Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 111 от 353 ПърваПърва ... 61101109110111112113121161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 5281
Like Tree1082Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #1651

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    търся си пералня-не държа на функции, а на това да е здрава.просто това е най-важното за мен.От няколко места ми препоръчват модели на Беко, тъй като били сравнително с просто устройство и евтини части.Не знам дали това, че са сглобени в Турция трябва да ме притеснява?
    Отделно, ще я слагам в реда на кухненския бокс и отвън ще я затворя с вратичка, за да не се вижда.За това търсим модел, който да е под 60см. дълбок.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #1652

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Търся пералня, свободностояща, с входове за топла и студена вода, понеже ще имам източник на сравнително евтина топла вода.
    Засега успях да намеря само една на Бош, но пък жена ми не я хареса, защото нямала 30-минутна програма и била 7кг.
    Също се чудя дали си струва да се взема комбиниран уред?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #1653

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Някой може ли да изкаже впечатления за Miele и по специално моделите, които се продават в момента:
    - Miele WDA 110 Classic
    - Miele WDA 210 Classic EcoPlus&Comfort (с гаранция 10г)
    - Miele 120(това има разновидности TwinDos, PowerWash и без тях);
    Подредени са по цена. Последното е най-скъпо заради екстрите. Кой модел от тях е оптималния избор? Има ли модел на Bosh/Simens/AEG, който да си заслужава и да конкурира Miele-то?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #1654

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не мога да намеря никакви отзиви за WHIRLPOOL FSCR80412. Някой има ли впечатления?
    Този пост е редактиран от avenger; 22-11-15 в 14:04.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    10
    #1655

    Re: Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stiv13 Виж публикацията
    Някой може ли да изкаже впечатления за Miele и по специално моделите, които се продават в момента
    Здравей, от 1 година ползвам WDA 110 и съм доволен, за съжаление обаче няма как да я сравня с други перални, просто защото не съм ползвал такива Нещото което мога да изтъкна като недостатък е липсата на функция "отложен старт".
    Доколкото знам, на практика разликата между 110 и 210 е, че втората е с 10 години гаранция. Мен ако питаш си заслужава да платиш 300 лева отгоре за тази опция.
    Освен това тези модели нямат възможност за добавяне на нови програми с компютър, което лично според мен не е болка за умиране, тъй като на практика се използват 3-4 програми в ежедневието.

  7. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #1656

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    1+ за 210

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #1657

    Отговор: Re: Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tihomir_lyubomirov Виж публикацията
    Здравей, от 1 година ползвам WDA 110 и съм доволен, за съжаление обаче няма как да я сравня с други перални, просто защото не съм ползвал такива Нещото, което мога да изтъкна като недостатък е липсата на функция "отложен старт".
    Доколкото знам, на практика разликата между 110 и 210 е, че втората е с 10 години гаранция.
    Здравей и благодаря за отговора и ако имаш още малко време би ли споделил впечатления дали пералнята се съобразява с теглото на прането, системата им FuzzyLogic дали действа. Също така дали добре изпира, т.е. коректно ли си дозира водата, топленето заради разни ензимни фази и има ли нужда от някакви корекции и препрограмирания, има ли нужда от допълнително изплакване на прането, в общи линии дали си доволен от качеството на изпиране.... Усеща ли се нужда от допълнителни програми за разни там петна, възглавници, завивки и тем подобни неща, т.е. има ли нещо, от което да сте усетили нужда и тя да не го може.
    Този пост е редактиран от avenger; 25-11-15 в 17:07.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    271
    #1658

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Четох снощи, но не знам, то вече всичко е изнесено производство, купено от друг...
    - първата дилема е втора ръка /рециклирана с 2г гаранция/ или нова.


    Все повече се разубеждавам за пералня втора ръка...прекалено много забутани места има за развъждане на плесени и мухъл...гъби.
    А няма как да я разглобя и почистя като хората, заради гаранцията.
    Това с 90те градуса и разни химии не ме блазни kaтo... 100% гаранция - вие как мислите/.




    Мисля да е 6-7кг, може би А+++ /тук за 15кВтч и няколко литра - за 1г, струва ли си инвестицията.
    За нова пералня едва ли ще дам повече от 500-600лв, мислех да си взема нещо на старо от висок клас за 350-400лв/АЕГ, Сименс...Баукнехт/ и да реша проблема. 3ти вариант е уреди с трансп. дефекти, но там избора е малък сигурно.




    Иска ми се оборотите да не са със стъпка от 400об/мин, да има терморегулатор, кратки програми...повече свобода.
    Отложен старт. Друго?
    Ще стои в кухнята.


    Сега съм с Перла и най ме дразни, че зимата бавно съхнат в стаята дрехите (400об/мин...).


    Има ли значение къде е произведена?
    София

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,583
    #1659

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Beko с инверторен мотор е твоята пералня, и ти е точно в бюджета.
    http://www.technopolis.bg/bg/Washing...3-MB3/p/680603

  12. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #1660

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    При ограничен бюджет гледаме гаранцията http://www.technopolis.bg/bg/Washing...9,хубаво поразпитай какво влиза в гаранцията,условия и т.н.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    271
    #1661

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    При ограничен бюджет гледаме гаранцията http://www.technopolis.bg/bg/Washing...31-X0/p/680619
    Хубави поразпитай какво влиза в гаранцията,условия и т.н.
    Хм, Беко - нищо не знам за тях?!
    Kaкво значи КЛАС НА ЦЕНТРОФУГИРАНЕ C... В

    По принцип гледам направо за 7ца (няма всеки ден да купувам пералня), но ако изпадне нещо добро/изгодно на 6кг ще го взема.

    Разрових се уреди с дефекти, предполагам имат още модели в магазина, но ето:
    Категория: Перални, Производител: AEG, Модел: Пералня Oko-Lavamat, 6 кг, - Уреди с транспортни дефекти
    Бяла техника с транспортни дефекти, втора употреба, уреди за вграждане, техника втора ръка

    Горене, Уирпул...
    Перални с Предно Зареждане :: Свободностоящи Перални :: ТЕХНОХИТ – Бяла техника, черна техника, уреди за вграждане, уреди с нарушен търговски вид (транспортни дефекти)

    Как се познава къде е произведена /по кодовете/?

    Привилег добри ли са? Но са чак в С.Загора бяла техника перални


    Какво мислите за рециклираните перални?

    Как се ползва сервиз на пералня - носи ли се пералнята или идва техник вкъщи първо, кой я транспортира...?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #1662

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Беко са турски.Клас на центрофугиране значи колкото е по-висок,толкова по-мокри излизат дрехите.Примерно клас С е по-зле от клас В,както при енергийните класове.
    Мислим,че много се чудиш и най-накрая ще вземеш нещо,за което ще съжаляваш после.Казаха ти го-при ограничен бюджет гледаш гаранцията да е колкото се може по-голяма.
    Не си ли ползвал досега сервиз за едрогабаритни уреди?Ако стане повреда по време на гаранцията,обаждаш се в сервиза,те идват на място при теб и ако не успеят да отстранят проблема,вземат уреда при тях,после ти го връщат ремонтиран.Ти нищо,никъде не носиш.
    espace и mirandi харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    10
    #1663

    Re: Отговор: Re: Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stiv13 Виж публикацията
    Здравей и благодаря за отговора и ако имаш още малко време би ли споделил впечатления дали пералнята се съобразява с теглото на прането, системата им FuzzyLogic дали действа. Също така дали добре изпира, т.е. коректно ли си дозира водата, топленето заради разни ензимни фази и има ли нужда от някакви корекции и препрограмирания, има ли нужда от допълнително изплакване на прането, в общи линии дали си доволен от качеството на изпиране.... Усеща ли се нужда от допълнителни програми за разни там петна, възглавници, завивки и тем подобни неща, т.е. има ли нещо, от което да сте усетили нужда и тя да не го може.
    Здравей отново, за съжаление аз съм лаик и не мога да ти отговоря на повечето въпроси Както казах, бих предпочел да има отложен старт, но не е болка за умиране, че го няма. Програмите за петна според мен са необходими само на човек, който често ще пере такива петна - например ако си лекар и всяка седмица си переш престилките с петна от кръв или ако си монтьор и си переш гащеризоните омазани с масло. Не съм правил никакви корекции. Доволен съм от качеството на изпиране. Реално ползваме 4 програми - Express 20, Памук 60 градуса, Ризи и Dunkels. Чат пат и програмата за вълна. Ако е някакъв атестат за качеството на машината, че пера в нея пуловери от кашмир на чиито етикети изрично е указано да се перат само ръчно, то значи пералнята е перфектна, защото на пуловерите им няма нищо За качеството на Мийле мога също така да добавя, че във всички перални в Студентски град ползват тази марка.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1664

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Бях помолен от съфорумец за мнение относно марки,надеждност и тн......Ще се опитам да изложа някои виждания от личен опит и наблюдение върху пазара в Центр.Европа/дълги години живях там/
    Веднага искам да направя уговорката,че съм потребител,не "майстор"и хал хабер си нямам от ремонти и тем подобни.
    ....В чужбина ползвах МИЛЕ,купена от разпродажба в покрайнините на Виена,щото беше стояла бая време за разглеждане от посетители.Желязна машина,без някакви екстри,много тежка,,ползувах я 6 години,без забележка.Пере еднакво добре и един потник и голямо одеяло.Няма помръдване,няма вибрации.....Тежеше 110кг и ,когато се прибирах я подарих на мой съсед,бедни хора,които не си бяха и помисляли за подобен уред!Както и да ги класираме това си е пералня №1!Аз я взех за 220евро,но марката е скъпа и не е по джоба на всеки!И сега особеното:до скоро всеки свързваше МИЛЕ с Германия и правилно!Но и те не издържаха на цената на труда и започнаха да събират уреди в Чехия/перални/ и в Румъния/прахосмукачки/..Цените спаднаха с 30-35%,но дали качеството остана същото!?......По принцип в Унгария,Словакия,Чехия,Полша лидер при пералните са Уърпуул.Правят ги в Полша и в Словакия.Хората предпочитат тези от Словакия,защото се правят в същия завод ,от където при соца излизаха мечтаните от много българи-ТАТРАМАТ.Това са и високите серии ,скъпите модели. В тези страни Нео,Деу,Хюндай изобщо не вървят,към Самсунг и LG покупателите са с недоверие.....След Миле и по цена и по престиж следват АЕГ,но....там са си скъпи и са за богати хора.После е Електролукса/то и АЕГ е към тях/ и накрая са италианските "канцонети"-Аристон,Силтал,Кенди,Индезит.....Разбира се картината няма да е пълна ,ако не се споменат БОШ и Сименс....От тях има и хубави,железни перални,но...във високите и скъпи класове,ниския клас,от Полша си е жив та...к!
    ...След като се завърнах ,подмених всички уреди у нас с Горене.Дори скара и ел кана са Горене.И тук допуснах грешка ,не ,че са лоши уреди,просто не съобразих нещо много важно!Ще се опитам да обясня.Пералнята ,която купих беше от най скъпите-пълен аква стоп,отложен старт,топла студена вода и т.н Юнашки се засилих на 9кг,но това ми изигра лоша шега!Та,ако не са 8-9кг дрехите,софтуера е така нагласен,че почва едно безкрайно разпределение на прането,намаляне на обороти,и времето се увеличава с 30-35мин!!Едно,че може да ти скъса нервите,друго-ами пари на вятъра!Така,че добре преценете колко ви е средно прането,колко човека е домакинството.....И не се хвърляйте на големите обеми!Тука е местото да споделя,чесъм виждал LG ,на които пише 1-7,1-8кг...ама хич и през ум не ми е минавало,че е възможен такъв проблем!
    .....Сега,апартамента ,който ползувам,работодателя е сложил всичко КРАУН,какво да кажа....Новичко,беличко,ама пералнята мога да я ползувам само през деня,защото ако я пусна нощно време,нито аз ще спя нито съседите!Все едно си в руската база в Сирия,дето им излитат самолетите!Вий,бучи....но.....пере ,и то не лошо!5кг.
    ......Дано да съм бил полезен за интересуващите се!
    mirandi одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    14
    #1665

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Моля препоръчайте нещо до 800 лв.С малък бебешок сме и ще се пере всеки ден.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 930
    Последно: 13-06-24, 19:11
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе