Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 298

Перални,Препоръки 2009г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #46

    Перални,Препоръки 2009г

    Я премислете пак да не се окаже че по новият модел е произведен в европейската част на Турция.Тогава със същия успех и малко повече късмет може да се вземе SANG,BEKO,NEO,ZANUSSI,WHIRPOOL и т.н.Май всичко там идваше от един завод.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    19
    #47

    Перални,Препоръки 2009г

    Този модел на ELECTROLUX http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09018886 има ли информация някъде, къде е правен.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3
    #48

    Перални,Препоръки 2009г

    Засега съм се спрял на тези модели:

    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09034441
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09024244

    но за AEG ме притеснява че е произведена в Полша, а за Electrolux - че има дисплей /произведена е в Италия/. Някакви препоръки?
    Прави ми впечатление че badr не се е изказвал скоро.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #49

    Перални,Препоръки 2009г

    Здравейте, нов съм в форума.Имам един малък проблем.Ако някой може да ми даде някакъв отговор?
    Купих си пералня whirlpool 7010.Шест години гарация имам.От 2 месеца я имам.6-7 пъти съм я пускал.Забелязах една вечер,
    че когато върти по посока на часовниковата стрелка нещо се святка отдолу.Не са искри.Като центрофужи в същата посока няма го това святкане.Какво да направя?

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #50

    Перални,Препоръки 2009г

    Здравейте,искам да питам нещо относно новата ми пералня Electrolux EWF 8040W.Нормален ли е при пране и центрофуга този звук наподобяващ виене?.При ръчно завъртане на барабана се чува същия звук.Нямам впечатление от други вносни марки,но старата Перла при всичкото и бучене като че ли по не ме дразнеше.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #51

    Перални,Препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Аз имам FAGOR FE-426 вече стана на 11 години, никога не се е разваляла, ако още продават тази марка горещо препоръчвам.
    Можеш ли да ми пратиш инструкциите за ползване на този модел. Аз имам същият модел, но нямам инструкциите за ползване защото я взех на старо. Най-вече ме интересува коя програма за какъв тип пране е. Ако можеш да сканираш страничките с тази част от инструкциите ще съм благодарен.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    8
    #52

    Перални,Препоръки 2009г

    Здравейте,предстои ми закупуване на пералня.Днес бях до Техномаркет и се спрях на две перални:
    ELECTROLUX EWF-12470W
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024523
    ARISTON ARXF-129
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038125
    Кое според вас е по-добрият вариант,благодаря ви предварително.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #53

    Перални,Препоръки 2009г

    Ariston ARXF - 129

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #54

    Перални,Препоръки 2009г

    Здравейте,много бих се радвал,ако някой изкаже компетентно мнение за пералня с горно отваряне Whirlpool AWE 7516 6-то чувство.
    Мерси предварително на всички !!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #55

    Перални,Препоръки 2009г

    Electrolux според мен е най-добре!

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    2
    #56

    Перални,Препоръки 2009г

    Имам нужда от съвет.
    Горд притежател съм на много старо AEG Lavamat, иноксов казан и пр., да не кажа вечната пералня.
    Единствен проблем при ползване досега и то наскоро появил се - някои дрехи миришат зле след изпиране, някак като на преседяло пране.
    Пера с добри прахове - Persil, Ariel, простирам веднага.
    Някой да се сеща къде може да бъде проблема?
    Или на старичкото AEG му е вече времето?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #57

    Перални,Препоръки 2009г

    Bagira, поне 1 път месечно пускай пералнята на 60 или 90 градуса с прах за бяло пране или специален препарат (и програма за бяло пране), без дрехи в нея. Провери/почисти филтъра.
    Този мирис се получава при продължително пране на 30-40 градуса и при използване на течни перилни препарати.
    Ето и още малко инфо на английски - тук и тук .

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    2
    #58

    Перални,Препоръки 2009г

    George, хиляди благодарности!

    Наистина напоследък пера изключително и само на ниска температура. Прочетох и съветите.
    А никак не искам да си сменям пералнята, нищо, че е стара, идеална работа върши.


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #59

    Перални,Препоръки 2009г

    Здравейте,
    публикувам последните ми отзиви за нашата пералня Hotpoint Ariston armxxd 129 по молба на Виктор
    Ако нещо още интересува някой да пише на мейла.

    Значи за пералнята: като цяло много съм доволна. Наистина е много безшумна (в началото безуспешно слухтяхме да чуем дали работи), освен когато центрофугира. ;о))) Тогава е много шумна, но аз обикновено я настройвам да се пусне нощем към 3 часа и тогава не я чувам. При сушенето става топло в помещението, което зимата беше много добре, но лятото не знам все още как ще е. (Но пък лятото повечето пране ще отива на простора освен спешните.)

    От сушенето съм доволна, всичко ми суши. До сега не ми е разваляла дрехи. Гледам да си пазарувам по-качествени - те обикновено не се развалят Хубаво е когато се суши да не се смесват различни тъкани. Напр. веднъж изпрах една по-дебела памучна блуза със синтетика на синтетика и тя остана влажна след сушенето... или пък като сложа някоя синтетика и пусна на памучна програма - тя се изсушава доста по-бързо и е по-намачкана и като че ли наелектризирана. Ако сложа много дрехи излизат много намачкани, ако сложа дрехи без да я тъпча са си намачкани нормално ;о) Хубаво е и че когато не зададеш точно време за гладене (слагаш "лесни за гладене", "за гардероба" и т.н.) тогава пералнята сама преценява кога са сухи и често ми се е слушвало да приключи около час преди зададеното време (много често със синтетика). В единият момент дава "остават 1 час и 3 минути", а след малко гледам "3 минути".

    Много е удобно това, че можеш да я пуснеш и да не я наблюдаваш (особено ако переш на нощна тарифа) и да местиш дрехи от пералня в сушилня, ами направо там си седят. Доволна съм, на детето примерно дрешките много често му ги пера със сушилня и не са загубили нито цвят, нито са се развлачили. Повечето неща, които перем са памучни. Прах веднъж плюшените играчки със сушилня, добре беше...само дето една беше пооцветила други...но какво да се прави, случва се. Прах олекотените завивки без проблем.

    Единствено май са ми проблем чаршафите за спалнята - тях като сложа един комплект и ми препълва пералнята. После излизат не само на хармоника, но и гънките са "запечени" и после нямат гладене... Накрая им хванах цаката и просто не ги суша до край...обикновено слагам прането на "лесни за гладене" и те остават леко влажни дрехите, но чаршафите ги суша час/час и 30, после ги гладя и така. Но доста гладене пада със сушилня... трябва да не се пълни много пералнята и тогава излизат ок (или да се суши по-малко от 3 часа). Просто ако има много дрехи доста се намачкват и после като ги запече сушилнята много
    трудно се гладят след това

    Но така пък не е толкова икономично - аз инвестирах и в хубава ютия. ;о))) Но като че ли най-добре е да се сушат по-малко от 3 часа, освен ако прането не ви трябва за веднага. Така ще ги проснете малко да осъхнат от само себе си и ще сте ги извадили преди сушилнята съвсем да е запекла гънките и да трябва да изхабите 1 литър вода за гладене. Жалко е само, че не се регулират градусите на сушене. Но то пък не може всичко. ;о) Пуловери изпрах веднъж на програма вълна... супер бяха. Още малко да се стопли и започвам пролетното пране на вълна. Тогава ще знам повече. ;о)

    Като цяло доволна съм от пералнята и сега като имам сушилня, честно казано не знам как съм живяла без нея. Особено зимата. Пране да виси из цялата къща по 3 дни, по съмнително чисти радиатори, по разни сушилки и чудесилки. А и на бебо дрехите за 4 часа са готови за обличане. Дрехите са му като нови всичките, и съм пускала пералнята 2 пъти седмично максимум само за него.
    Доволна съм, дано не се развали скоро

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    10
    #60

    Перални,Препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от KorteZ
    Здравейте,предстои ми закупуване на пералня.Днес бях до Техномаркет и се спрях на две перални:
    ELECTROLUX EWF-12470W
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024523
    ARISTON ARXF-129
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038125
    Кое според вас е по-добрият вариант,благодаря ви предварително.
    Равностойни модели,ARISTON-а е с по добър дизайн,но все пак въпрос на вкус!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  3. Перални,Препоръки 2008г
    От tyo_bg във форум Бяла техника
    Отговори: 244
    Последно: 28-12-08, 21:07
  4. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23
  5. Перални,Препоръки 2005г
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 12-12-05, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе