Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 141 от 348 ПърваПърва ... 91131139140141142143151191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    23
    #2101

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Aз да попитам собствениците на Бош - има ли програма например 40 - 60 мин ?Засега съм се отиентирала към тази марка. Вчера ги гледах в Технополис и не мога да разбера разликата от 100- 200 лв за ралзичните модели.
    Еднакви програми, еднакви серии , само оборотите различни. Ама за едни обороти на центрофуга 200 лв разлика - малко ми е чудно. Консултанта в магазина също не можа да ми отговори.

  2.  
     
  3. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #2102

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Има, но това са програми според материята на дрехите. Времето за пране може да се преизчесли от самата пералня ( според определени особенности , както колегата е споменал по-горе). И да, разликата в оборотите и килограмите на прането променят цената с около 100лв., както и зависи какъв клас е. Ако е по-висок клас разликата в цената е по-голяма.

    Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    58
    #2103

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да добавя и аз нещичко. Тъй след , като в продължение на десет дни изчетох доста в нета, включително и в руските форуми.
    Разбира се , че има значение марката, коя серия е пералната машина и разбира се колко струва.
    Бих разделил уредите в три класа. Най-евтини, средна хубост и разбира се, най- скъпи, за които се предполага , че са и най-качествени.
    За най- евтините за мен лично няма значение марката, екстрите или как изглежда. Вземаш тази, която е на най-ниска цена, да ти хареса на външен вид и се кръстиш през следващите две гаранционни години да не ти създава ядове.Ако пък изкара по-вече, черпиш.
    Средна хубост: ценовия диапазон е доста широк и объркващ съответно. Тука става голямото лутане и избиране на марка, модел, екстри. Луда работа.Всеки хвали това, което има. Консултантите в магазините, на тях не може да се разчита. Пример: в един и същ магазин, трима консултанти ми предложиха три различни марки.В следващия магазин ми предложиха четвърта марка. Четири марки по мин. пет модела, избирай от 20 модела. Ужас.Тука аз лично се доверих и избрах тази марка, която има най-много продажби. И от мнението на сервизните. Тъй, като заради моето Миеле имах достъп до сервизи, по огледах с какви перални са пълни за ремонт.
    В ценовия диапазон в тази моя класация 600лв-1000лв за мен лично, избираш марка, и започваш да разучаваш моделите.Избора е много-много голям.Тука мога вече много да пиша, но ще спра до тук.
    В следващия клас, марката е една Miele. Защо Miele ??? Ми то си го пише на стикера. 10 000 цикъла 20 години експлоатация.
    Моя личен избор е LG. Надявам се да не съм сгрешил.

    Като съвет мога да кажа: Разучете какво означават буквите и цифрите на модела. Има инфо в нета за всичко, така ще разберете, какво Ви предлага машината, като екстри и ще задоволи капризите Ви. Успех.
    kokovox одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2104

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Повечето официални сайтове на марките имат опция да сравниш продукти.

    Цитат Първоначално публикувано от sanig Виж публикацията
    Aз да попитам собствениците на Бош - има ли програма например 40 - 60 мин ?Засега съм се отиентирала към тази марка. Вчера ги гледах в Технополис и не мога да разбера разликата от 100- 200 лв за ралзичните модели.
    Еднакви програми, еднакви серии , само оборотите различни. Ама за едни обороти на центрофуга 200 лв разлика - малко ми е чудно. Консултанта в магазина също не можа да ми отговори.
    kokovox одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #2105

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Днес отскочихме до Техномаркет /Пловдив 4-ти км./ да разгледаме на живо някои определени модели перални. На място обаче имаше 2 модела (имало е и други, ама ги купили предния ден веднага щом ги намалили) намалени с 30% от цената на табелката, ELECTROLUX и LG.

    Технoмаркет - онлайн магазин - от 899лв. на 629лв. /Made in Italy/, нищо общо с останалите ELECTROLUX за около 7-800лв. поне на външен вид

    Технoмаркет - онлайн магазин - тази от 649лв. на 454лв.

    Много харесах ELECTROLUX /нищо, че беше единична бройка/, но просто мястото не ми позволяваше да е тя и скочихме на LG-то, като за още 49лв добавихме още 3г. гаранция. Надявам се да не сме сбъркали с LG-то, ама за 503лв. какво да го мислиш, стана с 5г. гаранция и уж 10г. на двигателя. Учуди ме факта, че имаше даже 2 неразпечатани бройки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #2106

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Още съм в търсене на пералня. Какво ви е мнението за тази? ПЕРАЛНЯ BEKO WTV 8633 XS0 | Перални | Перални | Домакински &#107

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    31
    #2107

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, от скоро съм собственик на LG F12B8QD1. Първите впечатления на жената спрямо старото ни Зануси са отлични. Нека мине месец два време и ще мога да споделя повече впечатления.
    kokovox одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #2108

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, бихте ли ми препоръчали пералня с капацитет 6кг. Аз гледах една Whirlpool с 5 години гаранция, но нищо не съм чувал за тази марка дали са надеждни. Старата пералня е Hotpoint Ariston. НО СВЪРШИ ГАРАНЦИЯТА И ЗАМИНАХА ЛАГЕРИТЕ!!!
    Този пост е редактиран от avenger; 10-05-17 в 12:15.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2109

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Гледай колкото може повече да е пълна гаранцията, щото в ниския клас ако не се скапе електрониката първо заминават лагерите. Тук в Б-с смяна на лагери е 70-100лв труд.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #2110

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! От няколко дена обикалям по варненските магазини за техника и оглеждам пералните, тъй като е належащо купуването на нова. Първо се бях насочил към моделите на Бош, но предлагането на 5 годишна гаранция за тях приключи на 30 април. Сега гледам са пуснали AEG и Samsung с гаранция 5г. и взе да ме тегли към тях. Едната е AEG L6FBI48S https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...AEG%20L6FBI48S, а другата Samsung WW70K5210WW/LE https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...0WW70K5210WWLE Всяко мнение ще ми е от полза.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2111

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И двете са хубави. АЕГто е малко по-тихо и с по-голям капацитет, така че аз бих взел него. Виж цените и описанието на сайта на Техномикс.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #2112

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    И двете са хубави. АЕГто е малко по-тихо и с по-голям капацитет, така че аз бих взел него. Виж цените и описанието на сайта на Техномикс.
    Ок, благодаря!

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2113

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Миеле не са това,което бяха.Закупих „мерцедеса”на пералните w 3164 нов през 2014 година,с надеждата че следващите 10-15 години ще забравя за пералня.Но за съжаление улучих гредата.Сега след третата година „мерцедеса” е със счупен носач на барабана,който вече е изработен от ЦАМ, като на всички перални от евтиния ценови клас.Лагерите не са вече Nsk-England,a made in Poland.Амортисьорите са смешни,като на Индезит.Маслените на Stabilus вече са история.След това,което написах си помислете дали искате да си купите Mile.Ремонтът,който ме очаква ще надхвърли 50% от цената на пералнята.За мен извода е един-Miele също започнаха да правят компромиси.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mzivanov Виж публикацията
    Здравейте! От няколко дена обикалям по варненските магазини за техника и оглеждам пералните, тъй като е належащо купуването на нова. Първо се бях насочил към моделите на Бош, но предлагането на 5 годишна гаранция за тях приключи на 30 април. Сега гледам са пуснали AEG и Samsung с гаранция 5г. и взе да ме тегли към тях. Едната е AEG L6FBI48S https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...AEG%20L6FBI48S, а другата Samsung WW70K5210WW/LE https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...0WW70K5210WWLE Всяко мнение ще ми е от полза.
    Мzivanov,внимавайте с моделите на Aeg.Много от тях са с лепени казани. При проблем с кръстачката пералнята отива на боклука-не
    се предлага като отделна резервна част,а комплект (казан с барабан).Иначе лагери и семеринг не са проблем,рязането също.Вече има достатъчно опитни майстори,които се справят много добре с тази операция.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #2114

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, търся си пералня.
    Спрял съм се на https://www.tehnomix.bg/edra-bjala-t...ool-fscr-70414 . Някакви отзиви? Видях, че е споменавана по-рано в темата?
    Харесва ми цената, 5 годишната пълна гаранция и 10 годишната за мотора.

    Около 600 лв ми е бюджета.

    Бях харесал и Bosch WAB 28280, същите пари и всичко, 1 кг. по-малко зареждане, доста добри отзиви съм чувал за пералните на Bosch, но им изтече промоцията за 5 г. пълна гаранция. Та се отказах.

    Благодаря за всякакви съвети, мнения и отзиви

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2115

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Пет години гаранция е супер,цената също е добра.За новите модели на Уърпул не мога да кажа нищо,защото нямам информация.Обаче за сервиза,който ги поддържа в Пловдив- Пан сервиз мога.След гаранцията не може да се поръча нищо при тях като резервна част.Наскоро търсих части за Дженерал-Електрик и стар Филипс-Уърпул по оригинални кодове на пералните,а господата изобщо нямаха никаква информация и ми обясниха,че няма как да се намерят.Много интересно е, че ги намерих в БГ по кодовете.В гаранцията няма да имаш проблеми,след това е късмет.Успех
    Този пост е редактиран от avenger; 10-05-17 в 12:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе