Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 44 от 84 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #646

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами от твоя разказ излиза, че поне има някакво старание. Опитват се да ти решат проблема в крайна сметка. Сега, ако бяхме в Словения сигурно, вече щеше да имаш новата врата, ама сме в България. Нормално е да нямат части на склад и да поръчват.
    Ама пък тия от локалният сервиз как не са погледнали, че ти слагат такава врата? Или са видяли, ама са решили да ти я сложат, защото така са им наредили. В първият случай е липса на професионализъм, а във втория случай е липса на проактивност. И в двата случая това са често срещани проблеми в сферата на услугите в България.

    Иначе снощи пристигна моята сушилня. Куриера беше точен, даже бяха двама и предложиха да ми я качат до вкъщи, да не вдигам аз. Аз отказах, все пак съм млад, здрав, прав човек, а и исках да контролирам положението при качването. Вкъщи я разопаковах и я забърсах от прах. Тук останах втрещен колко беше чиста сушилнята. Реално парцалчето с което я чистих не потъмня изобщо. За пръв път ми се случва да ми доставят бяла техника в толкова чист вид. Сложих я до пералнята и я оставих да се темперира 24ч., така че довечера ще я включвам.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #647

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Напълно съм съгласен че в България няма резервни части на склад и това не е проблем да се изчака тъй като уреда е функционален но този опит да замажат положението от централния сервиз / вносител във Варна / София беше просто жалък.
    Иначе добре се е получила, а 24-те часа не е точно за темпериране. По моите инструкции пише 2 часа темпериране, НО ако не е пренасяна според инструкциите на производителя .. че може да се накланя само налявата страна погледнато срещу нея (при другите модели инструкциите може да са други).. да остане 24 часа. това най-вероятно е свързано с необходимостта маслото и фреона да се утекат където им е мястото. Същото е като при хладилник. ако не го пренесеш според очакванията трябва да го оставиш фреона и маслото да се наместят ..
    Иначе като изключим перипетиите горе-долу това е сушилнята и стакването върху пералнята със съответния унифициран външен вид който беше търсен "ефект" :D
    https://my.pcloud.com/publink/show?c...DCqIGYCYFKOc9k

  4. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #648

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Добре изглежда, когато и пералнята и сушилнята са една серия. При мен са различна серия и не се допълват особено.

    Днес се зачетох в ръководството и установих, че сушилнята има възможност за свързване към канализацията и кондензираната вода да се отвежда директно в канала. Даже си имам и маркуч в комплекта. Ако го направя това как ще работи самопочистването? Или водата ще минава през кондензатора да го почисти и след това си отива към канала? Някой беше писал, че точно заради самопочистването няма маркуч за отвеждане на водата. Но аз имам и в ръководството надлежно е описано как се свързва.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #649
    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    ....а. Даже си имам и маркуч в комплекта. Ако го направя това как ще работи самопочистването? Или водата ще минава през кондензатора да го почисти и след това си отива към канала? Някой беше писал, че точно заради самопочистването няма маркуч за отвеждане на водата. Но аз имам и в ръководството надлежно е описано как се свързва.
    Аз го писах но нямам отговор на въпроса защо имаш маркуч в комплекта. При мен няма. Звънях да питам мога ли да я зустя с мой маркуч в канала. От сервиза казаха не водата и трябва за самопочистването. Теоретично има място за маркуч, но чекмеджето има гумена тапа на мястото на което би се изливала водата в маркуча. Конструктивно филтъра/кондензатора е долу и ако трябва след него да се излива в канала тръябва помпата която и сега я качва водата в чекмеджето да я прекарва по алтернативен път какъвто не виждам.
    Съжалявам не мога да помогна.

  6. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #650

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Опитвах се да намеря информация в нета, но не мога. Най-добрият вариант е да каже някой, който е разглобявал такава сушилня. Аз си го представям, че кондензираната вода се събира съда, след което преминава през кондензатора, за да го почисти и помпата вместо да я качи обратно, я извежда към канализацията. В упътването пише, гумената тапа на чекмеджето да се махне, което оставя едно малко отворче отдолу на чекмеджето. Чудя се за какво е това отворче? Отделно пише, че ако се свързва към канализацията, тогава се маха и малкият филтър на чекмеджето. Филтъра до колкото ми е известно е там, защото по време на сушене, може да се случи няколко пъти кондензираната вода да се превърти през кондензатора. И това налага да има някакъв филтър, който да задържа мъхчетата след почистването на кондензатора. Изпратих запитване към официалният им сайт. Надявам се да ми отговорят скоро.

    EDIT: Получих много бързо отговор. За съжаление е доста многозначителен:


    Приемам, че няма проблем да си свържа сушилнята към канализацията. Така или иначе го пише и в инструкцията, че може.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Jackxxx; 28-11-18 в 15:13.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #651

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    На такъв много значителен отговор лично аз нямам доверие. По-скоро се свържи с телефон и говори с някой от сервиз технически компентентен който да ти обясни как самопочистването си изхвърля мъхчетата в канализацията и как да я свържеш към канализацията.

    В твоята инструкция пише ли че ако се свързва към канализация трябва да има клапан за обратно налягане, който да предотврати връщане на въздух през канализацията който можел да повреди уреда. Питам защото още се чудя що за чудо ще е този клапан ... при положение че маркучето обикновено е с малко Фи, а канализацията е .. колко ф32 може би стандартно.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #652

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Последен коментар по темата за свързването на сушилнята към канализацията - звънях на централният телефон на БОШ за България и от там една кака ми каза, че няма никакъв проблем да си отвеждам водата към канализацията. Зададох ѝ няколко по-технически въпроса и тя само повтаряше, че нямало проблем. Обадих се на сервиз за бяла техника БОШ в Пловдив и от там ми поискаха да им снимам табелката на сушилнята, за да проверят, защото имало такава възможност, но при някои сушилни това можело да се активира само ръчно, а при други било автоматично. Оказа се, че на моята сушилня е достатъчно само да свържа маркуча и това е. Всичко останало тя си правела автоматично. Какво точно представлява ръчното активиране, не съм питал, но все пак се надявам информацията да е полезна за ползвателите на сушилни БОШ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #653

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,
    Коя от двете сушилни бихте ми препоръчали? Мерси

    AEG T8DBE48S
    https://www.tehnomix.bg/sushilnya-aeg-t8-dbe48s
    или

    Bosch WTR85V90BY
    https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...V90BY/p/682801

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #654

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, някой дали знае къде се произвеждат сушилните Шарп

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #655

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от procar Виж публикацията
    Здравейте, някой дали знае къде се произвеждат сушилните Шарп
    В Турция.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    3
    #656

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, закупих си сушилна машина втора употреба марка Siemens WT46E383, но никъде не мога да намеря упътване или някакво ръководство за използване, тъй като до сега никога не съм ползвал такъв уред. Менюто е на немски и общо взето с първото ползване успях да свия дрехите, които се сушиха. Молбата ми е ако някой има идея как да променя температурата на сушене на по-ниска, за да не свива дрехите да ми каже как става Опитвам се да преведа думите от менюто с преводача, но нямам представа какво точно правя и аз и дали има нещо, което трябва да знам. Предварително благодаря на всички, които се отзоват

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #657

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    ...

    Иначе снощи пристигна моята сушилня. Куриера беше точен, даже бяха двама и предложиха да ми я качат до вкъщи...

    Успя ли да я регистрираш в сайта на Бош за 5 годишна гаранция? И аз чакам същия модел от Емаг.

  16. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #658

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    ^^
    Да, нямаше никакъв проблем.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #659

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от svetlin777 Виж публикацията
    Здравейте,
    Коя от двете сушилни бихте ми препоръчали? Мерси

    AEG T8DBE48S
    https://www.tehnomix.bg/sushilnya-aeg-t8-dbe48s
    или

    Bosch WTR85V90BY
    https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...V90BY/p/682801
    В крайна сметка взех Боша WTR85V90BY, грабна ме, че има и втори филтър, а пък АЕГ-то нямаше. Пък ще видим.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #660

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте и от мен! От неделя собственик на gorenie DE82/G. Вчера я пуснах за първи път и останах доволен от резултата. Програма памук/стандарт я пуснах със всякакви дрехи(три големи хавли,дънки,ватирана блуза,няколко потника и слипове,мъжка пижама и чорапи. При стартиране изписа 3;15 минути за цикъла на сушене,а реално приключи за 1:20 -30 минути. Дрехите бяха добре изсушени ,като единствено ватираната блуза имаше лека влага по ластиците на ръкавите. Като минус отчитам късия захранващ кабел и че няма осветление на барабана.Като шум замерена с приложение на телефона се движи в диапазона 50-55 дицибела.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 84 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе