Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 2 от 113 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #16

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Diplomat е търговска марка на една стокова борса (Рикошет) в един малък крайдунавски град (Луковит), т.е. лепенка. Това измислено име доби популярност именно заради качеството на продукцията на варненския завод, който снабдяваше цяла България и СИВ с качествени бойлери десетилетия наред. Ще я видим сега тази марка как ще се развива с китайската си стока. А в завода нищо не се е променило, просто върнаха старото име на продукцията.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    75
    #17

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Коя е най-надежната марка обемен бойлер?

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #18

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pipe82
    Коя е най-надежната марка обемен бойлер?
    Не можах да разбера - за Мерцедеса на бойлерите ли питаш, за Майбаха или за Ролс-Ройса?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #19

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobybc
    10х hristoslav, и тук се раздаваш безрезервно
    ако позволиш една корекция по отношение на на официалния сайт се говори за 4 вида защити

    а и намерих техен каталожен сайт с цени :
    http://www.rikoshet.com/category_pro...category_id=53
    Поправено е/със закъснение/. Благодаря за забележката


    Цитат Първоначално публикувано от laptoo
    Здравейте,нуждая се от малко помощ и не се съмнявам, че тук ще я получа-ще правя ремонт в банята,а както знаете панелките са малки.Моята е 200 см на 160 см.Искам да си сложа бойлера над моноблока,но ме е страх да не се удряме,все пак не сме високи по 2 м, ама виждал съм го в изпълнение и знам, че става,но стане ли въпрос за моята баня....се съмнявам.Спрях се на следните няколко бойлера по обясними причини,да са по ниски(тумбести)..
    http://www.techno-mix.com/product/1287/gorenje-gbfu-80
    http://www.diplomat.bg/bg/product/cl...-v-144-36.html
    http://www.technocenterbg.com/produc...ts_id=978http:
    http://www.technocenterbg.com/produc...roducts_id=977
    http://www.technocenterbg.com/produc...roducts_id=984
    http://www.technocenterbg.com/produc...oducts_id=4248
    на това съм се спрял,ако има някои, които съм пропуснал или не го знам,надявам се да ми го кажете.Разчитам на компетентното ви мнение, в което не се съмнявам..
    Някои от марките са ми по-известни с други ел.уреди така че....
    Предварително благодаря на отзовалите се.....
    laptoo
    А защо не помислиш за хоризонтален бойлер -закачен високо на стенатапод тавана и над мивката. /мивка - шкафче - бойлер/
    Така няма да ти заема място и ще е по естетично - няма да се набива на очи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #20

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    незнам,може би защото всеки втори ги отрича по простата причина че водата се охлажда по бързо и затова.ако е като вертикалните нямаше и да се замисля....

  7. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    9
    #21

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, бих искала да попитам какво представлява "сухият" нагревател в бойлерите Теси? Само при Теси ли го има, или и при други бойлери? Предварително благодаря за отговорите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #22

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Би трябвало да представлява керамичен който се пъха в тръба без да отваряш водосъдържателя , едно време правехме и варненските като на мястото на нагревателя заварваха тръба и във нея се поставя нагревателя - абе голяма работа .

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #23

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Diplomat е търговска марка на една стокова борса (Рикошет) в един малък крайдунавски град (Луковит), т.е. лепенка. Това измислено име доби популярност именно заради качеството на продукцията на варненския завод, който снабдяваше цяла България и СИВ с качествени бойлери десетилетия наред. Ще я видим сега тази марка как ще се развива с китайската си стока. А в завода нищо не се е променило, просто върнаха старото име на продукцията.
    Луковит е малко далечко от Дунава...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    21
    #24

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Смених старият 10г. бойлер 80л 3кв. с Елдом Инвест –Еврика 72268D 2кв.
    Въпреки че бях тръгнал за 3кв. 80л. бойлер нещо се подведох по предимствата на сухият нагревател на този модел и го купих.
    И сега както почти винаги ми се случва след покупка да почвам да мисля правилно ли съм избрал или не и се питам дали 2кв. не са малко за този обем
    и дали няма да харчи повече ел. енергия заради по дългият период на загряване? Бойлера го ползвам така: загряване до максимум вечер , на другият ден се включва пак вечерта , по рядко се налага да се включва през деня за дозатопляне и то само през зимата.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #25

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не си сбъркал, 2кВт нагревател не е малък за 80л бойлер. У нас сме също с такъв бойлер, като мощността на нагревателя е 2+1кВт и основно се ползва на 2кВт, тъй като 3кВт е малко гранична стойност за ел. компонентите, натоварването им е голямо и не издържат много. Особено пък щом се ползва само на нощна тарифа изобщо няма нужда от голяма мощност. Консумацията е същата, защото се нагрява едно и също количество вода.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    21
    #26

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Значи въпреки разликата във времето на загряване консумацията трябва да е една и съща ако съм разбрал правилно . Иначе мерси за успокоителният отговор че все във филми разни се вкарвам

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #27

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Точно така, изразходваната енергия е еднаква. Освен това тези сухи нагреватели би трябвало да са по-добри, но все пак времето ще покаже.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    21
    #28

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    А има ли начин да се вдигне малко температурата на загряване защото индикатора повече от средата не се покачва а термостата е увеличен до край?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #29

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Индикатора не е точен. Измери с термометър реалната максимална температура на горещата вода и ако не отговаря на каталожната, можеш да търсиш сервиза. Но да знаеш, че над 60*С отделянето на котлен камък е по-масирано

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #30

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дали е удачно в увода да се добави и нещо за термопомпените бойлери. Вярно че са кръстоска между климатик и цистерна, но все пак си произвеждат топла вода и ако човек се интересува от алтернатива на конвенционалните бойлери, сега трябва да човърка из темите за климатици. Че някои хора греят вода и със слънце. Май работата стана сложна... Но трябва да гледаме към бъдещето, където са възобновяемите енергийни източници, че на всичкото отгоре слънцето и топлината от околната среда са си напълно безплатни безплатни !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 113 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе