Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 41 от 84 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #601

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    За мен определящо беше дългата гаранция, две години до тук безпроблемна работа. Не обичам да харча пари само заради марката, както и "екстри", които няма (или не зная как) да ползвам. Имай предвид и това, че сушилните с термопомпа са с по-дълъг цикъл на сушене, в зависимост от програмата и количеството пране.
    Законова гаранция - 2 години. Всичко над тези 2 години е гаранция на производителя (мъжка дума, на добра воля), и понякога покрива нещата от законовата, но понякога има ситен шрифт. Ако не си съгласен с нещо над тези две години или не ти покрият - не можеш да ползваш КЗП примерно. За мен е показателно друго обаче с тези дълги гаранции и затова ги предпочитам - че все пак производителя ти дава гаранция и заявка за качествен продукт. Поне не съм чел скоро случай, за някой ползвал гаранция над тези две години. Примерно знам за случаи на ползващи (а и аз самият) на хладилник - български (от Пловдив), изпратиха ми една дефектирала част, след 4 -тата година - БЕЗПЛАТНО, име ли чистят - не знам. Не е кой знае какво, но гаранцията ми беше 3 години. Сега имам друг такъв в ново жилище. Аз съм доволен - най тихият в класа си, а много плюят тук по него. Да не говорим че и тук се робува на марки, и много сгреших с една много рекламирана марка тук - на два пъти, като си проучвах за пералня и печка. Явно има скрит маркетинг - реклама. Все едно всички които не са влезли в някой форум и не са прочели, и вече са прецакани. Оплювани производители, продават "тотален брак" - с гаранция 5 години и не са фалирали още, на някой който не е прочел че са "боклуци". Е аз си взех няколко такива продукти "боклуци" и съм предоволен.
    Този пост е редактиран от sevdo2000; 14-11-18 в 05:21.
    podredko одобрява това.

  2.  
     
  3. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #602

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Много добре го каза.Само мога да добавя че много често проблема не е в уреда а в неправилната употреба или монтаж.Сам съм се прецаквал по единия параграф.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #603

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sevdo2000 Виж публикацията
    Законова гаранция - 2 години. Всичко над тези 2 години е гаранция на производителя (мъжка дума, на добра воля), и понякога покрива нещата от законовата, но понякога има ситен шрифт. Ако не си съгласен с нещо над тези две години или не ти покрият - не можеш да ползваш КЗП примерно. За мен е показателно друго обаче с тези дълги гаранции и затова ги предпочитам - че все пак производителя ти дава гаранция и заявка за качествен продукт. Поне не съм чел скоро случай, за някой ползвал гаранция над тези две години. Примерно знам за случаи на ползващи (а и аз самият) на хладилник - български (от Пловдив), изпратиха ми една дефектирала част, след 4 -тата година - БЕЗПЛАТНО, име ли чистят - не знам. Не е кой знае какво, но гаранцията ми беше 3 години. Сега имам друг такъв в ново жилище. Аз съм доволен - най тихият в класа си, а много плюят тук по него. Да не говорим че и тук се робува на марки, и много сгреших с една много рекламирана марка тук - на два пъти, като си проучвах за пералня и печка. Явно има скрит маркетинг - реклама. Все едно всички които не са влезли в някой форум и не са прочели, и вече са прецакани. Оплювани производители, продават "тотален брак" - с гаранция 5 години и не са фалирали още, на някой който не е прочел че са "боклуци". Е аз си взех няколко такива продукти "боклуци" и съм предоволен.
    Аз съм ползвал сериозна гаранция над втората година при закупен уред с обявена 55 месеца гаранция след регистрация при производителя. Либхер ми смениха целия хладилник с чисто нов на 3.5г. от закупуването поради пробив във вградения изпарител и изпускане на хладилен агент.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #604

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз съм ползвал сериозна гаранция над втората година при закупен уред с обявена 55 месеца гаранция след регистрация при производителя. Либхер ми смениха целия хладилник с чисто нов на 3.5г. от закупуването поради пробив във вградения изпарител и изпускане на хладилен агент.
    Еми супер, значи са си валидни тия гаранции. Иначе Либхер наистина неофициално си имат направо доживотна гаранция . Чувал съм и за други случаи на такива смени на още по - голям период.

    - - - - - - - - - -
    "А някой знае ли дали има модел термопомпена, който може да се почиства по лесен начин топло обменника ?"

    Реално самопочистващите се кондензатори на БОШ и СИМЕНС са необслужваеми и нямаш достъп до тях. Но пак след известно време - трябва цялата машина да се носи в сервиз в зависимост от натоварването ѝ на 4-5 години за почистване. Останалите имат достъп само до предната решетка, но назад има още много такива - 3-4. Тя не могат да се почистят и пак трябва да се носи в сервиз за почистване. Просто трябва много добре да се внимава как се монтират филтрите, почистване и това е. Иначе е неизбежно. Пък самата машина ако издържи и повече от 5-6 години ... Тогава надали чак пък толкова ще си струва да се чисти тоя кондензатор.
    Този пост е редактиран от sevdo2000; 14-11-18 в 08:59.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #605

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ей това носене в сервиз искам да избегна по ред причини. На брат ми AEG-то 3 пъти сме я разглобявали профилактично. Последния път нещо не сушеше добре и отново разглобихме, почистихме и сме свързали едно кабелче на обратно та голям проблем стана :D. После добре, че намерихме познат, който се занимава и я презареди дори за всеки случай. Сега е супер, но не ми се занимава за на пред да я отваряме. Кондензните им се вадят и почистват лесно, но .... нали консумирали много.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #606

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Ей това носене в сервиз искам да избегна по ред причини. На брат ми AEG-то 3 пъти сме я разглобявали профилактично. Последния път нещо не сушеше добре и отново разглобихме, почистихме и сме свързали едно кабелче на обратно та голям проблем стана :D. После добре, че намерихме познат, който се занимава и я презареди дори за всеки случай. Сега е супер, но не ми се занимава за на пред да я отваряме. Кондензните им се вадят и почистват лесно, но .... нали консумирали много.
    Е няма две добрини. И аз не исках с термопомпа (то и двата вида са кондензационни, че кондензират влагата от въздуха, а не изхвърлят влажния въздухдиректно в атмосферата), но нетермопомпените ползват околната температура за оросяването и загряват доста наоколо. Абе виждам че знаеш, щом си разглобявал такава. Аз реално купих Електролукс (по - нагоре може да ми видиш мнението), 99% си е АЕГ, даже в ръководствата на двете аналогични имат еднакви правописни грешки, филтри, термопомпи, цялата карантия е една и съща, но Електролукса е с 400 лв по - евтин. Недостатък е че няма допълнителна гаранция от 5 год. но аз си я добавих, и пак е по - евтино . Избрах я и пред АЕГ че е единствената такава сушилня с 6 кг МИКС програма (с по - ниски температури), всички други сушилни имат 7-8 кг (колкото им е капацитета ) само на една програма - Памук. Аз от моята на Памук не съм доволен че ги препича, и сега ползваме само МИКС. Избрах и термопомпена, защото ще я ползвам и лятото, а тази почти не загрява стаята, нямам на друго място къде да я сложа. Иначе има разлика в разхода, но в рамките на живота им надали ще се компенсира разликата в цената (в зависимост от използването). Ако имаш място, където не те бърка загряването - вземи си обикновена кондензационна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #607

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Не съм се навил още. Все минуси излизат . Греенето лятото няма да ме бърка защото единственото място за сушилня ми е на остъклената тераса. Но зимата какво ще става вече ... А и мислех да опитам с 2ра употреба Siemens E46-3R или някой AEG (има ги в едно магазинче за 2ра ръка техника) да видя какво ще се получава, но й искат 400лв..

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #608

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Aко си вземаш втора ръка , попитай сервиза дали е отварял сушилнята за почистване.Имах навремето едно Gorenje което бях взел втора ръка.Външно много лъскаво иначе.Ремъкът му обаче се скъса и се наложи тотално разколчване.Та като отвориха сушилнята и свалиха барабана видях огромното количество гнас (мъхчета и т.н) останало от няколкогодишната експлоатация на предишния собственник.Честно казано ми се догади като видях с какво макар и косвенно са имали съприкосновение дрехите ми.Удеше ми да ги изхвърля.После си купих чисто нова.Та мисълтта ми е,ако е втора ръка,да е почистена и със сменен ремък.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #609

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Aко си вземаш втора ръка , попитай сервиза дали е отварял сушилнята за почистване.Имах навремето едно Gorenje което бях взел втора ръка.Външно много лъскаво иначе.Ремъкът му обаче се скъса и се наложи тотално разколчване.Та като отвориха сушилнята и свалиха барабана видях огромното количество гнас (мъхчета и т.н) останало от няколкогодишната експлоатация на предишния собственник.Честно казано ми се догади като видях с какво макар и косвенно са имали съприкосновение дрехите ми.Удеше ми да ги изхвърля.После си купих чисто нова.Та мисълтта ми е,ако е втора ръка,да е почистена и със сменен ремък.
    И мен винаги това ме е спирало от уреди втора употреба за хигиенни грижи - пералня, сушилня, миална. Иначе има уреди, които са перфектни втора употреба но ... Само като си помисля че някой си е прал бельото и чорапите .
    А иначе специално термопомпена на остъклена тераса няма да работи, или няма да е икономична - все пак пренася топлината от въздуха (колкото и да е малко) в самата сушилня. А ако падне под 5 градуса, не зная дали и ще работи. И обратното - ако много се напича лятото - така че избора ти се свежда до само една технология - нагревателна кондензационна.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #610

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Моята е точно на тераса, остъклена със стар неуплътнен прозорец (плъзгащи крила) и си работи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #611

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами не знам, на мен явно ми се струва, но при почти едно и също пране, като е по - хладно в стаята, нашата си удължава времето с 10-20 мин. над времето за цикъла отначало (че отварях широко прозореца като работи че мислех че ще има влага и пада температурата на 17-18 град. в стаята). Когато я взехме беше топло времето и даже сваляше 10-20 мин (24-25 град). Сега като е нормална температурата - точно колкото показва в началото на цикъла е (сега не го отварям прозореца :и е 20-22 град.). Просто по - бързо достига до работната си температура още отначало.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    18
    #612

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте. Много отдавна не съм писала във форума, но ето пак съм тук с поредния проблем. Имам AEG T8DEC49S. Сега декември става на две години. Гаранцията му е пет годишна. Та от две седмици събира вода под кондензатора (има едно малко филтърче там). Водата беше много и почти преливаше извън сушилнята. Идва техник и направи профилактика. Почисти мъх, налива вода при кондензатора. Обаче сушилнята продължава да събира там вода. По-малко е като количество, но има вода след всяко сушене. Преди това като я почиствах нямаше вода там. Техникът се опита да ме убеди, че е нормално там да се събира вода, но аз не съм съгласна.
    Какво е мнението ви? Помпата ли не работи добре и не дърпа водата или е запушено някъде?

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #613

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Викай техниците да си я оправят,не е нужно да гадаеш

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    18
    #614
    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Викай техниците да си я оправят,не е нужно да гадаеш
    А някаква идея къде е проблема?
    Извикала съм техниците пак, но ще дойдат след седмица.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #615

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,

    Жена ми от известно време ме навива да си купим сушилня. Спряхме се на тези модели по-долу. Моля за помощ от Ваша страна за избор на по-добрия. Изискванията са ни да е с термо-помпа и минимум 7кг. капацитет на сушене.

    https://www.technomarket.bg/sushilni...80312-09152702

    https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...-DE-S/p/688875

    https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...TCE-S/p/688876

    https://www.technomarket.bg/sushilni...81-eu-09167608

    Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 84 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе