Страница 10 от 25 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 363

Перални,Препоръки 2007г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #136

    Перални,Препоръки 2007г

    @stanina - на мен Fagor не ми е позната като марка и за това между Whirlpool и Bosch бих избрал уърпула, защото бошчето е правено в турки и специално при пералните уърпула има по-добра традиция като цяло според мен. Иначе като характеристики до 800 оборота са достатъчни, 1000 вече излизат излишни, да има регулация на оборотите, отложен старт, клас АА, автоматична дозировка на водата и горе-долу това е, а иначе тая реклама за 6-то чувство на уърпул си е по-скоро реклама, от колкото да е нещо функционално. Дори пералня на уърпул, която няма обявено 6-то чувство ще върши същата работа, но ще излезе по-евтино. Но между трите модела все пак аз бих избрал Уърпула.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    7
    #137

    Перални,Препоръки 2007г

    Благодаря много за съветите дотук, очаквам и други включвания
    Не съм запозната с новите характеристики на съвременните модели перални, защото до сега използвах Перла 05. Именно по тая причина незнам какви обороти са за предпочитане - иска ми се да си взема такава с до 1000 оборота, а от друга страна се чудя дали ще ги използвам въобще! И така - пак колебания, пак размисли
    Вероятно ще се откажа от Вош(идва ми малко по-скъпичко), и остава да реша между Уърпул(но кой модел - този до 800 об. или 1000 об.) или Фагор (и при тази марка се колебая между моделите за 800 об. и 900 об.)
    А и да си призная - другата причина да се откажа от Вош (с риск да ме критикувате) е, липсата на някои функции. Не че държа на екстри, но съм заинтригувана от : откложен старт и възвожността автоматично да се регулира водата, съобразно количеството на прането.

    PS Между другото, очарована съм от този форум! Само полезни неща научих...и да си призная - обърках се повече в избора си, но това е нормално

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    7
    #138

    Перални,Препоръки 2007г

    Извинявайте, не ви съобщих останалите параметри на двете марки
    Уърпул е модел AWO/D 41115 или AWO/D 43115 в зависимост от оборотите
    Отложен старт, бутон за икономично пране(каквото и да значи това), бутон за лесно гладене, бутон за задържане на изплакването
    А Фагор е модел 3F109
    900/700/500/400 об.
    отложен старт
    прогр. центрофугиране
    балансираща система за елиминиране на вибрациите
    електронна теглилка
    турбо тайм и т.н.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #139

    Перални,Препоръки 2007г

    МОЖЕ ЛИ НЯКОИ ДА МИ ПОМОГНЕ С НЯКОИ ГОЛЯМ И ЛИ ДОБРЕ ОБОРУДВАН МАГАЗИН , СКЛАД НЕЩО ОТ СОРТА
    ОТ КАДЕТО МОГА ДА СИ ПОРЪЧАМ НОВА ВОДНА ПОМПА ЗА ПЕРАЛНА ИНДЕЗИТ МОДЕЛ ПРЕДИ 6 ГОДИНИ НЯКАДЕ. КАДЕ ЛИ НЕ САМ ТУРСИЛ КАТО ОРИГИНАЛНАТА НО НЕ ОТКРИХ
    А МИ ДОСТАВИХА ЕДНА ПОДОБНА НА НЕЯ ПАК НА ИНДЕЗИТ УЖ НО НЕ ИТАЛИАНСКА А НЯКВА ДРУГА И НЕ ИЗКАРА И МЕСЕЦ ДА РАБОТИ СЛЕД МОНТАЖА.
    АКО НЯКОИ ЗНАЕ НЕЩО САИТ ИЛИ ТЕЛЕФОН НА ТАКУВ ДОБУР СКЛАДА ИЛИ СЕРВИЗ ЗА ИНДЕЗИТ НЕКА НАПИШЕ ДА СЕ ОБАДЯ ДА ГИ ПИТАМ ДАЛИ МОГАТ ДА МИ ПРАТЯТ ПО КОРИЕР НОВА.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    7
    #140

    Перални,Препоръки 2007г

    ехо, а дали да не си взема Беко - поне а доста по-евтини

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #141

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от stanina
    ехо, а дали да не си взема Беко - поне а доста по-евтини
    Както си тръгнала, на края ще переш на ръка... Защо не погледнеш и Горение? Много добро съотношение цена - качество. Пералня не се купува всяка година все пак.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    7
    #142

    Перални,Препоръки 2007г

    ха-ха, май натам е тръгнала работата. Ама Горение са ми малко скъпички, а чух добри отзиви за Беко - нищо че са турска марка. А и вече съм толкова отчаяна от негативни изказвания едва ли не за всяка марка(за по-евтините), че тотално се дезориентирах.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #143

    Перални,Препоръки 2007г

    Чак толкова скъпи не са, +40лв отгоре на WHIRLPOOL AWO/D-41105, но и с година гаранция повече. До седмица ще взема такава на баба ми, ако искаш изчакай за мнение:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09011175


  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    7
    #144

    Перални,Препоръки 2007г

    Ще ти бъда благодарна. Хубаво е моделчето. Ама ще се окажеш прав - докато "прехвърчам" от марка на марка, има да си пера на ръка с 0 обороти на цетрофуга

  12. blr
    blr е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #145

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от stanina
    Благодаря много за съветите дотук, очаквам и други включвания
    Не съм запозната с новите характеристики на съвременните модели перални, защото до сега използвах Перла 05. Именно по тая причина незнам какви обороти са за предпочитане - иска ми се да си взема такава с до 1000 оборота, а от друга страна се чудя дали ще ги използвам въобще! И така - пак колебания, пак размисли
    Вероятно ще се откажа от Вош(идва ми малко по-скъпичко), и остава да реша между Уърпул(но кой модел - този до 800 об. или 1000 об.) или Фагор (и при тази марка се колебая между моделите за 800 об. и 900 об.)
    А и да си призная - другата причина да се откажа от Вош (с риск да ме критикувате) е, липсата на някои функции. Не че държа на екстри, но съм заинтригувана от : откложен старт и възвожността автоматично да се регулира водата, съобразно количеството на прането.

    PS Между другото, очарована съм от този форум! Само полезни неща научих...и да си призная - обърках се повече в избора си, но това е нормално
    Отложеният старт е общо взето полезна екстра. Ако използваш пералнята много (малки деца) и шумът не е проблем можеш да я програмираш да стартира нощем след 23 ч. на нощтна тарифа. Икономията обаче не е голяма, 2-3 лева на месец ако пускаш всяка нощ. Автоматичното дозиране на водата спестява вода и при зареждане с малко дрехи е по-удачно. Ако пералнята ти винаги се пълни с едно и също количество вода, разчетено за максимално натоварване, ако сложиш, да речем 1 кг дрехи, водата ще им е много. Ще се образува пяна, а това пречи на доброто изпиране (повечето хора мислят братното но истината е, че пяната по-скоро пречи на изпирането отколкото му помага).
    За оборотите на центрофугата лично аз не бих се притеснявал толкова. Разликата между 800 и 1000 не е толкова голяма.

  13. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #146

    Перални,Препоръки 2007г

    stanina , Fagor са много известна испанка марка и продуктите им са качествени , за разлика от много уж по-известни марки но правени тук -там. Аз си взех такава и трябва да ти кажа ,че е страхотна. При центрофуга 1100 оборота сложих чаша с вода отгоре и трябва да ти кажа ,че водата не мръдна. Една лека вибрация и толкова . В къщи съм се обзавел с Фагор, Шарп и Шолтес, имакар ,че последната не е испанска марка съм много доволен.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    6
    #147

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравайте, искам да попитам Electrolux какво произвоцтво са и ако може някой друг отзив за тази марка перални.

    исках да кажа Elextrolux-a коя даржава ги прай . Интересува ме специално за ELECTROLUX EWF 805F -------> http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09011636 в коя даржава е напраена.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #148

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от stanina
    Ще ти бъда благодарна. Хубаво е моделчето. Ама ще се окажеш прав - докато "прехвърчам" от марка на марка, има да си пера на ръка с 0 обороти на цетрофуга
    Вчера взехме Горението, оказа се че в Техномаркет елегантно му бяха качили цената с 20лв за няколко дни и отскочихме до Денси. Там още си беше на 499лв. Пералнята работи изключително тихо, качествена изработка, само едно нещо ми направи лошо впечатление. Едно от крачетата на пералнята се беше откачило, въпреки 4 точковата заварка и се наложи да отскоча до магазина за едно секундно лепило. След него всичко си беше ок. Като цяло, отзивите са напълно положителни и мога да я препоръчам смело!

    Едит: Грешка, цената в Техномаркет е 569лв!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А в Денси е 499лв!!!
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09011175

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,298
    #149

    Перални,Препоръки 2007г

    mar4okrakera,
    Market: Made in Hungary за BG, CZ, PL, и естествено за HU. Видях надписа върху найлоновата опаковка.
    Преди 6 месеца и аз се загледах в този модел и ми хареса като характеристики. За съжаление няма как да се пробва на място!

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #150

    Перални,Препоръки 2007г

    Благодаря ти, Rockwell ! Бях тръгнал за Bosh-а(WAA-20 160 BY),но сега ще взема "твойто" Gorenje.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 25 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04
  5. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе