Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 268

Перални,Препоръки-2010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #61

    Перални,Препоръки-2010

    Колега *George*,
    1.Никого не съм нарекъл "малоумник"!
    2.Споделих моя опит с праховете, като се надявах да бъда полезен с тази информация.
    Никой разбира се не е длъжен да си прави експерименти с праховете! Ако иска и с настърган домашен сапун да пере - проблемът си е негов!
    3.Пералнята дозира водата по ниво, а не по тегло. Това означава, че количеството вода, което зарежда, зависи от типа тъкани, които са в барабана. Освен това нивото е различно и при различните програми.
    Когато преди 8 месеца купих Electrolux, веднага ми направи впечатление, че количеството вода в барабана е доста по-малко, отколкото в стария Zerowatt. На майка ми не й хареса резултатът от прането, затова отново пробвах с различни прахове. Имаше леко подобрение, но не достатъчно. После сменихме програмата и с допълнителна вода (ако се налага) резултатът беше много добър.
    4.Почти никой в България не чете упътвания, преди да ползва някакъв уред!
    Имаме даже и "ръководство" по въпроса: "Ако на 15 опит не стане, прочети упътването".
    Защо да го четат - едва ли не те са изобретили уреда! Доста случаи има, при които се стартира пералнята без да са махнати транспортните болтове, без нивелация, с малка височина на маркуча за изходящата вода...
    А това за баби, лели и стринки - всички са "чували", "чели", някой бил казал, че нещо си трябва или не трябва да се прави!

    Това, че шепа хора в този форум са наясно с техническата страна на нещата, не значи, че и с останалите е така!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #62

    Перални,Препоръки-2010

    Gena_bs,
    В никой мой пост не съм имал за цел да обидя някого !
    В предният ми пост съм изложил лични размишления, без да нападам някого конкретно. Правилата на форума са ми ясни !
    Така или иначе - се извинявам на тези, които се чувстват засегнати !
    ...Това - по точка 1 от поста ти по-горе.
    Относно т.2 и 3 - съгласен ! За т.4 - незнам...
    Поздрави !

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #63

    Перални,Препоръки-2010


    Бихте ли ми дали съвет коя от следните три да си купя:


    Пералня ARISTON ARSD 109 S
    Инверторен двигател
    85х59.5х40 см
    5kg
    1000 PMI

    Пералня CANDY GO4 1262 D/1
    Пералня CANDY GO4 1264 D (не знам каква е разликата между двата модела?)
    85x60x40 см
    6kg
    1200 PMI

    Пералня ELECTROLUX EWS 10470 W
    85х60х44 см
    6kg
    1000 PMI


    Заради 1200 оборота и 6 кг се бях спрял на candy, но в магазина ме разубедиха че "канди не били качествени" и пак съм в дилема? Candy е уж най-скъпа, всички candy ли не са хубави? Така като се предава от уста на уста "тази марка е по-добра от онази" не се ли получава в един момент като легенда

    Ако някой има лични впечатление от тези модели ще е най-полезно

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #64

    Перални,Препоръки-2010

    Candy е пералнята. Поне в къщи. Имам 3бр. Никакви оплаквания, перфектно изпиране и невероятна бърза програма.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    9
    #65

    Перални,Препоръки-2010

    Привет на всички
    Купих си пералня Електролукс 10771, с голяма изненада, след като ми я доставиха разбрах, че барабана на паралнята от мострата в магазина е по-различен от този, с който пристигна пералнята в дома ми, много се ядосах(става въпрос за шева въттре във всички модели е груб, обърнат навътре към центъра на барабана, а на този модел 10771 мострата в магазина е с по фин,обърнат навън и е с по-редки гънки, но на мен ми доставиха същия модел с барабан , като на старите модели ).................. но какво да се прави. Говорих и с управител на Техномаркет и с сервиза не Електролукс, ще трябва да се примеря, дано поне мотора да е наистина инверторен, не знам има ли как да го проверя.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #66

    Перални,Препоръки-2010

    На мен ми казаха , че щом номера на модела при E-lux завършва на 1 значи е с инверторен мотор!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #67

    Перални,Препоръки-2010

    Цитат Първоначално публикувано от stomanchev1
    с голяма изненада, след като ми я доставиха разбрах, че барабана на паралнята от мострата в магазина е по-различен от този, с който пристигна пералнята в дома ми
    Да ти е честита придобивката! Пожелавам ти да не ти създава никакви проблеми!

    Защо не си проверил каква пералня ще ти доставят? По internet ли си я поръчал?
    Когато аз купувах едра бяла техника, включително и бойлер от същата верига, ми я разопаковаха в магазина. Даже аз не исках да се нарушава фабричната опаковка, но консултатът ми каза, че това е задължително. Прави се оглед пред клиента за транспортни и други дефекти. Подписваш се на гаранционната карта, че уредът е изправен на външен вид и чак тогава плащаш. Отбелязват на уреда, за кого е и ти го доставят. Аз си ги транспортирах сам, но не мисля, че това е от значение...
    Марките бяха Electrolux, Zanussi, Hotpoint, Tesy, но според мен така се процедира и за останалите уреди!

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    9
    #68

    Перални,Препоръки-2010

    Купих си я от магазина в Люлин прдеи Метро, продавача само я извади за да запише сериния номер, не пита дали искам или не да се разопакова и не я разопакова.........не съм знел, че може да се разопакова. За следващия уред ще знам .

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #69

    Перални,Препоръки-2010

    Цитат Първоначално публикувано от stomanchev1
    Привет на всички
    Купих си пералня Електролукс 10771, с голяма изненада, след като ми я доставиха разбрах, че барабана на паралнята от мострата в магазина е по-различен от този, с който пристигна пералнята в дома ми, много се ядосах(става въпрос за шева въттре във всички модели е груб, обърнат навътре към центъра на барабана, а на този модел 10771 мострата в магазина е с по фин,обърнат навън и е с по-редки гънки, но на мен ми доставиха същия модел с барабан , като на старите модели ).................. но какво да се прави. Говорих и с управител на Техномаркет и с сервиза не Електролукс, ще трябва да се примеря, дано поне мотора да е наистина инверторен, не знам има ли как да го проверя.
    да напомня, че според Закона за защита на потребителите, можеш да върнеш дадена стока до три дни след закупуване

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #70

    Перални,Препоръки-2010

    Дайте мнение за перални HOOVER. Става въпрос за пералните с дефекти при пренасяне. Благодаря предварително!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #71

    Перални,Препоръки-2010

    Като за начало са част от Candy Hoover Group заедно със Зероват, Росие, Вятка, Иберна, Грепа ... не са хич американската марка дето я имаше във всеки 1 филм от 80те
    Hoover-branded washing machines are largely Candy designs and are made up from Candy components. As well as in Europe, Candy operates manufacturing facilities in China, Russia, Turkey, Ivory Coast, Syria, Nigeria, United Kingdom, Uzbekistan, and Egypt.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #72

    Перални,Препоръки-2010

    Здравейте,
    изправен съм пред дилема при покупката на пералня между тези два модела CANDY CLD-135 и ZEROWATT OZ-W642D.
    И двата модела са 2 в 1 пералня и сушилня и с дълбочина до 55 см - пространството е малко,но важното е сърцето да е широко
    Ще се радвам на съветите от собственици на двата уреда или майстори сблъсквали се с тях,както и препоръки за друг модел отговарящ на размерите.
    Благодаря предварително на отговорилите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #73

    Перални,Препоръки-2010

    zaerowatt-а е по-добър с по-голяма врата и капацитет.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #74

    Перални,Препоръки-2010

    Някой има ли впечатления от марката NARDI? В кой сегмент е позиционирана? Кой ги внася у нас?
    Видях този модел http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=18071, но е непозната за мен и се чудя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #75

    Перални,Препоръки-2010


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  2. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  3. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23
  4. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 19:45
  5. Перални,Препоръки 2005г
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 12-12-05, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе