Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 132

Помощ при избор на нова пералня.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #106

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Разбрах, че Beko вече капсуловат барабаните и в крайна сметка най-вероятно ще се спра на тази пералня: BOSCH WAW32540EU
    Струва ми се, че е добър избор понеже държа на функцията против протичане (Aqua Stop). Пералнята не е в банята и спирателния кран е на неудобно място, за да го пускам/спирам при всяко пране.
    Този пост е редактиран от Elvis; 14-01-19 в 00:00.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #107

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Моделът е добър.
    Издебни някое 7кг-во Миеле на промоция за тези пари.До скоро ги имаше,сега не знам какви им са цените.
    Щом се плашиш от наводнения и крана е на шибано място,може да монтираш нормално затворен магнетвентил и да си го включваш от ключ,бутон на удобно място,играе ролята на спирателен кран.
    Миеле-то дори с обикновен маркуч да е няма проблем,не може да се спука.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 14-01-19 в 01:39.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #108

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от Elvis Виж публикацията
    Разбрах, че Beko вече капсуловат барабаните и в крайна сметка най-вероятно ще се спра на тази пералня: BOSCH WAW32540EU
    Струва ми се, че е добър избор понеже държа на функцията против протичане (Aqua Stop). Пералнята не е в банята и спирателния кран е на неудобно място, за да го пускам/спирам при всяко пране.
    Aqua Stop маркучи за пералня се продават отделно и не бих дал 1000 кинта отгоре за такава "екстра".. но и бекото не е с инверторен мотор, не знам критериите ти за избор какви са..

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #109

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Aqua Stop маркучи за пералня се продават отделно и не бих дал 1000 кинта отгоре за такава "екстра".. но и бекото не е с инверторен мотор, не знам критериите ти за избор какви са..
    За aqua stop не съм толкова запознат. Доколкото знам, маркучите за които говорите са полезни единствено в случаите на спукване на самия маркуч, но при теч вътре в самата пералня няма как да помогнат, а и се съмнявам aqua stop функцията да струва 1000лв.
    За критериите, държа преди всичко на икономичност и надеждност. Отдлено на по-безшумна работа и функционалността да не е съвсем базова - за пример бих се възползвал от програма за пух, защото прането на пухени изделия е доста специфично и няма как да се ползват други програми с добър резултат. Цената никога не е без значение, всеки си има някакъв таван, който е готов да премине с малко или много, ако продукта е много изгоден и си заслужава. Като цяло всичко е баланс и не знам как може да се измери и оцени. Това Miele WDB030 WCS Eco например ми се струва малко спартанско, въпреки че съм сигурен, че от към надеждност и вибрации няма да имам никакви проблеми. Ако се спра на Miele все пак, бих искал да се подсигуря с 10 години гаранция. Чувал съм не ласкави неща за сервизното им обслужване и как за минимален проблем искат смяна на цяла платка за 600лв. В крайна сметка, Miele не е толкова атрактивна, ако вземем в предвид факта, че Boscha от по-горе най-вероятно ще изкара поне 7-8 години (надявам се).
    Този пост е редактиран от Elvis; 14-01-19 в 22:53.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #110

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Изобщо не е спартанско,има всичко.
    Даже и екстри,дето и продавачите не ги знаят.
    Може да активираш до четири допълнителни плакнения,охлаждане на водата преди изхвърляне,памет,време за пране и няма нужда от аква-стоп.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 14-01-19 в 22:46.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #111

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Някой може ли да сподели опит с Miele -> PowerWash 2.0 На теория ми изглежда, като смислена иновация... но на практика не съм напълно сигурен дали си струва.
    Този пост е редактиран от Elvis; 15-01-19 в 14:43.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #112

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Миеле,нямат голяма разлика между моделите.
    Тази спрямо седем килограмовата,да има една , две повече програми или екстри.
    Иновацията е,че може да пере,а не като някои други машини,дето само засичат дрехи и не могат даже и да плакнат.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 15-01-19 в 16:56.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #113

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Здравейте,
    някой има ли представа при БОШ и АЕГ в коя серия на пералните им произвеждат в Германия.
    Както и дали е удачно в кухнята да се монтира пералня за вграждане. Притесненията ми са свързани с вибрацията при центрофугиране, тъй като при вграждането всичко е плътно в кухнята.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #114

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Аег,отдавна нямат немска сглобка.
    На Бош was,way,waw сериите са немски, мисля,че започват от 1300лв нагоре.
    За вграждане са по-скъпи,Боша е стабилен.
    Осем килограмовите са с четири амортисьора.
    Какво те притеснява,ако малко стърчи напред?
    А и в Софето водата е мека,така,че разни сплави ще издържат доста годинки.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 26-01-19 в 19:27.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #115

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Аег,отдавна нямат немска сглобка.
    На Бош was,way,waw сериите са немски, мисля,че започват от 1300лв нагоре.
    За вграждане са по-скъпи,Боша е стабилен.
    Осем килограмовите са с четири амортисьора.
    Какво те притеснява,ако малко стърчи напред?
    А и в Софето водата е мека,така,че разни сплави ще издържат доста годинки.
    Не ме притеснява стърченето, просто се опитвам да разбера кой са произведени в Германия, тъй като в магазините по етикетите пише какви ли не ... фантазии, а консултант продавачите..... без коментар.

    Просто кухнята изглежда по-добре когато е вградена, но ме притеснява, но ако ще давам пари предпочитам предварително да знам кое е немско, а не после да кашона да пише друго като го изкарат.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #116

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от xps_ Виж публикацията
    Здравейте,
    някой има ли представа при БОШ и АЕГ в коя серия на пералните им произвеждат в Германия.
    Както и дали е удачно в кухнята да се монтира пералня за вграждане. Притесненията ми са свързани с вибрацията при центрофугиране, тъй като при вграждането всичко е плътно в кухнята.
    Здравей,
    аз съм с тази - Bosch WIS24140EU от 2013 насам. Монтирана е в кухнята. Няма вибрации и не се мести, не е шумна(да не казвам, че е тиха). Предполагам новите модели няма да са по зле. Около 1500 лв беше по спомен. За това къде се произведени може да се разбере по буквите преди номера, също така пише и на вратата на пералнята.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #117

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Щом имаш парички,какво се притесняваш?
    Немската осем килограмова на Бош е добра.
    Меката вода я имаш,едно Соно за бяла техника да пази електрониката от енергото,и си готов.
    Няма да скача и удря шкафовете и да ги наводни.Аквастопът е с доживотна гаранция.
    за was серията на Бош.png
    Големи лагери 305 и 207.
    Семеринг 42.4х72х10/12

    За wae серията
    205 и 306 лагери -големи
    Семеринг 35х72х10/12

    Всички разглобяеми Сименс-Бош са германски!
    Консултантите в техномармаладите,редовно си дрънкат празни приказки!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 27-01-19 в 06:30.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #118

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Някаква идея каква е разликата между Samsung Add-Wash WW70K44305W (бяла/1400оборота) и Samsung WW70J5246FX (инокс/1200оборота) освен цвета и оборотите?
    Този пост е редактиран от zumbaio; 30-01-19 в 12:20.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    1
    #119

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Я на этом сайте покупала пералню https://santeh.dp.ua/stiralki/. Очень крутые и низкие цены

  18. Junior Member Аватара на tripod731
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    46
    #120

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Пералня ли е, само MIELE. Всичко друго е компромис. Но да е Made in Germany, a дочух, че имало и чешки сглобки. УЖАС.

    А чехите и поляците са най-добри в това да изнасят работна ръка за Германия и Англия /и нашите не падат по-долу/.
    Все едно да вземеш чешки DAIKIN - същата тъпня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на пералня
    От podolski във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-18, 20:55
  2. Нова пералня - чука при центрофугиране.
    От TiratroN във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-13, 01:02
  3. Нова пералня не пълни вода!
    От Todorov_V във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-13, 20:47
  4. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 20:39
  5. избор на нова пералня
    От joro63 във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 06-03-09, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе