Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 521
Like Tree132Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #181

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Ако си переш само гащите и чорапите може да разсъждаваш така. Ако редовно вървят по 2-3 перални ще започнеш да мислиш по друг начин. Технически барабанът на пералнята има един обем, на сушилнята друг. С комбото си купуваш по-малкия обем колкото и да искаш да не е така. Термопомпа защо нямат по-евтините - ами за да не стане неприемлива цената. Колко хора с комбинирани познаваш - 200-300 души имат ли? Или познаваш 5 човека и правиш статистика. И колко от тях са имали отделни, че да имат реална преценка. Може да ти върши работа, но това не значи, че е по-добрия вариант и другото е глупост. За професионална употреба има перални и сушилни, които сигурно не си виждал и затова ти се привиждат в магазина за битови уреди.
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #182

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Възхищавам се на тия, които дават мнение за уреди които не ползват!Когато купувам нещо се вслушвам в мнението на хора които работят с конкретният уред. Пера и суша гащите и чорапите на цяло домакинство -сушил съм одеяла, големи плътни и тежки- Възглавници, памучни дебели зимни анораци и анцузи които на сутринта направо обличам! Но моя уред наистина става за 6 килограма!За приличен ефект може да се вземе и Канди за 800 лв. имам познати с такава за ежедневни дрехи, чаршафи върши чудесна работа-не винаги последният писък на техниката е наистина писък.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #183

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Последният писък може да е Miele за 3000лв. Някакво AEG за 1200лв е много далече от писъци. Имаш пералня за 8кг и сушилня за 8кг. Пускаш пералня, след час и половина местиш в сушилнята, пускаш втора пералня през това време. След 6 часа имаш изсушени 16кг. С твоята сушилка за 6кг колко часа ще трябват и ще мине ли за една нощ без да ставаш в 3:00 и в 6:00?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #184

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Най-добър ефект ще има от три отделни уреда пералня с горно пълнене-перат най-добре, отделна центрофуга и отделна сушилня дрехите се вадят с 80 см. щипка от уред в уред.Аз по две три перални една след друга пусках в казармата когато се перях веднъж в месеца сега пускам по една на 2-3 дена като си лягам я настройвам и като стана сутринта е прано и изсушено -не я пазя и не и бая и не ставам нощем а като гледам сега има и кандита по 600 лв. за чорапи и гащи и работни дрехи перфектна работа- сутринта направо ги обличаш а за разликата до 2000 може да се купят още две като вземе да се разваля друг е въпроса коя ще се скапе първа!

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #185

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Няма смисъл да спорите и заяждане!
    Всеки да купува това,което му харесва ,върши работа и му е по джоба.
    За недостатък, всяка техника я има.
    Идеални хора и вещи няма,няма и да има!

    Лично аз не харесвам комбо уреди и не купувам такива,но това си е мое мнение!

    Дори в Германия, в която вали много не съм ползвал сушилня,нито комбо.
    България е много слънчева страна,вярно е че в големите градове е ужас от автомобили и прах.
    Но за малките населени места и крайни квартали,не знам защо ги купувате тези уреди?

    В Германия,ако има слънчеви дни са около 200,в България са сигурно около 300.
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-05-18 в 20:28.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #186

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Най-добър ефект ще има от три отделни уреда пералня с горно пълнене-перат най-добре, отделна центрофуга и отделна сушилня дрехите се вадят с 80 см. щипка от уред в уред.Аз по две три перални една след друга пусках в казармата когато се перях веднъж в месеца сега пускам по една на 2-3 дена като си лягам я настройвам и като стана сутринта е прано и изсушено -не я пазя и не и бая и не ставам нощем а като гледам сега има и кандита по 600 лв. за чорапи и гащи и работни дрехи перфектна работа- сутринта направо ги обличаш а за разликата до 2000 може да се купят още две като вземе да се разваля друг е въпроса коя ще се скапе първа!
    Хайде сега си представи, че имаш 1-2 деца и пак помисли дали стандартите ти за употреба на сушилня съвпадат и дали варианта без децата е за масовия потребител на сушилни.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #187

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Съвсем случайно имам и жена и деца и ми се е случвало да намеря пране стояло цял ден в пералнята не простряно и вмирисано и не знам как ще накарам жена си да ги мести от уред в уред на час два. И за такива като мен това препоръчвам и за това ти казвам, че и да ми подарят 2 миелета няма да ги взема.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #188

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    ОК, разбрахме те, че знаеш всичко. Жена ти поне вади ли накрая прането или е твоя работа?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #189

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Колега, хайде стига.. преди 30г са ни изгледали и без сушилни и не знам да се е свършил света. Повечето хора имат повече от един комплект дрехи и не им е наложително да ги обличат веднага след като ги изперат. Щом на теб ти трябва - ОК, на други не им трябва.
    Искрено се надявам по-малко хора да ги ползват, че тези отгоре като пуснат сушилнята в 12 вечерта и до 5 сутринта бучи. Не знам как спят тея хора, само за да спестят 10 стотинки.
    SPSt, milanov и Viking72 харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #190

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Това за нощното сушене го кажи на antyox - той ги обича тия работи. А преди 30 години така са изгледали нас и останалите, че беше почти срамно да имаш 3 деца - всички с 1 и 2 "за да могат да ги изучат". Няма смисъл да даваш светли примери с едно време. Тия телевизори, които си изброил в подписа за какво са ти? Преди 30 години карахме с черно бели или най-много един цветен сандък.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #191

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Крайно полезна полемика си завъртяхте с последните мнения...

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    ...Повечето хора имат повече от един комплект дрехи и не им е наложително да ги обличат веднага след като ги изперат...
    Скопосваме да се облечем, да, но зимата е все пак малко тегаво - висят на терасата по седмица дрехите. Аз лично затова я купих машината.

  14.  
     
  15. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #192

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Аз ползвам от новите модели на Пералня със сушилня Hotpoint RDSG 86407 за 840 лева 8Кг. е и съм доволен.
    Понякога хората ползват комбиниран уред защото нямат място за отделна сушилня както е в моя случай, също така даваш малко повече пари 200-300 лева и вече имаш и сушилня което е супер.
    По добре да дам 240 лв. повече но да има и сушилня отколкото да е само пералня за 600лв.
    За сушилнята и без това може да не се използва нее задължително. Попринцип се използва 2-3 месеца в година когато е зимата само.
    antyox одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #193

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Във Варна месец април имаше цели седмици с ужасна студена мъгла дрехите не само не съхнат вмирисват се на гнилоч и на пушек-за икономия на 10 ст. масово горят боклуци и то не по селата а в центъра. Ако ти се наложи да переш одеяло изобщо няма къде да го простреш жена ми една възглавница я суши една седмица през лятото и реши да я хвърля защото изсъхна повърхностно и се вмириса-тогава пробвах да я вкарам в комбито и ефекта бе поразителен. За тия които се колебаят мога да кажа, че уреда е полезен и все по-достъпен.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #194

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Сериозно ли сушиш възглавници лятото , цялата седмица?
    Ако си в Германия,тогава няма да ти стигне цялото лято!
    Този пост е редактиран от Viking72; 15-05-18 в 21:50.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #195

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Сериозно ли сушиш възглавници лятото , цялата седмица?Ако си в Германия,тогава няма да ти стигне цялото лято!
    Става въпрос за много голяма тежка и плътна не за спане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 11:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе