Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 198 от 348 ПърваПърва ... 148188196197198199200208248 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,956 до 2,970 от общо 5218
Like Tree1054Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,600
    #2956

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Немските перални започват от около 750 - 800 евро. Ако ще се дават хиляда двеста и кусур лева за нещо незнайно към момента, по-добре още 300 отгоре, поне да е истинско. Немските сименси нямат нищо общо с тези по магазините тук и отстъпват по тишина само на мийлетата. Ето ТАЗИ, например, се намира изгодно и на по-ниска цена. За 800 лева има прилични сръбски сглобки, бекото е наполовина, все с по 5 години гаранция.
    И какво като пише "произведена в германия"?! По-нищо не отстъпват на другите правени някъде в ЕС. Едни и същи сбиртоци, кръстоски, зделани у Германия, с турбо амортисьори и спирачки с марката Bendix.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2957

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    След като, къде от любопитство, къде по необходимост отворих няколко, за да ги разгледам по-детайлно или ремонтирам видях, че въобще не са едни и същи, по-скоро няма много общо между немските и останабите. Най-добре от евтините изглеждаше горенйето, но беше по-стар модел. За новите поразпитах колеги от Сърбия, нямам преки впечатления. Правели ги в Шабац или Валево. Мисля да си купя 2 бройки от тях, за наематели?

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2958

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Новите Горение са с лепени казани.
    Беко и те са започнали да усвояват тази технология.
    Да живеят еднодневките.
    Купи -хвърли!
    dodo_pv одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #2959

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Малко Офф: от моя опит в производствата в България и региона и съответните западноевропейски дивизии, мога да кажа, че обикновено на запад се правят избрани топ модели, малки серии, основно с цел маркетинг. Тоест да си покажат лъскавия завод и технологиите. Иначе масовите модели се правят някъде на изток. Но ако случайно някой модел се прави и в завод на изток и в завод на запад, то тогава критериите за качество са напълно еднакви и се следят по еднакъв начин. Евентуално единият продукт може да се прави на 15 годишна машина, а другия модел на 3 годишна машина. Но качеството е еднакво. Даже ми е правело впечатление, че в заводите на запад, когато открият дребен дефект на крайният контрол само го замаскират или директно го пускат към пазара. Докато в източните заводи, не се толерират такива неща и са по-строги към продуктите си.

    Горните неща не важат за автомобилната индустрия. Асемблирането на автомобилите все още си е дейността от която се прави най-силен маркетинг и за това повечето производители си държат тези заводи вкъщи. Но пък не им пречи да правят помпи, датчици, полуоски и други в България.

    Сега, точно завод за перални не съм посещавал, но не мисля, че и там ще е много по-различна логиката.

    Като видях горният Сименс и се сетих да попитам. Тези странични капаци с тези извивки, Бош твърдят че намаляват доста шума и вибрациите. Вярно ли е това, или е само маркетинг?
    Този пост е редактиран от Jackxxx; 26-04-18 в 08:54.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2960

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам за твоя опит?
    Завода на Бош-Сименс в Турция е най-модерния и е извън Германия.
    На запад фабриките са стари!
    Супер модерно съоръжение построи Миле в Чехия за някои перални и миялки.
    Това,че за нас са евтини модели е друга бира!
    Миле няма отделни модели за различните Европи,само за Американския пазар са други.

    - - - - - - - - - -

    нали писах,че ще проверя дали от Skf,може да се закупи оригинален семеринг за Миле???
    Да,ама не! Несъществуващ артикул в каталога им!Само от Миле се купува,независимо,че производител е Скф!
    Така,че чехите нито произвеждат семеринги нито лагери или друг възел за Миле,а само сглобяват.Сглобката се прави основно от роботи.Човешкият фактор вече е сведен до минимум.
    Всичко е политика на фирмата производител.
    Докато при Лг,основно са китайски части.
    Беко,ако поръчваха уплътнения при Скф,поставяха лагери Nsk и ползваха контролери на Сименс? Пералните им нямаше никак да са евтини.
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-04-18 в 10:38.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    961
    #2961

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    нали писах,че ще проверя дали от Skf,може да се закупи оригинален семеринг за Миле???
    Да,ама не! Несъществуващ артикул в каталога им!Само от Миле се купува,независимо,че производител е Скф!
    Естествено, че не може да се закупи. Поръчващият (за случая Miele) изрично залага изискване в договора това да е именно така.
    Партньорите ни в Германия имат няколко нестандартни семеринга, изработвани само за тях, по тяхна поръчка. Биха скъсали задниците на SKF от съдебни дела, ако допуснат някой да купи от така поръчаните семеринги. Същата е ситуацията с няколко типоразмера силови елементи за инвертори, които произвежда Semicron. На такъв тип договори се крепи вероятно 1/2 от производството.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    ...Беко,ако поръчваха уплътнения при Скф,поставяха лагери Nsk и ползваха контролери на Сименс? Пералните им нямаше никак да са евтини.
    Искаш да кажеш, че разликата в цената на няколко гумени уплътнения, чифт лагери и три чипа на една платка са онова, което прави пералните скъпи или евтини? 20 кинта по-високата себестойност? Ми не.
    ivan74 и Viking72 харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2962

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Естествено,че и фактор заплати,осигуровки и т.н.,влият.
    Нали се сещаш,че примерно фирма като Скф или друг голям производител да произвежда специално за теб даден детайл,Хич не е евтино.
    Не знам на другарите китайци ,къде има излиза сметката да бълват ментета за жълти стотинки?
    WLK за Миле,може да се купи под 3лв.
    Като свържеш всички по веригата,смятай гаражната цена и труда на китайчетата? От които много деца са работници в тези гаражи.

    Много наясно си с техниката. Така,че специално на теб няма какво да обяснявам,колко струват изработването на нови форми,матрици
    ,а и в много случаи се конструират нови машини за производството на дадени детайли.
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-04-18 в 13:21.

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    961
    #2963

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Бълха ги ухапала - жълти ст'инки - говорим за стотици хиляди уплътнители. Беко да бяха взимали ВМЗ лагери - сега щеше да се скъсаш да хвалиш турски перални, а не нацистки

    И понеже ме подвеждаш с твоите писания, та и аз го давам все офтопик, нека кажа и нещо по темата:

    Тъй като не пожела да дадеш адекватен съвет, аз си купих тази пералня със сушилня. Алтернативата ми беше Beko (това или това).

    Whirlpool-ът беше 100+ лева по-скъп, но пък с по-голям обем. Обемът ми беше важен, че жената обича да тъпче много пералнята, та купих него.

    Имаше оплаквания, че при сушене мирише на гума. Да, мирише. Дали ще спре, това ще се разбере след време, при това доста, защото сушилнята ще се ползва зимно време.

    Като пералня, някаква интернет-Куна обяви, че била "най-шумната пералня". Лъже - тиха е.

    Много ми се искаше да има някакво копченце за добавяне на 1-2 допълнителни плакнения, ама нЕма. Има отделна програма. Типично за новите боклуци (като Beko - "по-малко вода за пералнята, повече за природата" - баси тъпия слоган!), струва ми се, че доста пести от водата. Като ѝ изтече гаранцията, ще се поинтересувам дали мога лесно да повиша нивото на водата.

    Хареса ми, че налива водата на малки порции в началото на цикъла. Почти 10 минути все налива, явно за да дозира по-точно колко да налее (и все пак ми се струва малко водата).

    Снощи забелязах, че ѝ примигва на дисплейчето една 6-ца (символът на "шестото ѝ чувство"), ама не съм търсил какво ли ще значи.

    Ако се строши скоропостижно, ще рапортувам.
    Този пост е редактиран от Karata; 26-04-18 в 16:12.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2964

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    ВМЗ лагери вече няма. Има "SKF-България".

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2965

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не ме интересува каква е,а как е направена!
    Нищо лошо не мога да кажа за старите италиански! Една от тях колегата Боби,върна от „ония свят”и ще затрие много от тези с пет години гаранция.
    Старите Горение, също .железни машини.

    Местя се в темата за ремонт,че този път ще ме навикат!
    Кара,ще публикувам снимки,които копирах от друг БГ-форум.Искам да ги разтълкуваш.
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-04-18 в 16:23.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    961
    #2966

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ВМЗ лагери вече няма. Има "SKF-България".
    Наясно съм, уви! Ама всъщност не пречи да си намериш, ако ти трябват. Ще са 30-на годишни, ама нищо. Аз имам 30-40 бройки (карашък, де - два еднакви нямам) за зор-заман.
    Ама той Викинга си бленува, че SKF е синоним на качество - аз не страдам от такива заблуди.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Не ме интересува каква е,а как е направена!
    Че то ако знам как е направена, нямаше да искам съвет. Надявам(е) се като толкУ шариш по темата да си отварял и нещо ново, та да имаш основание да даваш акъл... Ама ти само за дъртофелници приказваш (пишеш), а ние дъртофелници не щем вече. Освен това, пари на нацистите не ща да давам - достатъчно са ни окупирали държавицата и достатъчно ни скубят живеца.
    Този пост е редактиран от Karata; 26-04-18 в 16:24.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2967

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Заблудата е, че качеството на суровините в различните заводи на една и съща марка е еднакво. Всяка фабрика сама решава от кого, какви стандартни суровини и материали да си купи. Болтове, гайки, уплътнители и т.н. ат там идват и разликите в качеството: бързо пожълтяване на пластмаси, късане или пропускане на уплътнители и т.н.
    Karata одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2968

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз мога ли да знам всичко?
    При това бързо сменяне на модели и имай предвид,че не съм сервиз за перални!
    Те фирмените не знаят,ти искаш аз.
    Кара,техническо лице си!!!!
    Айде да ми отговориш???
    Какво значи качество на материали?
    Какво е натоварването на лагери при външно тяло,при което има достатъчно разстояние м/у тях?
    И какво при това тяло,което е част казана?
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-04-18 в 18:07.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,600
    #2969

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не е нужно да знаете.
    Потребителят трябва да знае за 5 години гаранция.Всичко друго е без значение.
    Малко преди гаранцията да изтече - продава старата, или направо взима нова. Иначе започва да й робува и остава вечно негова. Купува я още веднъж с прескъпите ремонти.
    Karata и espace харесват това.

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    961
    #2970

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Викинг, мога дисертация да ти развия, но наистина не му е тук мястото. А и няма особен смисъл. Имаш поглед върху перални - хубаво е, можеш да си от полза на някой, който не може да си позволи нов уред в момента или просто за спорта иска да спаси някоя старина. Аз лично мога, но вече нямам ищах и време - искам ново, пък нека съм консуматор. Животът е кратък. В тази тема е редно да се говори за малко по актуални перящи играчки.
    espace и dodo_pv харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе