Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 363

Перални,Препоръки 2007г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #151

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от djimi
    Благодаря ти, Rockwell ! Бях тръгнал за Bosh-а(WAA-20 160 BY),но сега ще взема "твойто" Gorenje.
    Както написах, вземи го от Денси, там са със 70лв по-евтини от Техномаркет!!! Явно в Денси нещо са объркали цените, защото са пуснали по-слабия модел с 20лв по-скъпо.
    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=5576
    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=8906

    Ето ги и в Техномаркет:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09011173
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09011175

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #152

    Перални,Препоръки 2007г

    Добър вечер. Дали някой знае от къде мога да намеря инструкции за употреба на български език за Electrolux EWF-805 ? Моделът е старичък, но ако някой успее да ми помогне ще съм благодарен.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    9
    #153

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте всички знаещи и питащи!
    Моят проблем е следния - много малко място!!! Налага се да взема пералня или с горно зареждане или маломерна (до 60х45 см) с преден люк. Много ви моля, дайте ми съвет и по възможност - модел. Най-много държа на теморегулатор, отложен старт и безшумност. Благодаря на всички предварително!

  5. blr
    blr е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #154

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от Lider
    Здравейте всички знаещи и питащи!
    Моят проблем е следния - много малко място!!! Налага се да взема пералня или с горно зареждане или маломерна (до 60х45 см) с преден люк. Много ви моля, дайте ми съвет и по възможност - модел. Най-много държа на теморегулатор, отложен старт и безшумност. Благодаря на всички предварително!
    При липса на място, горното зареждане е определено по-добрия избор. Виж това например

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09026062

    Мисля, че реазмерите са ОК. Не виждам регулация на оборотите, но има отложен старт.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    7
    #155

    Перални,Препоръки 2007г

    Благодаря ти, Rockwell ! Виждам, че друг се е вслушал в съвета ти, но аз не можах да изчакам, докато купиш Горението. В крайна сметка си взехме Електролукс EWF 1005. Доволна съм много. Относно въпроса за инструкции за модел 805 - в Техномаркет сигурно не биха отказали - на мен ми дадоха. А моделът е хубав, разликата между 805 и 1005 е само в центрофугата - 800 об. и 1000 об., никаква друга разлика.Купувай смело, много е изгодно като цена, а аз вече една седмица пера и съм много доволна. Леко е шумна, но нямам опит с други перални и може само да си въобразявам. А като центрофужи не се чува въобще, дори е по-тиха тогава, отколкото когато пере.
    Искам да благодаря на всички за отзивите, съветите и ви желая само успешни покупки и ...разбира се здраве, за да си ги ползвате.
    Специални благодарности на Rockwell, PVV(следващата ми техника ще е Фагор), Blr,

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    2
    #156

    Перални,Препоръки 2007г

    Lupus -Проблем с пералня Indesit WGS434TX. Проблема е следния:
    В режим на пране барабана не се върти, а само леко се разклаща около долна мъртва точка. При това се чува леко бучене. Програматора си изпълнява програмата.Не центрофугира, което ме навежда на мисълта, че нещо с двигателя не е в ред.
    badr - Кондензатор 16мФ/400v
    Най-честия виновник.Намира се там където влиза захранващия кабел.Да не се бърка с RLC филтъра.Цена около 5-6лв.
    Цитат на: Lupus в 18.02.2006, 16:20
    @badr,
    Благодаря за инфото. Ето още малко информация:
    Току що я пуснах да работи празна ( с едно долнище на пижама вътре). Барабана се върти, но някак вяло.... Ще видя какво ще стане, като стигне до центрофугирането.
    badr -След тази информация дефекта е ясен.На центрофуга може и да тръгне
    100% кондензатора(пресъхнал на около 6мф)
    BADR - пействам този диалог за да ми отговориш по-бързо и точно
    16мF или 6мF е въпросният кондензатор, питам защото искам да го купя на път за вкъщи и довечера да оправя проблема, че от сервиза ми казаха 15 лева диагностика и 45 - 50 лева отстраняване на проблема
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

    п.с.
    Приемам и други мнения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #157

    Перални,Препоръки 2007г

    Кондензатора е 16мФ/400v. Тогава, когато го казах на техника, когото повиках и той потвърди още по телефона, че това е най-вероятната причина, дойде, смени го и пералнята от тогава си работи безпроблемно.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    7
    #158

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте от поредния новодошъл! Намерих си един екземпляр на Брандт (нещо-си 0811, с предно зареждане), който изглежда подходящ за мен, а и (май) отговаря на препоръките на Badr: ръчен терморегулатор, механичен програматор . Та питам:
    1. Някой от вас ползвал ли е пералня Брандт (купена нова от България) и какви впечатления има?
    2. Пералнята вече е ползвана 4 години. Смятам да я пренасям на 150 км в лек автомобил, и то легнала. Най-вероятно няма планки за транспорт. Много ли ще й навредя, ако я карам без планките?
    Благодаря ви предварително!
    п.с. Знам, че не съм изчерпателен в модела, но запомних само цифрите, не и самите букви. Ако е важно, ще попитам пак.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    9
    #159

    Перални,Препоръки 2007г

    Благодаря за отговора. Имам още един въпрос. Имам пералня Силтал на 12 г. До сега абсолютно нищо не й е пипано. 2 години след като я купихме започна понякога да вие при центрофуга. Извикахме техник, но той каза, че нищо не можело да се направи, защото това било някакво феродо (?!?!) и това да не ни притеснява. Повярвахме му и тя си работи още 10 г. От известно време обаче много трудно прави първото превъртане след пускане. Изглежда е подобно на проблема, за който пишат по-горе. Може 10-15 мин. само да разклаща прането и да се мъчи да обърне, но когато успее и превърти нататък няма никакъв проблем. Какъв е вашият съвет - да се опитаме да я поправим или е стигнала предела на силите си и е за смяна? Поздрави ва всички!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    10
    #160

    Перални,Препоръки 2007г

    Кажете ми нещо за пералните Daewoo защото нищо не откривам за тях , а избора ми е http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09027605 , http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09018577 или тази http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09018579. Приемам и други марки но искам тези заради характеристиките им. Разполагам с 600лв.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #161

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от Lider
    Благодаря за отговора. Имам още един въпрос. Имам пералня Силтал на 12 г. До сега абсолютно нищо не й е пипано. 2 години след като я купихме започна понякога да вие при центрофуга. Извикахме техник, но той каза, че нищо не можело да се направи, защото това било някакво феродо (?!?!) и това да не ни притеснява. Повярвахме му и тя си работи още 10 г. От известно време обаче много трудно прави първото превъртане след пускане. Изглежда е подобно на проблема, за който пишат по-горе. Може 10-15 мин. само да разклаща прането и да се мъчи да обърне, но когато успее и превърти нататък няма никакъв проблем. Какъв е вашият съвет - да се опитаме да я поправим или е стигнала предела на силите си и е за смяна? Поздрави ва всички!
    Проблема най-вероятно е същия.Въобще проблеми с кондезаторите са характерни за Индезит,Силтал,Аристон,Горение.
    Разбира се това се касае за двигатели с ротор накъсо.Колекторните двигатели нямат работни кондензатори.
    Най-добре е смяната да става с български кондензатори производство на завода в Кюстендил.
    Качеството им е много по-високо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    10
    #162

    Перални,Препоръки 2007г

    Daewoo са с inox. Чаках някой да ми каже нещо ама май ще рискувам и ще си взема 1021S ( http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09027605 ) По добре Daewoo отколкото китайски Samsung или всичко що е турско Neo, Beko Sang GE Bosh. Южно корейски са белите модели на Daewoo (оригиналните) , другите тъмните незнам от къде са за сега толкова разбрах от нета. И най ме радва това че белите са с INOX .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    10
    #163

    Перални,Препоръки 2007г

    Аз май си пиша сам както и да е ... Купих я. Много ме радва. Регулиране на оборотите, таимер оставащо време, 1,2,3,4... до 12 часа отложен старт , против бръчки система , и още доста неща които не съм разбрал още. Пуснах я празна 1 път на 40 градуса с 800 оборота около 37 минути беше, тиха е до започването на центрофугата . От двигателя се чува леко стандартното бз, много е стабилна и когато започне помпата да изхвърля водата и се чува само тя. Исках да кажа че помпата се чува само, не знам как е при другите марки или дали не е за това че беше празна пералнята без дрехи. На ме не ми пречи шума дето е 2 минутен но да кажа за другите потребители които са се насочили към тази пералня DWD F1021S , че може да ги подразни , знам ли и аз. Прави ми кеф дисплея и това връткащото копче , като дизайн е страхотна , 1000 оборота , 7 килограма , inox и други за 569лв. Не съжелявам за избора си и не ме упреквайте, защото за тези пари по добро не открих.[font=Verdana] Каталог http://www.daewoo-electronics.es/it/...ci06Daewoo.pdf

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #164

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте,

    Със съпругата ми обикаляме магазините вече един месец за пералня. Имаме много приятели с мнения, но нас ни интересува тази пералня SAMSUNG WM-P1253V - за сега, никой не може да ни каже нищо за този модел. Ето линк към нея във Технополис

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09021887

    Моля ви, кажете си мнението и опита с този модел или със Самсунг пералните по принцип.

    Благодарим ви

    Жоро

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #165

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от Lider
    Здравейте всички знаещи и питащи!
    Моят проблем е следния - много малко място!!! Налага се да взема пералня или с горно зареждане или маломерна (до 60х45 см) с преден люк. Много ви моля, дайте ми съвет и по възможност - модел. Най-много държа на теморегулатор, отложен старт и безшумност. Благодаря на всички предварително!
    Аз мога да ти препоръчам това http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09013080. Имам добри отзиви за него и дори в един момент обмислях да я закупя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04
  5. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе