Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 3 от 113 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #32

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте , предстои ми закупуване на бойлер настоящия Аристон след 10 годишна работа протече и е време за нов. Та дайте ми съвет кои са добрите бойлери на пазара нямам си никаква идея какво да гледам ???

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #33

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Четох една обширна тема по същия въпрос - и там отговорът беше - няма такъв - всички са боклуци . Моя е Варненски от бай-тошово време , не се изключва и работи без проблем .
    Сега всички изкарват гаранцията и протичат . Вземи си бойлер на който дават най голяма гаранция .

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #34

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Penchev
    Здравейте , предстои ми закупуване на бойлер настоящия Аристон след 10 годишна работа протече и е време за нов. Та дайте ми съвет кои са добрите бойлери на пазара нямам си никаква идея какво да гледам ???
    Ако не си в Северна БГ и имаш хилядарка за термопомпен - вземай. Това е бъдещето, въпрос на време е да се премине изцяло към такива, както стана с масовото климатизиране. Иначе вземеш ли обикновен, ще трябва да минат още 10 годинки за да се счупи и да минеш към тройно по-ефтината от към енергия термопомпена алтернатива.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #35

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    предстои ми покупката на 80л вертикален бойлер, но понеже съм ограничен откъм пространство, се налага да е от късите модели. Има го и момента с хоризонталните, но доколкото четох, те не са особено ефективни.
    До момента съм се спрял на следното:
    http://technomarket.bg/products/0100...il-nisak-72265
    http://technomarket.bg/products/0902...-80-45-3-0-tsr
    http://technomarket.bg/products/0903...0-tsra-premium

    Тия 18мм изолация при базовата серия на Tesy ми се струват доста малко, което май обезсмисля въпросния модел.
    Общо взето въпроса е - Теси или Елдом?

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #36

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Виж тази тема https://forum.setcombg.com/index.php/topic,37660.0.html .Не знам дали ще намериш отговор-то май е като вечното дерби.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #37

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Четох я, четох и по другите форуми, ама заключение не мога да направя.
    Общо взето и от двете марки има доволни и недоволни. Имам чувството, че всичко е до бройка и късмет.

    Утре ще отскоча до Технотата, някаква препоръка все пак?

  10. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #38

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Какъвто и отговор да дам-той ще е субективен-т.е.на база ползвани уреди досега.3 бойлера и 3-те на Елдом.Проточен,който работи вече почти 4 год всеки ден-не му е правен никакъв ремонт,обемен,вертикален 50 л-сменени са му единствено кабелите със силиконови,на повече от 15 год.все още работи и 80 л вертикален от серията Океан на 3 год,сменян е единствено възвратния клапан,защото се спука от пренатягане и този бойлер работи всеки ден.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #39

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    В момента на нашия пазар най доброто,което се предлага е Стибел Елтрон.Внасят ги Балмакс.Почти на същото ниво са и бойлерите на АЕГ,дефакто експортна серия на Татрамат,произведени в Словакия.И те са част от Стибел Елтрон.За това и дистрибутора за БГ е един и същ-Балмакс.Други много стабилни бойлери,с показатели дори и подобри от тези на Стибел Елтрон/топлозагуби за 24 часа и т.н.../са тези произвеждани от чешката фирма Дражице.Те дори са с клас на водозащита 44,т.е. могат да се монтират директно над ваната!! Всичко до тук се отнася за стандартните ,класически обемни бойлери.И тъй като качеството си има цена,то и тези марки са с цени500-600лв най грубо казано за 80 литровите модели!Но ако човек иска с 150 лв да има бойлер дето да топли вода 25 години...е,това просто няма как да стане! Дано да съм бил полезен!Успех на търсещите!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #40

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Задавали ли сте си въпроса защо големите фирми не произвеждат неръждаеми бойлери?Ами в един момент ще спрат производство и ще фалират.

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #41

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Напълно логично!Наистина,големите и скъпи фирми колкото и да усъвършенствуват електр.част и нагреватели,изолация и т.н.,остават с класическите емайлирани балони!Е те трудно ще фалират заради едни бойлери,защото произвеждат и куп други неща,но самите уреди са така проектирани,щото да издържат технологичния си живот и после....пак в магазина!..То за всички уреди е така,не само за бойлерите.И когато купуваш скъпи уреди от известни марки ти плащаш един път за марката и после за по скъп уред-по дълъг технологичен живот!Такава е логиката на нещата!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #42

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    днес си поръчах ELDOM 80М2 3KW 72268T GREEN LINE, който ще дойде в неделя. При поръчката си мислех, че имат само един бойлер със серпентина и сега като се прибвах видях, че има още един: ELDOM 80М2 3KW 72268S GREEN LINE, на който серпентината е разположена ниско долу, което откъдето и да се погледне все е по-добре. Серпентината ще се използва с парно, та ако има някаква неизвестна за мен причина първия да е по-добър, моля някой да я сподели, иначе утре се обаждам да докарат другия.
    На сайта на Елдом за серпентината на този, който си поръчах пише: "Двойно емайлирана серпентина, специално проектирана за оптимални резултати на топлообменния процес", а за серпентината на другия: "Ниско разположена серпентина с увеличена площ, специално проектирана за работа в акумулиращ режим. Изключително удачни за работа в слънчева отоплителна инсталация".

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #43

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, ще купувам 80л. бойлер и за мястото на което ще го слагам ще ми пасне хоризонтален бойлер. Не , че и вертикален няма да побера на отреденото място, но ще ни е доста тясно !
    Въпроса или по-точно проблема е, че продавач консултантите ме убеждават, че ако се спра на хоризонтален бойлер, топлата водата ще стига за къпане само за един човек+миене на посуда в кухнята. Това става въпрос ако се използва предимно нощна енергия, за подгрев на водата .
    В къщи сме двамата с женами, а здраве и живот на пролет ще сме тримца

  17. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #44

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от slavi_1
    Здравейте, ще купувам 80л. бойлер и за мястото на което ще го слагам ще ми пасне хоризонтален бойлер. Не , че и вертикален няма да побера на отреденото място, но ще ни е доста тясно !
    Въпроса или по-точно проблема е, че продавач консултантите ме убеждават, че ако се спра на хоризонтален бойлер, топлата водата ще стига за къпане само за един човек+миене на посуда в кухнята. Това става въпрос ако се използва предимно нощна енергия, за подгрев на водата .
    В къщи сме двамата с жена ми, а здраве и живот на пролет ще сме тримца
    Виж тук: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,25433.0.html . Темата е стара,но мисля,че ще намериш отговора,който търсиш.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #45

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Прочетох цялата тема, но никъде не видях да се спомене един от най-добрите бойлери, предлагани на нашия пазар-Едеса. Качеството и технологията е много напред в сравнение с тези,произведени в БГ. Никога не бих си купил Бг бойлер ако и да дават 10 години гаранция. Качеството на Едеса може да се сравни само с това на Стиебел Елтрон, но на двойно по-ниска цена. Досега съм ползвал и имам наблюдения на 5 бойлера от тази марка в различни жилища във Варна(много варовита вода) и съм много доволен - говоря за модела 100лтр/1,6 кв.
    Успех с покупката на бойлер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 113 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе