Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 513

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #151

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    И каква марка да си вземем тогава?
    Как каква - BEKO (в кръга на шегата).


    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    1.Гледаш си в портфейла с какви пари разполагаш.
    Приемаш, че експлоатационният живот на уреда е 5 години. Оттам-нататък си преценяваш в кой ценови диапозан модели да гледаш.
    Моят, например е между 500 и 750лв., което разхвърляно е между 100 и 150лв. / година.
    Това в момента е и приблизителната цена на среден модел пералня втора употреба.
    2.Може и да е на 1 място:
    Изолираш благоверната да не гледа комшията и мъжете на приятелките й какви перални са им купили.
    Как светят, какъв цвят са, как сами простират, управляват се от космоса и т.н. глупости.
    3.Проверяваш лично твои познати какво са си купили последните 6м до 1година и доволни ли са.
    Проблеми със сервиз и т.н.
    На тази база и на твоите нужди се спираш на модел и марка. Именно в този ред, а не обратно!
    Издънки има и в космическите кораби, така, че внимателно!
    4.Следиш промоциите за 5 и повече годишна гаранция на производител и/или вносител. Ако съвпадне с намаление на цената - идеално.
    5.Но не на последно място - избягвай екзотични за нашия пазар с незнайно какъв сервиз марки.
    Рискуваш да попаднеш на еднократни китайски модели. В това число включвам запазените марки на БГ веригите за техника - Neo, Crown, Arielli и т.н.

    Аз съм фен на AEG/Electrolux, въпреки, че имам някои резерви относно сензорните им бутони и дизайна на люка.

    Успех!
    Не съм съвсем съгласен особено по точка 1. Що за експлоатация на пералня 5г - това еднодневка ли е? Нашата направи 5г без да ги усетя и ако беше вече за изхвърляне щях да го сметна за голямо прецакване. За мен свястна пералня/сушилня трябва да изкара 10г без да се налага сервизна намеса. Самото местене докато стигне до сервиза е по-неприятната част отколкото плащането. На АЕГ аз имам забележки от не-сензорния бутон за включване. Не знам някой жълт или полу-черен инженер ли са вкарали "в кошарата" си, но това копче заяжда и се задържа още през първата година. Работи уж, но не отива на добре. Навремето четох, че АЕГ е един от препоръчителните варианти и викам щом така казват значи това ще е. Сименс и Бош или бяха доста по-скъпи или почти нямаше модели за избор. Първо пералня, после и сушилня. Дано изтраят до 10г, а желателно и 15.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #152

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Мийле, разбира се. Отварял съм 5 различни машини, от които само мийлето се открояваше. Нямам представа какви им са проблемите с електрониката, но имат добър сервиз. Оборотите на центрофугата са такива, каквито са на дисплея. Другите марки може и да са с по-надеждна електроника, но ми е странно да бодна супер хипер електроника на чепата цепеница. Някак си не върви!
    Като останеш две седмици без пералня, да им пикам и на сервиза, освен ако не дават оборотна по време на ремонта.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #153

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    beko за мен не е в кръга на шегата. По-високия клас модели изкарват 5 години без проблем.

    И да, всичко е за еднократна употреба! Не само пералните, а и доста по-скъпи неща, като автомобилите примерно.
    Такава е насоката, зададена от повелителите на света (които и да са те) от около 180г. насам. Но това е друга тема...

    Писах 5 години, защото не е ясно колко цикъла на пране и натоварване ще изкара. От друга страна не по-малко важно е как, с какви консумативи и твърдост на водата ще се ползва. А и не съм видял по-дълга фабрична гаранция в БГ.
    Освен това се натрупват мръсотии и други проблеми. Те допълнително скъсяват живота на помпата за изхвърляне на водата, например. Която съответно няма нищо общо с мощните от преди 7 и повече години. Голям проблем е и окисляването на електрическите клеми и контакти. Особено при затварянето на уреда в затворени и/или влажни помещения без принудителна въздушна циркулация или прозорец/отдушник.
    Няма как изделието да струва 500лв. и да е с неръждаем казан, стоманена кръстачка и лагери висок клас SKF или Koyo. По-скоро трябва да е с цена от 500Euro, но никой вече не прави перални с INOX казан.

    Колкото до електрониката - бъдете сигурни, че контролерите на различните серии машини на един концерн като hardware не се различават. Сменя се firmware, за да съответства на функциите за конкретната серия или модификация само. Всичко е унифицирано под номер на шаси и т.н.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #154

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Гаранцията не означава, че изделието ще изкара толкова време и ще стане за изхвърляне. Колите имат гаранция 5 години, а се ползват по 25 без проблеми (ако не е ръждясала). Не знам кой е казал, че пералнята струва 500лв - нашата беше към 1100.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #155

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Не случайно питам, защото ми предстои закупуването на бяла техника за нова къща! Предлагат мо Бош пералня и сушилня то високия клас с гаранция 5г , WAW , произведени в Германия. Сумарно 3700лв. Като гледам и за кухнята ,какво трябва да взимам ми се завива свят!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #156

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Не случайно питам, защото ми предстои закупуването на бяла техника за нова къща! Предлагат мо Бош пералня и сушилня то високия клас с гаранция 5г , WAW , произведени в Германия. Сумарно 3700лв. Като гледам и за кухнята ,какво трябва да взимам ми се завива свят!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Преди да купиш пералката снимай pnc,за да разберем с какъв казан е.Много от сериите вече са с лепени казани.Виж програми/време/.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Като останеш две седмици без пералня, да им пикам и на сервиза, освен ако не дават оборотна по време на ремонта.
    Затова съм с две.
    Части почти нямат на склад,не са проблем,но се чака.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията


    Специално за теб ;-)

    А, тия Милета дето толкова ги хвалите, последните години правят супер много проблеми с електрониката ;-)
    Това на пазара ли го чу?
    Както вече съм писал-те също се развалят но..
    Повечето платки на перални,дори и да имат траф в захранването,нямат галвинично разделяне.И какво става като пробие изпълнителен елемент??
    В повечето случаи заминава процесора или негов порт.
    Миле дали са от тези?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #157

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията

    Това на пазара ли го чу?
    Както вече съм писал-те също се развалят но..
    Повечето платки на перални,дори и да имат траф в захранването,нямат галвинично разделяне.И какво става като пробие изпълнителен елемент??
    В повечето случаи заминава процесора или негов порт.
    Миле дали са от тези?
    Имал съм досег с доста Милета и знам колко струва да ти сменят платката(на цената на среден клас пералня АЕГ, БОШ или Сименс).
    Не ме разбирай погрешно, Миле са с класа над другите. Въпроса е, че в нормалните държави се продават с 10 години гаранция, а при нас с 2. И след 2-та година ако ти се наложи да смениш платка и почваш да се чудиш, дали не е по добре за тия пари да не си купиш друга пералня.

    В къщи съм с тази - Bosch WIS24140EU, още първия месец ми смениха платката гаранционно(не центрофугираше). Смениха я в рамките на 3 дни, у нас. От тогава 4 години няма никакъв проблем. Та, всички имат проблеми. Някой по-малко, други повече. Неприятно е да останеш без пералня, още повече ако си и с малки деца. Така че е хубаво да се гледа не само по-дълга гаранция, но и кои сервизи реагират по-бързо, ако нещо се случи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Не случайно питам, защото ми предстои закупуването на бяла техника за нова къща! Предлагат мо Бош пералня и сушилня то високия клас с гаранция 5г , WAW , произведени в Германия. Сумарно 3700лв. Като гледам и за кухнята ,какво трябва да взимам ми се завива свят!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ако се потърсиш малко повече в нета, ще намериш същата оферта с няколко стотака надолу(300-500, в зависимост кои точно модели са). Сушилни не знам дали има които се правят в Германия.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #158

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Значи си говорим за различни неща.
    Всички оторизирани сервизи сменят платки на поразия!При проблеми с платки търсете хора,които се занимават с електроника,във всеки голям град ги има.
    Това важи за техника извън гаранция.
    Понякога заради пробил или прекъснал smd елемент/и/ са готови да ви набутат нова платка за стотици лева.Такава им е политиката,марката няма значение.
    Този пост е редактиран от Viking72; 13-02-18 в 10:41.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #159

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    За съжаление не всеки телевизионен сервиз се захваща с ремонт на платки на перални или миялни.
    Я нямат течаща вода и канал, я място и условия за ремонт на едра бяла техника. А и си тежат все пак. След ремонта трябва и да се пробва дали е отстранен проблемът, нали?
    Оторизираните сервизи пък нямат условия за ремонт на контролерните платки. Или не им е разрешено да го правят.
    Така е и при автомобилите и въобще за цялата техника - целия блок се сменя, защото видите ли, фирмата не предоставяла отделни модули за смяна.

  12. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #160

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Предстои ми да купувам пералня със сушилня, ще я слагам в кухнята, като ще има шкаф пред нея .
    Чудя се дали да не взема АЕГ/Електролукс за вграждане или това LG F4J6TG1W, което e 56 см и влиза под плот.
    Електролукса и АЕГ-то са модели на по две години вече, така, се съм леко скептичен.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #161

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Електролукса и АЕГ-то са модели на по две години вече, така, се съм леко скептичен.
    Ти пък претенции за най-нов модел ли имаш? Какво като са на две години - тъкмо може да прочетеш отзиви дали имат някакви чести дефекти. След 10г каквото купиш ще е поне 10 годишен модел, което не значи че няма да работи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #162
    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Ти пък претенции за най-нов модел ли имаш? Какво като са на две години - тъкмо може да прочетеш отзиви дали имат някакви чести дефекти. След 10г каквото купиш ще е поне 10 годишен модел, което не значи че няма да работи.
    На комбинираните им се носи лоша слава.
    Гледам да е нов заради сушилнята, с идеята че е направена по-добре.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #163

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Как 56 см?
    Височината е 85 см.
    На Лг горният капак е укрепващ,така че не е желателно да се маха,защото ламарината е като вестник.
    Този пост е редактиран от Viking72; 16-03-18 в 00:56.

  17. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #164
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Как 56 см?
    Височината е 85 см.
    На Лг горният капак е укрепващ,така че не е желателно да се маха,защото ламарината е като вестник.
    Дълбочина имах в предвид, цялата влиза под плота, който е 60.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #165

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    На комбинираните им се носи лоша слава.
    Гледам да е нов заради сушилнята, с идеята че е направена по-добре.
    Груба сметка пералня + сушилня отделни излизат около 2000лв. Ако комбото е за 2000лв (гледах подобен АЕГ), значи имаш шанс. Ако е комбо за 1200лв, сигурно не е същото като отделни уреди. Най-добре си намерете едно място за отделна сушилня и карай "както трябва". Основна екстра - докато се суши една доза, пералнята пере следващо зареждане, което няма как да стане с комбо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 23:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 12:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 18:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 14:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе