Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 132

Помощ при избор на нова пералня.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #91

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не съм целял да те засегна, но наистина човек не знае всичко и се учи докато е жив. Примерът, който дадох беше само индикативен за мотор на 690V, а не на 6kV. Не разбрах защо примерът да е неподходящ. Може би обърках линка първият път-затова ли? Изолирани лагери съм слагал и на 6 kV и на двигатели за по-ниско напрежение. Не само на Шорх, но и на други фирми /примерно Сименс-Драсов/. Абсолютен факт е, че нормалните /неизолирани/ лагери изкарваха в пъти по-малко време.
    Не съм се почувствал засегнат, не се притеснявай. Нужда от споменатите лагери се появява при големи мощности (да кажем поне 75 kW), тук за перални се говори (говореше).

    Извън пералните, мога да покажа действащи хиляди двигатели с инвертори, които се лагеруват с най-обикновени лагери. Мога да покажа и такива, работили над 20 години.



    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Всеки реномиран производител,който произвежда двигатели,които се управляват от честотно управление лагерите му са изолирани!
    АБСОЛЮТНО НЕВЯРНО ТВЪРДЕНИЕ! Понеже "всеки" е доста ангажиращо, би ли посочил 2-3 производителя и машини, в които са вложени такива двигатели.
    Този пост е редактиран от Karata; 05-08-18 в 21:12.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #92

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Айде да не пишем свободни съчинения.
    Много добре знаеш,че швабите имат много скрити номера за закупуване на части и лагери от тях,независимо.че е лагер скф, изработен е специално за дадената машина.
    Ко'то не го купиш от тях кара десет пъти по-малко.
    Знаеш какво имам предвид.
    Какво да ти посочвам?
    Лаферт ти написах, Сименс имат такива моторетки и Миеле при скъпите и профи модели.
    Аз тези знам!
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-08-18 в 21:26.

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #93

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Мдаа... Чукча не читатель...

    Ще се повторя - считам, че твърдението ти, че "Всеки реномиран производител,който произвежда двигатели,които се управляват от честотно управление лагерите му са изолирани!" няма нищо общо с истината!
    Това дали производителят МОЖЕ да предложи и такава опция не го обсъждам. Твърдя, че на огромния процент от производителите, един двигател става "Inverter Duty" само с термичен клас 155(F) и евентуално термистори.

    Редактирал си се, гледам - пак си споменал Lafert. Посочих ти документацията на двигателите им. Отново ще те попитам: къде пише такова нещо, за което говориш? Беше ти по-удобно да не ми отговориш на предишния пост, нали?

    И отново си редактирал с фирмата-майка Miele... Непоносим си на моменти! Хайде сега да ме прочетеш внимателно и да отговориш по точки, но ако обичаш, по-ясно:
    1. "Изолиран" лагер е изолиран срещу какво?
    2. Може ли линк (не от любимите ти снимки) на Miele, където да видим, че те ползват такъв лагер (един einzelteil list ще е достатъчен, за да ми покажеш к'ва съм ливада)
    Този пост е редактиран от Karata; 05-08-18 в 21:37.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #94

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Специализирани компресор(вакуумпомпа) Becker около 5kW-тови работещи на много високи обороти с водно охлаждане на турбината, двигателя и инвертора(един блок са) са с лагери с увеличена хлабина, не са изолирани. А са машини за една торба пари.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #95

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    АБСОЛЮТНО НЕВЯРНО ТВЪРДЕНИЕ! Понеже "всеки" е доста ангажиращо, би ли посочил 2-3 производителя и машини, в които са вложени такива двигатели.
    Аз ти посочих Шорх и Сименс, сега ще добавя и АББ. С двигатели на тези фирми /плюс една канадска на която забравих името/ съм се сблъсквал. Двигателите им работещи с честотен регулатор са били с изолирани лагери /легла/, които съм сменял. Мисля, че това са достатъчно сериозни производители. Сега се сетих: Поръчвах от представител на SKF лагери за двигателите на ШОРХ и цената беше по- спомен около 1600-1800 лв/бр. Паднах, когато в известна фирма за търговия с лагери в Пловдив ми предложиха същият размер лагери, но китайски за 86 лв./бр.!!!

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #96

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Аз ти посочих Шорх и Сименс, сега ще добавя и АББ. С двигатели на тези фирми /плюс една канадска на която забравих името/ съм се сблъсквал. Двигателите им работещи с честотен регулатор са били с изолирани лагери /легла/, които съм сменял. Мисля, че това са достатъчно сериозни производители. Сега се сетих: Поръчвах от представител на SKF лагери за двигателите на ШОРХ и цената беше по- спомен около 1600-1800 лв/бр. Паднах, когато в известна фирма за търговия с лагери в Пловдив ми предложиха същият размер лагери, но китайски за 86 лв./бр.!!!
    За вторите два производителя (нямам опит с първия) - това или е много голям двигател, или е високоволтов такъв, или е ATEX изпълнение. Така ли е? Защото стандартната продукция на Siemens / ABB на да кажем 5.5 kW Inverter duty двигател е с най-стандартни лагери.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    То всеки производител ти дава 100%,какво е вложил! Сещаш ли се,че пишеш глупости!
    Сигурно ще ми намериш информация от Миеле,че ползват семеринг и втулка Скф,лагери Нск и чипове на Мицубиши и сигурно много неща,които и аз не знам!
    И греста не е тяхно производство,сигурно е на скф,но е брандирана с Miele и код.
    Ще ти дава някой информация,как ще стане?
    Може да питаш даже и какво съдържа?
    Глупости избягвам да говоря и пиша. Просто въпросът, който ти зададох ти се яви некомфортен... Нямайки отговор, прибягваш към словоблудстване.

    Всеки двигател си има производствен номер, с който е елементарно да провериш какво съдържа. Partlist-ът не е тайна при почти всички производители. Аз лично давам такава информация. И знаеш ли какво? Ами немските ни двигатели са с най-обикновени лагери, дори когато се регулират честотно Но за твое успокоение, не продаваме двигатели на Miele - инак можеше и да си купя тяхна пералня.
    Този пост е редактиран от Karata; 05-08-18 в 21:52.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #97

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Поръчах Беко, дано е оправдан избора ми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #98

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    После да споделиш коя е и какви са ти впечатленията от нея. Може и да я сравниш със старата ти. Ще е полезно за следващите, които не спорят за лагери

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #99

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Викинга нека си гледа монтьорството и да не дава определения наляво-надясно - айде да си имаме уважението , да спазваме добрия тон, без лични нападки и с по-малко спам в темите.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #100

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Viking72, не си прав. Моите уважения, че ги разбираш пералните, но темата наистина не е за смяна на лагери.. Освен това, логиката на съвременната техника е такава, че наистина е по-добре да се купи ново, особено след гаранцията, най-вече ако ти трябват няколко дни за доставка на части, да намериш читав майстор или време да четеш и да се учиш как да си я ремонтираш сам и ако цената ти е над 1/3 от новата е най-добре да се сменя. Амортизират се всички механични и електронни елементи.. не само лагерите. Аз например изхвърлих една Индезит с разглобяеми лагери и неръждаем казан, по няколко причини. Кофти переше, късаше ми тениските и се разхождаше в коридора докато центруфугира, а прането и беше по час и половина минимум с яко виене. Скапа и се помпата и не намерих такава по бакалиите, освен това и тя пари струваше, а вече два пъти бяхме давали по 30 и 50 кинта за смяна на амортисьори и четки, но след мотане без пералня и чакане на майстор по няколко дни. Та ти ми кажи, с новото BEKO с инверторен мотор, разглобяем лагер и пет години гаранция на цена 550 кинта на кяр ли съм или не. За 110 лева годишно или 30 стотинки на ден, пере тихо и си стои в шкафа, без да се налага да я прибираме.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #101

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от purkinie Виж публикацията
    Поръчах Беко, дано е оправдан избора ми.
    И за мен ще е полезно да споделиш кой е модела и как работи.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    После да споделиш коя е и какви са ти впечатленията от нея. Може и да я сравниш със старата ти. Ще е полезно за следващите, които не спорят за лагери

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #102

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Много ожесточен спор, но за радост с happy end
    Бих искал да Ви попитам този модел Beko отговаря ли на основното предимство (освен достъпната цена) на марката - ремонтопригодност?
    BEKO WTV 8712 XSW

    И един принципен въпрос. Когато се вземе пералня с голям капацитет (за пример 8кг.) износва ли се по-бързо, ако се ползва с двойно по-малко пране (4 кг.)

    Поздрави
    Този пост е редактиран от Elvis; 13-01-19 в 00:16.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #103

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Всички перални се ремонтират,друг е въпроса дали са заслужава.
    Щом си я харесал,купувай.
    Дори да е лепена,нов казан ще е до 200лв.
    Изчислена е за 8кг,няма да се строши по-бързо.
    По принцип пералните са от 1-8кг/примерно, има и по-големи/,могат да перат с 1,2,3...кг без проблем.
    Беко има разглобяеми и заварени,тази не знам от кои е?
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 13-01-19 в 01:24.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #104

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Ами не, че съм я харесал кой знае колко... Просто до няколко дни трябва да си взема нова. Старата (около 6 годишен Whirlpool от среден клас) се раздрънка и понеже е с капсолован казан, ремонта (части и труд) няма да е евтин в степен, че да си заслужава да се извършва.
    Не държа на бюджетен модел, но със сигурност не бих искал да давам пари напразно (за марка или ненужни екстри). Пералнята е прекалено тежък уред и бих предпочел по-здрава, за да нямам много разправии с покупки/ремонти, но въпреки това ми се иска се да избегна покупка на Miele. Сега се зачитам, че може би и Samsung и Gorenje е възможно да са приличен вариант.
    Този пост е редактиран от Elvis; 13-01-19 в 01:49.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #105

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    В магазина може да се наклони и отдолу да се види дали е разглобяема.
    Частите на Беко са евтини и ги има.
    Корейските -Самсунг и Деу са проблемни за резервни части.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на пералня
    От podolski във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-18, 20:55
  2. Нова пералня - чука при центрофугиране.
    От TiratroN във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-13, 01:02
  3. Нова пералня не пълни вода!
    От Todorov_V във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-13, 20:47
  4. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 20:39
  5. избор на нова пералня
    От joro63 във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 06-03-09, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе