Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 268

Перални,Препоръки-2010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #16

    Перални,Препоръки-2010

    Пиши модела на една китайска, че ми стана интересно, защото зад люка освен сериен номер друго не пише.Пиши и един модел произвеждан в два завода. И последно. Защо смятяш, че моделите произвеждани в турция са некачествени. За последния въпрос се обоснови конкретно за брой дефектирали които си видял и т.н.т.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #17

    Перални,Препоръки-2010

    Здравейте хора,
    първо благодаря за помощта и второ взех най-накрая пералня, а тя е http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052463
    взехме по евтина пералня от предвиденото, но за сметка на това взехме и едно телевизорче, така че съм доволен
    сега започват въпросите на ново
    немога да се оправя с програмите, а няма книжка на български. Някой има ли идея дали може да се намери от някъде?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #18

    Перални,Препоръки-2010

    Цитат Първоначално публикувано от Stepenwolf
    немога да се оправя с програмите, а няма книжка на български. Някой има ли идея дали може да се намери от някъде?
    http://safemanuals.com/user-guide-in...X/EWF12680W-_E
    На български май няма...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #19

    Перални,Препоръки-2010

    Изтеглих си за EWF12670W ръководство на български.
    Тя май е същата, само че едната е за 6кг, другата за 7кг

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #20

    Перални,Препоръки-2010

    Здравейте, доста изчетох относно комбинирана пералня/сушилня, и вече бях решил да взема ARISTON AQGMD 129/B(http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038123), и когато обиколих всички големи вериги за битова техника останах много объркан.

    Първо се оказа че точно този модел е изкупен почти на всякъде и на негово място се е появил наследника му AQM8D 29(http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...TON-AQM8D.html). Странното беше че до него имаше един Bosch WVD 24520 (http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...-24520-EU.html) , който продавача доста сигурно препоръчваше, защото на ARISTONA лагера бил капсулован с казана и ако се наложи следгаранционно обслужване излизало доста скъпо (~300 лв) . Странно е че в никоя от другите вериги не ми потвърдиха това за казана и лагера.

    В една от другите продавача пък твърдеше че АРИСТОНА е поне клас над БОШ и че до момента специално от този модел (серия) не са имали проблеми или върнати машини. Освен това АРИСТОНА поне бил италиански, докато Боша бил Китайски (този в първия магазин твърдеше че Боша и той бил италиански , понеже бил комбинира и там ги били произвеждали комбинираните)

    Незнам какво да правя вече и двете са на една и съща цена почти, но като че ли аристона ми допада повече.

    Моля нека някой ако има впечатление от някой от изброените 3 модела да сподели, ще съм много благодарен.

    ПП:Новия АРИСТОН е със сензорни бутони, ако може и мнение относно това .

    Благодаря предварително

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #21

    Перални,Препоръки-2010

    към g_mihalev:
    1. не е добра идея комбинирана пералня/сушилня, освен ако си ограничен откъм място;
    2. Аристона хич не е стока;
    3. Относно Боша, който са ти препоръчали - китайски e (тук)
    4. Не само на Аристона лагера е капсулован... Ясно е защо не са ти потвърдили "това за казана и лагера";
    Огледай и някоя друга марка.
    Успех!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #22

    Перални,Препоръки-2010

    [В една от другите продавача пък твърдеше че АРИСТОНА е поне клас над БОШ и че до момента специално от този модел (серия) не са имали проблеми или върнати машини. Освен това АРИСТОНА поне бил италиански, докато Боша бил Китайски (този в първия магазин твърдеше че Боша и той бил италиански , понеже бил комбинира и там ги били произвеждали комбинираните)

    Няма как АРИСТОН да е по-висок клас от БОШ... АЕГ,БОШ и Електролукс се водят най-препоръчваните марки на пазара в момента, така че съсредоточи се върху тези производотели!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #23

    Перални,Препоръки-2010

    На всички би допаднал Аристон заради дизайна и големия капацитет,но по-добър е боша на Аристон много им се развалят програматорите и гърмят платките, имам познати с Аристон Aqualtis на 2-рата година им се развали програматора.Освен това Бош имат нова серия Vario Perfect,ако държиш на красивите бутони :D

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #24

    Перални,Препоръки-2010

    g_mihalev, защо не разгледаш и модела на Candy - GO W496D.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #25

    Перални,Препоръки-2010

    Гледах го този модел на Candy, но не успях да намеря мнение за него както и за един на Електролукс който си бях харесал, макар че е по-скъп.
    Не бих казал че дизайна ме привлича кой знае колко, по-скоро килограмите, гаранцията, енергийния клас и повечето екстри (функции).Насочих се към АРИСТОН понеже някъде тук във форума прочетох мнения относно него (модела пералня/сушилня ) че бил сполучлив и че бил "изключение".
    Боша ме притеснява че е Китайски и не се знае до колко е качествен (до колкото съм чувал Бош са си изнесли цялото прозиводство извън Германия и са оставили само производство на специализирано оборудване).Другото което е че Боша е само с 2 години гаранция и суши само 2.5 КГ. Освен това прочетох няколко негативни мнения относно този модел на Бош в нета и като цяло съм съвсем объркан и май ще хвърлям чоп и каквото толкова .

    Благодаря на всички писали, ще се радвам , ако някой който е използвал/използва пералня със сушилня сподели опит относно ремонти или проблеми при изпиране пране ,поради това че е комбиниран електроуреда.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #26

    Перални,Препоръки-2010

    Аз изпозвам пераня със сушиня Индезит. Чувала съм и опаквания от тази марка, но лично с моята не е имало проблеми. Имаме я от 7 години и никакви грижи. Има и доза късмет при тези покупки. Разбира се важно условие е да не използваш сушилнята прекалено често, иначе комбинирания уред няма как да издържи много дълго. И определено капацитета за сушене на един комбиниран уред е много по-малък откокото на отделните. Защо не погледнеш и АЕГ - много добри неща чувам за тях. Имай предвид, че сушенето е много досадно нещо - отнема много време и е едно двучасово ручене на пералнята и накрая излизат толкова смачкани, че горко му на този, който ще глади. Винаги капацитета на сушене е наполовина на този за пране - не очаквай чудеса.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #27

    Перални,Препоръки-2010

    Най-добрия вариянт, е да си вземеш пералня и сушилня отделно. Освен досадното намачкване, вследствие на по малкият обем на барабана, трябва да знаеш, че програмите за сушене на комб. уред са доста по малко. В случай, че не си ограничен от мястото и ако бюджета ти го позволява, обмисли и този вариант. Относно модела на Бош WVD24520, за който се таят някакви съмнения, май се предлага и в Германия http://www.bosch-home.com/de/produkte/waschen-und-trocknen/vollwaschtrockner/freistehend-(solo)/WVD24520.html?source=browse Явно не е толкова зле. Със Аристона смятам, че ще береш ядове. За 10г. на въртележката, не съм чул някой да е върнал уред от тази марка или да му го сменят с нов. Практиката е: ремонти до дупка, докато ти свърши гаранцията. Ако Боша не ти допада по добре се огледай за някой модел на AEG.Успех в избора.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    9
    #28

    Перални,Препоръки-2010

    Хи, искам да попитам за тези два модела:http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014745, http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09043322
    Причината да избера тези модели, е че са с инверторни мотори (т.е. по-икономични и по-безшумни).
    Ако някой си е купил последните години пералня или пералня със сушилня, доволен е от покупката и все още модела може да се намери в търговската мрежа, моля нека да пише.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #29

    Перални,Препоръки-2010

    Самсунга определено не е безшумен или кой знае колко икономичен за 1 година моя почна да не се отключва трябва след края на програмата да го пусна на изплакване,за да се отключи,ако се развали съвсем ще се насоча към Бош или Сименс.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #30

    Перални,Препоръки-2010

    Хора, какво ви е мнението за Zerowatt, много малко е обсъждана тук, по-специално тази?:

    ZEROWATT OZ-W642D
    - АВТОМАТИЧНА ПЕРАЛНЯ + СУШИЛНЯ
    - 1200 ОБОРОТА НА ЦЕНТРОФУГАТА
    - КАПАЦИТЕТ НА ПРАНЕ 6КГ
    - КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 4КГ
    - ЕНЕРГИЕН КЛАС "Б" НА СУШЕНЕ
    - ЕНЕРГИЕН КЛАС "А" НА ПРАНЕ
    - АВТОМАТИЧНО ДОЗИРАНЕ НА ВОДАТА
    - РАЗМЕРИ В/Ш/Д 85/60/50 СМ

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09055144

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 23:56
  2. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 13:04
  3. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 14:23
  4. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 20:45
  5. Перални,Препоръки 2005г
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 13-12-05, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе