Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 78 от 84 ПърваПърва ... 28687677787980 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #1156

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! Ако съм объркал темата моля да ме извините. Имам проблем със сушилня Gorenie d8665n. Много често започна да изписва на дисплея "FULL" и спира да работи. Трябва отново да натисна бутона за старт за да тръгне. Резервоара е празен. Какъв може да е проблема?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1157

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Направо утепа коня с лопатата….
    Взе я само за сравнението или после имаш къде да я сложиш?
    Теорията ми за илюзиорния КОП се доказа.
    Практиката ми за времето на сушене - донякъде.
    Всъщност Сиеменс с качествена изработка на кондензатора и на изпарителя може да суши почти тлкова бързо колкото Бош с нагревател.
    Ето и резултатите: За тези които си мислят, че пестят около 4-5-6 пъти енергия с термопомпена сушилня са в грешка. За тези които мислят, че термопомпената сушилня се справя по-бавно са в почти прави и не съвсем.
    Тест с 4 кг сухо пране микс след изпиране и центрофуга на 1200 оборота.
    Бош с нагревател - време по таймер на програма Микс 76 минути, реално време на сушене 63 минути, разход на енергия 1640 вата.
    Сиеменс с термопомпа с кондензатор и изпарител с медни тръби - време по таймер на програма Микс 89 минути, рално време за сушене 68 минути, разход на енергия 770 вата.
    Сиеменс с термопомпа с кондензатор и изпарител с алюминеви тръби - демек по-еко и леко - време за сушене по таймер на програма Микс 117 минути, реално време за сушене 102 минути, разход на енергия 800 вата.

    Реално термопомпата която не е еко се доближава до бързината на сушене на тази с нагревател и харчи наполовина по-малко. Илюзиорни КОП -ове от 4-5-6 пъти няма. Тртата машина лично на мен ми е бавна.
    BAlexandrov одобрява това.

  4. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #1158

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Дойде време и аз да сменя сушилнята, та се поразрових из форума да видим тенденциите...Не успях да прочета всичко, съжалявам, но все пак не намерих потвърдение на следните въпроси:

    - Ефективни ли са наистна вълнените топки за сушенето и дрехите. Наистина ли си оправдават рекламата?
    - Наистина ли използването на омекотител е вредно и излишно и за дрехите и за сушилнята?
    - Гледам има допълнителни приспособления за сушене на маратонки, т.е. обувките са неподвижни и само да се обдухват. ефективни ли са?
    - За какво реално се ползва wi-fi свързаност?


    П.С. Сушилните с термопомпа ползват хладилника за кондензатор. Как кондензират парата сушилните с нагревател? Според мен тука е ключа от бараката кое е по-добро.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,226
    #1159

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Моята сушилня може да върти и в двете посоки и вълнени топки не ми трябват, въпреки че ги имам. Топките увеличават шума значително.
    Вземи с термопомпа. Разхода на електроенергия е наполовина.
    Ако си богат и имаш перално помещение надалеч от всекидневната, WIFI може да те уведоми кога е свършил цикъла. В бъдеще ще може да се праща информация на сервиза за проблеми с машината така че като дойдат да дойдат с определена част и всичко да се оправи с едно идване.
    На пример имам климатик с wifi и ми излезе код за проблем с климатика на апликацията, който се оказа верен.
    Ако переш обувки често може да вземеш поставка за сушене, но не е наложително. За няколко часа биха изсъхнали и да ги оставиш на терасата.
    Омекотителите скапват всичко - най-вече пералнята. Избягвай ако можеш.
    lrn одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1160

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    [QUOTE=kokovox;1059941
    ...........................Омекотителите скапват всичко - най-вече пералнята. Избягвай ако можеш.[/QUOTE]

    А омекотителите на гранули? За предпочитане ли са пред течните или и те скапват като тях?

  7. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #1161

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Че ще е с термопомпа това е ясно. Стана ми интересно ей така за спорта да разгледам сушилни с нагревател. Прерових всички или 'айде почти всички по-извесни вериги и не открих такава. Колегата от къде го "изкопал" тоя Бош идея си нямам. Освен да е някой секънд-хенд.
    Относно топките и аз подозирах, че е по-скоро реклама. Мерси много, че сподели! Много ме яд като си взема някоя такава глупост и се окаже, че съм "жертва" на успешен маркетинг.
    Приспособлението за обувки е само за случаите, когато трябва трябва да са сухи за сутринта и то през зимата. Сещаш се за кой член от семейството става въпрос :-). Но всичко зависи и колко ще струва.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #1162

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Моята сушилня може да върти и в двете посоки и вълнени топки не ми трябват, въпреки че ги имам. Топките увеличават шума значително.
    Вземи с термопомпа. Разхода на електроенергия е наполовина.
    Ако си богат и имаш перално помещение надалеч от всекидневната, WIFI може да те уведоми кога е свършил цикъла. В бъдеще ще може да се праща информация на сервиза за проблеми с машината така че като дойдат да дойдат с определена част и всичко да се оправи с едно идване.
    На пример имам климатик с wifi и ми излезе код за проблем с климатика на апликацията, който се оказа верен.
    Ако переш обувки често може да вземеш поставка за сушене, но не е наложително. За няколко часа биха изсъхнали и да ги оставиш на терасата.
    Омекотителите скапват всичко - най-вече пералнята. Избягвай ако можеш.
    Няма нужда да си богат , WI-FI ти трябва ако си селянин и пералнята е в хамбара, т.е. вече е надалече и до хамбара пътя е дълъг и страшен вечер в тъмното. Перални с WI-FI пълно и само неприятности с тях. Хубаво е хладилник с WI-FI - като се изстуди бирата да ти бибка телефона .....

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1163

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    Че ще е с термопомпа това е ясно. Стана ми интересно ей така за спорта да разгледам сушилни с нагревател. Прерових всички или 'айде почти всички по-извесни вериги и не открих такава. Колегата от къде го "изкопал" тоя Бош идея си нямам. Освен да е някой секънд-хенд.
    Относно топките и аз подозирах, че е по-скоро реклама. Мерси много, че сподели! Много ме яд като си взема някоя такава глупост и се окаже, че съм "жертва" на успешен маркетинг.
    Приспособлението за обувки е само за случаите, когато трябва трябва да са сухи за сутринта и то през зимата. Сещаш се за кой член от семейството става въпрос :-). Но всичко зависи и колко ще струва.
    Тоя Бош, ей така си го купих нов за спорта в началото на 2019 година, Оказа се ей така за спорта, че тези с термопомпа харчат наполовина, което си е КОП 2, а не 4, 5 и 6, както казаха някой неподготвени джедай.
    Бош с двоен нагревател с датчик за влажност със 4 нива на сушене и още куп екстри които гледам че някой по-евтини нови сушилни не поддържат.
    Сушилнята с нагревател си е кондензна сушилня. Има си кондензатор който лесно можеш да извадиш и да почистиш. На мотора има по-дълга ос и е с две турбини - едната обдухва със студен въздух кондензатора и го държи постоянно хладен, а другата обдухва нагревателя и вкарва топъл въздух който преминава през барабана с влажните дрехи и после по въздуховод се извежда до хладния кондензатор и се натрупва конденз който изтича в една ваничка след това една помпа го засмуква и го качва до контейнера за конденз.

  11. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #1164

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Честно казано от това, което описваш става още по-объркано. Този "кондензатор" в крайна сметка някаква термопомпа ли е (общо казано) или охлажда на принципа на Пелтие, или тече през него студена вода от чешмата? Този "студен" въздух, студен ли е действително или е всъщност със стайна температура?
    Между другото КОП 2 си е доста солиден плюс!

    П.С. Wi-Fi - се ползва и за друго. Вероятно се прави регистрация, при която описваш разни данни освен серийния номер. При работа сушилнята мята всичко каквото е нужно на сървърите на производителя (режими, честота на използване и т.н.). Той от своя страна си прави изследвания и т.н. при това безплатно.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #1165

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ей това е кондензатора - ламарина https://apogee99.com/index.php?main_...ducts_id=11086
    Топките са много удобни когато сушиш пухени завивки, и моята обръща посоките, обаче без топките излизат сплъстени, а със - бухват.
    lrn и Palev харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1166

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Не знам кой за какви "топки" говори, но у дома в сушилнята ползваме такива, пластмасови има ги навсякъде:
    https://praktiker.bg/bg/Pochistvasht...11013/p/825187
    Ползваме ги, защото омекотяват дрехите при сушене, когато се търкалят между тях, иначе излизат твърди.Малко повече трака сушилнята, но не е нещо нетърпимо.

  14.  
     
  15. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #1167

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ей това е кондензатора - ламарина https://apogee99.com/index.php?main_...ducts_id=11086
    Топките са много удобни когато сушиш пухени завивки, и моята обръща посоките, обаче без топките излизат сплъстени, а със - бухват.
    Мерси. Излиза, че "студения" въздух е всъщност въздух със стайна температура и след кондензатора се връща в помещението. Този въздух колкото и да е охладен в кондензатора затопля помещението, което е недостатък.
    За пухените завивки, якета и т.н. си трябва специална програма. Поне на Електролукса, който ще сменям съм нямал ядове. След 2 часа излизат като балони. Между другото това е и най-дългата програма, вероятно това е начина - повече духане :-).

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #1168

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Е, като нямам специална програма ползвам косматите топки - вълнени....
    "Цели" 15 кинта, и определено са по-тихи от пластмасовите.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,226
    #1169

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    Мерси. Излиза, че "студения" въздух е всъщност въздух със стайна температура и след кондензатора се връща в помещението. Този въздух колкото и да е охладен в кондензатора затопля помещението, което е недостатък.
    За пухените завивки, якета и т.н. си трябва специална програма. Поне на Електролукса, който ще сменям съм нямал ядове. След 2 часа излизат като балони. Между другото това е и най-дългата програма, вероятно това е начина - повече духане :-).
    Не. Машината е херметически затворена и циркулира същия въздух. Всъщност отдава хлад, а не топлина защото изсмуква топлината от въздуха и използва тази топлина за сушене. Топлината отива в дрехите и конденза (водата).

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1170

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Не. Машината е херметически затворена и циркулира същия въздух. Всъщност отдава хлад, а не топлина защото изсмуква топлината от въздуха и използва тази топлина за сушене. Топлината отива в дрехите и конденза (водата).
    И кое е херметически затворено? Ти някога разглобявал ли си кондензна сушилня с нагревател?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 78 от 84 ПърваПърва ... 28687677787980 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе