Страница 27 от 32 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 471
Like Tree58Одобрявам

Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #391

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Гледай да е ф150 към ф150 при комина и клапата да е с минимално съпротивление, а ако си в къща и комина е само за аспирация, не слагай клапа.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #392

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В шоурума на лексгруп бяха направили демо с пластмасови въздуховоди и беше доста тихо, т.е. няма гофра да дрънчи.
    Аспираторите им са мощни, но не съм много сигурен за качеството. На брат ми се развали след има няма 100 отваряния.
    Копчето, което трябва да изключи аспиратора като го затвориш и включи като го отвориш беше се стопило.
    Аз съм с ТЕКА, но на ф125 -> ф100 и си е шумен, но въпреки малкото ф, затваря вратите като го пусна на по-висока степен.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #393

    Arrow Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Имам на Lex group от най евтините,Lino Maxi Mc60.Един от най мощните им с двутурбинен мотор,и 800 кубика.За съжаление от ф140 ,влиза на ф100 в отдушника с гофра и е Шумен.Но в 25 кв стая,на макс степен,трудно се затваря вратата на стаята и ако няма отворен прозорец,почва да дърпа и през затворената дограма.7 години зверска употреба,сутрин обед и вечер и не е мръднал.Само дето вече е яко наплъстен с мазнотии и или трябва да пробвам да го чистя или да вземам нов.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #394

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Гледай да е ф150 към ф150 при комина и клапата да е с минимално съпротивление, а ако си в къща и комина е само за аспирация, не слагай клапа.
    поразцъках и не стоят точно така нещата .. Ф150 имат само мощни машини ,там под 60дБ на минимална степен е рядкост .. отделно дебитите са ненужно високи .. тихите машини са с отвор 120 и ниски дебити ,горе в линка на колегата има модели с 45дБ за пълно вграждане ,нещо такова ще е .. големи дебити не ми трябват ,предпочитам да може да работи постоянно докато се готви нещо без да се натрапва ..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #395

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Elica аспиратори: Вашият нов, мощен, хубав и луксозен, евтин или скъп, стенен или окачен, за вграждане или телескопичен аспиратор или ефективен абсорбатор от Елика.
    Eто ти качествен аспиратор за вграждане с ф150.
    Колко по-голям е отвора, толкова по-малко е съпротивлението на въздушния поток и респективно шума.
    Alexi и ftt харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #396

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Elica аспиратори: Вашият нов, мощен, хубав и луксозен, евтин или скъп, стенен или окачен, за вграждане или телескопичен аспиратор или ефективен абсорбатор от Елика.
    Eто ти качествен аспиратор за вграждане с ф150.
    Колко по-голям е отвора, толкова по-малко е съпротивлението на въздушния поток и респективно шума.
    Това не е точно така! Зависи от вентилаторите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #397

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте имам аспиратор AEG DPB5650M, вграден в шкаф, нов, сега го пускам за първи път. И ми се струва много шумен на първа степен. Въздуховодите са PVC на 150 мм от него до комина, има само един ъгъл от 90 градуса и влиза в комина, който е бетонен, блокът е ЕПК. Като махна тръбата излизаща от аспираторът шума намалява поносимо и става колкото беше в магазина. Ако сложа при махната тръба длан върху тръбата с клапите на самият аспиратор за да създам съпротивление на въздуха, то той започва да си увеличава оборотите сам и започва да работи почти като на 2..3 степен тоест доста шумен, като махна длан то той си сваля оборотите и утихва. При монтирани тръби явно има съпротивление из комина и работи автоматчино на по-вискоа степен и обороти. Според мен ако си работи само на първа степен ще си е тих достатъчно за мен. Въпросът ми е защо сам си увелиава оборотите при някакво съпротивление на изхода при условие, че копчето си седи на първа степен вентилатор. Това нормално ли е и как може да се изключи този режим ?

  10. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #398

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Понеже това работя от 5 години ще ви кажа как професионално да си изчистите Металните филтри. Значи взимате Сода Каустик на кристали и я сипвате във запушената мивка. След това добавяте гореща Вода и Филтрите и готово. Трябва да използвате задължително ръкавици. Ако филтрите са от Алуминий повечето са такива ги държите само от 2 до 5 минути не повече, за да неизгорите алуминия. Ако са Метални филтрите тогава може да ги държите 30 минути за до добро почистване. И това е накрая се изплакват със Сапунена Вода. Ако имате други въпроси ми пишете.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #399

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    .....и на проветриво място, парите от натриева основа не се дишат.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #400

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Elica аспиратори: Вашият нов, мощен, хубав и луксозен, евтин или скъп, стенен или окачен, за вграждане или телескопичен аспиратор или ефективен абсорбатор от Елика.
    Eто ти качествен аспиратор за вграждане с ф150.
    Колко по-голям е отвора, толкова по-малко е съпротивлението на въздушния поток и респективно шума.
    друг модел избрах ,тия с големите дебити не са ми нужни .. на първо четене е много тих ( още не е монтиран но го включвах и пусках ) Бош е, за пълно вграждане .

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    8
    #401

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Правим ремонт на кухнята, като майсторът сложи плосък въздухопровод, правещ чупка към терасата и оттам-навън. Пробвахме с Gorenje BHP623E11X , но дори на първа степен шумът е просто непоносим. Майсторът казва, че след като се сложат и вратичките на шкафовете, съответно и на този на аспиратора, това щяло да помогне малко. Не знам дали е така. Вече съм решил обаче да преместя този аспиратор на закритата тераса и да се ползва за към скара или нещо такова.
    Молбата ми е да ме насочите към по-тиха машина, с бюджет към 200 лв. Кухнята е малка, от старите панели - 20 куб. м. (7,5 кв.м.). Търся да е телескопичен, 60 см ширина, 150 тръбопровод - за да заеме мястото в новия шкаф на излишното горенье (60х30.5х17)

    Без да разбирам нещо, съм се насочил към тези три модела. Дали ще са значително по-тихи от изтребителя, на който случих, или може би ще препоръчате нещо друго:

    https://www.gorenje.bg/produkti/gole...th62e3x/735408

    FLEXA GLASS -

    https://www.gorenje.bg/produkti/gole...p603e9x/736102
    Този пост е редактиран от PinkFloyd; 05-06-21 в 11:29.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #402

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Едва ли проблема е в машината, по скоро е във въздуховода.
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #403

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    По-точно - в "майстора".

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #404

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Moят даде фира. Мисля че моторът му замина. Като го пусна и се чува един звук сякаш турбината е зацепила, точно като първоначалните 1-2сек, преди да достигне обороти, когато работеше. Пробвах да го развъртя на ръка и почва да върти на много ниски обороти и започва да мирише на изгоряло. Дали има шанс да е нещо друго или 100% е моторът?

    EDIT: Оказа се моторът. Смениха го и всички е наред. Та, който има сходни симптоми да си знае.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 01-07-21 в 17:21.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    1
    #405

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Преди няколко седмици си взех Faber MAXIMA NG ECO EV8. Днес тръгнах да го монтирам, но чесно вказано качеството е плачебно. Единственото хубаво нещо е мотора който изглежда мощен. Листовия материал от който е правен е толкова тънък, че се огъва отвсякъде - сигурно е 0.5мм. Не се затваря добре и от едната страна е увиснал леко. Преди време си правих неща от листов материал за пръв път разучих програма за 3д моделиране и после дадох файла в цех да ми го направят и качеството беше на светлинни години от това. А това уж фирма със опит -ала, бала.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от patzo; 08-07-21 в 22:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 32 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20
  4. Избор на аспиратор (абсорбатор)
    От gagauz във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-15, 08:11
  5. Въпрос за аспиратор/абсорбатор
    От Dana във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-01-07, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе