермаркет с 3 годишна гаранция. Магазини на интермаркет има в София - бул, Александър Стамболийски 50 , Пловдив - бул. Дунав 5 и Варна - Mall Varna. Цените на пералните започват от 469лв за модел с 900 оборота и 5кг. капацитет. Магазините на Интермаркет са и вносители на Sharp за България ако някой има нужда от добър телевизор произведен в Япония

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 348 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе