Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 268

Перални,Препоръки-2010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #46

    Перални,Препоръки-2010

    Чета и чета и чета и още се чудя каква пералня да си взема. Спрял съмс е на горене, но гледам че нямат гъвкавост от към прграмите. Не съм притенциозен тъй като в момента имам 16 годишно АЕГ вкъщи което още работи, но му дойде времето вече. Та колкото ид а гледам не разбрах горене струват ли си или не...тия 36 месеца гаранция ме блазнят 1во , но пък ме дразни това че има точно орпеделени програми, неможеш да си избираш температура, няма бърза програма и т.н. Приготвил съм към 800лв. Искам пералня с 1000 оброта центруфуга, до 6кг макс, без значение шумна или не, да мога да си избирам темепратура и евентуално при по малко пране да ползва по-малко ток и вода какт Уърпул например. Затова и към тях съмс е насочил и към бош и АЕГ тук таме чувам хубави тук таме лоши неща...Това че мойто АЕГ е на 16 години незначи че сега ги правят така както преди 16 години предполагам....та въпроса ми е най-общо е към каква марка ада се спра...вече за функциите и точния модел ще гледам като избера марка

    Другото нещо което ме възпря за горене за момента е че днес бях в технополис и маркет...казаха ми че имали малко бройки тъй като нямали заявкиз а горене тъй като не се купували....учуди ме това нещо, не че вярвам на друг освен на нормалния потребител ровещ из форумите, но все пак

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #47

    Перални,Препоръки-2010

    Тази http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...-20463-BY.html отговаря на всичките ти критерии, стига да не си предубеден към марката и да можеш да отделиш още 54лв. За Горене няма да чуеш добра дума в техно-веригите, защото марката не им е приоритет. Не защото няма търсене. Успех.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #48

    Перални,Препоръки-2010

    Като че ли искам да е до 1200 оборота, не че ще ги позлвам , всъщност може и 1000 все тая, и 7кг вече стават много....6 максимум, даже и с 5 ми върши диеална работа, но нека да е 6кг да събира иначе конкретно марка гледам в момента....спра ли се на определена мака тогава ще си харесам и най-оптималната за мен....бош естесвенно бош си е бош ама знам ли...чета уж хубави впечатления...имам сумати уреди на бош може и там да се спра ще видим...днеска почнах да събирам мнения, до 1 седмица трябжа да съм е закупил новата вече

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #49

    Перални,Препоръки-2010

    Зареждането на пералнята е от 1 до 7кг. т.е. можеш да сложиш и по-малко от 7,като тя автоматично си оптимизира цикъла с по-малко разход на ток, вода и време за пране. Според мен, по-големия обем, е само "+". Тази е 1200об. http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...-2448-KBY.html , но бюджета ти скача с още 50лв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #50

    Перални,Препоръки-2010

    Цитат Първоначално публикувано от *George*
    А и 8 месеца експлоатация - за мен са малко, за да съм категоричен, че няма проблеми.
    Моделът е мисля на по-малко от година, така, че няма начин да има впечатления от по-дълго.
    Между другото, имам чувството, че с всеки нов модел качеството се влошава! Нямам впредвид конкретно само перални и марки, а обща тенденция за всичко - коли, електроника и т.н. Така, че всяко мнение на собственик е полезно.
    Аз още при първото тестване разбирам дали машинката е читава или просто съм се подвел по техническите данни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #51

    Перални,Препоръки-2010

    Аз попаднах на това: qol.ru/articles

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    9
    #52

    Перални,Препоръки-2010

    Продължава търсенето на подяодяща машина в този модел шева,за кото споменах по-рано (минаващ по ширината на барабана е много по-фин) и мотора е инверторен (от продавача разбрах, че мотора е без четки, не съм много нясно какво точно значи това, но поне знам че е по-безхумен, икономичен и би трябвало да е с по-дълъг живот) http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09043322
    , конкурента му е този модел , който има сушилня и според продавача марката, Знуси се сглобява в същите заводи, където AEG и ELECTROLUX и е със същото качество.Сушилнята мисля да я ползвам много рядко, при влажно време.......
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09035205
    На последно място в предвит това , че гаранцията е 5 години и ниската цена , промоционалното предложение на Технополис http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-1_1_70_81_83_73_6_9_82_91_80&uiarea=3&carea=DEBA5D46291182F1A90A002481B479E9&cpgnum=1&citem=DEBA5D46291182F1A90A002481B479E9822F4ED5E0B1F244B73898A141 C05256)/.do?rf=y

    Моля за съвет от всеки.Ако някой вече ползва някой от тези три машини, моля нека пише за личните си впечатления.

  10. ph
    ph е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    41
    #53

    Перални,Препоръки-2010

    здравейте!Дайте съвет siemens wm 12a260 by или Bosch WAA 20162BY.Коя е по-добра?Искам да е с инверторен двигател за да е по-тиха защото доколкото разбрах той се монтира направо на барабана без предавки и ремъци,което си е голямо предимство.Моля за мнения!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #54

    Перални,Препоръки-2010

    Препоръчайте пералня до 600лв.Изискването е едно единствено-да изпира добре.Така се случи, че през последната година и половина 5-ма от моите приятели си смениха пералните и петте перални са различни, и са в диапазона 450-700 лв.Всички се оплакват, че не изпират добре.Иначе други екстри дал господ, но най-важното-да перат добре не го могат.Използват качествен прах, но не се получава.На какво се дължи това.Кое предопределя дали една пералня ще изпира добре и коя не.щото на пръв поглед всички правят едно и също.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #55

    Перални,Препоръки-2010

    Цитат Първоначално публикувано от ph
    здравейте!Дайте съвет siemens wm 12a260 by или Bosch WAA 20162BY.Коя е по-добра?Искам да е с инверторен двигател за да е по-тиха защото доколкото разбрах той се монтира направо на барабана без предавки и ремъци,което си е голямо предимство.Моля за мнения!
    Здравей! Мисля, че и двата модела са с ремъчни предавки, но като цяло са доста тихи. Разликата м/у тях е, че Сименса е с 200об. повече, има отложен старт, възможност за отделна настройка на градусите и оборотите и 100лв. по-висока цена. И двете са до изчерпване на наличните количества. WM12A260 се сменя от тази: http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...-12-E-440.html а WAA20162, от.......163, която е същата, но е за 6кг. Според мен и двете са добро решение. Успех.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    8
    #56

    Перални,Препоръки-2010

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    Препоръчайте пералня до 600лв.Изискването е едно единствено-да изпира добре.Така се случи, че през последната година и половина 5-ма от моите приятели си смениха пералните и петте перални са различни, и са в диапазона 450-700 лв.Всички се оплакват, че не изпират добре.Иначе други екстри дал господ, но най-важното-да перат добре не го могат.Използват качествен прах, но не се получава.На какво се дължи това.Кое предопределя дали една пералня ще изпира добре и коя не.щото на пръв поглед всички правят едно и също.
    hehehehehe
    като имаш предвит че пералнята просто върти дрехите........ пере добре, НО
    като прочетеш там книжката например на моята пералня-
    Памук- 5 кг не повече (и да внимаваш със силно абсорбирашите хавлии че става пране на сухо)
    Синтетика- мах 5 кг и така четеш подробно
    да се регулира центрофугата.

    Моята е беко за 500 лв и пере отлично даже и костюми (сако + панталон на ниска центрофуга - 400 об)
    За центрофуга поивече от 800 оборота няма смисъл много мачка дрехите

    забележка от бекото нямам , пере си чудесно.
    А си мисля че лошото пране на твоите познати се постига от течен перилен препарат (за разлика от насипния не отделя кислород) и от това че смесват цветно пране заедно с бели дрехи ( тогава се слагат в пералнята кърпички ГРЕЙ за да не се размият цветовете и бялото да е изкрящо бяло)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #57

    Перални,Препоръки-2010

    1.Памук - 5кг, синтетика 3,5кг за 5кг капацитет на пералнята.
    2.За хавлиите съм съгласен.
    Пералните си имат специални програми за различните типове дрехи. На всяка от тях си дозира количеството вода на определено ниво. Сигурен съм, че твоите приятели перат с неправилната програма или смесват дрехите.
    Освен това някои модели имат и бутон за добавяне на допълнително количество вода. Просто трябва да се ползва!
    3.За течните препарати не съм съгласен. Аз пера с едно Zerowatt-че модел 1996 и си пере чудесно с тях в диапазона 50-60 градуса. С гранулираните какво ли не правих и какви ли не скъпи марки не пробвах - е не можах да достигна тази белота!
    Пробвах прах Tide (той се справи най-добре), Ariel - турски и гръцки, Persil турски и български (за нашия пазар, де), после течен от България на двете марки - само реклама и високи цени. В момента съм с REX на Henkel и всичко си е ОК! На половин цена, забележете!
    4.Четете упътванията на пералните, а и на всички новозакупени уреди! Вече задължително са на български и са написани на ниво за тъпите западняци. Имат си картинки и пиктограми на програматорите.
    5.За 6 път вече препоръчвам Electrolux Group - AEG/Electrolux/Zanussi. Прочетете предните постове за подробности.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #58

    Перални,Препоръки-2010

    Аз лятото и само хавлии съм пускал (плажни) пълна пералня моята е за 6,5 кг. и е нямало никакъв проблем.Пералнята дозира водата си автоматично.Няма как да се получи пране на сухо.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #59

    Перални,Препоръки-2010

    Така... Я да видим сега...

    kantonaa има 5-ма приятеля, недоволни от пералните си машини. Всеки от тях има съпруг/съпруга, приятели/приятелки, близки, роднини, съседи... и т.н.
    Колко станаха ? 20-30 човека, че и повече... И всичките ли са малоумници, щото:
    -не са си прочели упътването на пералнята;
    -не са се сетили да сменят перилния препарат (течен, прахообразен, различни марки, различни пропорции);
    -всичките смесват бяло с цветно пране;
    -не са пробвали какво ще се получи при различни програми и градуси;
    -никой не се се сетил (никой не му е казал, не е прочел... и др.) да ползва кърпички Грей - щото иначе бялото не е изкрящо бяло;
    ...и тъй нататъка...

    Е, на мене не ми се вярва !

    Пералнята върти дрехите - така е ! Ама как точно ги върти ? Това се определя от самия цикъл, който е различен както за марка/модел машина, така и за конкретна програма.
    От това зависи как една пералня ще изпира (качествено и количествено).
    Поздрави !



  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #60

    Перални,Препоръки-2010

    Интересно, когато всички перяхме с "Перла 05" и сапун "Чайка", нямахме такива оплаквания...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  2. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  3. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23
  4. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 19:45
  5. Перални,Препоръки 2005г
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 12-12-05, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе