Страница 12 от 35 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 521
Like Tree132Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #166

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Здравейте,
    Имам голямо желание да се оборудвам със сушилня, но предвид на това, че мястото за подобен допълнителен уред ни е силно ограничено, то проверяваме вариантите за комбиниран уред.

    За обема - до момента бяхме с пералня 5кг и съответно за комбинирането си представям вариант за пране + сушене на 4кг без да се налага да вадим половината пералня. Просто честотата на пране ще е малко по-висока.

    За проблема с намачкването поради малкия обем - имаме добър парогенератор. Надявам се, че би се справил с гладенето на поизмачканите дрехи. Не съм имал сушилня и съответно не мога да преценя за каква степен на намачкване говорим, така че ще се радвам да ме ориентирате по въпроса..

    Пълната дълбочина на нишата за уреда е точно 55.5см. Може би е възможно да се направят някакви сложни преправяния и да дръпнем още 2см напред, но ми е прекалено "изтъняване" и накрая да не стане греда предвид на това, че има и кабели и тръби отзад. И пак не говорим за 60см стандартен размер. Обмислям варианти да се изнесе някъде уреда, но ще е също на база компромиси и неудобства. То и в двата варианта е ясно, че не е перфектно, но това е положението.

    В тази връзка може ли някой да препоръча качествен модел (цената не е спънка), който обаче да е с дълбочина 45-50см. Единствено намерих 1-2 модела на LG - Slim F2J6HM0W / Slim F2J7HM1W.

    Много ще се радвам, ако някой "избухне" с добро предложение с подобна дълбочина или поне обратна връзка за горните 2 модела на LG.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #167

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Ако може да се изнесе, слагаш тънка пералня на това място и сушилня на другото. За нея трябва само контакт с 220V, докато комбинираната иска ВиК като пералня.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #168

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    На комбинираните им се носи лоша слава. Гледам да е нов заради сушилнята, с идеята че е направена по-добре.
    Къде я видя тая лоша слава? Аз съм с АЕГ комбинирана и никога няма да я сменя за две отделни дори и да ми ги подаряват. Пускам я нощем и на сутринта си вадя прането ако са отделни трябва едната като свърши да местиш всичко в другата.
    lordaggo одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #169

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Ами, тук е лошата слава. Миризми на гума от праните дрехи, т.е. комбинирани недостатъци. Доказателство е и слабото им предлагане. В последно време се е наложил вертикалния монтаж (сушилнята се монтира върху пералнята), със специални стойки. Може и без тях, ако пералната машина е пригодена за основа на сушилня.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #170

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ами, тук е лошата слава. Миризми на гума от праните дрехи, т.е. комбинирани недостатъци. Доказателство е и слабото им предлагане. В последно време се е наложил вертикалния монтаж (сушилнята се монтира върху пералнята), със специални стойки. Може и без тях, ако пералната машина е пригодена за основа на сушилня.
    В смисъл това си го виждал лично или една жена го писа? Защото при мен такива ги няма ползвам я вече 3 години!!Полза от два отделни уреда имат само магазините!

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #171

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Това го измисли сега, или някой ти го каза? Щото и аз имам полза от двата уреда, но не съм магазин(ер). Трудно ми е да повярвам, че някой ще си губи времето да се оплаква от миризми във форума с ясното съзнание, че няма да си помогне. Хубаво е да се споделят различните идеи и опит.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #172

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Набързо прехвърлих тема "За и против комбиниран уред" в авторитетния форум Бг мама. Има разнопосочни мнения, но основно се върти следното:
    - има комбита, от които дрехите излизат с миризма на гума, но са от по-старо поколение, сушащи при висока Т. Новите, използвали по-силна циркулация на въздух и по-ниска Т.
    - комбито има по-малък капацитет на сушене от този на изпиране и това определено е неудобно и дразнещо булките, понеже трябва да съобразяват какво, колко и как зареждат.
    - комбито мачка дрехите, за разлика от самостоятелния уред и дрехите изизкват гладене.

    Та, така. Една жена ми каза...

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #173

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Наскоро взех комбиниран уред. Едва два пъти пробвах сушенето (лято е и няма смисъл).

    Миризма на гума има, но тя не се "пренася" на дрехите - самият уред мирише леко на гума по време на сушенето. Не зная каква е температурата на сушене, но капакът е двоен и въпреки това външната му част е доста топла. Силно ме съмнява, че по-новите уреди сушат при по-ниска температура. Конкретният модел няма настройка на температурата на сушене.

    Различният капацитет не е Бог знае какъв проблем - зарежда се по-малкото количество пране - такова, че да става за сушене (че и по-малко).

    Мачкат се дрехите, да. Същото важи и за отделните сушилни, обаче.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #174
    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    ...


    Мачкат се дрехите, да. Същото важи и за отделните сушилни, обаче.
    Ползвам сушилня Zanussi ZTE285 от 2010г, ако не ме луже псметта. Стандартен модел с нагревател, неблестящ с нищо екземпляр. Мога да те уверя, че ютия в къщи се ползва само когато прането не минава през сушилня.

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #175

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Излизат смачкани от пералнята и сушилнята ги оправя (изглажда)? Не зная как е възможно това, принципът на работа колко да е различен...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #176
    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Излизат смачкани от пералнята и сушилнята ги оправя (изглажда)? Не зная как е възможно това, принципът на работа колко да е различен...
    От пералнята не излизат намачкани. Пералнята е базов модел, купуван преди много години- 16 или 17, не помня вече. Оборотите на центруфугата са 400 и дрехите си излизат доста мокри и несгърчени от високи обороти на центрофугата. Случвало ми се е, след цикъл на сушене, да изпразвам до 2л вода от чекмеджето на сушилнята.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #177

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Къде я видя тая лоша слава? Аз съм с АЕГ комбинирана и никога няма да я сменя за две отделни дори и да ми ги подаряват. Пускам я нощем и на сутринта си вадя прането ако са отделни трябва едната като свърши да местиш всичко в другата.
    1. Представи си, че имаш 2-3 перални да пускаш и ни обясни за колко нощи става процедурата? Голямо чудо е да извадиш след 1 час от пералнята и да го преместиш.
    2. Свестните комбинирани АЕГ струват около 2000лв, колкото двете отделно. Или имаш без термопомпа и се радваш?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #178

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    В темата съм го писал 10 пъти но за тия които не им се чете ще припомня машината ми е AEG L75694NWD купих я за 1248 лв. с ДДС дрехите миришат на перилен препарат. Дрехите се мачкат когато останат в машината след приключване на цикъла без значение дали има сушене. Има три степени на сушене които определям сам. Не, няма термопомпа но това не ми е проблем защото я пускам на нощна енергия вечер и ми е проблем да ставам нощем да местя прането от уред в уред. Капацитета и е достатъчен за да изсуши колкото сложа за пране единствено чаршафи и дрехи не трябва да се смесват защото дрехите се намотават с чаршафите и остават недоизсушени. Две години четох и слушах за лошата слава на комбинираните модели и треперих след като я взех и да ви кажа-ЛОШАТА слава е пълна глупост-хората по света ги ползват само ние от много акъл или си купуваме само пералня или две отделни. За домашна употреба НЕ препоръчвам купуване на две машини купете си комбинирана за 1200-1600 лв. АЕГ Електролукс и ще се родите повторно!
    brotzki и lordaggo харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #179

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Е, като си купиш отделна сушилня може да направиш сравнение и да си кажеш мнението. В момента си като хората с гуми Дебица или Тигър и отзив "много съм доволен". Ще се наложи да поясня, че аналогията не включва марката AEG, а разликата Отделна_сушилня:Комбо съпоставени с Хубави_гуми:Дебица.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #180

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Темата е за комбиниран уред не за сушилня нито за гуми. Не познавам никой с комбиниран уред който да е недоволен а аргумента, че малко се предлагали за който не сварих да отговоря е виден като влезеш в магазина. Това че дрехите миришели че им се запушвал филтъра и че 6 килограма пране /моята е 9/6/ било малко за сушене са градски легенди от времето когато бе голяма гъзария да си купиш телевизор без говорители и отделни тонколони което може да е по-качествено но само за Професионална употреба. Времето показа кое е по-добро. За в бъдеще всички ще сме с комбинирани уреди така както всеки освен професионалиста си снима с телефона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 35 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 11:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе