Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 199 от 348 ПърваПърва ... 149189197198199200201209249 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,971 до 2,985 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2971

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Викинг, мога дисертация да ти развия, но наистина не му е тук мястото. А и няма особен смисъл. Имаш поглед върху перални - хубаво е, можеш да си от полза на някой, който не може да си позволи нов уред в момента или просто за спорта иска да спаси някоя старина. Аз лично мога, но вече нямам ищах и време - искам ново, пък нека съм консуматор. Животът е кратък. В тази тема е редно да се говори за малко по актуални перящи играчки.
    Нали,затова не ти дадох мнение!
    Щото сега щеше да има „суперлативи”по мой адрес.
    chany одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #2972

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Заблудата е, че качеството на суровините в различните заводи на една и съща марка е еднакво. Всяка фабрика сама решава от кого, какви стандартни суровини и материали да си купи. Болтове, гайки, уплътнители и т.н. ат там идват и разликите в качеството: бързо пожълтяване на пластмаси, късане или пропускане на уплътнители и т.н.
    Не съм съгласен изобщо.
    Основните суровини се доставят от един доставчик. Обикновено от локални доставчици се доставят странични материали, като тиксо, инструменти, помощни материали за работните места. Но това, което влиза в самият продукт т.н. BOM (Bill Of Material) се доставя от предварително одобрен доставчик и се ползва един и същи материал във всеки завод. Има изключения но те са рядкост. Само в случаите, когато локален доставчик може да достави конкретен материал със същото качество като външен доставчик.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2973

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако беше така, уплътненията на вратите на българските хладилници на Либхер щяха да са същите, като на немските и да изкарват, колкото тях

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #2974

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Нали,затова не ти дадох мнение! Щото сега щеше да има „суперлативи”по мой адрес.
    За прекалено елементарен ме вземаш - нямаше да се случи, повярвай ми.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    ...това, което влиза в самият продукт т.н. BOM (Bill Of Material) се доставя от предварително одобрен доставчик и се ползва един и същи материал във всеки завод. Има изключения но те са рядкост...
    И аз не съм съгласен с теб, обаче...

    Понеже нямам сериозни наблюдения за суровините, ще споделя малко за детайлите, влизащи в окомплектовката на дадена машина...

    BOM-спъсъкът е различен за конфигурация, която ще се продаде в Германия и за такава, която ще се продаде в България. Да, може да се уеднакви, но... не се прави. Не и от немците, например. Добре де, не се прави от много компании. Имам наблюдения върху няколко от "стълбовете" на дойче икономиката (съжалявам, не искам да споменавам компании).

    Ако поискам нашего брата (българина) да получи нещо добро от нас, сериозно се заигравам с опциите, което драстично променя Bill Of Material. Например: "reinforced bearings" тихичко подменя крехка серия полски сачмени недоразумения с нелоши румънски ролкови SKF-и, а ако искам истински SKF, просто си избирам друг part number. Аз лично, все още бих предпочел да е FAG/INA, въпреки интересния им нов собственик - в повечето серии, които са ми необходими, превъзхождат абсолютно автентичните (произведени където трябва) SKF.

    Колко коства такава една заигравка? Ами, както му рекох на Викинга, жълти стотинки на фона на оборудването - в сума е безсмислено да се дава, та около 0.5-1.5% (за лагерите). Мога и други ра'оти да променя, но процентът не би стигнал повече от 4-5.

    Що не си играят всички така ли? Ами... европейски "директиви", Джак, но не от Европата, а от конкретни компании-майки. Имам удоволствието да работя с такава, която не ми дава подобни инструкции, но съм виждал няколко такива на други нацистки компании. Ха познай дали ще намериш лесно подобни материали в Интернет? Не, дори в локалния им Интранет ги няма

    Мойте пет с'тинки за качеството. За немското качество, при това...

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2975

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Кара,съгласен,но ти имаш предвид техника и окомплектовка за индустрията.
    Там нещата са съвсем различни.
    Мнението ми беше за битова техника/перални/,където батала е най-голям.
    Всичко,което съм писал и сравнявал е за така нареченият „нов внос”.
    Търгашите имат за цел да закърпят машината с чарколяци менте,некадърен ремонт и да я продадат по-скъпо от нова средна хубост.
    Ама нали има лого Миле или Сименс!
    Независимо,че съм фен на нацистите,тяхната техника също се чупи рано или късно.
    И специално Миле е много специфична откъм механика.При тази машина или всичко се прави по ремонтна карта или на боклука! По точно казано,пари на вятъра!
    За някои италиански от Скф,може да се купи по-добър семеринг от оригинала.С два работни ръба и прахозащитна устна. Знаеш,че точно този елемент е много важен за пералките.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-04-18 в 11:04.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #2976

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не, в грешка си - нещата стоят така И при битовата техника. Знам, запознат съм, и не, няма да напиша имена. Ще кажа само, че съм нагло наясно с това как стоят нещата при един от фаворитизираните ти производители

    Споменаваш някакви търгаши, продаващи някакви си уреди втора ръка... С каква цел, бе? Аз поддържах мнението, че по-добре нов кореец от стар немец... Ти смяташе, че някой трябва да си посвети живота да обслужва дъртото пожълтЕло Миле.

    Miele били специфични като механика. И какво? Те и Audi имат сложно окачване. Това да не го прави добро? Аз карам Xantia - не ми казвай, че немецОт вози по-убаво

    Инак за сЕкви перални вероятно може да се намери зАсвета уплътнител. И няма да се затрудня ни най-малко, да знаеш... Но пък знаеш ли друго какво... ако ми се случи случка с пералнята, ще те изнамеря, ще те попитам дали би ми помогнал срещу малко парички и ако ми кажеш, че Шопия ти е далеко и не ти се идва, скапаният пералник отива на боклука и аз си взимам нов. Па кУ ще да е LG с управление от смартфон, дето свири симфонии по 20 пъти, докато минава от един на друг етап в прането. Аз колата трудно се навивам да ремонтирам, ти за перални ми думаш.

    Много ли ти е трудно да слагаш интервали след препинателните знаци? Пробвай - ще те четем по-разбираемо - така ни затрудняваш.

    Edit: Хайде да не пиша нов пост. По-добре е така:

    Зa няĸoи итaлиaнcĸи oт Cĸф, мoжe дa ce ĸyпи пo-дoбъp ceмepинг oт opигинaлa. C двa paбoтни pъбa и пpaxoзaщитнa ycтнa. Знaeш, чe тoчнo тoзи eлeмeнт e мнoгo вaжeн зa пepaлĸитe.

    ... отколкото така:

    Зa няĸoи итaлиaнcĸи oт Cĸф,мoжe дa ce ĸyпи пo-дoбъp ceмepинг oт opигинaлa.C двa paбoтни pъбa и пpaxoзaщитнa ycтнa. Знaeш,чe тoчнo тoзи eлeмeнт e мнoгo вaжeн зa пepaлĸитe.
    Този пост е редактиран от Karata; 27-04-18 в 14:26.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #2977

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Има ли начин да се изключи завъртането, нещо като мини центрофуга между прането и плакненето? Появява се след изхвърлянето на водата. Пера маратонки, раници и тн., които не искам да ги върти м/у процесите.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2978

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Какви интервали искаш бе човек?
    Знам ли основно пиша от телефон.
    За много неща си прав!
    Един и същ модел на Бош,ползва различни помпи,общо са пет!
    За амортисьори в скъпите машини слагат на Суспа.Естествено,че има разлика,а и за много от детайли не искам да пиша.
    Всичко може да се сравнява,като например че ЛГ по качество/надеждност/ на елекроника не отстъпват на швабските перачки.
    Отделно,че има едни модели на Бош и Сименс,които след пет години чупят носачи, много кофти сплав.
    Ама, аз ги плюя всички,ти какво си мислиш?

    Кара, в Софето има много специалисти, може би най-добрите във всяка една сфера /област/.
    ----------------
    Броцки,моят съвет е да не переш обувките в пералня. Или слагай и някоя стара кърпа,за да балансира добре.
    Иначе , може на кратка без центрофуга и после само програма центрофуга.
    И си купувай обувки от естествени материали,малко сода за хляб в тях.
    Никога не се вмирисват.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-04-18 в 17:07.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #2979

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    [QUOTE=Viking72;873155
    ----------------
    Броцки,моят съвет е да не переш обувките в пералня. Или слагай и някоя стара кърпа,за да балансира добре.
    Иначе , може на кратка без центрофуга и после само програма центрофуга.
    И си купувай обувки от естествени материали,малко сода за хляб в тях.
    Никога не се вмирисват.[/QUOTE]

    Явно нещо не ме разбирате. Центрофугата е изключената, но след изпомпването на водата от прането, започва да прави някаква центрофуга към 500 оборота, после започва плакненето. Изхвърля водата от плакненето и отново с центрофуга към 500 оборота. Искам да работи като пералните едно време. Изпомпва водата от прането и започва директно плакненето. Не ми трябва да ги завърта м/у двете. Така няма да ми разтегля маратонките и другите неща. Скъсява се и програмата.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2980

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    [QUOTE=Karata;873147]

    Miele били специфични като механика. И какво? Те и Audi имат сложно окачване. Това да не го прави добро? Аз карам Xantia - не ми казвай, че немецОт вози по-убаво


    Сравнението ти е неуместно...И двете са боклук.Единия френски другия немски.Все едно да сравняваш от пералките lg и whirpool. Ако искаш да разбереш разликата между Миеле и всички останали боклучарници, първо разбери разликата между Порш и Xantia.Ама Порша го покарай, не само сказки по картинка. Успех с пералните,както и с колите

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #2981

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам защо си решил, че съм си поставял за цел да осъзнавам разликата между Миле и останалите. Не ми е в приоритетите.
    Съветът ти също е неуместен. Не мога да си позволя да карам такова возило. Мога да си го купя, но не мога да си го позволя. Вярвам схващаш нюанса. Благодаря за включването!
    Този пост е редактиран от Karata; 27-04-18 в 21:43.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2982

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Броцки, честно не те разбирам.
    Хем изключена, хем върти на 500 оборота.

    ----------
    Уърпул 6-то чувство 5кг.jpg
    Абсолютна еднодневка.

    Кара, утЕпа ме с този клип, как го намери толкова бързо?
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-04-18 в 22:08.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #2983
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Броцки, честно не те разбирам.
    Хем изключена, хем върти на 500 оборота.

    ----------
    Уърпул 6-то чувство 5кг.jpg
    Абсолютна еднодневка.
    След фаза пране, следва изпомване,след това някаква лека центрофуга , нещо като изцеждане, след което започва пълнене за плакнене. Как да изключа това изцеждане. Ще потерся видео.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2984

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И аз ще потърся, но ако е заложено софтуерно, не знам?
    Добре де, тези лепила за обувки вече не са на ниво.Има ли отлепване?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #2985
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    И аз ще потърся, но ако е заложено софтуерно, не знам?
    На 44-45 минута на видеото се вижда. Центрофугира между фазите.


    https://m.youtube.com/watch?v=k5G_5s8-ba8

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе