Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 346 от 348 ПърваПърва ... 296336344345346347348 ПоследноПоследно
Резултати от 5,176 до 5,190 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #5176

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Темата ( поне последните десетина страници, по назад ме мързеше да чета) е разтягане на локуми. Празни приказки и нито една конкретна препоръка. Кой на баба си, кой на майка си, на кой жена му кво си купила- и никаква конкретика по същество.
    kokovox одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #5177

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Заглавието е доста общо и непретенциозно, така че не може да се очакват научни трудове. Пишеш/питаш - отговарят ти.
    Gena_bs, CubanLinx, Slusatel и 2 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #5178

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте мили хора,

    набелязал съм този Whirpool - WHIRLPOOL FFD 9469 BV EE.

    Нямам никакъв опит с тази марка. Ще е в шкаф с предна врата, и бих се радвал да е тиха, тъй като гардеробът на мокрото ми помещение дели стена с всекидневната.

    Стрелям малко на сляпо, тъй като е с доста килограми и ОК обороти.


    Попринцип бих взел и комбиниран уред, но не знам колко би било удачно, предвид факта, че ще е в затворено помещение, и честно казано, бих сушал само бельо, едва ли бих се доверил на такъв уред за хубави тениски, ризи.

    Другите ми варианти са Горение, има ли някаква особена разлика в брандовете, или в диапазона 700-800 лева всичко е един дол дренки?


    Поздрави.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #5179

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Хубавото е гаранцията, която е безусловна. По назад бях писал, при мен на 3г. лагерите се предадоха. Смениха ми целия казан по гаранция. Просто ако се товари по-малко мисля няма да има проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #5180

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Хубавото е гаранцията, която е безусловна. По назад бях писал, при мен на 3г. лагерите се предадоха. Смениха ми целия казан по гаранция. Просто ако се товари по-малко мисля няма да има проблем.

    Благодаря,

    надали ще я пълня с повече от 3-4 кг.

    Ти това ли имаш под товари по-малк, или просто си прал твърде често?

    Би ли казал, че работи добре и тихо?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #5181

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да, малко като килограми имам предвид. Много кг. + високи обороти на центрофугата = проблем.
    Иначе за безшумност е ОК. Като всяка пералка с инверторен мотор. Шума идва при центрофугата.
    В този ценови диапазон, се гледа максимална гаранция, която да покрива всичко, щото някои не покриват лагерите. Пък колкото изкара след гаранцията е бонус.
    А, и като всички нови еко меко глупости пере с малко вода, но така са всички от доста време.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #5182

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Чак всички, ….не.
    CubanLinx одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #5183

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря на всички за мненията.

    Икономичността не ме притеснява особено.

    Ще я ползвам 2 години, след това оставям този апартамент под наем, та дългата гаранция е бонус.

    Електролукс и Горение идват с 5 години гаранция, те също ли поемат всичко, или през годините компоненти отпадат? Това е може би финалния въпрос, преди да избера окончателно.

    Самсунг имат пералня, която е значително по-тиха в този ценови клас, но за тях почти нищо не пише.


    Поздрави.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    602
    #5184

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам за гаранцията, но Gorenje отдавна не стават за нищо. Ако избора е м-у тези трите, със сигурност по-добре Electrolux или Samsung.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #5185

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Условията на Електролукс трябва да се видят в гаранционната карта. Понеже за удължената важат тези от нея + 3г.
    Ето при Candy, кога не важи:
    Износени в процеса на обичайната употреба на продукта компоненти, например: пластмасови панели, пластмасови компоненти – дръжки, бутони,крачета, облицовки, панели, оси, ремъци, гумени маншони, лагери и др.
    Този пост е редактиран от corsairman01; 13-03-24 в 13:41.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #5186

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    T.e. при Candy може да се каже, че няма почти никаква гаранция. Ако ти изкихат лагерите на първата година и пиеш една студена вода.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #5187

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Май май, така излиза, въпреки че по закон минимума е 2г. на целият уред, иди доказвай кое и как.
    Докато не си оправят условията не бих ги включвал в избор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #5188

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз имам Candy с 5 г гаранция , никъде не пише за тия изключения , пише си 5 г гаранция на гаранционната карта. Вече 3 години съпругата ми се опитва да я убие - не и се получава. Работи тихо и безпроблемно, ако си изкара гаранцията и умре , сълзи няма да роня, купена е 500-600 лв на промоция, колкото изкара - толкова.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #5189

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения


  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #5190

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Това с гаранционните условия е малко странно, особено предвид факта, че например някои гаранционни условия не могат, или поне аз не успявам да намеря онлайн. Такъв е случаят с Електролукс. Те предлагат 5 години, и предполагам, че би следвало да покриват всичко. Това са моите финалисти:

    GRUNDIG GW5P 58415 W - 5 години гаранция, не знам какво включва. Техник от Технополис се кълне, че това сега е марката, не дават много дефекти, скъпата версия на Беко било, и се сглобява в Румъния.

    WHIRLPOOL FFD 9469 BV EE - 6 години пълна гаранция, както някой сподели тук, сглобена в Словакия.

    ELECTROLUX EW2FN448S - 5 години гаранция, не знам какво включва, сглобена в Полша.

    ELECTROLUX EW6F349BS - 5 години гаранция, не знам какво включва, сглобена в Полша.

    ELECTROLUX EW6FN348AW - не знам нищо за тази пералня, предполагам пак е с 5 години гаранция, и също е сглобена в Полша.


    Като цяло единственото важно ми е 1400 оборота центруфуга. Дали е 8 или 9 кг е без значение.

    Бях се насочил към продукт 2 в 1, със сушилня, но изглежда са компромисни, пък и ще е в шкаф - няма възможност за комин, или къде да отива парата водата.

    Оттам нататък, не знам дали от горе изброените има някоя, която да има силно изразено предимство. Разликата в цената е общо взето в рамките на 90 лева.

    Или иначе казано, ако това бяха коли, но едната е с двигател с верига, която е значително по-дебела от другите, бих се насочил.


    Специалистите тук могат ли да ударят рамо, или да взимам Whirpool-а, и да си свиркам със 6 годишната гаранция?


    Хубав остатък от седмицата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе