Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
268. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.27%
  • Beko

    27 10.07%
  • Blomberg

    2 0.75%
  • Bosch

    57 21.27%
  • Candy

    7 2.61%
  • Electrolux

    19 7.09%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.58%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.72%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.69%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.97%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 43 от 84 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1251

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #631

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    на Gorenje wave active сушилните са с панти отдясно и вратата не се върти.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #632

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    С твоята какво стана? Пробва ли я? Доволен ли си от сушенето? Като гледам, писал си, че е шумна, но те всички по спецификации са 65-67 dB. Аз съм силно предубеден към тази марка. Фурната ни (по настояване на жената) е Gorenje и не ми харесва, нито изработката, нито управлението. Всичко по нея ми изглежда някак евтино и се чудя ще си изкара ли гаранционният срок. Иначе пече сравнително равномерно и жената не се е оплакала.

  4. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #633

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ползваме 8-ма серия на Бош и пантите са от дясно. Това е и нормално. При положение, че на същия производител люка на пералнята се отваря на ляво. Направено е за удобство ако монтажа на двете е един до друг.
    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    Я кажете на 6-та серия BOSCH и 7-ма серия AEG могат ли да се въртят вратите? Жената много държи вратата на сушилнята да е с панти от дясно.
    От няколкодневното ми гледане на клипчета и четене където каквото намеря клоня най-много към 8-ма серия на AEG. Даже съм я добавил в няколко кошници. :D
    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    20
    #634

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Re: bagerista

    Благодаря за съдействието.

    Има ли смисъл за търсене на алтернатива на AEG T8DBE48S , в по-висока ценова категория .

  6. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #635

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от chany Виж публикацията
    Ползваме 8-ма серия на Бош и пантите са от дясно.
    Това е ясно. Аз питам за 6-та серия.

  7. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #636

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Кое е ясно? Ползвате пералня Бош 6-та серия и съм сигурен, че люка се отваря на ляво! При сушилня Бош, 6-та серия, лука се отваря на дясно.
    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    Това е ясно. Аз питам за 6-та серия.
    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk
    Принципа на отваряне, люка на пералня на едната страна а на сушилнята на другата е за удобство на домакините и се спазват от много производители.
    Серията ( класът) не е от значение!
    Този пост е редактиран от chany; 22-11-18 в 14:12.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #637

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    @Zygot. говоря за самопочистващият се кондензатор. Не знам ти какво визираш, но и при 8-ма серия на АЕГ си се почиства ръчно. Виж тук:https://youtu.be/TbqAcUAIvj4?t=244
    А от самото сушене доволен ли си?
    Не сме я ползвали само я купихме. Уж за зимата, ама още се простира нормално на юг. Една от причините предполагам е шума. Доста е шумна като пералня на центрофугиране.
    Ако ще се държи вътре в апартамента май по-добре с нагревател.

    От тук я взех на 870лв Т7 модел.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #638

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    DA83 имаше две сушенета . първо на пране около 2 килограма бебешки дрехи . ориентирам се по това колко прах ми иска пералнята а тя ми искаше минимума.
    Пуснах сушилнята на standard cotton + half load тоест 4 кг с време на сушене уж 1:45 .. фактически си намали времето на около 1 час най-вероятно заради по-малкото количество пране и факта че сензора и за влажност функционира. Дрехите директно ги прибрахме в гардероба

    Второто сушене беше с пране може би в горната граница 6-8 кг тъй като пералнята ми поиска количество прах невиждано до сега 170мл при положение че разграфяването в чекмеджето е до 150 ml.напълних колкото можах прах и така .. та пуснах сушенето на standard + extra dry 1/3 с време за сушене 3 часа . колко е сушила фактически не знам. Майка ми беше вкъщи да гледа бебето докато ни няма и прането беше сгънато за прибиране в гардероба .. каза че по ластиците на по-дебелите дънки/долнища е било една идея по влажно но фактически като ги опипах не усетих нещо съществено явно бяха изтинали и изсъхнали.

    след всяко сушене филтъра на вратата и този преди дунапрена на изпарителя естествено бяха почистени. По същество съм доволен дрехите са меки (може йонизатора да помага). ние не гладим така или иначе та не мога да преценя намачкани ли са били или не . добре са си
    центрофугата на детското беше 1200 оборота на по-тежкото пране 1000 оборота. трябва да видя по ISO стандарта колко е остатъчната влажност при различните обороти(информативно). В хола където се намира в момента не се чувства никаква разлика (субективно) във влажността тоест би трябвало да си отговаря на класът за кондензиране.

    Не съм я мерил с ват метър все още да ли се движи в обявените стойности, но и това ще се случи.

    По време на "антинамачкване" след края на сушенето . изглежда че върти барабана само по часовниковата стрелка, но имам наблюдение само върху три завъртания та може да ги редува Х въртенета в едната и У в другата. Обаче имам чувството обаче че при всяко завъртане издава звуков сигнал за да привлече вниманието, но не съм сигурен в това .. може да го прави Х на брой завъртания след край на програмата или през цялото време или може нещо пералнята да се е бъгнала въпреки че тя си переше и нямаше причина в него момент да издава звуци. Ще наблюдавам "антинамачкването" повече време. Иначе светват индикаторите за пълен резервоар и почистване на филтъра , но индикациите изгасват като се отвори вратата / смени програмата и т.н. след края на програмата тоест напомня че трябва да се чисти и излива. При монтирането върху пералнята ще измеря какво ще ми трябва и как трябва да върви маркуча като височина спрямо сушилнята за да се утича конденза в канала. трябва и да намеря възвратен клапан тъй като пише че ако се върне вода или въздух през канализацията може уреда да се повреди . според инструкцията . но Ф-ито на тръбичката е много мъничко та към момента не съм наясно как точно ще се случат нещата с тоя клапан. Идеи хах :D


    По отношение на вратата .. различното отваряне изглежда ОК когато са една до друга но когато са една върху друга и целта е някакъв ъгъл то нарушаваш инструкцията за монтаж вратата да се отваря напълно и свободно . примерно пералнята се отваря на 90 градуса и се удря във стена а сушилнята се отавря на 180 градуса или 90 градуса защото се е ударила във врата ..
    При другия вариант за монтаж при мен .. не гледайки къде ходиш . си удряш колената в 180 градуса отворената врата на пералнята .. или я изопваш ако подходиш от другата страна :D
    Ако можеше вратите да се обръщат тоест и двете да се отварят в една посока то поне в единия вариант нещата щяха да са горе-долу.
    Този пост е редактиран от drekinov; 22-11-18 в 15:09.

  11. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #639

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Значи тази вечер ще обиколя магазините да пипна това-онова. И която ми се строи най-тежка, нея взимам.

    ЕДИТ 23.11.2018 - 07:34: Току що поръчах от румънците Bosch WTW85550BY.

    Този пост е редактиран от Jackxxx; 23-11-18 в 08:35.

  12. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #640

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Няма смисъл
    Цитат Първоначално публикувано от feti Виж публикацията
    Re: bagerista

    Благодаря за съдействието.

    Има ли смисъл за търсене на алтернатива на AEG T8DBE48S , в по-висока ценова категория .

  13. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #641

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Как да изключа опцията "Против намачкване"? Не желая след края на програмата, барабана да продължава да се върти. В упътването пише, че има такава настройка, но не и как се активира/деактивира. AEG T8DBG48S. Благодаря.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #642
    Е няма такава идиотщина. Дойдоха и смениха вратата при което само жена ми и бебето са вкъщи. Сложили вратата и тръгнали. Жената решила да избърше вратата защото я донесли без найлон, балончета и т. Н. Ами има друга дръскотина и една огромна друга по канта само че от дясната страна.
    Снимки малко по късно когато успея да се прибера. Националния телефон даже се чудих защо съм се обаждал като не съм видял вратата и да им пратя снимки на мейла. На пръв поглед старата ярта беше в пъти по добро състояние.

    Тотален потрес

    Ето снимки на "новата" врата https://my.pcloud.com/publink/show?c...GTMXMdRHmFpNuX .. оказа че вратата е "ползвана" .. някой вече си е сушил дрехите с тази врата.
    Колкото и добре да суши ...

    Очевидно обаче явно моделът доста добре се харчи. онлайн магазините нямат наличност отново тоест вносителя я е изчерпал, а zora има някакви бройки в един от магазините. Късметлиите да си огледат вратите
    Този пост е редактиран от drekinov; 26-11-18 в 16:04.

  16. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #643

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Чисто принципен въпрос - това "кофти" обслужване в гаранционният срок сега на кой се дължи? На локалният сервиз или на магазина от който си купил сушилнята? Ако не е тайна в кой град си и кой е магазина от където си я купил?

    Иначе довечера ще посрещам моята сушилня и след няколко дни ще пиша как е положението. Надявам се да няма никакви проблеми с доставката и инсталацията.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #644

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Това мухъл ли е?
    Ако е така не сушете дрехите на бебето!!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #645

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    уредите Gorenje се обслужват само от сервиз Gorenje или така познатия БГ сервиз bgs.bg .
    Локалния сервиз в Русе може да има вина само по два параметъра .. че носи резервна част под мишница и че не са огледали вратата преди да я монтират, а още по вероятно е дори да не знаят за какво става на въпрос.
    Днес се обадиха и казаха от Варна (бг сервиз / горение сервиз) пристигна една врата да Ви я монтираме. - аз такова обаждане не очаквах защото доколкото разбрах обикновено части на склад не се държат и не е много практика да се поддържат наличности. Принципно очаквах едно 2-3-4 седмици да минат .. да се обадя още веднъж да ги питам какво става с вратата . те да ми кажат каква врата и да се разправяме по друга линия. Бързата реакция фактически се обяснява с факта че някоя друга сушилня явно има по сериозен фабричен дефект и са я разглобили за резервни части :D Казали са си . оф тоя дет се оплаква да му шитнем врата от тая другата сушилня за без пари и готово.

    Бг сервиз и либра груп са .. 1:1 да не кажа едни и същи в една сграда са .. вносител и сервиз .. колко да не са фактически едни и същи хора .. под две различни юридически фигури. Та квото от сервиза такова и от вносителя ...


    .......
    По скоро е мъх .. от дрехите които предишния собственик на тази врата е сушил. Питах жената 3 пъти .. цялата врата ли смениха или я разглобяваха .. логично .. смъкнали я от пантите два винта и докато се прибера 15 минути .. вече ги нямаше.

    ------

    EDIT 1: от локалния сервиз в Русе ми се обадиха първо да се извинят че въобще не са били в течение на проблема и както и предполагах .. дошла една врата от варна и им казали монтирайте я еди къде си и те хората максимално бързо дошли да я монтират за да може да си ползваме уреда. В сряда 9:30 ще дойдат да ми върнат моята си врата и .. новина .. чакаме нова врата от Словения. От онлайн магазина ми се обадиха да ми кажат същото няколко минути след това.
    Този пост е редактиран от drekinov; 26-11-18 в 17:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 84 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 11:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 22:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 16:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе