Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 6 от 68 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #76

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Зависи, беше ли включил изсушаване ? Нашата имаше функция икономично изсушаване, при която оставаше доста вода в съдомиялната. Също така, колко време след като спря я отвори? Отнема време преди да изсъхне!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #77

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    Зависи, беше ли включил изсушаване ? Нашата имаше функция икономично изсушаване, при която оставаше доста вода в съдомиялната. Също така, колко време след като спря я отвори? Отнема време преди да изсъхне!
    Еми отворих я веднага след като свърши програмата.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #78

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Следващия път, сложи чиниите, пусния и си легни за да не те човърка да я закачаш като свърши. На сутринта виж резултата. Да не забравиш да включиш режима за изсушаване. Успех

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #79

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Снощи я пуснах празна да се поочисти малко, на една от най-дългите програми ,136 мин .Направи ми впечатление че беше мокра като свърши,това нормално ли е?
    Като я заредиш и измие отвори 5-10 см(аз подпирам с блокче от конструктор) и я остави.След час или сутринта всичко ще е сухо(при мен остават капки само по пластмасовите части).Зомбито има такава и той питаше за сушенето.
    Регулира ли солта?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #80

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Като я заредиш и измие отвори 5-10 см(аз подпирам с блокче от конструктор) и я остави.След час или сутринта всичко ще е сухо(при мен остават капки само по пластмасовите части).Зомбито има такава и той питаше за сушенето.
    Регулира ли солта?
    Как се регулира солта ? Нещо не мога да разбера тия препарати за какво служат,жената купи от всички и сега се чудим ,къде да ги слагаме.За блясък за гланц и не знам си и какви още.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #81

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Всичко си пише в инструкциите и то простичко за тъпаци кат мен,прочети.Солта в гюмчето с капаче на дъното(да не я хакнеш във филтъра!);при мен се регулира колко да пуска от бутоните за програма и старт.Препарата(гел,таблетка),преди миене слагаш в лявата страна на кутииката на вратата.Гланцът в дясната страна на кутииката на вратата,докато стигне максимум(около 100 мл) и го регулираш на 3-4 от врътката.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #82

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    много хубаво е описано всичко в темата. Тръгнах да избирам съдомиялна, но установих че има неща свързани с нагревателя които не са ми ясни - а именно : съществуват 2 вида нагреватели - проточен и скрит. Искам да попитам каква е разликата и какви са ползите от това да се използва едният вид или другият.
    Благодаря Ви!

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #83

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Всичко си пише в инструкциите и то простичко за тъпаци кат мен,прочети.Солта в гюмчето с капаче на дъното(да не я хакнеш във филтъра!);при мен се регулира колко да пуска от бутоните за програма и старт.Препарата(гел,таблетка),преди миене слагаш в лявата страна на кутииката на вратата.Гланцът в дясната страна на кутииката на вратата,докато стигне максимум(около 100 мл) и го регулираш на 3-4 от врътката.
    Ясно, мерси !

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #84

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Явно сушенето зависи от програмите,преди малко свърши на 5 програма за средно замъресени, при нея нещата са ОК.
    След като свърши ,всичко си е прилично чисто и свежо. Жена ми много е доволна ,каза че мие много добре,така както на ръце не може да се измие и е факт.Днес си правихме Гювечета,които бяха силно замърсени от ползването преди и са мити все на ръка, сега обаче светнаха след миенето в машина,станаха като нови.
    Така че съвета ми към хората които се чудят за Съдомиялна е да отиват към магазина и да си купят без да се замислят.Толкова от мен ,стига съм спамил в тая тема.

  12. mn
    mn е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #85

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Явно сушенето зависи от програмите,преди малко свърши на 5 програма за средно замъресени, при нея нещата са ОК.
    След като свърши ,всичко си е прилично чисто и свежо. Жена ми много е доволна ,каза че мие много добре,така както на ръце не може да се измие и е факт.Днес си правихме Гювечета,които бяха силно замърсени от ползването преди и са мити все на ръка, сега обаче светнаха след миенето в машина,станаха като нови.
    Така че съвета ми към хората които се чудят за Съдомиялна е да отиват към магазина и да си купят без да се замислят.Толкова от мен ,стига съм спамил в тая тема.
    Да ти ви е честита новата придобивка! А за някой който все още се чуди дали да си купи -моята я продавам за 160лв. немска за 12 комплекта, за вграждане е с кафяв преден панел! Весели празници!!

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #86

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Taka да напиша малко за този модел Съдомиялна.
    Пробвах всички програми, тези които са интензивните за силно замърсени съдове ,мият иделано но малко със сушенето не се справят, Другата която съм пробвал е тази за всекидневна употреба ,там мие разлин1о ,че и почити сухи илизат съдовете, засега мие иделано почити всичко което съм слагал. Тенджери,тави и други по-силно замърсени съдове, дезинфектират се много добре и светят след миенето им.Ползвам таблетки All in One /Finish/, началото слагах цяла таблетка, но сега съм на 1/2, видима разлика няма, отделението за сол го напълних с 1 л вода и после изсипах 1,5 сол.Сложих и гланц в отделението до таблетката.Първоначалните ми впечатления са много добри, като се има предвид ,че бях много скептично настроен към такъв тип машина.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #87

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, купих ELECTROLUX ESF 2430 W, свързах я към вода и канал, перфектно е нивелирана, но се появява проблем. Започва програмата пълни със вода, но в момента в който стигне до изпомпване спира. Загасват всички светлини и почва да върти помпата напразно. В инструкцията е описано че така се случва, като се задейства системата против наводняване. Понеже беше прокапала леко, вдигнах предния и край и миялната продължи с програмата и я изкара все едно нищо не се е случило. Дали аз бъркам някъде, или просто миялната си е повредена? Заредил съм я със сол и гланц по упътване. Огледах внимателно и за прищипан отходен маркуч, не е такъв случая.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #88

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Наклони я да изтече водата и ще тръгне,но защо е прокапала?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #89

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Наклони я да изтече водата и ще тръгне,но защо е прокапала?
    Да така и стана. Прокапването не знам защо се получи, стоя около половин час в това положение с включена система против наводняване. Вчера пак я пуснах и пак същия номер. Тръгна, напълни взе да върти водата и след 15тина минути като дойде ред да изпомпва пак запецна. Надигнах предния край и продължи с програмата, ни лук яла ни лук мирисала. Мислех си, че някак си по-автоматично ще стават нещата?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #90

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    много подробно описание, благодаря, дано да е достатъчно за разходката ми след малко за съдомиялна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 68 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: 22-04-24, 14:02
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе