Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 72 от 84 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1066

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Взимаш сушилня с уплътнение в гнездото на филтъра при вратата, иначе трябва да импровизираш, защото цялата прах ще се просмуква и задръства кондензатора.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    2
    #1067

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здрaвейте, отново! Харесала съм 2 сушилни Бош ( WTW85461BY и WTR87TW0BY). Основната разлика е,че едната е със самопочистване. Може ли мнения
    Този пост е редактиран от Barcelona; 13-10-22 в 18:53.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #1068

    Отговор: Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, предстои ни покупка на първата ни сушилня и сме се насочили към по високия клас. Двоумим се между тези два модела:
    https://shop.miele.bg/sushilni-mashini/11819460.html и тази https://www.bosch-home.bg/productlis...x=accessories/
    Не съм толкова вещ на тема сушилни, но ги гледах, сравнявах... едната е кондензационен клас А, другата е кондензацонен клас Б ... моля за Вашите съвети.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1069

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Едната е бюджетна на Миеле, другата висок клас на Бош, принципно аз бих взел Боша, ако не беше системата за автоматично почистване.
    Много хора се оплакват, че след време се изисква ревизия и почистване на ваната и помпата.
    По-добре вземи Миелето.
    roskos одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1070

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Мийле нямат нисък клас. Само опциите са разликата между по-евтините и по-скъпите. Аз бих взел Мийле.
    roskos и Slusatel харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #1071

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    " Ниския " клас на Мийле е високия сегмент на другите марки.
    roskos одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1072

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    https://www.youtube.com/watch?v=3Rnw...BB%D1%8E%D1%81
    Ето за какво иде реч с тези Бошове.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    6
    #1073

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=3Rnw...BB%D1%8E%D1%81
    Ето за какво иде реч с тези Бошове.
    Точно поради тази причина, всички модели който съм гледал на Бош,Хаиър и тн. със самопочистване са рискови. Въпреки че е занимавка, моделите със ръчно почистване на кондензатора имат по-голям шанс да изкарат по-дълго без сервиз. Хаиър май са единствените който предлагат 10кг-което е плюс в предвид написаното по-долу, но автоматичното почистване на кондензатора ме отказа.

    Аз се спрях на модел на Бош 9кг с ръчно чистене след доста четене- Миеле ми бяха извън бюджета а от АЕГ/Електролукс комбинирания уред имам преки наблюдения от жилището на родителите ми и нито е добра пералня нито е добра сушилня- може би защото е 2 в 1. В допълнение размера 7-8-9 кг е рекламен- реално уредите не могат да сушат максималните килограми в рамките на времето зададено в програмата. При мен например при първо тестово пускане вчера за 2 хавлии и 2 кърпи бързата 45 минути програма продължи 70 мин. В машините има сензор, който отчита влажността и удължава времето за сушене/разхода на ток. Крайно не вярвам, че щом за 2кг памук има нужда от час и малко за 3.30 ще изсуши 9 кг памук. По-скоро към 6-7 кг е реалния максимален капацитет за памук на 9кг Бош. Съответно за синтетика и други материи е едно 3-4-5 кг.

    По темата искам да питам как свързвате тънкия нестандартен за конденз на сушилня Бош в канала,така че да е плътно и да не мирише на канал в банята? Стандартните муфи са предвидени за маркуч за пералня който е 25-27 мм. Допълнителното разширение от комплекта на Бош не успява да се задържи в муфата> https://imgur.com/a/KnDhfyx
    Този пост е редактиран от Bgtatko; 16-11-22 в 12:43.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1074

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Времето на програмата зависи от много неща - колко са мокри дрехите, какъв тип са и Др. Сензора за влажност пести енергия, а не обратното. Центрофугирай на високи обороти и сензорната програма ще е по-кратка. 2-3 часа е нормално време за сушилни с термопомпа. Разхода зависи повече от температурата на сушене, отколкото от времетраенето. То затова повечето уреди отнемат много по-дълго за цикъл сега от преди.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #1075

    Отговор: Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от roskos Виж публикацията
    Здравейте, предстои ни покупка на първата ни сушилня и сме се насочили към по високия клас. Двоумим се между тези два модела:
    https://shop.miele.bg/sushilni-mashini/11819460.html и тази https://www.bosch-home.bg/productlis...x=accessories/
    Не съм толкова вещ на тема сушилни, но ги гледах, сравнявах... едната е кондензационен клас А, другата е кондензацонен клас Б ... моля за Вашите съвети.
    Та в продължение на темата в която се чудих коя аджеба да взема, е много ясно взех Miele-то модел TWF760WP и мога да кажа, че уреда е на върха на хранителната верига на сушилните. Всичко през приложението на Мииле правим, пускане, настройки, отчита ни в реално време и в края на програмата колко кВ/ч е изразходвала.... бърза е, икономична е, FragranceDos капсулите са (не са откритие като топлата вода, но...) много яка екстра, спряхме да ползваме омекотител в пералнята именно заради тях. Факт, нищо общо с Бош, мош, Gorenje, BeCko, LG, Samsung и прочие уредите ...
    Plamen11 и Slusatel харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1076

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз се спрях на кондензационна, но не е с термопомпа, а със сешоар.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #1077

    Отговор: Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от roskos Виж публикацията
    Та в продължение на темата в която се чудих коя аджеба да взема, е много ясно взех Miele-то модел TWF760WP и мога да кажа, че уреда е на върха на хранителната верига на сушилните. Всичко през приложението на Мииле правим, пускане, настройки, отчита ни в реално време и в края на програмата колко кВ/ч е изразходвала.... бърза е, икономична е, FragranceDos капсулите са (не са откритие като топлата вода, но...) много яка екстра, спряхме да ползваме омекотител в пералнята именно заради тях. Факт, нищо общо с Бош, мош, Gorenje, BeCko, LG, Samsung и прочие уредите ...
    Капсулите са ароматизатори не е омекотител, само обръщам внимание
    roskos одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #1078

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте отново,купих Beko 68233 на черния петък на много добра цена.Днес я взех,разопаковах я,нивелирах я включих я и... нищо.Ни звук ни стон изобщо не светва дисплея.Все едно няма ток. (контакта работи) . Утре ще звъня на сервиза на търговската верига.Много ме е яд!

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1079

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Аз се спрях на кондензационна, но не е с термопомпа, а със сешоар.
    Още не съм я купил, давайте съвети. Тези с термопомпа имат ли предимство, за колко време сушат дрехите - примерно около 5 кг пералнята е с 1200 оборота центрофуга.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    6
    #1080

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    1ч 34мин - 4 кг- програма микс- след 1400 оборота центрофуга и си ги спазва точно- това за бош 9кг сушилня, за разлика от еко програмата, която се точи по-дълго. Проблема по-горе със маркуча за конденза го реших като взех каучукова тапа ф50 и направих дупка за маркуча, след това уплътних със силикон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 72 от 84 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе