Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 68 от 84 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #1006

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Да, но в Техномаркет цената е със 100 лв отгоре.
    Благодаря за дискусията!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #1007

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ще споделя опита ми с комбо П+С ELECTROLUX EW9W249W. Взех я преди 6 месеца. До есента бях ползвал само пералната функция - имам достатъчно балкони и тавани да простирам лято до късна есен. Два месеца ползвам и сушилнята - повече майка ми , но аз я настройвам , че възрастните се шашкат от електронни дисплеи. Първия път леко я претоварихме - сложихме 6 кг пране - максималното за сушене, но доста намачкани излязоха. После понамалихме товара и пере и суши идеално. Всичко излиза изпрано , ароматизирано и сухо - готово за постилане или обличане. Отначало доста се двуомих от четенето по форумите за проблеми с комбинираните уреди, но сега знам , че не съм сгрешил. Пък и при два уреда се губи смисъла от удобството да заредиш уреда и да ти свърши работата наведнъж.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1008

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Да си я ползвате със здраве. Обаче те проблеми идват след няколко години, когато мъха от сушене полепне по мотора и кондензатора. Дано не се случи скоро.
    Dimitrov100 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #1009

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Така е. Със здраве и безаварийно да се ползва! Но- комботата не са за сушене: нямат филтър, нямат кондензатор (една пластмасовa туба/ бутилка), мачкат, не сушат добре (не са конструирани за сушилня), пекат семеринга и тн. Нещо инцидентно да се духне- да, но не и за редовна употреба, а и да се избягват дрехи, които пускат мъх.
    Минал съм по поя път, като съм сменял лагери и семеринг и чистил ръкава. Отделно и консумацията... Рано или късно всеки ще си направи съответните изводи, като моя го направих с отделна сушилня с "термопомпа". Критерият за избор беше количеството хладилен агент- R134a- 590 g.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #1010

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Dimitrov100 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #1011

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Моята е точно такава - с термопомпа. Има отделно чекмедже над това за препаратите и след сушене се почиства - доста мъх събира. Отделно има още два филтъра , които се почистват.
    Dimitrov100 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #1012

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! За много години!
    Тъй като поразпитах тук, ще споделя моята покупка. Miele TWF760. Като дойде и я "почнем" ще споделя отзиви.
    kokovox одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #1013

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @Gena_bs, погледнах такова изпълнение и се схванах. Поне AEG са сложили бакърени тръби, за разлика от другите им сушилни и се чисти лесно- махаш само капандурите.
    пп Не, че и за другите да си няма чалъм, ама си е голяма играчка. Ето от зимния сезон- не е китка:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Gena_bs одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #1014

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, бих искал да попитам за мнения и съвет относно исзор на сушилня. Имам пералня LG Turbo Wash 8кг A+++-30% висок клас мисля(трябва да видя точно модела) от която сме много доволни. Идеята е върху нея да се постави сушилня, която да е пак да е хубав клас на икономичност(добро съотношение цена-качество). Насочил съм се към два модела, като не знам дали съм на прав път и дали са добри? Ако имате предложения за варианти и други марки до около +- 1400лв. ще съм благодарен.
    Моделите които съм загледал са:

    https://zora.bg/product/rh90v5av6q

    https://zora.bg/product/rh80v3av6n#lg=1&slide=0

    Ако са добър избор коя от двете е би била по-добре като икономичност и ефективност при положение, че пералнята ми е 8кг?
    Благодаря предварително!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #1015

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    serpen7ine , без да съм профи- разглобявал съм и перални и сушилни. Та няма да препоръчам. Не съм видял нещо, което да ми грабне окото; дори висок клас, пак са еднодневки.
    Такъв филм: "енергоспестяващи"- няма. Точно тези са най- калпави и неефективни. На LG-то какво ѝ е спестено- тънките ламарини, малките лагери, цамовата кръстачка или "прозрачния" гюм... Или пък са спестили от нагревател, мотор, помпа? Или са направили програма- водата да е с капкомер и дрехите са хванали само малко миризма от праха? И колко са спестили, а това какво означава?
    Избирай по друг критерий сушилнята. Ако я избереш по А-то и ++++ след него- няма да е правилен избор според мен.
    Gena_bs одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #1016

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Разбирам, то е ясно, че няма да е 10-то чудо на света, но то като всички са калпави по какви други критерии да избирам?
    Аз за това исках предложения на добри варианти за около тази сума, иначе ако бях навътре в материята и компонентите на сушилните щях да съм избрал вече.
    Благодаря иначе за мене всеки съвет е полезен!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #1017

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Купуваш нещо, което ти влиза в бюджета и е с най-продължителна пълна гаранция от производителя/ вносителя.
    Въпреки, че като знам какво се случва в сервизите от всякакъв род в последно време, последното не е особена утеха.
    Успех!

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #1018

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от serpen7ine Виж публикацията
    Разбирам, то е ясно, че няма да е 10-то чудо на света, но то като всички са калпави по какви други критерии да избирам?
    Аз за това исках предложения на добри варианти за около тази сума, иначе ако бях навътре в материята и компонентите на сушилните щях да съм избрал вече.
    Благодаря иначе за мене всеки съвет е полезен!
    Трудно е някой да е полезен в случая. Ако имаш сервизен и да питаш кои дефектират най- много- пак не е критерий. Всеки модел си има слаб възел. Моят критерий съм го споменал- вид и количество хладилен агент. За сравнение- на новите модели е наполовина, т.е.- рязали са с големия сатър, за да им излезе по- евтино и да сложат +++, като са осакатили системата. Това няма да доведе до икономии на ток, защото неимоверно ще се удължи продължителността на работа, а и ще скъси ресурса. Ето на първо търсене в нета:
    Ако тази е с оня компот 407С (да ме поправят хладилните, ако греша), то трябва да е с друга дължина на капилярката и над 620 г.
    Ето пък по- нов модел:


    Направих бегла справка в Техн*полис. Има данни в ръководствата за употреба. Продават се в момента АEG за по 1300- 2000 лв. с 134а от 260 до 300 грама.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    2
    #1019

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте. Пиша с молба за съвет при избора ми на сушилня. Първоначално се бях насочил към тази:
    https://www.tehnomix.bg/sushilnya-aeg-t8-dbe48s
    Един мой познат обаче ми сподели, че при термопомпите се налага профилактика поне веднъж годишно - отваряне и почистване на кондензатора или нещо от сорта, а сушилнята ми е на 4-ти етаж без асансьор - не ми харесва идеята всяка година да я мъкна по сервизи. Предложиха ми Miele professional PT 5135 C - втора употреба за 500 лв. Притеснява ме факта, че нейната консумация , до колкото успях да намеря е 6,17кWh-може би ще се компенсира с по-кратък цикъл, не съм запознат.
    Другото важно нещо е , че сушилнята ми стои в една стая на необитаем етаж и околната и температура не е висока - някъде видях, че това може да е проблем при термопомпите.
    Според вас към коя е по-удачно да се насоча или ако имате по добри предложения бих изслушал и тях. Благодаря предварително.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1020

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    АЗ съм с такава и съм много доволен.на снахата взех МИЙЛЕ втора радост,но висок клас.ми МИЙЛЕТО си е МИЙЛЕ.ИНАЧЕ никъде не пише,че иска профилактика всяка година.има гаранция,та сервизите да му мислят

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 84 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе